siodło ujeżdżeniowe

Ja mam swoją od końcówki 2014  😉
Ja mam swoją olympię gdzieś od kwietnia 2015 i wydaje mi się, że moja 17 jest trochę mniejsza niż inne na jakich miałam okazję jezdzić. Mam ok 164 cm wzrostu i ważę gdzieś w okolicach 60 kg i siodło jest na mnie dobre, ale kilka kilo więcej i może być problem 🙂
Przekazuje informację ze "źródła"  😀

Informacje/instrukcje o nowej rozmiarówce Equipe wydał wiosną 2015, niedługo później pojawiło się  w PL Emporio w nowej rozmiarówce, zaś pierwsza Olympia - w drugiej połowie 2015 .
Czy w siodle j. hulsebos jest możliwość poszerzenia leku?
Ogólnie siodlo jak fotel. Wrażenia- siodło rewelacja.
siwaaa, a jaki model?

Ja uparcie muszę zrobić roszadę z siodłem i obecnie potrzebuję czegoś z większym siedziskiem (nawet dość płytkim) za to klockiem przytrzymującym udo (najlepiej zewnętrznym). Ktoś ma pojęcie jak duże "wypadają" 18" w Hennig albo 2 (18) w Kieffer - z tym, że w tych nowszych modelach?
Epk - dojade do domu to sprawdzę. Ewentualnie wrzucę zdj, bo siodla i modelu ogólnie nie znam.

Ktoś ma pojęcie jak duże "wypadają" 18" w Hennig albo 2 (18) w Kieffer - z tym, że w tych nowszych modelach?

Moje pojęcie o hennigach mi mówi, że 17" są stosunkowo małe, tzn. nie są dla mnie mega za duże. Co może oznaczać, że 18" też są dość małe 😉
epk siodło ma taki znaczek:
edit: czy to WB4??
siwaaa, to faktycznie Hulsebos, ale WB4 to model - nazwy modelu to chyba żadna firma nie umieszcza na puklach.
quantanamera hmmm. Siodło bardzo podobne do tego co wstawiłaś kiedys ba bloga.  Zadzwonie do p. Ryszarda zapytam, lub podesle zdjęcie. Może się uda poszerzyć i zmienić wypełnienie. 😉 😉
Czy siodło Otto Schumacher Profi Dynamic jest zakleszczające?
Kochani revoltowicze :kwiatek:

Poważnie zastanawiam się nad wymianą siodła, na powiedzmy bardziej PRO. W rozumieniu: lepiej dopasowanym do mnie, pasowanym na konia.
Interesuje mnie siodło nowe, raczej wyższa półka, zdecydowanie nie chcę nic z Prestige'a ani HBC. Budżet ~10K. Czy w ogóle mam na coś szansę? Już nie mówiąc o tym, że marzy mi się nieco wysunięta w przód tybinka.
Equipe  🙂
amnestria, z ciekawości: czemu nie chcesz HBC?
Moona, bo nie chcę - po prostu 🙂 Akurat w moim otoczeniu część osób się zawiodła, a ja też jakąś fanką nigdy nie byłam.
Prestige'a nie chcę np. bo skóra jest IMHO fatalnej jakości. Mam wrażenie, że odwalają takie same historie jak Petrie z oficerkami 🤔
Nie przepadam też za Stubbenami, ale znam same stare modele, więc tu pozostawiam furtkę otwartą.

Tulipan, mogę Cię pomęczyć na pw? :kwiatek:
Pewnie  🙂
amnestria, Stubben Aramis D, Katherina - pooglądaj, pomierz, to na pewno wyższa półka niż Prestige czy Equipe 😉 Warte rozważenia też Passiery, ale nie wiem czy jest jakiś przedstawiciel w Polsce.
A czemu wyższa półka? Bo ceny podobne.
Ok. Częściowo spytałam tulipankę o to, ale spytam też na forum.

