M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

ogurek Fakt, już o to pytałam. Powiem Ci, że zrobiliście w nim ogrom zmian.
Czy będzie można liczyć na więcej fot, jak już się urządzicie?

Arimona, jestem zupełnie innego zdania. Akurat na kaflach bym nie cięła budżetu.
Kupiłabym solidne ze średniej półki, to samo podłogi.
Ceny lamp to kosmos.... Szukając po sklepach ceny zwalały mnie z nóg, tu można przyciąć.

Sama mam kuchnię ikea, gdyby budżet był 20tyś. a nie 10tyś, to brałabym taką na zamówienie.
Przy czym kuchnię można wymienić za 5lat, kafelek skuwać za 5 lat nie zamierzam ani podłóg wymieniać. Z założenia mają poleżeć 10lat.

Polecicie wygodny narożnik? wymiary ok. 200x270. Rozkładany. Musi się przede wszystkim wygodnie siedzieć kurduplowi. Coś w tym stylu:

Dzionka, tylko nie Ikea.
Lepiej z mniejszym budżetem mniej wypasiona ale na zamowienie.
Bedziesz sie urządzać, dam namiary na stolarza.
Kuchnia robiona w jakiejś poznańskiej firmie, fronty na dolnej krawędzi mają wyfrezowany "uchwyt".
Ikei nie znam, a robione tylko u sprawdzonych fachowców. Niewielką zabudowę w gabinecie mam za cenę szklanych drzwi, skrzynię robioną dwa razy (kompletnie spieprzyli pomiar i do niczego się nie nadawała) mam za free - po tym jak zostały do zamocowania zamki i pan się więcej nie pojawił ani nie odbierał telefonu.
A to jedna z nastu historii o stolarzach  🙄
ogurek, za tego stolarza dam sobie uciąć prawa reke ( o matko co ja pisze ). Gdyz tym stolarzem jest moj mąz we wlasnej osobie.

Takie zaufanie? A długo po ślubie 😉
Takie zaufanie? A długo po ślubie 😉

Hahah! Ale trafione ! 🙂
aszhar,
A podeslesz mi jakieś zdjęcia co robił też, więcej info ? 🙂
ogurek, ahhahaha wiedzialam ze moglam sie w jezyk ugryźć ( tfu polamac palce na klawiaturze ). To tak apropos obcinania prawej reki.
10 lat sie znamy.

Moj maz pracuje tu.  Wszystkie np. kuchnie( na foto )to jego robota.
www.ka-ja.waw.pl
Dlaczego ikea jest zła? Mam kuchnie Ikei i jest świetna. Wiele innych mebli również. Zdecydowanie wygrywa jeśli chodzi o tanie kuchnie z sieciowek pod względem wyboru i montażu. Jedyne co jest fe to to że pasują tylko blaty Ikei. Skręcamy czasem różne kuchnie i bywa to gehenna,  z ikea za to jak po sznurku.

kuchnie z Twojego linku Aszhar kompletnie mi nie leżą. Szczególnie rozwiązania typu brzydka pralka na widoku albo lodówka, białe do drewnianych frontów. No nie.

Ikea jak na swoją cenę jest świetna jakościowo i w mojej opinii bardzo ładna.
No właśnie mi też o zupełnie inny styl niż z linku aszhar chodzi... Coś jak u ogurka albo Sienki bym chciała.

Wpuścili mnie wczoraj na nielegalu pierwszy raz do mieszkania 😍 Ale super było pochodzić po tych pokojach, zajrzeć do łazienek, powyglądać przez okna... Takie realne się to w końcu zrobiło.

Foto z wejścia do dużego pokoju


I miejsce aneksu kuchennego i balkon


jaram się 😁
Dzis, super 😍
Chcesz namiary na moja firmę od kuchni i calej zabudowy szaf etc? Są z Częstochowy ale dojada raczej wszędzie jesli zamówienie duże, typu kuchnia, a nie jedna szafa.

Ogurek, mega fajne mieszkanko 🙂 bardzo mój styl.

