Podróże

nerechta, ekwan, dziekuje  :kwiatek:
Planujemy ponad 2 tygodniowa podroz po Norwegii. Wypad bedzie w okolicy konca majam poczatku czerwca.
W planach mamy objazdowke, spanie w namiocie i w sumie totalny spontan.

I teraz kilka pytan technicznych.
Po 1 jak sie tam dostaliscie?  Plynal ktos promem?  Jesli tam to jakimi liniami, skad (z Niemiec, danii?  ) , czy przejezdzaliscie mostem do Szwecji i stamtad do Norwegii?

Jak bardzo bedzie tam zimno w tym okresie?  Planujemy zobaczyc tylko czesc Norwegii od Oslo do Bergen. Bedziemy kupowali sprzet do spania do namiotu na zasadzie dobrego spiwora, materacy itp, zeby nam zadki nie pomarzly.

Jak bardzo drogo jest w tym kraju? Ja sobie nie odmowie kazdego regionalnego jedzenia,czy ryb na targu wiec na jedzenie planuje wydac fortune 😉 poki co na sam pobyt tam odlozylismy ok 8tys zł. Uwazacie ze to jest kwota ktora pozwoli mi sie nie martwic tam? 

Mam jedzcze stado pytan, ale byc moze napisze w trakciem jesli znajdzie sie ktos kto tam byl i bedzie mial chec pomoc 🙂 
Ja byłam w Bergen.  Tutaj opisywałam mniej więcej jak to wyglądało 🙂
http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,163.msg2415342.html#msg2415342
Kanie,
Bardzo często są tanie bilety do Norwegii z Warszawy, jesli nie macie ustalonej konkretnej daty, to obserwuj fly4free na przykład🙂
KaNie, - na stronie, którą podała kasska,  są też często tanie bilety z Berlina do Oslo. Za to podróż autem daje sporą mobilność, a widoki z mostu powalają ponoć. Z drugiej strony koszta paliwa będą dość duże.
KaNie, wybieramy się do Norwegii mniej więcej w tym okresie co Wy. Właśnie dlatego, że jest wtedy tam najcieplej.
Drogo jest jak cholera niestety z wywiadu, który przeprowadziłam.
U mnie samolot odpada, bo musi pojechac z nami auto. Wiec tylko prom, a.bo most 🙂 Na prom mam blisko do Rostocka, Travemunde i Kiel , wiec chyba wybiore jakas opcje stad. Z Polski nie jade, bo mieszkam w DE wiec to bez sensu 🙂

Teraz jak przeczytalam co napisala ashtray, to sie zastanawiam czy te 8tys to nie bedzie za malo. Bo ja chce zobaczyc jak najwiecej i nie chce oszczedzac na wycieczkach statkiem czy kolejka. I nie chce tez zwiedzac tylko Bergen i Oslo. Chce zobaczyc sporo pomiedzy tymi miejscowosciami 🙂

Pokemon
A Ty jaka czesc Norwegii masz w planie?
Ja rozważam w tym roku Stavanger & Lysefjord na weekend. Ceny dużo przyjemniejsze niż Sognefjord, który widziałam w zeszłym roku. 🙂
Pokemon
A Ty jaka czesc Norwegii masz w planie?


Jeszcze się nie sprecyzowaliśmy 😁
Też chyba na dwa tygodnie.
Był ktoś w Tajlandii na własną rękę, nie z biura podróży?
Ja byłam w Norwegii niskobudżetowo. Na 26 dni wydałam mniej więcej tyle co wydaję na co dzień w PL. Zakupy robiłam w marketach i brałam to, co najtańsze albo co było w promocji. Wszystko mi bardzo smakowało, w Norwegii niska cena nie równa się niskiej jakości. Z niedostępnych w PL rzeczy jadłam Fiskebollar. A tak to kupowałam najczęściej sałatkę ziemniaczaną, dżemy, gotowe dania w puszkach (lapskaus) i ciasteczka marie. Jak jedziecie samochodem to warto zabrać część jedzenia ze sobą.
Jeśli chodzi o pogodę, to ja miałam pecha. Tylko jeden dzień bez deszczu, a tak to padało - albo w nocy albo rano albo w dzień albo wieczorem albo cały dzień 😉 Temperatura w górach do 5 stopni, w dolinach większość czasu do 15. Ale - miałam pecha i zwykle jest jednak nieco cieplej. Spałam oczywiście w namiocie i w nocy temperatura bywała w okolicach 0 stopni plus była bardzo duża wilgotność powietrza. Warto kupić cieplejszy śpiwór i karimatę 3sezonową. Na kempingu nocowałam 2 razy, przy jeździe samochodem nie widzę potrzeby.
gwash, wow, imponujące. Zazdroszczę!

