Wybory 2015 i to co po wyborach.

Megane Dam mu w ofierze swoją ziemię i tym samym na pewno wszystkie grzechy zostaną mi odpuszczone.

Świetnie, pińcet plus rządzi wśród ustaw PIS  🏇 a podobno kto daje i zabiera.... 😉


A dziwisz się? Zważywszy, że mamy w Polsce całe mnóstwo rodzin żyjących na granicy, to jest łakomy kąsek. A taka rodzina, która ma 6 dzieci i dwoje bezrobotnych rodziców? No proszę Cię! Głos kupiony na wieki...
Ciekawe kiedy podniosą  minimalną kwotę płac. Wątpie jednak, ze pensje miały by wzrosnąć o 600 zł jesli na 500+ nie ma skąd wziąć.
Dla wyborców PIS blokada .a lasy , na sprzedaż ziemi rolnej rozdawanie pieniędzy zmiany w stadninach to wszystko dobra zmiana. Skoro prezes powiedział że wszyscy to złodzieje to oni uważają że tak jest. Ich stan posiadania jest bliski zera więc co ich obchodzi ziemia rolników , lasy czy nakieś tam Araby. Oni się cieszą że coś dostaną i zwiększą swój stan posiadania o pińcet.
Obecnie, nic już nie jest mnie w stanie zdziwić. Nawet mało rzeczy zaczyna mnie w******. Jednak zdecydowanie w kolejnych wyborach wezmę udział, i nie ma że gmina kilkanaście km, że małe dzieci na karku. Pójdę, tak jak wielu moich znajomych... żeby skały sr ****!

Smok10 Tylko zdziwią się, jak się okaże, że to pińcet to blef i w rzeczywistości muszą wydać na dzieci więcej. 

Rozumiem, że to polityka, gra, mydlenie oczu, ale gdzie ludzka przyzwoitość, granice? Czemu ograniczają np. mieszczuchowi przeistoczenie się w wieśniaka-rolnika, jesli tego pragnie? Rolnik jak chce zostać mieszczuchem to też ma ręce związane bo ziemię odda niemal za darmo.
Smoku, ale o so cho z tymi lasami? Z tego, co wiem chodzi o to, żeby NIE można było kupować lasów, tzn. że pierwszeństwo mają LP. I to akurat jest zrozumiałe. Oświecisz mnie?
Ciekawe kiedy podniosą  minimalną kwotę płac. Wątpie jednak, ze pensje miały by wzrosnąć o 600 zł jesli na 500+ nie ma skąd wziąć.


Megan a ile firm upadnie gdy podniesie się te pensje minimalne??? Cholera umowa o pracę to umowa między pracodwacą a pracownikiem i jesli ktos uwaza ,że za mało mu płaca to umowy maja to do siebie ,że zawsze mozna je rozwiązac lub wogóle nie p[odpisywać. Będzie wzrost gospodarczy to i miejsc pracy przybedzie a wtedy i popyt na pracowników wrzosnie i nie trzeba bedzie nic regulować przepisami prawnymi. Bedzie popyt wiekszy to i pensje beda rosły.
Faza w dbających o pracownika firmach to tak jest, ale niestety nie wszędzie. W miejscach i na stanowiskach, gdzie pracuje się za minimum krajowe, często owo minimum zarabia się latami mimo dobrych wyników finansowych firmy, a podwyżka jest jak yeti - każdy słyszał, że istnieje, ale nikt nie widział. W projekcie podwyższenia wynagrodzenia nie chodzi przecież o to, żeby każdemu, kto pracuje gdziekolwiek, dołożyć do pensji X zł, ale żeby z urzędu podnieść wynagrodzenie tym zarabiającym najmniej. To popieram, bo uważam, że tzw. płaca minimalna powinna być płacą pozwalającą na samodzielność życiową choćby na najniższym standardzie.
Natomiast miała być ponoć obniżka CIT-u dla pracodawców, dzieje się coś w tym temacie?
Dla pracowników równie wązne jest obiecywane podniesienie kwoty wolnej od podatku

No i - gdzie ona ??? W pięćset  plus.  Kowalski  z jednym dzieckiem , promil powyżej kwoty wolnej , na granicy przezycia zatem - oddaje Nowakowi  opływającemu w dostatki , w progu 32 % , za to  z dwójką dzieci. 

