Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Lotnaa   I'm lovin it! :)
16 kwietnia 2016 22:03
ner, nieźle, sama natura  🙄 Ja nastawiam się na Hippa, trochę z sentymentu, bo bezpośrednio dla nich pracowalam, poznalam całą rodzinę i mam spory szacunek za całokształt. No i to koniarze, więc trzeba sie wspierać  😉
Szafirowa, proszę o linka do tej hulajnogi jaka ma Jasiek.  z góry dziękuję.
Podjelam decyzje,że kupię hulajnoge i porządny kask w tym roku zamiast rowerka z decathlonu za 400zł na rok,bo u dziadka stoi już dla niego BMX z kółkami bocznymi ( tego lata bd za duży,ale myślę że za rok wskoczy)  wiec tak myślę i myślę i nie widzę sensu aby wydawać te pieniądze na 2-3 mce.Bedzie śmigal na biegowce i hulajnodze.Do tego ma auto na akumulator i motorek...wystarczy.Teraz i tak woli latać po przedszkolu z pilka z kolegami lub bawić się na placu zabaw.
Na dzień dziecka dostanie to plus czeka nas wymiana fotela..
Lotnaa ooo, fajnie!
Quendi dziecko Ci historie swiata opowiada albo fizyke kwantowa tlumaczy a Ty sie nabijasz, matko wyrodna  😀  😁

Spacerowke musze kupic. Przekonalam sie jednak ze wozki 2 czy 3w1 to kit, oprocz gondoli ofc 🙂
Wiem ze bylo nie raz ale leniwa jestem, ehm, tj  czasu nie mam! 😉
Lekka, z duzymi kolami co sie na tereny lesne i pagorkowate nadaje, rozklada sie na plasko - jak toto znalezc?
nerechta, ale skretne koła chcesz czy nie?
Pompowane czy piankowe?
Używkę czy nówke ?
No i do jakiej ceny?
Lotnaa, wydaje mi się, że to może być to, o czym pisze Dzionka. Bo on miewał bardziej aktywne dni i było spoko. Może mu się ktoś z sąsiadów nie spodobał po prostu 😁

Ufff... jutro albo pojutrze powinien dotrzeć Szumiś od cioci. Całe szczęście i wielka nadzieja, bo ileż można szumieć? 😉 Ale ogólnie to dziecko wzorowe. Po wczorajszym marudzeniu po południu ostatnie karmienie przed 21, kolejne o 00:30, później 4:30. I dopiero po tym ostatnim się rozbudził, bo miał nos przytkany. Ale bez wycia... tylko oczy jak spodki i matka wariatka, bo dziecku glut w nosie lata. Od 5:30 spał z nami... do 8😲0 🙂🙂🙂
aszhar zdecydowanie skretne, chyba lepiej pompowane, i na pewno uzywany. Budzet bez przesady, jakies 500-600zl max...
Melduje ze żyjemy, chociaz caly czwartek z cewnikiem a caly piatek na oksytocynie to jakas katastrofa... W dodatku i tak zero akcji, zero rozwarcia i pokroili mnie w koncu..

Mamy Kazia, ur 15.04 o godz 22.45, 3980g i 59cm 💘

I dziekuje za kciuki i za wszystkie gratulacje :kwiatek:
gratulacje!!!
dlugo bylas po terminie czy jakis inny powod wywolywania?
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
17 kwietnia 2016 09:59
Olesniczanka, alez prosze: http://www.satysfakcja.pl/p/242004-rowerki-i-hulajnogi-smoby-hulajnoga-trojkolowa-cars.html  Nie jest to jakas mega gorna polka, ale jak pisalam- u nas zdaje egzamin, Jasiek ma ja juz prawie rok. Oczywiscie na trawe i piach sie nie nadaje, raczej tylko na twarde i rowne.
Szafirowa, dziekuje.Nie zależy mi na czymś extra,ale też nie chce aby się zaraz rozwaliło.My mieszkamy w bloku, mamy równy teren, za płotem stary pas startowy( bo przy dawnym lotnisku)  i ląki,trawy..bd jeździł.kolo domu,w parku,nad stawami lub u dziadków kolo domku jednorodzinnego wiec da rade,a za rok wskoczy juz na rower.
Mery,gratulacje, duży syneczek!  Zdrówka i powodzenia Mamusiu.
mery, gratuluje
nechreta poszukaj po używkach maclaren. peg perego. inglesina , quinny.
😀 mery najważniejsze że młody już z Wami 😉 Ściskam z moimi chłopakami.
gratulacje!!!
dlugo bylas po terminie czy jakis inny powod wywolywania?


