Szczotki i inne akcesoria do czyszczenia

Generalnie jestem sceptyczna do wszelkich wynalazków szczotkowych bo nie raz dałam się wrobić, ale dwa dni temu dostałam podróbkę Sleekeze i był Mega Efekt Wow. Lepsze niż furminator, MB czy zgrzebło sprężynowe. Dużo lepsze.
Jako, że szkoda mi było tyle kasy wydawać to zagościłam w Praktikerze. 4 zł za brzeszczot, 12 zł za rączkę do młotka i czekolada dla sąsiada za przypiłowanie i paczajcie  💘


EDIT: Pies z tych mało szczotkolubnych, a był zachwycony 🙂
Moona, Tylko te do drewna mają dużo większe ząbki.. nie zrobiłabym tego "memu koniu"  😁

Zgrzebło sprężynowe też ma duże ząbki. Tylko prawdopodobnie są one mniej ostre niż w brzeszczocie  😉
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
17 kwietnia 2016 10:22
U nas niezmiennie od dwóch lat króluje

Plus niedawno znaleziona w rosmanie rękawica - idealna do odfutrzania nóg i pyska http://www.rossmann.pl/Produkt/Ewa-Schmitt-rekawica-do-masazu-z-wypustkami-1-szt,98988,3374,5369
Z ciekawości spróbowałabym brzeszczot, ale już nie ma na czym  🤣
Moona, jak patrzę na mój brzeszczot (i jak przejeżdżam po nim palcem), to mam spore wątpliwości, czy on byłby w stanie cokolwiek przepiłować. 😁
Moona, Tylko te do drewna mają dużo większe ząbki.. nie zrobiłabym tego "memu koniu"  😁

Święta racja, to musi być piłka do metalu  😀
BASZNIA   mleczna i deserowa
17 kwietnia 2016 21:01
Jak dla kogo 😉. Mamucik szeti idzie pod "wielkie zęby".
Kocham brzeszczot. I zgrzebło sprężynowe wysiada, jednak napychają się kłaki-przynajmniej do mojego, przy rączce się trzymają. A brzeszczot-nic!!
A ja do odklaczania polecam pumeks  🙂 czesany pod kątem pięknie zbiera wszystko
Karino1998, a nie niszczy nowego włosia taki pumeks?
Moj T.Z. zrobil mi podrobke Sleekeze. Efekt wow. Pomimo, ze futra  dlugiego nie many. To co drugi dzien moge futro sobie zrobic z wybranej siersci.  😁
Thilnen   Dżamal Ad-Din
19 kwietnia 2016 22:25
Ja zakupiłam szczotkę QuickShed - wydaje mi się, że to też taki brzeszczot osadzony w drewnie, ale ładnie wykonany i świetnie się sprawdza, wyczesuje lepiej niż furminator. Produkcja polska.
https://quickshed.me/
Gillian   four letter word
23 kwietnia 2016 06:57


Zgadnijcie czym 😀
Golarką 😉
Gillian   four letter word
23 kwietnia 2016 07:15
Brzegiem tarnika 😀 moje odkrycie roku haha 😀 z trzech koni można kołdrę zrobić, u mnie już po linieniu 😉
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
23 kwietnia 2016 07:45
Tarnik ma podobne dzialanie jak takie gumowe szczotki reklamowane w necie. U mnie dzieki szczotce a la sleekez, na szyi mamy juz gladka siersc, krociutka. Najgorzej jest na brzuchu i grzbiecie - tam oklady iscie mamucie 🙂
Gillian   four letter word
23 kwietnia 2016 08:09
Myślę że ma podobne działanie do drogich sleeków i tanich brzeszczotów 😉 zostało mi jeszcze trochę na brzuchach a tak to już są gładkie 🙂
Gillian, serio? To ja jutro wypróbuję, chociaż moje nie są mocno mamucie (derkowane), ale i tak z nich leci
Naprawdę to taka "nowość" z tym tarnikiem? Od lat moje tarniki mają drugie życie, jak już do kopyt się nie nadają.
Gillian   four letter word
23 kwietnia 2016 19:24
trusia, noooo 🙂
trusia, ja bym na to w życiu nie wpadła - serio 🙂
Nie będę udawać, że taka bystra jestem i sama na to wpadłam.  😀  Wyczytałam to parę ładnych lat temu na innym forum. Ponieważ było to już dawno, myślam, że pomysł się rozpowszechnił. Ale to było forum z użytkownikami głównie amerykańskimi, więc może ocean zastopował przepływ informacji  😉
Hm u mnie tarnik nie zadziałał... chyba, ze nie umiem go używać
Fakt faktem generalnie kończymy zmianę sierści, ale pod gumowym zgrzebłem jeszcze trochę tych kłaków jednak leci...
[s]Pomóżcie proszę  :kwiatek:
Gdzie dostanę tę szczotkę (lub podobną): http://groominggear.shoplo.com/kolekcja/frontpage/dla-psa-lub-konia prócz tego sklepu internetowego? Chcę zapłacić bezpośrednio z ich strony internetowej ale niestety moja karta jest odrzucana 🙁 Ewentualnie może znajdzie się ktoś, kto pomógłby mi w zakupie z tej strony?[/s]

Dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc, już nieaktualne 🙂
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
25 kwietnia 2016 18:43
Ja mam takie, tylko nie z napisem 🙂
szamanka może być bez napisu, byleby uchroniła mnie przed lawiną kłaków mojego psa  😉
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
25 kwietnia 2016 18:45
szamanka napisałam Ci PW  🙂
.
BUCK   buttermilk buckskin
25 kwietnia 2016 20:02
dla zainteresowanych 😉  MB oraz brzeszczot do metalu, posiadają genialną dodatkową zaletę -> wyczesują kleszcze które umknęły mojemu badawczemu spojrzeniu  🤣 potwierdzone kilkutygodniową obserwacją  🤣  zatem nic tylko czesać !!  😅  😀
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
25 kwietnia 2016 20:05
BUCK wyczesywanie kleszczy to chyba niezbyt dobre rozwiazanie - glowka moze zostac w skorze . Ja uzywam takiego cuda - 6 zl z majstrze.
BUCK   buttermilk buckskin
25 kwietnia 2016 20:29
szamanka  tych kleszczyków i ja używam, ale wtedy gdy znajdę 🙂 a MB i brzeszczot znajdują więcej , same z siebie znajdują 😉 gęstość ząbków wyłapuje te wędrujące, szukające miejsca dla siebie 😉  teraz to już się taak wytrzeszczam  😲 na kłaki które wyczesuję bo właśnie widzę, że widzę kleszcze w tych wyczesanych !  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się