Wrzucę chetnie fotki tego jak się zmienia u mnie...ale po urlopie 🙂
sienka, mam namiary na Twoją firmę, będę do nich dzwonić na pewno 🙂! Pokaż fotki koniecznie, bardzo mi się podoba jak macie urządzone 🙂
Z gotowych kuchni, to podobno fajnie wypadają Black Red White robione na wymiar. Tylko blaty lepiej kupować w innym miejscu, bo te z BRW bardzo drogo wypadają.
Co do Ikei i blatów, my dopasowaliśmy nie-ikeowy, ale musieliśmy brać 120cm głęboki i docinać.
Plus jest taki, że mam głębszy blat, jakieś 80cm wyszło.
Dzionka zawsze możesz pokombinować jak my... Pudła kupiliśmy w Ikei, a fronty zamówiliśmy u lakiernika, bo kuchnia lakierowana. Za kuchnię która firmy liczyły nam około 8-9 tyś, zapłaciliśmy w sumie około 4,5. Ze wszystkim... Z uchwytami, frontami, prowadnicami do szuflad.
ash   Sukces jest koloru blond....
16 kwietnia 2016 17:48
Dzionka, ja mam mega stolarza, robił mi kuchnie, łazienkę, szafy i szafeczki.
U mojego brata rownież, w knajpie sushi tez robił mu wszystko.
Teraz robi u mojej koleżanki w domu i tez jest zadowolona.
O gustach sie nie dyskutuje.
Maz nie jest projektantem tylko stolarzem. Projektant daje rysunek, a stolarz wycina i sklada wg. zamowienia.


Dzionka ale to chyba nie chodzi jak ta kuchnia wygląda, bo to w końcu wybór i projekt zleceniodawcy, ale kwestia jak ona jest wykonana. Jeśli to co prezentuje aszhar jest jakościowo dobrze wykonane, bo masz gwarancję że to co sama sobie nakreślisz i zlecisz będziesz miała w najlepszym gatunku. Przecież sama wybierasz rozkład, zastosowane materiały, wszystkie rozwiązania od uchwytów/po ich brak, przez mechanizmy, kolor, materiał.. a fachowiec czyli stolarz ma to złożyć perfekcyjnie i to jest jego najważniejsza rola. Ten sam fachowiec może zrobić super kuchnię prowansalską ale i też mega hiper techno kuchnię i każdy powinien być zadowolony.
Czy ktos z Was podczytuje strony/fora o budowaniu domow??jakies godne polecenia??
Dzionka cudownie 😀 Jak zaświeci słońce, to już w ogóle będzie czad. I te drzewa pod oknami - no mega fajno 🙂
[quote author=vill_18 link=topic=7003.msg2530986#msg2530986 date=1460967673]
Czy ktos z Was podczytuje strony/fora o budowaniu domow??jakies godne polecenia??
[/quote] forum Muratora
Hiacynta, cieszę się, że się podoba i zapraszam w odwiedziny jak będzie ready 😀

Dzięki za wszystkie porady ad. kuchni. Będziemy kombinować 🙂

ash, poproszę o namiary!
Dzionka, łaaa... okna robią wrażenie!
Dzionka Super okna, na która stronę świata wychodzą?

Lidl ma promocję aktualnie na parowe myjki okienne i mopy silvercrest - warte to coś? Niedługo przeprowadzka, 27 okien do umycia, 140 m2 podłóg - płytek, młody jeszcze głównie raczkuje chciałabym by było w miare higienicznie, a nie chemicznie. Polecicie coś sprawdzonego jeśli oferta Lidla jest słaba?
W Biedrze znowu sa "cotton ball". Pamietam, ze kiedys ktoś w tym wątku o nie pytał:-)
nada, Okna w tym mieszkaniu wychodzą na 3 strony, ale zabij mnie, a i tak nie powiem które gdzie 😀 Wiem tylko, że żadne nie wychodzą zupełnie na zachód, tylko płn-zach chyba w salonie właśnie.
Dzią a wy w kwietniu nie mieliscie sie juz urzadzac? Kiedy oddaja mieszkania? I czy dobrze kojarze, ze zostawiacie jedna sypialnie? Co jak Sarka bedzie wieksza? Remont czy bedzie mieszkac na balkonie? 😁

Wczoraj nudzac sie nieco (lol) popelnilam sciane w korytarzu na turkusowo - sama mieszalam kolor i wyszedl pieknie!!!  😜
nerechta, niee, 30 września termin oddania. Mamy dwie sypialnie z możliwością na 3 🙂 Plus salon 32 m kw. Sarka znajdzie dla siebie jakiś kąt ;P
aaa, ok! to pewnie tupiesz nogami...  😀
yegua, a jaki budżet na narożnik? Jak bez ograniczeń to popatrz na Iste, BoConcept, Kler, Noti. Jak ograniczony to raczej zostaje Ci tylko VOX 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się