WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

Smok10, dopiero teraz? Ja przynajmniej 5 lat nawet radio przełączam
m-indra- A skąd mają wziąć specjalistę od hodowli koni ? Zdają sobie sprawę że narobili takiego syfu że już nikt nie będzie się chciał podłożyć. Wejście w ten układ oznacza banicję ze środowiska jeździecko -hodowlanego , więc wezmą każdego innego z łapanki. Czyli nastąpi totalny upadek tego co i tak już zostało zniszczone. 😤
Mój mąż spełnia warunki, bo i rolnik, i doświadczenie kierownicze, i hodowca (bydło), tylko wykształcenie marketing i zarządzanie nie pasuje. Pojęcie o koniach ma takie, że wie, co jedzą i że można na nich jeździć. Pchać się nie pcha, ale chodzi mi o to, jaki kaliber fachowców będzie. Mój mąż ma ten plus, że ja końmi się interesuję 🙂
m-indra- A skąd mają wziąć specjalistę od hodowli koni ? Zdają sobie sprawę że narobili takiego syfu że już nikt nie będzie się chciał podłożyć.

Raczej nie z powodu syfu, tylko dlatego że firma jest pod lupą całej Polski i  będzie ogólnopolska awantura z gromami nawet z najbardziej bzdurnego czy irracjonalnego powodu i z każdej możliwej strony.

Wejście w ten układ oznacza banicję ze środowiska jeździecko -hodowlanego , więc wezmą każdego innego z łapanki.

Dlaczego ? Czy to, żeby zrobić na złość PiS-owi ma być ważniejsze od tego, żeby ratować co jeszcze się da ? Że wezmą kogoś z łapanki to prawdopodobne, ale z powyższego powodu a nie jakiejś anatemy. Myślę, że obaj prezesowie doskonale wiedzą, kim chcieliby się ewentualnie zastąpić, tylko nikt ich o to nie zapytał i nikogo to nie interesowało. Myślę też, że byłoby im lżej, gdyby wiedzieli  ze ich dorobek nie trafi w ręce jakichś dyletantów i karierowiczów. To są mądrzy i odpowiedzialni ludzie.

Czyli nastąpi totalny upadek tego co i tak już zostało zniszczone. 😤

Przesadzasz. Ale sytuacja jest bardzo poważna.

Myślę, że nie wezmą nikogo ze środowiska, a to z tego powodu, że wszyscy w środowisku wzajemnie się znają, wspierają i 99% popiera Trelę i Białoboka. A do tego komunikat dotyczący negatywnej interpretacji przynależności do PZHKA w oczach ministra chyba jasno mówi, co sądzi o ludziach związanych z naszą hodowlą.

s.heykowski nie jest trudno totalnie wszystko zniszczyć. Wystarczy sprzedać najlepsze klacze, zmarnować wartość ogierów pozwalając im mnożyć kiepskie potomstwo, wystawić na pokazach nie te konie, co powinny, i ze dwa sezony stanówkowe podejmować błędne decyzje.
A podejrzewam, że dla prezesa-ekonomisty sprzedanie najlepszych koni będzie krokiem oczywistym, bez zważania na pulę genetyczną stada - jeśli mamy zarobić, sprzedajemy to, co mamy najcenniejszego.
Obawiam się że nie przesadzam , takich przykładów firm które przez dziesiątki a i setki lat pracowały na renomę a zostały zniszczone w krótkim czasie przez parę błędnych decyzji jest od groma. 😤
Ktos  kto  zostanie  zatrudniony  bedzie  musiał  robic  co  mu  każą  nie  będzie  decydował  sam. Przeciez  nawet  Durmala   dostala przykaz  z  góry  odebrac  konie  z treningu Panu  Wyrzykowi  i  musiala  się do tego  dostosowac.

http://equista.pl/editorial/1225/al-thumama-stud-i-halsdon-arabians-wystapia-na-droge-sadowa-przeciwko-polskim-stadninom-arabskim
ale anulowała decyzje
m.indira   508... kucyków
14 kwietnia 2016 14:46
to już popada pod paranoję, to wysoko źrebną kobyłę można było transportować tak?
http://www.tvn24.pl/krakow,50/przeglad-prasy-stadnina-w-michalowie-zwalnia-znanego-trenera,635587.html
Mam takie wrażenie że leci każdy, kto może wykazać brak kwalifikacji i doświadczenia nowego szefostwa. Tym samym zaczynam się zastanawiać, czy odejście janowskich pracowników było aż tak dobrowolne, jak się powszechnie uważa.
  m.indira cyt "Pani Shirley Watts z ulgą zawiadamia wszystkich zainteresowanych, że obie klacze Pieta i Augusta wróciły do domu w Haldson Arabians całe i zdrowe. Podróż odbyła się bez przeszkód." one będą sie źrebić chyba za miesiąc , o drodze miały kilka postojów. Też bym zabrała.
m.indira   508... kucyków
14 kwietnia 2016 16:36
ganasz mnie chodzilo o pozwolenie na wożenie Amry
[quote author=Luna_s20 link=topic=99140.msg2529298#msg2529298 date=1460642336]
Mam takie wrażenie że leci każdy, kto może wykazać brak kwalifikacji i doświadczenia nowego szefostwa. Tym samym zaczynam się zastanawiać, czy odejście janowskich pracowników było aż tak dobrowolne, jak się powszechnie uważa.
[/quote]

