KJ Lewada w Zakrzowie

xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
29 grudnia 2010 12:10
przecież nie mówię o treningach, tylko że jako opiekun!



hahaha  😜 ok, rozumiem już teraz 😉
Rita_Kozlowska   Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!!!
04 listopada 2012 11:24
Ja osobiscie lewade uwielbiam. Pierwszy raz bylam tam na onozie i tak mi sie spodobalo ze zostalam na 3 turnusy. W tym roku pojechalam z moim rumakiem do pani Zani na 2 turnusy. Nie ma lepszego miejsca w polsce gdzie ucza ujezdzenia. To miejscse ma tez wg mnie magiczny wplyw na konie. Sopel sie tam tak sluchal i wspolpracowal jak nigdy. W 2013 jade tam na minimum 4 turnusy do pani Zani. Jedyne co to nie polecam duzych koni (jak moj 184cm) stawiac w stajni rekreacyjnej. Boksy sa bardzo male i sciolka nie jest wymieniana zbyt czesto wiec amoniak czuc🙁 ale jak sie jedzie do pani Zani czy pani Kasi to mozna pogadac o postawieniu konia w sporcie.
Witam. Ożywiam temat.
Czy jest ktoś kto jedzie może na kurs "Dresaż bez tajemnic" do Lewady? W 2014 jest tylko jeden termin. Wybieram się i pytam, bo może kogoś zabrać, bo i tak jadę z północy Polski 🙂
abbigail   jak konia kocham... już nigdy się nie będę nudzić
21 lutego 2014 17:54
Ja się wybieram 🙂  Planowałam, że pojadę swoim autkiem, ale coś można pokombinować i pojechac razem. Tylko, że ja jestem ze wschodnich granic PL 🙂 i jadę bez konia  :>
Ja jadę z południa i też zostawiam konie w domu: ) też chciałam jechać swoim autem. Napisz do mnie proszę na pv🙂
Witam.
Wybiera się ktoś z Was na kurs IRR do Lewady (25.03.-13.04.)?  😉
tak z czystej babskiej ciekawości- czy jest na forum ktoś z kursu instruktorskiego z marca 2003r? dyplom mam z datą 3 kwietnia 2003.
patatajka:)   Chcemy akcji jezdzieckiej w lidlu!
26 września 2015 16:53
Cześć!  😉 Zastanawiam się nad obozem zimowym właśnie w Lewadzie 🙂. Mam pare pytań, ale wszystkie opinie, na jakie natrafiłam są sprzed paru lat... Czy jest tu ktoś z zeszłego roku, chętny udzielić mi kilku odpowiedzi na priv? Byłabym wdzięczna  :kwiatek:
Trochę odkopuję, ale może jakimś trafem jest tu ktoś kto wybiera się na Dresaż bez tajemnic w marcu ? 🏇
evescool   Konia nie możesz do niczego zmusić...
28 stycznia 2016 20:17
Witam,
ja się już zapisałam na marcowy dresage 2016 ;-) Na codzień jeżdżę w Lewadzie. 😉
A czy możesz opisac program kursu - coś więcej niż mozna wyczytać na stronie , czy i ile godzin jazdy , na jakich koniach itp - bo rozumiem , że z założenia nie jest to kurs z własnym koniem , prawda?
evescool   Konia nie możesz do niczego zmusić...
31 stycznia 2016 09:11
Hello,

Jeździ się ok. 4 h dziennie, dwa razy dziennie wykłady z p. Andrzejem Sałackim. Pokazy Żanety Skowrońskiej z objaśnieniami przejazdów.Na koniec kursów są dwa dni zawodów, tj. 12-13.03.2016 (regionalne -towarzyskie,przyjeżdża wielu zawodników) , każdy z kursantów startuje w zależności od umiejętności od kl. L-N4, ale weryfikują to trenerzy. Oczywiście dziewczyny i chłopaki z sportu jadą N-CC (dla kursantów to świetne doświadczenie). W trakcie kursu elementy: ustępowania, łopatki, trawersy, ciągi,zebrania. Można przyjeżdżać ze swoim koniem, tylko trzeba dać znać do biura Lewady wcześniej.Jeśli chodzi o trenera kurs prowadzi p. Asia Skowerska.Konie z różnym temperamentem z dużymi umiejętnościami.
Kurs dedykowany dla osób, które są zaawansowane,dobrze siedzą. Świetne jest to że kurs bardzo skupia się nad prawidłowym dosiadem, używaniem pomocy, etc. Na pewno nie jest to kurs dla początkujących Dla zaczynających są obozy letnie, zimowe, ABC Dresażu.