Myślę o wakacjach z mamą w tym roku i wybór padł na Włochy. Koniecznie chcemy zobaczyć Rzym, ale myślałyśmy o wynajęciu czegoś na prowincji, plus dwa dni dojazd i zwiedzanie stolicy. Czy ktoś z Was byłby w stanie polecić jakieś ciekawe zakwaterowanie z dobrym połączeniem komunikacyjnym z miastem? Głównie chodzi o odległość.
kaNie, Norwegia jest bardzo przyjemna do zwiedzania. Malownicze tereny na dlugo zapadaja w pamiec.
Ja zawsze jak jezdze z Polski autem to wybieram trase promem przez Szwecje ze Swinoujscia badz jade przez Niemcy i lapie prom z Danii bezposrednio do Bergen.
Najtansza opcja noclegu jest namiot, ew camping koszt ok 600-900 nok. Jedzenie najtansze jest w sklepach kiwi i rema 1000....chleb ok 20 nok, gotowce do podgrzania typu lasagne czy spagetti ok 70-90 nok
Pomiedzy Bergen a Oslo jest wiele do zwiedzania.....warto przejechac sie najwiekszym tunelem w Europie 25 km, Flåm jest bardzo malowniczym miejscem, piekne fjordy, ktore mozna zwiedzic stara kolejka jak rowniez stateczkiem....koszt kolejki ok 1000 nok, drogo, ale warto. w okolicy sogn og fjord jest tez niesamowity lodowiec, na ktory mozna sie wybrac z przewodnikiem. Niedaleko jest tez rezerwat niedzwiedzi i losi.....
Podroz taka trzeba sobie zaplanowac i zaznaczyc co by sie chcialo zwiedzic, bo jest tyle miejsc, ze i miesiac bedzie malo
No i w okolicach Hordaland trzeba zaopatrzyc sie w plaszcze przeziwdeszczowe nawet latem, bo niestety czeso pada deszcz.....dzis w Bergen pierwszy raz od wielu tygodni wyszlo slonce 🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
05 marca 2016 17:45
gwash, mega! Sam był?

Mia, ja też myślę o Italii, ale jeszcze nie wiem jak, czy samolotem,czy samochodem... Chętnie też bym odwiedziła Sycylię i Sardynię. Chętnie poczytam opinie od tambywalców.

Tymczasem w UAE...



[img]https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtl1/v/t1.0-9/12705416_1278366495510650_7199339302463287451_n.jpg?oh=59210be826c5791955a882c50eb3bfb5&oe=576907EB[/img]
flygirl, my byliśmy w Tajlandii i Kambodży na własną rękę, bez biura, ale za wiele chyba nie pomogę, bo to mój brat ogarniał. No ale jak by co pytaj, może będę umiała pomóc 🙂
Hej! W ten czwartek lece do Wietnamu na niecale 3 tyg. razem z moich facetem. Lecimy na wlasna reke. Zamierzamy objechac caly kraj, ale ogolnie to wszystko na dziko i na pale zorganizowane  😁
Bardzo prosze o jakies rady od osob, ktore pojechaly na taki spontaniczny trip w tamte rejony. Zdj mile widziane! Na co uważac, moze jakie miejsca odwiedzic?
Nie szczepilam sie, mam nadzieje, ze jakies cholerstwa nie zlapie ^^ (szczepienia nie sa niby obowiazkowe). Czekam na odzew, bo niewiele mi juz czasu zostalo na namyslanie :P
Lecimy 3-ma samolotami, w sumie 17 h, nie wiem jak ja to przezyje.
Naprawde bede bardzo wdzieczna za wszelkie tipy, bardzo chetnie na priv!!
Czy osoba niepełnoletnia (13 lat) może lecieć samolotem pod opieką osoby, która nie jest rodzicem? Potrzebny jakiś dokument czy wystarczy samo to, że jest ktoś dorosły?  🙂
Czy ktoś stąd był może w Brazylii na własną rękę - nie z biurem podróży i orientuje się jak się sprawy mają w temacie ubezpieczenia? Lecę na miesiąc, jestem studentką i zależałoby mi na ubezpieczeniu się porządnie i w rozsądnej cenie.
Aaa i jeszcze jedno - docelowo jadę do teściów do Sao Paulo, ale z tego co wiem, to raczej ocean betonu, a mi bardzo zależy żeby zapoznać się z tamtejszą fauną i florą... jakby znalazła się osoba, która spędziła jakiś czas w Rio to byłabym wdzięczna za relację  🙂