6 dni po terminie przyjęli na oddział, 7go dnia cewnik i 8go wieczorem porod. Jak sie okazało dziecko i tak by sie naturalnie nie urodziło, wiec ulga ze sie nade mna zlitowali...

Jeszcze raz bardzo dziekujemy! Mimo, ze w brzuchu rwie jak cholera, piersi JUZ bola, to i  tak cudowne byc mama 💘 💘
mery Wielkie gratulacje! Widze, ze kolejne stare imie wraca na top.

Dziewczyny, widze, ze wszystkie dzieciaki maja po prostu gory i doliny emocjonalne. My akurat tez aktualnie cierpimy. Paulina ma ewidentnie jakis skok,czy niewiadomo co. Do tego wylaza 2 zalegle zeby i pchaja sie trojki  🙄 Z naszych pobudek ok 7 lub po zrobila sie dzisiaj chwila po 5, wczoraj tez nie lepiej. W dzien malo spania i poza fazami rykow, to mam mega kontaktowe dziecko. Wreszcie zaczyna cos gadac (kotek, zaba, bo i po co mama lub tata  😎 ), no i zasuwa z pchaczem po domu.

nada Mialam napisac wczesniej, ale mi umknelo. Cudny, bardzo dorosle wygladajacy Stasiek! Niesamowicie sie zmienil! A co do planow tuczenia wczesniakow-hipotrofikow, to ostatnio wczytuje sie w literature i wszedzie nakazuja trzymanie niskiego BMI. Nie chodzi o glodzenie dziecka, ale o nieprzymuszanie do jedzenia. Paulina ostatnio je takie ilosci, ze ja bym sie najadla. Jakos nie widac po niej szczegolnie tego, ale rosnie szybko teraz i przez ostatnie 2 miechy wystrzelila 4-5cm, w zaleznosci od mierzacego.

Zrobilam dzis mojej pannie sweet focie. Wiecie, ze stare koncowki od laktatora sa nadal jej ulubiona zabawka  😂




Lotnaa   I'm lovin it! :)
17 kwietnia 2016 12:32
Pandurska, ależ ona sliczna! Pokazuj ja czesciej!

mery, ojej, szkoda ze sie meczylas, skoro i tak ciecie. Ale moze dobrze ze pocieli, bardzo duzy chlopczyk, trudno by bylo urodzic. Czekam z niecierpliwoscia na zdjecie. Wracaj do sil i caluski dla Kazika  :kwiatek:

nerechta, a dlaczego 2w1 są bee? Kwestia rozmiarow? Wagi? Pytam, bo sama taki mam, kola super jak na moje lesne lażenie, i zastanawiam sie, czy w pewnym momencie cos mnie zaczne wkurzać.

Dworcika, ja szumię z YouTube  😉
Czuję się jak patelnia. Taka do smażenia naleśników 😉 Młode dziś postanowiło spać tylko na mleczarni. Dla świętego spokoju zezwalam 😁

Ale głównie wpadłam zapytać - jest jakieś nosidło, w którym można takiego naleśnika zamontować? Czy wszystkie są dla takich powyżej 6 mies. jak już? Cały czas kusi mnie chusta, ale nie jestem do końca przekonana do takiego motania siebie, wolałabym coś mniej skomplikowanego 😉 No i nie chcę wtopić kasy w szmatę, co do której mam wątpliwości (a te, które kosztują po kilka dyszek i mogłabym zaryzykować, mają takie opinie, które sugerują, że mogłabym się tylko zniechęcić :P ) Jak Mieszko podrośnie to chcę kupić Mei Tai, ale co teraz?

Lotnaa, my też, ale dopiero jak młody zaśnie. Bo do zasypiania nie działa :| No i zwykle YT leci w telefonu, a ja się nie lubię dzielić sprzętem :P
Lotnaa   I'm lovin it! :)
17 kwietnia 2016 12:43
Dworcika, sa takie nosidla, np. http://scandinavianbaby.pl/product-pol-672-BABYBJORN-ONE-nosidelko-ergonomiczne-czarny.html
Ja mam stare, odziedziczone tej firmy i dla malego dzidziusia bylo ok, teraz to juz coraz bardziej wisiadlo, wiec nosze w chuscie.
A ktos moze mial stycznosc z tymi? http://www.babytula.pl/collections
Lotnaa Dzieki za komplementy, ale powiedz, ze zartujesz z Babybjornem??!!! Toz to najgorsze wisiadlo swiata!

