Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 kwietnia 2016 18:41
keirashara, ten link z jej treningu nie działa :/ film usunięty :/
desire, następnym razem łapcie odkurzaczem 😉 u mnie działa środek na pająki w czerwonym "psikadle" (Substral)
Nie wolno zabijać pająków! To nasi przyjaciele! Łapią komary i muchy.
Złapać w szklankę, podłożyć kartonik od spodu i wywalić na dwór.
Agresywne? Zaatakować?! 😁
Wynosiłam je setki razy i mnie nie atakowały. Może dlatego, że wiedzą iż je lubię...? 😉
Julie pjona! Ja wszystkie pająki wynoszę, bo czemuż one winne  🤣 siostra się śmieje, że one kiedyś wrócą i mianują mnie swoją królową!

Ale ja mam w domu sześć ptaszników, więc kątnik mnie nie rusza  😂
Za to nie cierpię kleszczy.
Boję się, nie znoszę w pobliżu, nie zabijam  😎 Taki układ, żyjcie sobie na zdrowie, ale trzymajcie się na uboczu.
No, wynoszenie pająka staram się delegować. Nie, nie staram się, po prostu to robię. Może gdybym miała takie coś...

Swoją drogą ocieplenie klimatu ma chyba wpływ na rozmiar tego całego pająctwa...
Ja naprawdę nie znoszę pająków,zwiewam na ich widok.Ostatnio w wannie zagościło bydlę wielkości dłoni to udusiłam go połową zawartości butli szamponu...
W stosunku do pająków humanitaryzm u mnie nie wchodzi w grę. Przykro mi, ale nie 🙁
desire   Druhu nieoceniony...
16 kwietnia 2016 08:21
abre, o dzięki, mam nadzieje że znajde na sklepowej półce 😀 :kwiatek:

Julie, jakbyś miała dziure w udzie wielkości 5zł i na głębokość do pół palca wskazującego, która zaczęła się pojawiać zaraz po tym, jak leżało się z takim bydlakiem (znalezionym już) zamordowanym w pościeli - inaczej byś mówiła. U mnie wystąpiła silna reakcja alergiczna, czytałam też, że czasem sie właśnie zdarza.   A to czy osobnik agresywny czy nie też zależy, 4/10 spotkałam takich, jak dla mnie to już jest dużo. I nie obchodzi mnie, że się boją bardziej niż ja, sorry.

kolebka, jak wypuszczane blisko domu to ponoć wracają. 😉 :P 

jagoda1966, piąteczka. 😀
desire, Pewnie bym inaczej bym mówiła, ale to chyba przypadek jeden na milion. Pająki w Polsce są absolutnie niegroźne.
Ja je lubię, bo likwidują komary. Komarów nie lubię znacznie bardziej.

Tak a propos, to ja bym chciała takie coś: http://kwejk.pl/obrazek/2639331/lapacz-pajakow.html 😀
Mnie też nie przeszkadzają. Ale jeden taki "przyjaciel na ścianie" , który mi nie przeszkadzał pogryzł moją córkę :/
desire, Pewnie bym inaczej bym mówiła, ale to chyba przypadek jeden na milion. Pająki w Polsce są absolutnie niegroźne.
Ja je lubię, bo likwidują komary. Komarów nie lubię znacznie bardziej.



Też tak mówiłam do przedwczoraj... dziś mam nogę jak banię! Użarl mnie nasz "pająk chwat", co to sobie mieszkał w rowku pomiędzy panelami a ścianą (nie mam jeszcze listew podłłogowych). Mieliśmy pakt o nieagresji - ty ode nie sio to ja cię nie eksmituję.
Do przedwczoraj - czarne tłuste bydle wielkości kapsla od piwa mnie tak udziabało, jak siedziałam na łóżku, że szok. To była chwila, siedzę - o pająk na łózko wlazl... czym by go tu deliaktnie wyprosić a ten sru mi sprintem przez nogę - co ja patrzę - ranka taka jak 2 mm przecięcie kartka papieru. na drugi dzień bania i swędzi i szczypie na przemian.
A czarny dupek zwiał do dziury.
Jak ja go dorwę to frunie na taras bez pardonu i niech wróble w dupsko dźga co mi srają pod oknem.
Gillian   four letter word
16 kwietnia 2016 22:46
No dobra, poczytałam i dziś już nie zasnę. Dzięki.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
18 kwietnia 2016 10:49
Gillian też żałuję, że weszłam poczytać co tu słychać  🤣 serio jesteście w stanie wiedzieć o istnieniu pająka i normalnie z nim funkcjonować  🤔zok:
desire   Druhu nieoceniony...
18 kwietnia 2016 11:15
Julie, pająki jak dla mnie są groźne - niektóre potrafią upie^&lić człowieka. 😀 i to mi wystarczy. 😁 a takich przypadków jak moich nie jest jeden ma milion, niestety.  🙁  kątnik wiejski występuje w domach i jest agresywny, i lubi ugryźć.    aaaa łapacz boski!! 😀 dostępny w jakimś polskim sklepie?  👀