Już nie mogę się doczekać:-) 🏇
evescool, piszesz o Dresaż bez tajemnic? Czy jakąś nowość dla zaawansowanych teraz wymyślili?
evescool   Konia nie możesz do niczego zmusić...
31 stycznia 2016 17:32
o dresażu,

Rozmawiałam dzisiaj z trenerką, póki co zgłosiło się 6 osób i planują 3 jazdy dziennie,jeśli przyjedzie więcej osób 2 jazdy.Wybiera się jeszcze ktoś z forum na marcowy dresaż?
evescool   Konia nie możesz do niczego zmusić...
13 kwietnia 2016 21:43
Trochę ochłonęłam i już mogę napisać, jak było i co było.Po koleii: jedzenie bardzo dobre,domowe,zakwaterowanie-szału nie ma,ale czysto,schludnie.Miejsce piękne -zamekw parku, wśród starych drzew.

Najważniejsze:

teoria-zajęcia z Żanią Skowrońską i samym p.Sałackim rewelacja,tak samo, jak pokazy koni w pracy ujeżdżeniowej: początkujący, średniozaawansowany, zaawansowany  z pełnym komentarzem omówieniem błędów,korekt itp.REWELACJA.
Jazdy...Podzielili ludzi na dwie grupy,do dziś nie wim wg jakiego wzoru, bo poziom był bardzo różny, i w słabszej grupie jeździły osoby z niezłym dosiadem,itp,a w tej zaawansowanej zdarzały się osoby o dosiadzie tragicznym skokowym,wężowym etc....a miało być tak kolorowo: łopatki, ustępowania, kontrgalop przez dwa pierwsze dwa dni. Później jakieś wielkie nieporozumienie....olew totalny, bo obok były organizowane zawody więc każdy jeździł jak chciał, co chciał. Organizatorzy wymyślili,  że kursowicze mogą również  startować w zawodach,więc jak pani instruktor wzięła na duży parkur jednego jeźdźca z  koniem i z nim ćwiczyła program L to cała grupa jeździła j.w.  na hali obok.
W konsekwencji wystartowały tylko 3 osoby na 10 kursantów,czyli 7 się nudziło i kombinowało na rakreantach we własnym zakresie.Mało tego kursowicze obowiązkowo w sobotę  zasuwali przy zawodach. W niedzielę starty i do domu,acha była jedna jazda  na małej hali z lustrami.

Fantastycznym doświadczeniem była jazda w damskim siodle i woltyżerka.

Sam dresaż...na pewno można było to zrobić lepiej i wykonać chociaż 1/10 założeń kursu...o jakich w programie lotnych wypisują, jakich ciągach?żaden koń tego nie potrafił, bo na tym kursie służyły koniki rekreacyjne.


to moja subiektywna ocena,może ktoś był zadowolony i ma inne zdanie...szkoda mojego urlopu i pieniędzy...lepiej było kupić jazdy indywid. u pani Żani, Kasi,Izy...
evescool, wydaje mi się, że nie jesteś do końca sprawiedliwa, bo nie wierzę, że ktokolwiek Ci obiecał, że będziesz jeździć tam na koniach sportowych... 🙁
Mnie też ciekawi, niby na jakich koniach sportowych miały by być prowadzone jazdy? Jak sama wcześniej napisałaś, na sportowych koniach jeżdzą osoby 'ze sportu'. I jak by to miało wyglądać, przyjeżdza ktoś zupełnie obcy, nieznany na taki kurs i dostaje od ręki konia zrobionego do powiedzmy C klasy, żeby się na nim uczyć? Przecież to nawet w Play tak nie ma 😉 Fakt, może oferta kursu obiecywała jakieś super treningi, no ale bądzmy realistami, na kursie grupowym raczej nie dzieją się takie rzeczy. Od tego są treningi indywidualne na koniach profesorach 😉
I w stosunku do koni tez jak dla mnie - ja się na tych "rekreacyjnych tuptakach" uczylam wszystkiego od lopatki do ciągów i piruetow w stepie. A poziom wyszkolenia jak na rekreacje bardzo wysoki. Startowalam i trenowałam jazde po damsku na kilku z nuch , a dwie kobyly chodzily na pomyslenie..
evescool   Konia nie możesz do niczego zmusić...
14 kwietnia 2016 11:19
Drabcio! poziom Twojej fantazji jest niezły...;-)

