Podróże

pożyczę Ci namiot "3 sekundy" 🙂
Ponia   Szefowa forever.
15 kwietnia 2016 23:14
Mamy tutaj kogoś kto był na Dominikanie?🙂
My nie Rzym, ale Toskania na 2 tygodnie 🙂 Nie mogę się doczekać na maxa. Najpierw tydzień we Florencji w pięknym domu naszego znajomego Włocha z innymi znajomymi (Włoch i Hiszpanka), potem mamy wynajęty apartament w pięknym domu w San Gimignano i będziemy zwiedzać południe.
Jakieś rekomendacje? Gdzie pojechać, co zobaczyć?
Wszędzie 😁
Dzionka, haha dokładnie. Wszędzie gdzie się da 😉. A dodatkowo olej wszelkie diety i jedz i pij wino 😉
Jedzenie  😜 marzę o tym, żeby sobie zrobić trip po Włoszech szlakiem "noża i widelca".

Ta, pij wino ;P Dziecko by spało dobrze jak nigdy 😉 No weźcie coś podpowiedzcie, a nie!
Ja też wtedy wina nie piłam, bo byłam matka karmiąca. Ale żerna byłam okrutnie! Przynajmniej nawtykałam się żarcia.
Zwiedzaj wszystko, co możesz. Tam gdzie nie pojedziesz jest "coś". Nabijaliśmy się już w trakcie ze "starożytnych etruskich i na pewno niezwykle zabytkowych" 😁

O Florencji jedynie mam jako takie zdanie, bo stamtąd uciekaliśmy szybciorem. Takiego natłoku turystów na metr2 to ja w życiu nie widziałam, nigdzie.
O! W Pizie też byliśmy wtedy.
Hihi smieszna Aga 🙂 my we Florencji bedziemy glownie towarzysko, nie planuje jakiegos wielkiego zwiedzania. Kumpel ma piekny dom z ogrodem na obrzezach wiec pewnie bedziemy sporo siedziec tam i pic/jesc po prostu 😉
A przypomnijcie gdzie mieszkalyscie? Jakie miasteczka?
San Lorenzo.
Ale tam San Lorenzo jak psów.
Zabij mnie, nie pamiętam koło czego. Ale nigdzie jakoś specjalnie nie jeździliśmy długo.
Dzionka, ojejku, San Gimignano to moja miłość! 😍 druga włoska po Florencji i przed Cortoną 😁 koniecznie lody na placu ze studnią! Nie żałować smaków i kasy, ta lodziarnia wygrywała wiele konkursów i naprawdę jest tego warta 😜
maiiaF, oo i o takie wskazówki mi chodziło! Zapisuję 🙂 Coś jeszcze doradzasz?
Skandynawia- Sztokholm, co warto zobaczyć, gdzie zjeść, jak daleko do sklepu hooksa 😁😀 ktoś coś 👀
Ponia, byłam w Punta Cana 🙂 Co chcesz wiedzieć?
pokemon, jak kiedyś już zaplanujesz ten trip to jadę z Tobą 😉. Ja się kiedyś dla tego żarcia do Włoch wyniosę 😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
16 kwietnia 2016 21:36
Ponia byłam i z wielką chęcią bym wróciła,gdyby nie te bilety ... Ale nie za wiele mogę Ci powiedzieć, bo byłam tylko na wyjazdach zorganizowanych. Tak wyszło. Co nie zmienia faktu,że ja się zakochałam w tym miejscu  😍
Ja zbieram fundusze na Gruzję w tym roku, a w przyszłym Cypr. Może się uda ...
subaru2009, na Gruzję to akurat dużo nie trzeba zbierać na szczęście 🙂 Ojjj poleciałabym i trzeci raz do tej Gruzji, kocham!
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
16 kwietnia 2016 22:28
Dzionka  to zostanie na Cypr z Gruzji  😁 pod takim kątem też robię hrhr  😁
Ponia   Szefowa forever.
17 kwietnia 2016 01:46
Olson, wszystko! Co warto zobaczyć,  gdzie i jak jechać (juz na miejscu) ? Czy rzeczywiście wypożyczenie samochodu jest tak ryzykowne ?  Czy da się bez problemu wjechać na terytorium Haiti ?
subaru2009, opowiadaj również,  wszystkie informacje się przydadzą :-)