Oczywiście, że nie było 🙁
O co chodzi z tymi zdjęciami z operacji?
m.indira   508... kucyków
14 kwietnia 2016 18:57
jeśli chodzi o zdjęcia z sekcji, wydaje mi się że mowa jest o dobrym tonie i poszanowaniu uczuć właścicielki
A co jakiś idiota to opublikował?
[[a]]http://www.dw.com/pl/sz-kto%C5%9B-si%C4%99-tu-zagalopowa%C5%82-skandal-wok%C3%B3%C5%82-janowa-podlaskiego/a-19185704[[a]]
Obawiam się że nie przesadzam , takich przykładów firm które przez dziesiątki a i setki lat pracowały na renomę a zostały zniszczone w krótkim czasie przez parę błędnych decyzji jest od groma. 😤


Tylko, że nikt nawet nie pisnął i mało kto wiedział jak leciały na dno. Te arabskie są pod lupą całej Polski
Stadniny są pod lupą miłośników koni, zwykli wolą 500+, czytam komentarze pod artykułami w gazetach. Czasami mam wrażenie, że społeczeństwo sprzedaloby  Piłsudskiego,  Kościuszkę i innych polskich bohaterów  byleby dostać kasę
Polakami razem bywamy przez chwilę, np.po śmierci papieża.
Coraz częściej słyszę,  że nawet wydawałoby się rozsądne kobiety dla tych pieniędzy planują kolejne dziecko i rezygnację z pracy, bo przecież " bez przedszkola będzie taniej a ja i tak mało zarabiam". Tylko za co wychowają te dzieci, jak zabraknie pieniędzy na 500 +, albo nie daj Boże męża zabraknie, kto zatrudni podstarzałatą kobietę z gromadką dzieci bez doswiadczenia zawodowego.

Pytałam w polskich księgach koni arabskich o status Pingi. Wszelkich informacji o koniu udzielają tylko jego właścicielowi.
[quote author=Wieża Wiatrow link=topic=99140.msg2529449#msg2529449 date=1460662221]
Stadniny są pod lupą miłośników koni, zwykli wolą 500+, czytam komentarze pod artykułami w gazetach. [/quote]

Na arabskie tematy pisze się tygodniowo więcej, niż  o tych wszystkich które upadały wcześniej  razem wziętych przez dziesięć lat. Komentarze pod artykułami to nie jest żaden miarodajny obraz.
Tylko, że nikt nawet nie pisnął i mało kto wiedział jak leciały na dno. Te arabskie są pod lupą całej Polski


Jak po 300 latach padał Barings za sprawą jednego dyletanta to całemu światu oczy na wierzch wyszły  😁 Nie takie firmy jak Janów Podlaski rozwalano poprzez niekompetencje i cwaniactwo.  😉 300 lat pracy pokoleń , gigantyczna tradycja i renoma na całym świecie sprzedana za
1 $  😁 😁 😁

Plebsowi rzucisz Damę z Łasiczką to zeżrą razem z rama  😉 Kogo interesuje że to najcenniejszy obraz jak wart jest ponad 100 000 000 $ albo i więcej . Było by na przykład , na darmową wódę dla meneli  🙄
Jak po 300 latach padał Barings za sprawą jednego dyletanta to całemu światu oczy na wierzch wyszły  😁 Nie takie firmy jak Janów Podlaski rozwalano poprzez niekompetencje i cwaniactwo.  😉


Janów też można rozwalić w kilka miesięcy, ale jak będzie to zobaczymy dopiero za rok, po wynikach finansowych i decyzjach sprzedaży.
ale anulowała decyzje

Bo się pewnie nie spodziewała, albo jej wysłannik że jej szczerość ujrzy światło dzienne. Swoją drogą kolejna marionetka która robi co jej każą. Chociaż mam trochę nadziei mimo wszystko że nie jest taka najgorsza skoro było ja też stać na taką szczerość.
Mnie tylko chodzi o to że idą w dobrym ( w domyśle złym ) kierunku  😤
tfu, nie wysłannik a zleceniodawca 😉
Tylko, że nikt nawet nie pisnął i mało kto wiedział jak leciały na dno. Te arabskie są pod lupą całej Polski


Bo hodowały  gówno i nie umiały się dostosować .  🙄

Ja tam jestem dumny jak Niemcy chwalą swoją hodowlę na cały świat , ale koni sportowych , a w Arabach to mogą nam buty lizać . Tylko jakoś sobie nie wyobrażam żeby państwo Niemiecki rozwaliło to co od lat wspiera. 😉
Ale  umowy  dzierżawy  Moriona  i  innych  koni  udostępnila  dziennikarzowi.  Bo  na  pewno  nie  zrobił tego Pan  Białobok  i  nikt  sie  tam nie  włamał.
Janów też można rozwalić w kilka miesięcy, ale jak będzie to zobaczymy dopiero za rok, po wynikach finansowych i decyzjach sprzedaży.
[/quote]

W tym sęk, że bez informacji od pracownikow stadnin, a ci boją się o posady nawet nie dowiemy się,  co sprzedano. Nie można wejść do stajni, nie można uzyskać inf. w księgach stadnych  a stadniny nie odpowiadają na pytania. Na początku myślałam,  że zapytania o Pingę wybiją z głowy klamczuszkowi EWENTUALNY pomysł o jej sprzedaniu a teraz, to że nawet stadnina, u której klacz przebywała milczy jest bardzo dziwne.
Ale  czy  Pingę  bez  przetargu  można  było  sprzedać?  Nie  znam się  więc  nie wiem.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
14 kwietnia 2016 21:47
Ale  czy  Pingę  bez  przetargu  można  było  sprzedać?  Nie  znam się  więc  nie wiem.


Oj taka prawda ludowa "co wolno wojewodzie ..." 😉 mogli rozwalić najlepszą polską markę w 2 miechy, to i konia pod stołem sprzedać żaden problem
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się