Kącik Ujeżdżenia

zonglerka7, zależy co dalej z tym spłoszeniem zrobisz. Jeśli dalej pojedziesz czworobok bez dodatkowego elementu (np. wolta - to wtedy jest liczone jako pomyłka) to po prostu masz niższe punkty za element podczas, którego koń się spłoszył.
Jak mi się koń spłoszył to sędzia zadzwonił dzwonkiem i pozwolił zacząć program od poprzedniego elementu, ale to towarzyskie były 🙂
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
13 kwietnia 2016 21:13
Z moich doświadczeń, jeśli spłoszenie nie zaburzy przejazdu, bo będzie to np. odskoczenie w bok to wpisze w uwagi coś w stylu "nieposłuszeństwo" i obniży daną ocenę. Jeśli przez spłoszenie program będzie musiała być przerwany, bo np. koń wywiezie Cię na drugi koniec czworoboku to już będzie jako pomyłka 😉
Dziękuję dziewczyny  :kwiatek:
Dzięki wielkie za wszystkie podpowiedzi o trenerach :kwiatek:
Powiedzcie (w właściwie napiszcie 😀 ) mi jeszcze proszę, jakie macie opinie na temat Darii Kobiernik? 😉
Bo doszłam już nawet do tego, że jestem skłonna jeździć z młodym na treningi, jeśli będzie warto i koszty mnie nie zabiją 😜
Szafirka, nie wiem jak Daria sprawdza się jako trener, ale z ogromną przyjemnością patrzę na jej pracę z końmi  🙂
Szafirka, - ja polecam Darię Kobiernik, sama nie byłam jeszcze, ale znam efekty jej pracy z pewnymi końmi i bardzo in plus to wyszło, wszyscy znajomi wracający od niej mieli banany na twarzy i bardzo sobie chwalili podejście, wiedzę. Super też się na nią patrzyło na żywo zawsze, czy to na zawodach, czy na próbach polowych. Sama planuje się do niej wybrać.
Witam
Właśnie Daria Kobiernik była u nas w stajni na konsultacjach, które mają się odbywać cyklicznie przynajmniej raz w miesiącu.

Polecam bardzo, super rady naprawdę miałam efekt wow. Uwagi i  korekty bardzo trafne, trening dopasowany do konia i jeźdźca.

Właśnie z młodymi końmi Daria pracuje na co dzień, najczęściej z dość trudnymi i efekty są naprawdę super.
mam pytanie może trochę bardziej do kącika żółtodziobów, ale tutaj chyba dostanę pewniejsze info. Czy trzeba mieć jakieś uprawnienia do startu w C klasie? W skokach wiem, ze trzeba zdobyć II licencję a jak jest w ujeżdżeniu?
Klasa W- L,P
Klasa III- N,C
Klasa II- CC,CS do konkursów międzynarodowych z wył.Pucharu świata itd.
Klasa I- Bez ograniczeń
Z tym, że już drugi rok uprawnienia III stopnia (nie klasę, DressageLife nie myl ludziom, plis) przysługują po srebrnej odznace, czyli mając srebro można jechać C - o ile się to zgłosi występując o licencję.
Czy zawodnik na zawodach ujeżdżeniowych może nie zostać dopuszczony do startu za sprzęt i frak w kolorze innym niż czarny? Czy jeśli barwy klubowe to np. burgund, to czy zawodnik może mieć burgundowy frak?
  Pytanie nurtuje mnie już od dłuższego czasu - widywałam "jaskółki" czarne, grafitowe i granatowe, ale jestem ciekawa, jak ma się sprawa z innymi kolorami.
Będę wdzięczna za odpowiedź  :kwiatek:
vissenna   Turecki niewolnik
18 kwietnia 2016 11:36
Podobno w nocy płonęło coś w Golden Horse. Ktoś coś?  👀
vissenna,  masz informacje na ten temat w wątku o warszawskich stajniach
Nocte, burgundowy powinien się łapać. Dozwolone są wszystkie kolory, o ile dość ciemne. Kolor maku nie a ciemne wino tak, trawiasta zieleń nie, a petrol tak... Takie kolory... cieniste.
Potrzebuje pomocy w kwestii dopasowania stroju 🙂
Mam kasko-toczek Charles Owen. Zamszowy z beżowym paseczkami.  Odpadła mi wstazeczka z tyłu i chciałabym upiac włosy w spinke z kokardka i siateczką.
Nie wiem czy to dobrze wygląda - niestety ciężko mi zrobie sobie zdjęcie 🙁
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogromne zdjęcie!
Dziękuję halo za odpowiedź i rozwianie wątpliwości  :kwiatek:
Mada, ja bym tak pojechala ;-)