Karla🙂, zależy co Cię interesuje, ale dla mnie podczas pierwszej wizyty Vasa i Nordiska to była konieczność (są obok siebie, ale lepiej oddzielne dni na nie zarezerwować bo w Nordisce jest dużo łażenia). Bodajże w niedziele na placu przed zamkiem królewskim przechodzi orkiestra, ja spacerowałam i trafiłam tam przypadkiem, ale zrobiło na mnie niezłe wrażenie 🙂 (tylko zależy kiedy jedziesz, bo to tylko w sezonie). Co do Hooksa to nie byłam, ale podobno jeden jest na Kungsgatan, to właściwie centrum. Ale nie mam pojęcia co jest w środku. Co do jedzenia to też zależy co lubisz, dawaj konkretne pytania to pomogę 🙂

Dzionka, powiem Ci, że ja tam byłam mega krótko, bo zaraz stamtąd jechaliśmy do Sieny i dalej, więc jedyne czego uświadczyłam to meeeega długie spacery, z łażeniem bez celu, no i lody (były naprawdę mega, a trzeba wiedzieć, że nie jestem jakąś ogromną miłośniczką lodów). Mimo to bardzo miło wspominam to miasteczko, więc moja rada na zwiedzanie to chodzić jak najwięcej i wchodzić gdzie się da, może akurat na coś ciekawego trafisz 😀
epk, dzięki! Do muzeów watykańskich planuję pójść i nie wiem czy to nie będzie koniec z biletowanych wejść jednak. Koniec końców lecę jednak z chłopakiem i trochę zmienimy nastawienie 😁. Pewnie jeszcze tam wrócę, jeżeli mówią, że w Rzymie można spędzić 3 lata i nie zobaczyć wszystkiego 🙂
Mia, o tak! Przy czym za każdym razem masz wrażenie, że widzisz to miasto pierwszy raz 🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
17 kwietnia 2016 20:24
Też byłam w Punta Canie. Ja tam byłam zachwycona ludźmi generalnie, do dzisiaj utrzymuję z nimi kontakt. Jeśli chodzi o wynajęcie auta to ponoć jest średnio. Moi rodzice jak byli sami zobaczyli Dominikanę od "kuchni" poprzez poznanie w hotelu gościa z obsługi, który wziął wolne i ich obwiózł. Rok później już nie pracował, więc takiej szansy nie miałam. Gdybym miała okazję pojechać ze znajomymi z pewnością zobaczyłabym więcej, bo jak patrzę na zdjęcia co wrzucają znajomi to mnie .. trafia na miejscu  😁 Warto poznać kto tam mieszka, ja ich odebrałam jako otwartych ludzi, więc pewnie nie byłoby problemu z dogadaniem się, żeby Wam pokazali jakieś ciekawe miejsca. Z wycieczek, które wzięliśmy to było Manati park , ale jakiegoś mega szału nie było, wzięliśmy jakąś wycieczkę na jakąś wyspę , jakimś stateczkiem dla "plebsu", ale fajnie było, nie wiem czy mi się wycieczki nie mieszają, byliśmy też w miejscu gdzie nagrywali Jurasic Parc, San Pedro de Macorís nad rzeką Chavon. Pojechałam też na konie, ale część z nich zostawiała wiele do życzenia.  Moi rodzice pojechali rok wcześniej sami na jakąś ekskluzywną, ale nie byli zadowoleni, jednak co gdzie nie pamiętam 😉
Wybaczcie za brak składu w mojej wypowiedzi, ale nie umiem się już poprawnie składnie wypowiedzieć  😁
Ponia, dla mnie Dominikana to wyspa typowo do leżenia, jeśli chcesz zwiedzać to raczej nie to miejsce :P Piękne widoki, super plaża, ciepła woda, przepyszne jedzenie. Ja byłam na dwóch wycieczkach - rejs katamranem na wyspę Saonę, rum itd 😉 A druga to przelot z Punta Cana na Półwysep Samana, obserwacja wielorybów, potem "jazda" na koniach powiedzmy do jakiegoś wodospadu i z powrotem lot do PC. Wypożyczenie auta to słaby pomysł - lokalesi jeżdżą po alkoholu, nieprzepisowo (bo tam nie ma przepisów drogowych...), w razie kolizji zawsze rację ma lokales. Ja miałam super rezydentke (byłam z Coral Travel) i mam do dzisiaj z nią kontakt, myślę że gdybym chciała umówić się na indywiudalną wycieczkę po wyspie to chętnie by mnie obwiozła... Tylko serio - tam tak naprawdę nie ma żadnych zabytków, etc więc IMO to miejsce raczej krajobrazowe, a nie do zwiedzania 😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
18 kwietnia 2016 08:12
Z tego co wiem to w Higuey warto zobaczyć ten ich kościół, gdzie kobiety muszą wypożyczyć spódnicę, jeśli nie mają. Mi się nie udało tam dotrzeć, rodzicom tak i im się bardzo podobało. I prawda, to raczej miejsce do krajobrazów 😉
Dzionka w San Gimignano faktycznie dobre te lody, nie bierz tylko tych wydziwianych, jak mój mąż np malinowe z rozmarynem ;]
My mieszkaliśmy właśnie bardzo blisko San Gimignano (zawsze nas wkurzało, bo było zatłoczone, a każda prawie droga "gdzieś" wiodła przez SG 😀) Jakoś tak 10 km na zachód mieszkaliśmy.
Z takich w miarę pobliskich Volterra jest super miasteczkiem. Trochę dalej twierdza Monte Riggioni gdzie chciałam zamieszkać, Siena (ale zatłoczona!). Prawie każde miasteczko jest piękne.
Mogę jechać z wami??   💘

