Westernowa Rewia Mody

.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
10 kwietnia 2016 17:43
Gocunia zestawienie kolorów w twoim padzie jest piękne  😍
A ja w końcu dopasowałam  sprzęt ,  pad z korekcją rozwiązał problem. Może nie jest super trendi ale ważne, że się sprawdz, a kiedyś sobie kupię coś ładniejszego albo kocyk na wierzch .


Livia  czy w Twoim siodle jest jeszcze miejsce między przednim łękiem a kłębem, bo wygląda jakby nie było.  Hackamore wydaje mi się też trochę za nisko, na samej krawędzi kości.  A wiadomość o licencji na siodła pro to oczywiście był żart 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
11 kwietnia 2016 07:38
co sądzicie o tym popręgu?
http://www.amigo-konie.pl/01a-popreg-do-kulbaki-parciany-podszyty-futrem-czarny.html
Muszę zmienić bo mam tunel za krótki i obciera mi konia sama krawędź popręgu.
Euforia_80 dziekuje! Twój pad wygląda dobrze! Może nie ma szału, ale jest ładnie i najważniejsze, że spełnia swoją funkcję 🙂 o popręgu się nie wypowiem, bo mojego nic nie obciera i używam takiego:
http://www.wwrshop.pl/pl/p/popreg-western-00075/587

Muchozol wlasnie wczoraj tez sie natknelam gdzies na ogloszenie sprzedazy identycznego 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
11 kwietnia 2016 08:45
gocunio ja muszę mieć z futrem albo profilowany bo kobyła ma brzucha i popręg zjeżdża "pod pachy" i tam obciera.
Livia   ...z innego świata
11 kwietnia 2016 09:44
Muchozol, dziękuję 🙂

Euforia, ciekawy wzór ma ten pad, choć dla mnie zbyt pstrokato 🙂 Ale liczy się, że dobrze ci służy 🙂

TomC, tak, jest miejsce 🙂 Ja ogólnie podciągam jeszcze pad do góry pod widelec, żeby przy samym kłębie był luz, i może dlatego wygląda, jakby tego miejsca nie było. W haku przedłużałam ten pasek na nos, bo przy normalnym paski z ogłowia wchodziły koniowi do oczu - ale spróbuję go skrócić o dziurkę i zobaczę, jak wtedy będzie. Dziękuję za uwagi 🙂
Co do siodeł, tak myślałam, ale że z Amerykanami nigdy nic nie wiadomo to wolałam się upewnić 😂

edit: dorzucę jeszcze jedno zdjęcie, bo mój kochany koń kończy dzisiaj 11 lat 😍

.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
11 kwietnia 2016 19:52
Muchozol piękne zdjęcie .
Pad też zawsze pociągam to już mi tak w nawyk weszło ale ten z panelami ciężko podciągnąć .
.
Livia   ...z innego świata
12 kwietnia 2016 09:36
Muchozol, dokładnie tak to wygląda 🙂 Dziękuję bardzo! A Mucha na tym zdjęciu wygląda bosko 💘

.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
14 kwietnia 2016 13:00
jaki lepszy popręg profilowany neoprenowy czy z futrem ale sztucznym?
.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
14 kwietnia 2016 14:18
tylko mam tu na myśli sztuczne futro, twoje są na sztucznym?
.
ja mam PCH ventech (roping - ale u mnie ważne, ze szeroki i profilowany, bo inaczej zjeżdża i ociera pachy) i wszytko genialnie, a koń mega delikatny
jak dałam go w futerko (naturalne) to jakiś taki łupież dostał ;/
edit- poprawiona nazwa
.
Livia   ...z innego świata
15 kwietnia 2016 11:53
U mnie króluje neopren - popręg ze sztucznym futerkiem miałam krótko, ale okazał się strasznie niepraktyczny. Koń na szczęście nie obcierał się od żadnego.
A teraz ja zadam szyku, lekkie siodło na miarę (bo koń wysoki), z logiem stajni i imieniem konia.  😀
.
Terlica z laminatu brzoza - topola, lekka i elastyczna, pokryta rawhide. Nie ma profilu stalowego pod siedziskiem, tylko skóra dla większej ruchomości terlicy. Zewnętrzne elementy głównie skóra 6mm gruba. Wyłącznie ręczne szycie, zero maszynowego. Tak więc jest bardzo solidne. Ciekawostką jest poduszka przechodząca przez twarde siedzisko, nie jest naszyta, tylko wszyta w otwór na środku. Zdobienia miały być na szybko, więc bez cudowania w podstawowe wzory 😉 Kluczowe jest dopasowanie do grzbietu, koń jest bardzo nietypowy.
.
Szukam zdjęcia kilkuletniego siodła ale nie mogę znaleźć żadnych aktualnych :P
Tu jest inne jak miało 2 lata, skóra jest bez powłok lakierniczych (siedzisko jeszcze mizdrą do góry) więc wiadomo jak tyłek się spoci to ślad zostaje, ale tak nic mu nie dolega. W tej chwili ma jeszcze "uszy" na przednim łęku, których nie ma na zdjęciu.
.
Wyślij, chętnie zobaczę.
.
Muchozol, chodzilo i roping oczywiscie, dla mnie to profilowany - bo nie prosty :P

bazyl, podziwiam co raz fajniejsze prace 🙂 zapewne się w końcu po jakies zglosze, kupujac swoje juz na to nie mialam czasu 🙁 ale kolejny kon "dojrzewa" 😉
terlice roisz sam, czy zamawiasz gotowe, ktoś robi?
.
Zamawiam w Czechach, u nas nikt nie daje rady zrobić za rozsądne pieniądze terlicy wysokiej jakości. Ja nie mam odpowiedniego warsztatu stolarskiego, najwyżej wprowadzam drobne poprawki. Tu są dwie surowe terlice, widać że są klejone z wielu warstw drewna. To z szerokim łękiem ma rożek wykonany tak, jak nikt u nas nie zrobi i mało kto w stanach. Rożek rozchodzi się w łęku na boki na całą szerokość, nie ma takich obciążeń jak przy klasycznej metodzie łączenia drewna i stali. Dodatkowo łęk jest wzmocniony stalą więc minimalizuje się ryzyko pęknięcia. 

PS Na drugim zdjęciu to samo siodło na końcowym etapie. Szkoda że nie widać wyraźnie zdobień łęków
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się