Dopasowanie siodła

Bardzo proszę o ocenę  :kwiatek:

Na moje laickie oko wyglądało całkiem nieźle ale nie wiem czy zatrzymać czy szukać dalej.
sontiax Wygląda ok. Jak podczas jazdy?Nie leci na łopatki? Zostaje przestrzeń nad kłębem? Tył stabilny? To daw mag grand prix?
Daw Mag vicky.
Krótki koń plus mała dupa 🙂
podczas jazdy ciut przy kłebie opada ale mysle ze na tyle ile można przyjąć,chyba że spróbować jeszcze z podkładką ale nie wiem czy jest na nią miejsce, nic się nie podnosi z tyłu, nie przemieszcza się.
Przy skoku ponoć się nie podnosi tylny łęk (wierzę na słowo widzom 🙂 )
i jeszcze zdjęcia po jeździe
sotniax, to nie są zdjęcia do oceny dopasowania.
więc jakie mam zrobić żeby można było coś pwoiedzieć?
sotniax, wysilić się na tyle żeby przejrzeć chociaż ostatnie 3-4 strony wątku? Wybacz, ale po prostu co chwila ktoś wrzuca zdjęcia nie starając się nawet sprawdzić jak one powinny wygląać. Kilka stron temu lillid napisała:


tereska przejrzyj proszę wątek. Przykładów dobrych i niedobrych zdjęć do oceny masz mnóstwo. Bez czapraka, na dopiętym popręgu, zdjęcie z boku, od strony przedniego łęku i od tyłu.
Przeglądalam 10 ostatnich stron wątku, zdjęcia na gołym są ale zapomniałam o dopiętym popręgu.. postaram się zrobić jeszcze raz
sotniax, i koniecznie cały koń, na równym prostym podłożu.
Zorilla popatrz jaka rzeczowa odpowiedź, jak kanał wąski to pakuj na młodziaka, a póxniej moga ci dopchać panele dzięki czemu kanał się w magiczny sposób POSZERZY 😀
Jezu. 😵 Ale wg tego obrazka poglądowego to w tym siodle "dobrze mierzone" jest jeszcze węższe, niż "źle mierzone"...
Nie no, nie jest wezsze, ale kolory sa na opak wiec moze przez to zle zrozumialas.
Tzn. mi chodziło o to, że jakby narysować te linie z obrazka na tym siodle-trupie, to na dole wychodzi węższe.
Tak czy siak - to mnie przerasta...
Aaa bo ja tylko o tym schemaciku mowilam 🙂
No ale patrz jaka kulturka 😀
Dwa dni się na to zbierała  😂
To było pytanie wymagające odpowiedniego namysłu. W ogóle było wymagające...
No fakt, ja bym nie znalazła odpowiedzi na pytanie na co można wcisnąć siodło z takimi poduchami i kanałem  🥂
[s]Gdzie Wy to macie? Szukam ale jedyna 1gwiazdka jezt z 2015 roku. A chetnie bym pocxytala😉[/s]

JuZ mam.... 😡
To nie jest jedyna 1*, nawiasem mówiąc. 😉 Tylko chyba jedyna z jakimś dodatkowym komentarzem oceniającego.
No wiem wiem, ale patrząc na komórce, dopiero potem zobaczyłam resztę 😉
Witam, proszę o radę - potrzebuję kogoś kto dopasuje i ewentualnie sprzeda siodła dla 7 koni okolice Kielc. Był pomysł na Klinikę siodła ale widzę niepochlebne opinie...
Savannah, - możesz spróbować z Łągiewką - on jeździ i ma siodła do wyboru, może coś dopchać ewentualnie. Wiem, że były tu różne opinie, ale znam osoby, które są zadowolone z jego usług.
Kontaktnz panem Łągiewką bardzo polecam 🙂

Oświeci mnie ktoś, jaki to będzie rozstaw łeku przeliczajac na prestiga albo winteca? Bo nie ogarniam w cm 🤔
keirashara, Prestige obstawiam na 32, a Wintec zielony/czarny. Wygląda na dość wąskie.
keirashara, mi w moim wintecu tez wyszlo 14 cm a mam niebieski lek. Mierzylam tez przy poczatku tych paneli (?)
Ulalala, mój Prestige 33 miał około 15 cm w tym miejscu i w tym samym czasie koń pasował w czarnego Winteca.

Trzeba brać poprawkę na to, że Wintec z cairem ma bardzo płaskie, w sensie niskie panele, stąd mierzenie przy początku paneli może przekłamywać.
Eh, szkoda. Bo cena znośna, model i marka jakiej szukam, jeszcze blisko, ale nie ma szans, że stwór się zmieści... też mi po zdjęciu na wąskie wyglądało, ale ja nigdy nie ogarniam centymetrami, a miałam cichą nadzieje, że będzie bliżej tego, czego szukam.
Dziewczyny orientujecie się jakimi markami siodeł "zajmuje" się obecnie p.Kostrzewa?
Hekate1, DM, Wintec, Pessoa
xxagaxx dzięki!
Hekate1, Daj znać jeśli się zdecydujesz i będziesz już po dopasowaniu 😉
nagana, dlatego podałam info ,w którym miejscu mierzyłam. 🙂 PEwnie masz rację z wymiarami
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się