Meise para moich przyjaciół właśnie wróciła z prawie rocznej podróży Laos-Kambodża-Wietnam, opowiadali świetne historie  😉 Na pewno trzeba uważać na środki transportu, mieli trochę problemów z psującymi się motorami - w ciągu całej podróży kupili 3, a perypetie z 'mechanikami' to już w ogóle boki zrywać  😁  Oprócz tego najlepiej jakbyście spisali sobie kartkę z podstawowymi słowami, bo często przez wiele wiele kilometrów nie można znaleźć nikogo, kto mówi po angielsku. Ale zdjęcia przywieźli cudowne!
Czy ktoś miał może styczność z Klubem Podróży Horyzonty (W-wa/Kraków)?
Znalazłam trochę info w googlu, ale chętnie dowiem się czegoś z pierwszej ręki.
Z góry dzięki  :kwiatek:

Drugie pytanie: zorganizowana objazdówka Rumunii, chociaż niekoniecznie w grupie 70 osób, jak to bywa na wyjazdach Itaki. Ktoś próbował? Niestety tym razem wyjazd indywidualny odpada 🙁
Lena, moi znajomi zbierają sie na 3-4 auta i robią sobie wyprawy bez organizatorów. (Jezdzą 4x4)
Jedni wybierają się do Rumunii w lipcu, kolejni do Albanii. Takie wyjazdy niby nie tanie (koszt paliwa) ale dają dużo możliwości.
W ten sposób zwiedzili kawał Europy i część Azji. Wyjazdy są tygodniowe lub 10 dniowe. Chętnie zabierają fajne ekipy 😉
Hm, właśnie o lipcu myślałam 🙂
Ja w końcu za tydzień lecę do Rzymu  😜 Już nie mogę się doczekać. Przeczytałam chyba milion stron i blogów, ale jakby ktoś miał jakieś porady/sprawdzone miejscówki to chętnie poczytam 🙂
Trastevere 🙂 Urokliwa dzielnica, trochę spokojniejsza, niż inne "turystyczne" miejsca, z ciekawym kościołem (jak ktoś lubi) i tak dobrymi lodami, że następnego dnia tam wróciliśmy 😉
Lena, tak, tę dzielnicę obowiązkowo muszę zobaczyć. A jak z tymi turystycznymi must see? Koloseum słyszałam, że lepiej obejrzeć wieczorem z zewnątrz zamiast pchać się z tłumem do środka.
Mia, a to to już co kto lubi. Mój mąż uwielbia Coloseum, na mnie nie zrobiło wrażenia. Forum Romanum, Palatyn - obowiązkowe dla mnie. Kapitol -moje absolutnie ukochane miejsce w Rzymie (muzea kapitolińskie obowiązkowo). Ołtarz Narodów - kontrowersyjny ale warto wjechać na taras widokowy na górze - meega widok. Schody Hiszpańskie, nie zrobiły na mnie większego wrażenia, choć nie posiedzieć tam to wielki błąd. Ja kocham di Trevi, Pantheon, Piazza Navona- tam mogę siedzieć godzinami 😉.
Właź do wszelkich napotkanych kościołów. Zdziwisz się, że za niepozorną ścianą są ogromne, przebogate bazyliki.
Jeśli będziesz mieć czas idź do Muz. Watykańskich - jeśli nie to przynajmniej do Bazyliki.
Katedra św. Jana też do obejrzenia - no ale to jak wszystkie, które ci się uda zobaczyć.
Zamek św. ANioła - boski i warto zwiedzać go w nocy - już powinno być możliwe. W nocy warto też przespacerować się na Kwirynał - piękny widok.
W ogóle to zapomnij o śnie hahaha i zwiedzaj, zwiedzaj, zwiedzaj. Łaź po zakamarkach i odkrywaj historię Wiecznego Miasta. Patrz na ściany i na chodniki - często kawałkami przeszklone żeby pokazać, że pod nimi są starożytne ulice. Właź w najwęższe uliczki - tam historia sprzed 2000 lat miesza się ze średniowieczem i współczesnością.

Booooooooosz, jak ja ci ZAZDROSZCZĘ!!!!
epk, z Berlina jest sporo lotów czwartek- poniedziałek po 50euro w dwie strony :P
yegua, z Wro są sobota-wtorek 😉. Tylko jeszcze za zimno na nocleg na dworze, a obecnie właśnie rzeczywistość zdrenowała mi kieszenie 😉.
ta rzeczywistość to taka nieżyciowa  🤔,
a loty z Wro są 2x droższe w tej chwili.
Zbieram dalej na Seszele, za 10 lat może wrzucę jakąś fotkę  😉
Ja sobie chyba zażyczę bilety do Rzymu na urodziny 😉.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się