A jak to jest (zazwyczaj) jeśli chcę potestować siodła? I nie wiem czy się zdecyduję, bo może żadne nie będzie dla mnie..? Płacę za taką usługę?
tulipan, primo jakość, secundo doświadczenie firmy w produkcji siodeł i prestiż poprzez wybór zawodników siodeł Stubbena/Passiera. Equipy są stosunkowo świeże na rynku,skóra jest delikatna czyli jakość też nie taka o jakiej - przynajmniej ja - myślę. Którzy zawodnicy (poza Charlotte Dujardin, która wiadomo jest twarzą Equipe) jeżdżą na ich siodłach? Mało kto tak naprawdę.
A to ja się kieruję własnym tyłkiem przy wyborze siodła. Myślałam, że jeździłaś i w porównaniu wypadło gorzej  😉 Skóra jest delikatna bo jest z cielaka, przynajmniej w moim siodle. Nie polecałabym dla zawodnika, który ma 10 koni do objeżdżenia. Ale za to jak się siedzi  😜

tulipan, owszem, testowałam 🙂 I tak dalej wolę Stubbena 😉 Fakt, Equipe miększy pod tyłkiem, ale nadal Stubben mnie bardziej przekonuje, Equipe przemawia do mnie bardziej jako amatorskie siodło.
Ja jestem amatorem pełną gębą, więc i siodło amatorskie mi pasuje  😉
tulipan, widzę jak wygląda mój Stubben używany od początku grudnia regularnie 6 razy w tygodniu po godzinie na jednego konia. Boję się jak by wyglądał Equipe. Wiem za to jak wyglądają Prestige znajomych ze stajni (a skóra ta sama co w Equipe) i wiem, że nigdy nie kupię sobie siodła tej marki 😀
Niestety o cielaka trzeba dbać wyjątkowo, zwłaszcza w lecie. To jest duży minus tej skóry. Ja używam na 2-3 konie od 1,5 roku i wygląda w porządku. Natomiast przy kilku koniach dziennie skóra tego nie wytrzymuje. Dlatego tak jak napisałam, to nie jest siodło dla zawodowca. A na pewno nie sprawdzi się jako jedyne / podstawowe siodło na kilka koni dziennie.
Amnestria jesli chodzi o testowanie siodeł, to na pewo Equipe ma bardzo przyjazne klientowi warunki... i są otwarci na zmiany/indywidualne wymagania - wiem, bo dali radę wyprodukować siodło pasujące zarówno pod mój gruby tyłek , jak i pasujace na krótki grzbiet mojego wielkokonia. I najlepsza opcją tutaj jest (w mojej opinii) model Olympia, bo wszelkie indywidualne zmiany, typu długość tybinki, rodzaj klocka itp są w cenie siodła.
Ja osobiście polecam (chociaz czasami realizacja zamówienia się przedłuża - no ale cóż - Włosi, a u nich wszystko maniana)

Olson skóa na moim Equipe Olympia oceniona przez fachowców (mgr inż specjalista garbarstwa + 20 lat doświadczenia w branży skórzanej) jako bardzo dobra jakościowo ...
amnestria ja też mogę Ci polecić equipe w stosunku do tego czego szukasz 🙂  mają jazdy testowe darmowe, więc możesz spokojnie zobaczyć co Ci pasuje.
Olson ja mam moją olympię już rok, używam jak Ty, regularnie na jednego konia i muszę powiedzieć, że nie widać jakoś szczególnie śladów użytkowania. Regularnie je czyszczę i smaruje ale zupełnie bez przesady. Siodło wygląda bardzo dobrze 🙂
Dziewczyny jesteście genialne 😍

Jestem rekreantem, mam jednego konia. Siodło nie będzie "ciurane", bo przebieg mniejszy 😉
Na pewno nie chcę Prestige'a, właśnie ze względu na jakość. Mam już drugiego i uważam, że ich skóra to kpina.

Wydatek rzędu 10K to dla mnie b.dużo. Chciałabym coś z czego faktycznie będę zadowolona.
Spróbuję najpierw Equipe, skoro mówicie, że "akcja-testy" przebiega gładko :kwiatek:
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
14 kwietnia 2016 11:15
amnestria, spróbuj też sobie sommera, ja nic nie płaciłem z testy. Niektóre firmy biorą opłatę, ale zazwyczaj jest to kwota rzędu 100zł.
Arivle, o! :kwiatek: A czy Sommery mieszczą się w moim budżecie (10K)? I o ile Equipe to wiem do kogo uderzać, o tyle Sommery nie bardzo 😡 Widzę jakiegoś facebooka..? To? [[a]]https://www.facebook.com/Siod%C5%82a-Sommer-115549255179625/[[a]]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się