Na jakich to koniach rekreacyjnych uczyłaś się w Lewadzie piruetów w stępie i ciągów? Podaj mi proszę, to zapytam ludzi czy coś nowego zakupili.Bo na co dzień jeżdżę w Lewadzie i takich nie znam. Ułatwię Ci...podam Ci ich imiona:

Carnival -poziom N4 (max)
Japonka-j.w.
Poprad-P
Omega-P
Iran-L
Krus-N (koń lat 24-damskie siodło)
Granulka-L
Demeter-N4 (max) z uwagi na wiek oszczędzana
Szogun -L,max.P

ps.zwrot na zadzie to nie piruet ;-)
Ustępowanie, to nie ciąg ;-)

pozdrawiam.
Na demeter,dwa lata temu robiła 😉
Dziękuję za uswiadomienie po takim kursie to ty jesteś z pewnością eksperrrt..
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
14 kwietnia 2016 11:54
Japonka swego czasu też śmigała elementy C klasy 😉
evescool   Konia nie możesz do niczego zmusić...
14 kwietnia 2016 11:55
Napisałam, że to subiektywne odczucia. Może macie inne. Dla mnie jazdy nie były wartościowe, tym bardziej, ze Pani instruktor zajmowała się bardziej swoją komórką niż zwracaniem uwagi na dosiad,czy ogólnymi uwagami itd....szkoda.Polecam lekcje jazdy indywidualnych bo są rewelacyjne i na prawdę bardzo dużo można się nauczyć,skorygować itp. ja wiem,że grupowe zajęcia są nie dla mnie.Założenia kursu ambitne,ale niestety nie udało się ich zrealizować.Na pożegnanie w dniu wyjazdu może poszły 2 osoby...reszta po śniadaniu się zwinęła i podziękowała.

jeszcze raz;teoria rewelacja,pokazy itp.

sama jazda z korektami dosiadu pozostawiała wiele do życzenia, na prawdę nie zauważyłam ludzi którzy by sobie pomogli.
Piruety i ciagi robila Japonka, Demeter, Bellabianka (forumowa mtl podrozowala na niej rowniez w calkiem fajnym balansie), lotnych za moich czasow uczylismy Szoguna, robil je jeszcze Karmazyn.
Generalnie wiekszosc tych koni biegala sobie na poziomie solidnego P z elementami N, w tym kilka zwierzat umialo cos z klas wyzszych.
Odkopuje 😉
Jest tu może ktoś, kto był tam na obozie/feriach w ostatnich latach?  🙂
Wybieram tam się w te wakacje i mniej więcej chciałabym się dowiedzieć paru rzeczy  🤣
Też bym była zainteresowana informacjami.  🙂
Tak z innej beczki, posiada ktoś może ABC dresażu, które wydają na obozach właśnie w Lewadzie?  🚫 ❓
Jest tam coś może o poprawnych rysunkach czworoboków?  👀
Jakby ktoś mógł napisać, ilu osobowe są pokoje i ile osób na turnusie  🙂 Jak prowadzone są jazdy- w zastępach, czy raczej nie?
Dziękuje za odpowiedź  🤣
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
29 maja 2016 23:25
DoniaHc, pokoje są różne - od jedno do siedmioosobowych. Za moich czasów jazdy nigdy nie odbywały się w zastępach, ale w grupach po kilka osób - około 5.
Olciiik Dziękuje za odpowiedź  🤣
A ile jest osób na turnusie, możesz coś jeszcze napisać, twoje wrażenia  😉
Dziękuje 😀
Czy ktoś z was wie na jakim poziomie jest kurs Instruktora powszechnego pzj w Lewadzie? Myślę nad terminem we wrześniu. Jeżdżę klasę P w ujeżdżeniu i mini LL w skokach. Trochę się boje o skoki, bo boje się skakać. Jestem typowym pingwinem...
Ciężko zdać kurs?
Jakie są tam obecnie warunki?
Koniecznie trzeba brać dodatkowe jazdy?
Czy ktoś z was wie na jakim poziomie jest kurs Instruktora powszechnego pzj w Lewadzie? Myślę nad terminem we wrześniu. Jeżdżę klasę P w ujeżdżeniu i mini LL w skokach. Trochę się boje o skoki, bo boje się skakać. Jestem typowym pingwinem...
Ciężko zdać kurs?
Jakie są tam obecnie warunki?
Koniecznie trzeba brać dodatkowe jazdy?

Powszechnego to poziom brązowej odznaki
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się