AMP,MPSzW-wszystko o studenckich zawodach

A w ujeżdżeniu posiadacze III
a) muszą jechać C
b) mogą jechać C?

Olson, - jeśli jechałaś we wcześniej wymienionych latach N lub wyżej, to musisz jechać profi.
Olson, IMO muszą. Wystarczy P jeździć żeby sobie III zrobić i to niestety już zmusza do jechania profi ujeżdżenia.
No w ujeżdżeniu takie zasady dla mnie miażdżące ale ale trudno amatorem to ja tez już dawno nie jestem a klas pomiędzy amatorami a profi nie zorganizują 🙂
Trudno może za rok albo za dwa będę miała konia na 120 to pojade :P
Takie życie 🙂 Szkoda
xxagaxx, aktualną III klasą, ale nie licencją III? Ja nie dostałam klasy sportowej za ostatni rok, bo zanim się rozjeździłam to mi się dzierżawa skończyła, ale parę razy N jeździłam. W tym wypadku nie mam patrzeć na to, że nie mam III klasy tylko na to, że spróbowałam sił w N, tak?
Melanie, a jesteś pewna że nie zebrałaś, bo to wystarczy ileś tam P i N pojechać? I tu chodzi o  ostatnie 2 albo 3 lata. Ale szczerze to ja już sama nie ogarniam, to naprawdę nie jest jasne. Może ci mieszam, lepiej poczekać na komunikat albo tam jeszcze raz przedzwonić.
seiteki   "Always remember don't make bunny cry"
12 kwietnia 2016 20:55
Zaproponowany został podział "bez klas". Jeździłaś/eś N w wymienionych latach to jedziesz teraz profi. Jeździłaś/eś  do P jedziesz amatorów. Nie ma znaczenia jakie klasy, jakie licencje itd.
xxagaxx, tak jak Ci mówiłam na ostatnich AMP'ach ciężka sytuacja u mnie. 🤣 Ale tak, jestem pewna, a jak dzwoniłam to niczego się nie dowiedziałam... Zostaje czekać na komunikat, aczkolwiek nie mają za dużo czasu, a mieszają tak, że szlak człowieka trafia.

edit
No proszę, czyli zrobili kolejny nowy podział. No cóż w takim razie z obecnym koniem raczej tam nie zawitam.
seiteki   "Always remember don't make bunny cry"
12 kwietnia 2016 20:59
BlueHorse no niestety nie da się zrobić nic pomiędzy, bo później będzie problem z medalami i klasyfikacjami...
Dla mnie byłoby najsensowniejsze amator do L, pośredni L/P i profi N/C. Chociaż to już tylko gdybanie. Tak naprawdę jeździectwo jest jedyną dyscypliną AMP na której jest jakiś podział ^^

Osobiście uważam, że rozwiązanie jakie teraz zaproponowaliśmy jest dość sensowne... ale nie dogodzi się każdemu 🙂
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
12 kwietnia 2016 21:13
A ja mam takie pytanie:
AMP są rozgrywane na zasadach konkursów mistrzowskich, prawda? Chodzi mi o przepisy i czysto formalna stronę tego wydarzenia.
Uf, no to ja się tam w sumie cieszę, wydaje mi się to w sumie sprawiedliwe, co do ujeżdżenia się wypowiadam, bo tylko Nkowcy w zasadzie nie mają po co jechać 🙂 Przedtem można było być na poziomie P, Ptkami wyjeździć sobie III i już musieć jechać profi - absurd. Pytanie tylko jak to zostanie sprawdzone, czy ktoś jechał? Rozumiem, że kwestia posiadania bądź nie aktualnej lic. ogólnopolskiej już jest nieaktualna?
No właśnie... Biedni Nkowcy czyt. ja  😜 😜 😜
Będę czekać na lepsze czasy albo kupie konia i zacznę śmigać C klasy xD
Czyli moja sytuacja się diametralnie zmienia, bo wg tego co piszecie mogę jechać C. Rzecz druga jest taka, że nie ma oficjalnego komunikatu więc ja w tym roku olewam AMPy, bo nie będę teraz dogadywać się z trenerem czy ze mną pojedzie, skoro tak na 100% nie ma nic pewnego...
seiteki   "Always remember don't make bunny cry"
12 kwietnia 2016 21:29
Olson  jeśli uprawnienia POZWALAJĄ Ci jechać profi to możesz, a nie musisz.

dziunka Dokładnie tak, nie ma znaczenia posiadanie/ nie posiadanie aktualnej licencji. Liczy się tylko czy startowało się N czy nie.