dominoxs niby ma być, ale rozłożone na części, od przyszłego roku pierwsze podniesienie i tak chyba przez trzy lata co rok.
Zobaczymy. Do przyszłego roku wiele się może stać.
Rumunia obniżyła VAT z 25 do 20 procent i mają od razu wyższe wpływy do budżetu i błyskawicznie gospodarka poszła do przodu. Pomijam że obcy kapitał szybko przeniesie się do Rumunii . Lasy prywatne są tak samo potrzebne jak lasy państwowe. W lasach prywatnych nie możesz prowadzić wycinki bez zgody , więc komu to przeszkadza ? Jeżeli jestem właścicielem lasu to dla czego nie mogę go sprzedać komu innemu ? To tak samo jak z ziemią rolna . Poza tym , dlaczego Polak może kupić gospodarstwo rolne w Niemczech a Niemiec nie może w Polsce ??? Albo jesteśmy w UE albo poza nią . Jeśli poza UE to uczciwie by było żebyśmy nie korzystali z jej pieniędzy . A wtedy dupa totalna . Zostaniemy Republiką Bananową i to bez bananów . 😤
Murat-Gazon, tylko, że te duże firmy, które maja pracowników w dupie, będą dalej mieli tych pracowników w dupie i podniosą im te pensje nie zauważając nawet różnicy w przychodzie.
Natomiast - druga strona medalu, o której ci biedni nędznie opłacani pracownicy oczywiście zapominają, albo nie wiedzą, albo są na tyle głupi, albo bezczelni - pracownicy małych firm, które liczą się z każdym groszem, stracą pracę w trybie natychmiastowym. Bo nie podniesie się tylko pensja, ale i ZUS, SRUS i wszystko inne.
To jest krótkowzroczna ocena sytuacji i całkowicie jednostronna, że to jest cudowne rozwiązanie.
Faza, niestety za 1390 nie da sie wyżyć a takie minimum zapewnia wiekszosc pracodawców prywatnych. Ta kwota powinna być wyższa a pracodawca powinien miec jakąś ulge wlasnie w CIT. Przy tych najnizszych zarobkach to śmieciówki są zbawieniem dla pracownikow, ktorzy wolą wziąc nielegalnie 2200 niz legalnie te prawie 1400.
Jesli pracodawca dostanie ulge i koszt pracownika mu niewiele wzrosnie (nizszy CIT) to z chęcią zatrudni na pełny etat niz na smieciówke.
U nas właściciel firmy płaci na ZUS 1000 zł a w mega bogatej Anglii niecałe 100 zl a na emeryturę możesz przejść po 15 latach pracy.  🙄
A widzisz Smoku, to ja jestem absolutnie przeciwna prywatyzacji lasów. Co stało się ze sprywatyzowanymi przedsiębiorstwami polskimi to sobie możesz pooglądać na wielu przykładach. To tu jestem absolutnie za PiSem.
Smok10, teraz ZUS wlasciciel firmy bedzie płacił w zależności od przychodu, tak wiec skonczy sie 1000 zł.
Tak, mysle nad anglią... w moim wieku to juz ostatni dzwonek aby tam wyjechac, popracowac 5 lat i wrocic, pozniej miec ichniejszą czesciową emeryture...
A widzisz Smoku, to ja jestem absolutnie przeciwna prywatyzacji lasów. Co stało się ze sprywatyzowanymi przedsiębiorstwami polskimi to sobie możesz pooglądać na wielu przykładach. To tu jestem absolutnie za PiSem.


Uważasz że przedsiębiorstwa powinny być państwowe ??? Na przykładzie stadnin uważam że to kiepski pomysł. Nie znasz dnia ani godziny kiedy nie przyjdzie jakiś oszołom i tego nie rozwali.  😤  Jeśli chodzi o lasy to funkcjonowało jedno przy drugim i nie było żadnego zagrożenia. Zagrożenia wszędzie wynajduje PIS i tworząc sztucznego wroga zaczyna z nim walkę a naród to łyka .  😵
A nie, nie. To PO miało zapędy do prywatyzacji lasów, co skończyłoby się jak wszystkie prywatyzacje - wyprzedażą i rozjumaniem mienia państwowego.