Dworcicka Dla totalnych nalesnikow nie ma nosidel  🙁 Wkladki dla niemowlakow to totalna fikcja, bo nie odciazaja nalezycie kregoslupa i dziecko jednak siedzi. Nie jestem osobiscie z frakcji polskiej pt. "dopiero jak zacznie siedziec to nosidlo", ale glowke przyzwoicie to dzieciak powinien juz trzymac. Bardzo fajne dla maluszkow sa nosidla Emei Baby. To taka troche chusta, ale z paskami. Widzialam pare razy wlozonego w nie kilkutygodniowego maluszka i mial naprawde komfortowo.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
17 kwietnia 2016 14:10
Pandurska, chyba zle sie wyrazilam, ze bylo ok. Z kilkoma zastrzerzeniami. Nigdy nie nosilam w nim na zewnatrz, wlozylam Hanie kilka razy podczas najwiekszych kryzysow w domu, kiedy kregoslup juz totalnie wysiadal. I zawsze trzymalam jej przy tym glowke przy moim ciele. W najmniejszym ustawieniu nozki sa szeroko, pozniej juz nie. Szczerze mowiac nie rozumiem, dlaczego to taka zbrodnia - nie wiem, czy trzymajac ja na rekach bez niczego (czyli jedna reka pod posladkami) miala az tak mocno lepiej.

Dworcika, moze sprobuj elastycznej chusty na poczatek? Tanie sa i latwe w motaniu.
Ten babybjorn to jakiś koszmarek. Co z tego, że szeroko są nóżki jak cały panel sztywny. No i nie tylko o szerokie nóżki chodzi. U maluszków niesiedzących wręcz to bardzo niewskazane i w prawidłowym motaniu chusty bardzo zwraca się uwagę na to by nie robić z dziecka rozpłaszczonej żaby z odwiedzionymi na maxa nóżkami. Wręcz mówi się o kolankach do brzucha mamy. Także te "szerokie nóżki" to nie wszystko i zaczyna powstawać z tego trochę zbyt duży skrót myślowy. Chodzi przede wszystkim o prawidłowe podtrzymanie i ułożenie miednicy, tak by była podwinięta. A to zapewnia nosidło o odpowiedniej konstrukcji a nie tylko szerokim panelu.
Co jest złego w nosidle dla takiego malucha? To, że sztywny panel i szeroki rozstaw nóg powoduje prostowanie odcinka lędźwiowego przy braku stabilizacji bocznej, nie dopasowuje się do kręgosłupa dziecka który jest w literę C itd. Warto poczytać o tym w necie, wszystko opiera się na rozwoju kręgosłupa dziecka.

Jeśli już nosidło dla takiego malucha to Marsupi. Ogólnie poczekaj do 4-5 przynajmniej miesiąca bo teraz to naprawdę za wcześnie na nosidełko. Elastyczną chustę wiąże się znacznie łatwiej niż tkaną, jest jeszcze chusta kółkowa do wyboru.

ps. Super miękką i w pełni wystarczającą chustę możesz już kupić od 120zł. Wystarczy poszukać wśród używek Natibaby, LittleFrog, Lennylamb. To, że są chusty po 500-1000zł nie znaczy, że nie ma już wyboru dla mniej zamożnych 🙂 Moja pierwsza chusta kosztowała 80zł, była to wynoszona Natibaby, którą używałam 7 miesięcy non stop (Grześ nie jeździł w wóźku w ogóle). Dopiero później dzięki pozowaniu dla Natibaby powiększyłam swój stos bo inaczej w życiu bym nie wydała na chustę więcej niż 250zł 😉 To trochę jak z czapraczkami jest i każdym innym kolekcjonowaniem... A chusta nówka sztuka w mojej opinii to bardzo ryzykowny wybór dla osoby nie mającej żadnego doświadczenia w chustowaniu.
Volta ma moc! Dostałam propozycję pożyczenia chusty na próbę od jednej z chustujących voltomam, więc chętnie zobaczę z czym to się je. Wtedy łatwiej będzie się przekonać 🙂
Dworcika, potwierdzam, nie ma nosideł dla takich maluchów. Chusty nie są trudne, tylko pierwsze zetknięcie z nimi zostawia człowieka w szoku 😀 Ja teraz motam kangurka w 3 sekundy na parkingu przed stajnią czy przed sklepem ostatnio, a wcześniej wydawał mi się kosmicznie trudny.