I jak mówię, jeśli ktoś ma III w ujeżdzeniu MOŻE, ale NIE MUSI jechać profi- pod warunkiem, że nie startował w wymienionych latach N klasy i wyżej.
A gdzie pojawiła się informacja o zmianie regulaminu? Skąd o tym wiecie?
Kurde no to świetne zasady. Ja ostatni raz jechałam N w skokach 2 lata temu, obecnie nawet nie mam konia na N i muszę jechać profi. A to ostatni mój rok studiów i ostatnia szansa na ampy, w których było mi dane wystartować tylko raz... Jakiś geniusz to wymyślił  🤔wirek:
kate1121, przeczytaj ostatnie 2 strony. seiteki, ma promotora który się tym zajmuje i poszła się dowiedzieć.
seiteki   "Always remember don't make bunny cry"
13 kwietnia 2016 14:51
Ja wiem, że nie dogodzi się każdemu. Skontaktowałam się z osobą odpowiedzialną za zmianę tych wymagań i na bieżąco jestem z nią w kontakcie, więc to potwierdzone ifno. Ogólnie to zamierzam brać czynny udział w organizowaniu tych amp, bo o starcie nie mam już co marzyć... więc jeśli macie jeszcze jakieś sugestie, propozycje itd to chętnie poczytam i postaram się przedyskutować je z resztą osób zaangażowanych w organizację tych zawodów.
Według mnie wprowadzanie zmian w regulaminie na miesiąc przed zawodami nie powinno mieć miejsca i zasady powinny zostać takie, jakie zostały podane w pierwszym komunikacie. Ludzie zaczynają rezerwować sobie transporty koni i przygotowują konie do określonej klasy. A jednak między klasa P a C jest duża różnica i nie da się w kilka dni przestawic konia,który pracowal głównie w elementach P na munsztuk i elementy C.
Po 1 po co na munsztuk?
Po 2 przedstawione zasady są dużo bardziej sprawiedliwe, wciąż nie rozumiem co było nie tak z zeszłorocznymi, ale regulamin wg którego posiadanie wykupionego świstka w PZJ ma warunkować start w tej a nie innej klasie...
Zorilla, dlatego poniższe pytanie jest zasadne...

A ja mam takie pytanie:
AMP są rozgrywane na zasadach konkursów mistrzowskich, prawda? Chodzi mi o przepisy i czysto formalna stronę tego wydarzenia.


Na mistrzostwach jeśli jedziesz od C w górę to na munsztuku, bez bata, nikt poza Tobą nie może wsiadać na konia itd
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
13 kwietnia 2016 18:15
Olson, no właśnie. I dlatego chciałabym uzyskać jakąś odpowiedź. Jak to było w poprzednich latach? Mój koń mimo, że zrobiony do CC startuje tylko na wedzidle i nie wiem czy przed ampami mam go trenować na munsztuku czy mogę spokojnie rzeźbić na tranzelce. Bo teoretycznie są to Mistrzostwa, jednak przepisy PZJ ich zbytnio nie dotyczą...
arivle, w poprzednich latach można było jechać na wędzidle.

kate1121, ale komunikat pojawił się kiedy, tydzień temu? Więc nie przesadzajmy, bardzo szybko, przynajmniej tutaj pojawiły się inne informacje.

seiteki, a nie można dodać komunikaty 1a/1b? W poprzednich latach tak bywało. Bo jednak nie do wszystkich dotrze to co nam tutaj napisałaś.
Sugestie? Bierzcie przykład z Drzonkowa nie z Wrocka 😉
W życiu nie wybrałabym się na tak do d*py zorganizowane zawody...

seiteki, 2 komunikat będzie już po zgłoszeniach - co w takim razie zrobicie z osobami, które zgłoszą się nie do odpowiedniej kategorii? Wywalicie? Nie można zmieniać zasad gry w czasie jej trwania...
Olson, ale nie przesadzaj. To jest problem tylko z tym komunikatem. Organizację to ocenimy po.
xxagaxx, no właśnie - problem z komunikatem jest w zasadzie największym problemem i będzie się ciągnął całe AMPy, bo ile osób jadących na AMP zagląda na r-v? 10%?
Olson, myślę że więcej osób będzie się kontaktować jeszcze z organizatorami w tej sprawie i się dowie. No i mam nadzieję że jednak szybciej pojawi się informacja na stronie ampów.
seiteki   "Always remember don't make bunny cry"
13 kwietnia 2016 19:44
Politechnika Łódzka pierwszy raz organizuje tego typu zawody, jest to nowość zarówno dla Prezesa jak i reszty działaczy... więc tak naprawdę organizacja "końskiej strony" została na barkach osób, które są w sekcji...
Komunikat ten został napisany trochę bezmyślnie- fakt... ale wszystkim się wydawało, że to będzie dość "fajny" podział... jednak, nikt nie przemyślał faktu, że wystarczy "przycwaniakować" i nie kupować "papierka" w pzj.

PO licznych telefonach i mailach z pytaniami postanowiliśmy to zmienić, gdyż taki podział będzie bardziej fair, zwłaszcza w stosunku do ludzi z "amatorów".
Niestety nie mamy możliwości dodać komunikatu 1a czy coś takiego... ale to już nie zależy od nas.
Komunikat 2 pojawi się w piątek wieczorem (mam nadzieję!) a na zgłoszenia czas jest do wtorku więc bez paniki.

Co do pytań o munsztuk/ wędzidło w ujeżdzeniu profi- o tym, jak co roku zadecyduje sędzia na odprawie technicznej.
seiteki, nie wiem czy można nazwać to przycwaniakowaniem. Nie wiem czy ktokolwiek spodziewał się takiego podziału. U mnie np. wyszedł kompletny przypadek. Nie wydaje mi się zeby ktoś specjalnie czekał z kupnem licencji bo a nóż widelec da sie pojechać anatorów na AMPach.
seiteki   "Always remember don't make bunny cry"
13 kwietnia 2016 19:53
uwierz mi, ze sama znam kilka takich osób, ktore swoje starty planują w dużym stopniu "pod ampy"- zeby tylko dostać stypendium 🙂 Poza tym osoby, które nie startowały zimą - np z braku hali lub jakiś tam innych swoich zawirowań po przeczytaniu takiego komunikatu mogli się wstrzymać o miesiąc czy dwa.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się