Ogłowia

Naczółek robiony na zamowienie przez firmę Bex browbands w UK na wzór naczólka Otto Schumacher 😉
A, ok. Bo już się zdziwiłam, że pan Marek zaczął jakieś bardziej bling robić. 😉

Mam zdjęcia mojego equiline po dopasowaniu i  z nausznikami. Co do rozmiarówki. Nie jest to ogłowie  dla koni o dużych głowach. O ile paski policzkowe będą dobre, nie dopnie się dolny pasek od meksykana. Natomiast  skórę  mocno polecam!


Muszę sprostować informację dot. rozmiarówki ogłowia equiline. Okazało się, że moje ogłowie to COB. Miało na metce napisane full, zamawiałam full, a otrzymałam cob. A więc jest to spory cob 😉 
W temacie rozmiarów to chyba bijemy wszystkich na głowę. Mianowicie koń na padoku wydłubał sobie dziurę na nosie akurat pod nachrapnikiem i trzeba było ją ominąć zmieniając szweda na hanowera. Okazało się zresztą od razu, że koniowi hanowerski nachrapnik naprawdę przypadł do gustu i zmiana zostanie na dłużej - ale najlepsze jest to, że dla konia 172 cm w kłębie musiałam zakupić nachrapnik... pony! Nawet w cobie utonął  🙄 A on naprawdę jest sporym koniem, tyle że dość subtelnym.
Teraz mamy full składaka - potylica anatomiczna BR, naczółek Schumachera, nachrapnik Premiere.




quantanamera, ja bym ci nie chciała przypominać, że dla swojego rudego kupowałam u ciebie hanowera pony.... Przy czym naczółki full są za małe...
No i weź tutaj kup człowieku gotowe ogłowie... Zero szans!  🙄
quantanamera, ja to sobie już dawno podarowałam 😉. Na szczęście w BR daję radę coś poskładać 😉.

Swoją szosą jak to mówię ludziom to nie wierzą, bo on ma przecież taką ładniutką główkę 😉  😵
Ależ niewymiarowe głowy, jak dobrze, że nie tylko ja mam ten problem 😁
Noo, na Czesława tez jeszcze zadna firma pasującego nachrapnika nie wyprodukowała  😤 W każdym z gotowych, niezaleznie od rozmiaru (a jest to zazwyczaj xfull) paski policzkowe uwierają iście mutancie  kości jarzmowe  😵
Tia, niewymiarowe głowy... wielkogłowy ma obecnie potylice cob, nachrapnik xx full (spory xfull był za mały), reszte xfull. Drugiemu też nigdy nie wiem, czy cob czy full kupić, bo połowa pasków z tego, połowa z tamtego.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
11 kwietnia 2016 21:45
Mój ma potylice i paski policzkowe cob, pasek podgardlany full, nachrapnik xfull, a skośnik pony...  😁 A moje stare treningowe ogłowie HKM w rozmiarze cob jest na niego za duże. Dwa razy je wymieniałam już na inne, również "całe", a nie składane, no i i dwa razy się nie udało...
Wiecie co To za nachrapnik?
Moja klacz to dopiero ma niewymiarowa głowę, potylica i paski policzkowe ma full, nachrapnik cob a naczółek xxfull. Ten jak zamawiałam w UK to rozmiar na heavy draft musiałam brać 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 kwietnia 2016 00:21
Julita "x nose" podobny tylko bardziej ażurowy robi D'yon, a te zabudowane to bodajże Silver Crown robi (ale nie wiem czy to ten sam)
Lusia722 dzieki :kwiatek:
polecam Dyo'na 🙂 sama mam w uzytkowaniu 2 oglowia tej marki <3
polecam Dyo'na 🙂 sama mam w uzytkowaniu 2 oglowia tej marki <3
Jak zmienia się futerko w nachrapniku meksykańskim? Chcę kupić ogłowie meksykańskie, ale futerko oryginalne jest białe, chciałabym naturalne. Jak się wymienia te futerka?
doloruu, o ile nie jest na rzep to trzeba  oderwać. Ja lekko odmaczam, potem to co zostaje zeskrobuje nożykiem. Nowe przyklejam.
xxagaxx aha, dzięki  😍
HELP

Poszukuje oglowia do hunter under saddle. Musi byc w kolorze ciemnego brazu / czekoladowym, proste, z nachrapnikiem, ale bez szlufki!

Tak jak tutaj na zdjeciu ma ten palomino:



Jedyne oglowie, jakie znalazlam, kosztuje prawie 150 euro... W hunter startuje raz, moze dwa razy w roku, wiec nie chcialabym szalec z cena :-)

edit: blad w linku

za duże zdjęcie
Karolass, - daw-mag? Z pewnością bez problemu uszyją bez szlufki 🙂
ja zamawiałam u rymarza ze sklepu elfab-horse idealnie na wymiar, bez szlufki, miękkie podszycia, jakość DM, akurat w kolorze london, ale ma produkty we wszystkich odcieniach 😉
super, dzieki! To jest mysl. Siodlo tez z daw maga 🙂😉
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
16 kwietnia 2016 16:13
Dziewczyny, ile obecnie kosztuje ogólnie munsztukowe u Pana Marka? Zwykłe paski / rurka, bez wodzy?

Oraz jak wypadają w porównaniu do panomarkowych ogłowi tranzelki Equi-Platon? I czy ta firma wykonuje też ogłowi na indywidualne zamówienie?

I czy może ktoś widział gotowy munsztuk z regulacją na potylicy z lakierowany naczółkiem i nacharpnikiem? Coś w stylu Kingstona BR?
arivle, 600zł. Widziałam ostatnio na HPP munsztuk od Equi-Platon i IMO okropny... 😉 Ale co kto lubi. Tam jest tylko jeden model - z nachrapnikiem ze skórą "wężową" i mega święcącym naczółkiem.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
16 kwietnia 2016 17:10
Olson, 600zł rurka u Pana Marka, bez wodzy? Czy zwykłe? Podrożało sporo 🙁 Jak zamawiałam swoje ogłowie, to rurka kosztowała 550zł z kompletem wodzy... A apropos Equi-Platon - właśnie dlatego pytam, czy robią ogłowia na indywidualne zamówienie, bo żadna wężowa skóra mnie nie interesuje.
Robia. za 400 zl

edit : Ale kolejne zlecenia przyjmuja najwczesniej za 2 tygodnie bo jest full.
Dziewczyny, jak jest z jakością skóry w ogłowiach BR. Chciałam złożyć sobie składaka i tak się zastanawiam czy warto i jak długo żyją te ogłowia.  Niestety wyszukiwarka po wrzuceniu BR nic nie wypluwa bo za krótkie wyrażenie. Jeśli gdzieś już było to proszę o przekierowanie  :kwiatek:
koza1, IMO bardzo przyzwoita jakość skóry. I ogłowie zwykłe i ogłowie munsztukowe mam z BRa i nie zamieniłabym ich na inne marki 😉 Ogłowie, BR Eston, wytrzymuje już drugi rok inensywnego użytkowania i nadal nie widać po nim żadnych oznak zużycia.
arivle, rurka bez wodzy. Ale wydaje mi się ze to i tak tanio w porównaniu do ładnych, gotowych munsztuków 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się