Owszem, sama pracuję w firmie mającej status państwowej i jestem za. Tam gdzie w grę wchodzą pieniądze, tam się kończą sentymenty. Pokaż mi JEDNĄ dobrze funkcjonującą, a sprywatyzowaną DUŻĄ firmę państwową.

W tym kontekście totalnie nie rozumiem "biorą się za lasy". Raczej chronią to, co jest.
Pokaż mi jedną firmę stricte państwową poza US  😁 😁 😁
No błagam Cię Smoku! Szpitale, PAN, Wszystkie instytuty badawcze (których est STO PIĘTNAŚCIE!), PWN, Stadniny koni - może to teraz zły przykład, ale JEDNAK! Lasy Państwowe, Parki Narodowe, PTTK itd.
Prosiłem o firmę . Co do stadnin , to faktycznie , nieźle im idzie pod państwowym zarządem  😵
Co mają parki Narodowe chronione Ustawą Szczególną i których nikt ( poza państwem które obecnie działa na szkodę parków )  ich nie ruszy.

Raczej nikt nie zamierza prywatyzować PAN-u  😁

A szpitale prywatne są i na pewno prosperują o niebo lepiej od państwowych  😉

Pisząc firmę miałem na myśli zakład który prowadzi działaność gospodarczą
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
15 kwietnia 2016 13:10
jujkasek, z tego co wiem, to Kozienice, pomimo tego, że sprywatyzowane, to świetnie sobie radzą.
jujkasek, z tego co wiem, to Kozienice, pomimo tego, że sprywatyzowane, to świetnie sobie radzą.


Jako państwowa firma były doprowadzone do ruiny. Zdaje się że np :Plękity to był gruz jak po wojnie .  🙄
Smoku, Lasy Państwowe. Świetnie sobie radzą BEZ prywatyzacji. I niech tak zostanie. Absolutnie nie chcę wyprzedania tego areału, który mają pod sobą.

A przepraszam bardzo, instytuty badawcze, PAN itd. to nie gospodarka?!

A szpitale prywatne są i na pewno prosperują o niebo lepiej od państwowych  😉


No ba! Zwłaszcza, że nie zajmują się leczeniem najdroższych w leczeniu chorób. ŻADEN prywatny szpital w Polsce nie ma OIOMU chociażby! Bywa, że wożą nieszczęśnika w zapaści do państwówek - tak też umarł pacjent jednego z najbardziej znanych prywatnych szpitali po operacji głupich żylaków. Nastąpiły komplikacje przy narkozie i zanim dojechał na OIOM... zszedł był.
PAN to państwowa instytucja naukowa. Czy prowadzi działalność gospodarczą ? nawet nie wiem . Ale choćby z racji nazwy jest państwowa a nie prywatna.

A kto i kiedy chciał prywatyzacji lasów państwowych ???  🙄
Całkiem niedawno była o to wojna. Nie pamiętam, kilka lat temu zbieraliśmy podpisy przeciw.

Skoro nie chodzi o prywatyzację, to o co chodzi Smoku z dzisiejszymi niusami? Bo ja nadal nie wiem.
PAN ledwo przędzie, nie ma pieniędzy na badania, ratuje się wynajmem lokali, redukuje pracowników, tnie socjal i ogólnie jest tam nieciekawie.
los, bo państwo ma problem z finansowaniem nauki już od dawna 🙁
Całkiem niedawno była o to wojna. Nie pamiętam, kilka lat temu zbieraliśmy podpisy przeciw.

Skoro nie chodzi o prywatyzację, to o co chodzi Smoku z dzisiejszymi niusami? Bo ja nadal nie wiem.


Miała być Ustawa która pozwalała sprzedawać tę część lasów państwowych które miały iść pod inwestycję publiczne

Ustawa dopuszcza możliwość sprzedaży lasów, ale tylko w celu realizacji inwestycji publicznych, np. dróg, bądź zrównoważonej polityki leśnej. Za przyjęciem ustawy głosowało 279 posłów, przeciw było 153. Jeden wstrzymał się od głosu.