Lotnaa, babybjorn to naprawdę syf. Za to Tule są super, sama zamierzam sobie kupić jak Sara usiądzie 🙂!
A właśnie... Tula, Mei Tai, Manduca... co najlepsze, czym się między sobą różnią?
Pandurska Cieszę się, że widać u Staśka zmiany fizyczne. No rośnie mi chłopak. Można już się z nim dogadać. "Kwiatek, kotek, pies, a przede wszystkim LAMPA" rządzą 😉

Paulinka też się zmieniła, wyciągnęło dziewczę. Trójki Wam idą? U nas czekamy lada dzień na dolne dwójki. Na górze mamy 4 zęby. Co do wzlotów i upadków to u nas ciągły tryb zabawa i usmiechy, chociaż dwa dni temu spadł z łóżka i noc była zarwana od północy do rana. Dzisiaj już dobrze.
Dworcika ja niemam porównania bo mamy tylko Tulę. Nosiłam Helkę jak skończyła 6 miesięcy i zaczęła sama siadać. Super mi się odkurzało z nią na plecach - dodatkowo ją to usypiało 😁 Na dłuższe dystanse chusta była jednak bezkonkurencyjna dziecko mniej się gibało(miałam wrażenie żewygodniej/bezpieczniej) no i jednak ciężar się inaczej rozkłada jak za długo w Tuli bolały mnie ramiona/plecy. Manduce chyba Julie bardzo polecała. Mei Thei miała znajoma oprócz tego że piękny indywidualny wzór to chyba to że uszyty pod konkretnego noszącego i dziecko a więc lepiej dopasowany może być.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
17 kwietnia 2016 16:16
O, ale fajne te Emeibaby i Marsupi! Szkoda, że nie wiedziałam o nich jak Linka była maleńka... Może przy drugim :p
Dworcika - wg moich obserwacji, Manduca i Tula są baaaardzo podobne konstrukcyjnue, różnią się chyba głównie stylistyką. I jak ja szukałm, to Manduki były nieco tańsze jednak.
Dworcicka Wiesz co, ja mam Manduce, bo tutaj wszyscy maja Manduki i taka mi polecano. Nie narzekam, ALE (!) kupilam z Alliexpres polecane na profilu chustowym podrobke Ergobaby za chyba 16 euro. To jest naprawde mega nosidlo! Osobiscie wole je bardziej niz Manduke, bo jakos daje sie na mnie lepiej dopasowac i jest mieciutkie. No i tez ma wezszy panel niz Manduka i na mojego krasnala bylo i jest idealne. Oczywiscie jakoscia wykonania nie przebije Manduki (zapinki, milion mozliwosci regulacji, paskow itd.), ale ta ktora ma jest wystarczajaca. No i piekne sa te Ergobaby!!

Lotnaa Idrilla bardzo dobrze ci wytlumaczyla juz wszystko, wiec nie bede sie powtarzac. Generalnie wszedzie przestrzegaja przed Babybjornem.

nada No, trojki i czworki z tego, co widze ida. A tak ma juz 8 zebow. Fajnie, ze Stachu taki kumaty! Mowisz spadl z lozka? Nam sie to przytrafilo 2 razy i od tej pory zabudowalismy lozeczko, bo mialam stracha. Jak trzeba, to w nocy zgarniam P. do siebie i sie tulimy.
mery, gratulacje ogromne!
Lotnaa   I'm lovin it! :)
17 kwietnia 2016 18:04
Ojej, no to czuje sie jak wyrodna matka. Te nowe BB tez sa takie straszne? Jakos mialam naiwna nadzieje, ze jesli ktos cos takiego produkuje, to raczej upewnia sie, ze jest to bezpieczne dla dzieci... Na szczescie nosilam ja tylko sporadycznie  😕
Mary gratulacje. Śliczne imię 🙂

Ja sobie poleżałam chwile na izbie pod KTG bo Hanka postanowiła nie ruszać sie z rana i popołudniu. Jeszcze 2 tygodnie i 2 dni i koniec, albo początek 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się