EDIT: U mnie w galerii jest album Toskania - widziałaś? 😉
Ponia, a dokad na Haiti chcesz jechac?
Bo moj TZ tam byl, pol roku, ale jezdzil samochodem opancerzonym. Jak chcesz, to Ci przesle jego adres mailowy, to Ci poopowiada i najprawdopodobniej wbije ten pomysl z glowy  👀 Mnie ciarki po plecach przebiegaly jak mi opiywal niektore historie.
Co jak co, ale bezpiecznie to tam zdecydowanie nie jest.
gwash, właśnie oglądam Twój album - aaa ja chcę tam jechać JUŻ!! Ta nasza chata jest w Capezzano, nie w samym SG.  Dzięki za wskazówki. Dawaj z nami, opchniemy dzieci mężom i pójdziemy na lody 😀
Ponia   Szefowa forever.
19 kwietnia 2016 00:12
subaru2009, dzięki  :kwiatek:

Olson,dzięki :kwiatek:  Nie spodziewam się tam nawału zabytków 😉 Myślałam raczej o miejscach, które warto zobaczyć jak już będę.
Czasem jak już ktoś był, to wpadają fajne pomysły do głowy. Poza tym nie omieszkam leżeć i się smażyć.

buyaka, zdaję sobie sprawę,że bezpieczeństwo może pozostawiać wiele do życzenia. Chciałam pojechać zobaczyć skoro już tam będę ( no troszkę obok 🙂😉
Ponia, gdybys w pelni zdawala sobie sprawe, najprawdopodobniej nie chcialabys tam jechac.
80% spoleczenstwa zyje w SKRAJNEJ nedzy, oni nie maja nic do stracenia. Zycie ludzkie nie ma najmniejszego znaczenia.
Ja bym sie tam nie pchala, a juz na pewno nie na wlasna reke.
Jest to bardzo zdestabilizowany region, nie mozesz przewidziec co moze czekac za rogiem...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się