Dla opozycjonisty najważniejsze jest żeby wymyślić sobie wroga i konsekwentnie podsycać napięcie że tylko on może tego wroga zniszczyć . Protestowałaś , tylko nie wiesz za czym !!!  😵 Za tym co PIS kazał , czyż nie tak  🙄
los, bo państwo ma problem z finansowaniem nauki już od dawna 🙁

to akurat jest zrozumiałe, głupimi ludźmi łatwiej się rządzi
halo, czy potrafisz do jakiegokolwiek pytania odnieść się bezpośrednio, bez motania, lawirowania i wykręcania kota ogonem?
 
trusia, odpiszę ci tylko tak: dzisiejszy sondaż telewizyjny "Czy to dobrze, że Kornel Morawiecki odszedł z kubu Kukiz15?"  Zadziwiająca zgodność - 82% TAK.
Odpisałaś czy napisałaś? Bo kompletnie związku nie widzę. O co ci tu chodzi?

A jeżeli jestem typowym przykładem wyborcy PiSu (niestety nie smutek) to PiS będzie rządził... dopóki srodze nie zawiedzie wyborców. Swoich wyborców, nie wyborców PO. Na razie nie zawodzi.
Nigdy nie zawiedzie – bo wyborcy/wyznawcy PiS nie patrzą na rzeczywistość, tylko na „świat wg prezesa”.  A świat wg prezesa to zaściankowość i wszyscy przeciw nam się sprzysięgli. Fajnie jest słuchać, że jesteśmy narodem wybranym, któremy należą się od świata przywileje, ale bez żadnych z naszej strony obowiązków. Wszyscy czyhają na nasze dobra. Dlatego szlachetne jest zabrać obcym - sklepom, firmom, bankom.  A jak nie da się zabrać obcym, to swoim, którzy są tak bezczelni, że chcą coś robić i co najgorsze, że im się udaje (np. skoro nie można łupnąć obcych firm internetowych, to łupną polskie, bo te są w zasięgu ich rażenia). Nie damy obcym kupować naszej ziemi. Wóż Drzymały w wersji prezesa – ani obcy, ani swoi poza wybrańcami ziemi kupować nie będą, a swoi będą mogli sprzedawać tylko tym, którzy otrzymali glejt od prezesa. Wracamy do czasów Ślimaka, jemu też pomnik na Krakowskim trzeba postawić. Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz, a Obama mówił, co to jest demokracja!

Co do bezczelnych kłamstw, to... hm... widocznie dokuczają NAM, jak to zgrabnie w innym wątku ujęła busch, "zniekształcenia poznawcze". Co do zdemoralizowania też. Co do zła - takoż.
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, nie znam kontekstu z tego innego wątku. Rozumiem, że kłamstwa preszesa są O.K., bo  nie są to zniekształcenia poznawcze (cokolwiek to znaczy).

Kłamstwo Morawiecko to klamstwo usprawiedliwione czy demoralizujące zniekształcenie poznawcze? Najpierw wiedział, że głosowanie za kogoś nie jest dopuszczalne, ale „ja prosiłem”, więc automatycznie stało się słuszne. Teraz już nie prosił, była to własna inicjatywa jego koleżanki. Najpierw wyszedł, bo się źle poczuł, teraz wyszedł, żeby porozmawiać z synem. Po prostu wzór zasad moralnych.  A PiS czeka na niego z otwartymi ramionami. Nic dziwnego, w końcu dla PiSu to bohater, to on rzucił pięknym hasłem o narodzie i wybiórczym podporządkowywaniu się prawu, co tak pięknie realizuje Jarosław Niewielki.

Malutkie info: wyznawcą to jestem Chrystusa, nie prezesa PiS.
O pierwszym się nie wypowiadam, co do drugiego: tak, jesteś. Bo żadne realne znaki na ziemi i niebie (to tak żeby podtrzymać wzniosły ton tego zdania) nie powodują twego zwątpienia w nieomylność prezesa. Wiara nie potrzebuje dowodów, gdyby potrzebowala, nie byłaby wiarą. Chyba że swoje zwątpienie głęboko ukrywasz, bo nie chcesz się przyznać, że w swoim wyborze się pomyliłaś. Tylko wtedy twoja odpowiedź ma sens.   

Nie "strzelam focha", jedynie to nie net jest moją racją bytu, mam co robić.
Sorry, tak zrozumiałam „kończąc "rozmowy" tutaj”
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się