Skup koni rzeźnych / handlarze

Stworzyłam ten wątek, ponieważ innego takiego nie znalazłam a potrzebuję informacji o handlarzach w woj. Mazowieckim, najlepiej gdybym dostała namiary na handlarza w okolicach Piaseczna/ Góry Kalwarii.
Można tutaj również szukać informacji o innych handlarzach końmi  😉

Rozszerzyłam tytuł wątku.
U nas jezdzą handlarze z całej Polski, np z okolic Tarnowa. Jedzie gościu na mazury i zbiera co popadnie tak jakby w drodze powrotnej. Tak wiec niekoniecznie są to ludzie z okolic stolicy.
Kiedys jakas stajnia sprzedawala w pęczku arabki, fakt troche zaniedbane, ale cały duzy transport byl z jednej stajni. Innym razem ktos obchnął kilka kn i hucułków, ladne, zadbane, w kantarkach... teraz juz tego handlarza nie widuje niestety, a przydałby mi się kontakt do niego.
Megane, handlarz o którego pytam ma gdzieś w okolicach Piaseczna / Góry Kalwarii swoją ''stajnię '' gdzie trzyma te konie.
asds   Life goes on...
01 kwietnia 2016 10:51
Luxyk

Tomasz .....? Bo ja cos o jakimś Tomaszu słyszałam w tamtych rejonach.
Nie mam pojęcia jak się nazywa  🤔
A ktos z Was nie wie o takich ludziach ze śląska ? Byłabym zainteresowana kontaktem do tych ludzi
Super pomysł. Nie ma to jak nakręcać rynek handlarzy koni...
[quote author=_Gaga link=topic=99392.msg2524508#msg2524508 date=1459927870]
Super pomysł. Nie ma to jak nakręcać rynek handlarzy koni...
[/quote]
Gaga, to sie nazywa uratowanie jakiegoś końskiego istnienia 😀
Megane, może i tak
Dzięki temu jednaj handlarze cały czas mają rynek zbytu niestety i świetnie sobie radzą sprzedając łzawe historie biednych konisiów, przy okazji kasując cenę rzeźną x 3 ... 🙁
Dlatego najwyzsze ceny za konie sa zazwyczaj dla fundacji. Niedlugo handlarzowi bedzie sie oplacało okulawić konia, aby tylko wyzsza cene uzyskac.
Megane, nie niedługo. Od lat tak jest niestety
Ale jak ktoś znający temat napisze , że odkupywanie koni od handlarzy, napędza tylko biznes tym handlarzom, jak i fundacją, to mu czci i wiary odmówią .  😵 .W imieniu koni  napisze ,, Boże chroń mnie od przyjaciół , z wrogami sam sobie poradzę "
A czy odkupowanie konie od hodowcy koni rzeźnych też jest karygodne? 😉 Bo chyba znam dwa takie adresy i pomimo tego że w żadnym z tych wypadków nie rozmawiałam z właścicielem to jakieś plotki pozyskałam 😉 Obie stajnie na Śląsku.
Vesna, karygodne może i nie jest, ale moim zdaniem jest bez sensu  😉
bayheart, nie wiem, nie znam się 😉 W pierwszej hodowli widział kilka lat temu naprawdę fajne konie między zimnikoami. Innym razem jak tam byłam już widział mniej fajne, ale nie wiem jak to dokładnie jest 😉 Natomiast w drugiej widziałam tylko oooogrom koni na ogromnym terenie i tyle 🙂 Wiem że gość kiedyś chciał się pozbyć hurtem, ale co jest teraz też nie wiem 🙂
Jeżeli koń tego wart , i odkupujesz bezpośrednio od hodowcy jak najbardziej O.k . Gorzej jak przez fundacje odkopujesz konia powyżej jago wartości , pod groźba, że jak nie kupisz to pojedzie na rzeż . Z terrorystami się nie negocjuję .
Wiem że taki handlarz jest w okolicy Piaseczna i jego namiar mam. Właśnie o dziwo kupił od człowieka podstawionego konia z moim paszportem i go oddał złodziejowi paszportu z powrotem . Ale nie mogę nadal namierzyć gdzie jest mój skradziony. Dane klaczy Joko nr. 616 006 66 13410 09. Klacz jest dotacyjna i przez złodzieja została wykluczona i nie dostanę na nią już dotacji na tym się skończyło w związku a mogło być jeszcze gorzej. Zwróć uwagę na tego człowieka o Roman P. To nie tylko handlarz ale i oszust oraz złodziej paszportów. Są na to niezbite dowody . Sprawą już zajęła się policja.
Nigdzie nie znalazlam takiego watku, wiec dodaje. Ma ktos do czynienia z handlarzami w wielkopolsce? Konkretnie interesuje mnie handlarz z Lądku koło Konina. Co ma za konie? Warto się w ogóle tematem interesować jesli chodzi o kupno?
Tutaj pół wątku dyskusji o tym handlarzu:
http://re-volta.pl/forum/index.php?action=printpage;topic=88763.0
To watek z 2012. Od tego czasu sporo moglo sie zmienic.
WITAM POSZUKUJ E NAMIARY NA HANDLARZY KONI Z WOJ MAZOWIECKIEGO PŁOCK 🙂 [CIACH] - sio do ogłoszeń.
Szukam numerów do handlarzy z pomorskiego, okolice Sławna, Rowów
Zazwyczaj handlarze ogłaszają sie na olx.

Ja tak kupiłam i trafilam na fajnego konia za grosze.
Witam. Jest ktoś kto mógłby podesłać mi namiary na takiego "handlarza" z woj. pomorskiego?
Z dolnośląskiego znam  😉

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/yiDW/
JaMajka, szukasz pseudo handlarza czy kogos kto ma oko do znajdowania fajnych koni za stodoła i moze zechcialby to zrobic za kase? Jak to drugie to zapraszam na priv
czy ktoś kojarzy handlarza w SZAMOTACH koło Piły, wielkopolska ?
Jednego ja znam. Możesz pytać jeśli mówimy o tym samym
Lullaby
a jest ich więcej w szamotach? na olx wystawia rózne konie, rzutami- raz stawke grubasów, ra stawkę hucułów itd.
chciałabym wiedzieć czy warto tam w ogole konie oglądać czy to bardziej handlarz pokroju henia z Lądka- naćpa konie na dzień oględzin i ładnie wygldające trupki opycha
Wiesz co ciężko powiedzieć, te konie są po prostu biedne schorowane i niedożywione… kojarze tego z olx, konie stoją w chlewiku w stanowiskach, nie ma gdzie ich w ruchu nawet za bardzo zobaczyć, hucuły kucyki ściąga z Mazur chyba, generalnie dzicz troche 😉 ja brałam w zeszłym roku od niego jedna kobylke, surowa, po ok 3 miesiącach doszła wyglądem do siebie i jestem zadowolona🙂 ale leczyłam po kolei zołzy itd 😩 typowy handlarz niestety. Szamoty z tego co wiem to ogólnie słyną z handlarzy - słynny pierwszy poniedziałek miesiąca to był skup koni itd


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się