Znow mam pytanie odnosnie noclegu. Szukam czegos w poblizu Golden horse na najblizszy weekend. Znacie cos godnego polecenia w rozsadnej cenie?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
20 kwietnia 2016 07:36
Jasnowata, rozumiem, że nocowanie na miejscu cie nie urządza? Co to znaczy w pobliżu? 🙂
Urzadzaloby mnie, ale nie ma juz miejsc ;-)  Najchetniej tak do 10-15km. Byleby doba nie kosztowala 200zl.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
20 kwietnia 2016 07:50
Jasnowata, rozumiem. Jest kilka hoteli na trasie nr. 79 z Piaseczna do Góry Kalwarii, to będzie właśnie około 15km, ceny około 150zł za pokój dwuosobowy.
Jasnowata, - wrzuć sobie w google "noclegi" lub "kwatery" zamiast hotel w okolicy 😉 Wtedy idzie dorwać ludzkie warunki za mniejsze pieniądze często.
vissenna   Turecki niewolnik
20 kwietnia 2016 09:48
Mada, ja bym tak pojechala ;-)

Znow mam pytanie odnosnie noclegu. Szukam czegos w poblizu Golden horse na najblizszy weekend. Znacie cos godnego polecenia w rozsadnej cenie?


Dzięki.  I tak zrobię.
Dziekuje wszystkim, poszukam.  :-) Mialam nadzieje, ze ktos juz moze zna godne polecenia miejsce.  ;-)
Mam trochę głupie, żółtodziobowe pytanka odnośnie stroju konkursowego, bo po lekturze przepisów dalej nie jestem 100% pewna. Taka sytuacja - jadę amp w kategorii amator, czyli P-klasa. Czy potrzebuje plastronu? W sensie, czy jest on obowiązkowy, czy nie muszę go mieć, o ile mam taką totalnie klasyczną, białą koszule ze stójką? Czy jeśli mam plastron, to mogę mieć pod spodem coś innego, niz koszule konkursową - np. białą koszulkę, taką jak na tym zdjęciu? Ma taką lekką stójkę przy szyi, ale ma też rozcięcie na dekolt. Plastron spokojnie by to zasłonił.
Zastanawiam się co musze dokupić - plastron, drugą koszule, czy zarówno koszule jak i plastron? Koszule mam jedną i nie uśmiecha mi się jechać w niej dwa dni z rzędu, bo w maju mogą już być upały.
Frak, a raczej marynarkę, mam taką totalnie klasyczną, czarną, jeśli to istotne. O ile zrozumiałam jest wszystko ok z nią, tak?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
20 kwietnia 2016 19:55
keirashara, przepisy mówią,że musisz mieć i koszule konkursowa i plastron. W praktyce przymykają oko na koszulkę.
Ja w zeszłym roku jechałam ujeżdżenie amatorów i miałam zwykłą koszulę konkursową, w dodatku różową (ale z białą stójką) i nikt mi na to uwagi nie zwrócił 😉
Dlatego się zastanawiałam, jak to w praktyce wygląda 😉 Bo jechałam reginalki rok temu w samej koszuli, ale łatwiej mi kupić plastron, niż koszulę, a przecież jak go ubiorę, to chyba nikt mi zerkał nie będzie, co tam mam pod spodem 🤣 Jednak zdecydowanie wolałam się upewnić.
Dzięki wielkie! 🙂
[s][s]Wie ktoś jak Santa Cruz Platinum wypada pod względem twistu? Jak ogólnie te siodła wypadają? I czy ten magiczny system zmiany łęków w nich daje rade się rozciągnąć do ok. 36 prestiga/białego winteca?[/s][/s]

Nie ten wątek  😡 😡
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się