kotbury, ja miałam Erwina, mieszkał za rurą, w zasadzie w dziurze między ścianą a rurą, był malutki.  Urósł.
A przerażenie mnie ogarnia o tyle duże, że skoro widziałam małego, to tych już nie małych musi być więcej.. 😀 samica nawet koło 60 wydala na świat, brrr.  😫
Dlaczego górnicy mają "trzynastki" i "czternastki", a nie po prostu wyższą pensję?
desire   Druhu nieoceniony...
18 kwietnia 2016 13:32
Teodora, górnicy nie dostają już czternastek. 
To formy nagrody przysługującej każdemu górnikowi. Obliczane na podstawie rocznych zarobków (dlatego pensja nie jest wyższa), indywidualnie= praktycznie każdy ma inną kwotę (w zależności, jaką branżę 'uprawia' na dole). 😉
Mi chodzi ogólnie o koncepcję. Jeśli pracuję za daną pensję w nie-górnictwie, to mogę dostać podwyżkę (czyli do mojej pensji doda się x złotych). Mogę też dostać jednorazową premię. Jeśli górnik ma zagwarantowaną trzynastkę (a wcześniej i czternastkę), to dlaczego nie rozkłada mu się tych pieniędzy na cały rok?
desire   Druhu nieoceniony...
18 kwietnia 2016 14:00
Teodora, tak jak wyżej pisałam - bo to jest wyciągana średnia z 12 pensji, obliczane na podstawie rocznych zarobków. Nie są w stanie tego rozłożyć, bo nie są w stanie przewidzieć czy taki górnik nie będzie miał wyższej średniej, bo sobie wymyśli że będzie chodził przez wszystkie soboty w roku do pracy.
Tak btw. w innych instytucjach państwowych też są trzynastki.
Rozumiem, zmienność pensji miesiąc do miesiąca.
Ale czemu nie dodawać 1/12 tej konkretnej pensji do tej konkretnej pensji?

Załóżmy, że liczymy kwartałami, a nie dwunastkami.

styczeń: 12 zł
luty: 15 zł
marzec: 9 złotych
+ „czwórka” czyli średnia z powyższych pensji: 12 zł

w sumie dochód kwartalny: 48 zł


A wersja, kiedy podwyższamy daną pensję o 1/3:

styczeń: 12 + 4 = 16 zł
luty: 15 + 5 = 20 zł
marzec: 9 + 3 = 12 zł

w sum dochód kwartalny: 48 zł

Czy to się inaczej liczy?
Help komputer nawala, mąż sciągnał jakieś programy i wraz z nimi przestały działać wsyztskie filmiki, nie można odtworzyć żadnych plików video online. Pokazuje mi error 2020 🤔
Ściągniete rzeczy odinstalowane, zainstalowane nowe kodeki i tak nic nie działa.  😵 Ktos coś doradzi?
Korzystasz z programu Norton AntiVirus?
Nie ,mam program Comodo antivirus.
Teodora - gornicy nie maja 14 -tek..... od lat.
Usłyszałam to wczoraj w radio, mogłam się przesłyszeć, ale w prasie też widzę:

Gazeta Prawna na temat projektu porozumienia poprzedzającego przekazanie kopalń Kompanii Węglowej do Polskiej Grupy Górniczej: "Jak wynika ze źródeł PAP zbliżonych do stron negocjacji, założenia projektu porozumienia przewidują m.in. że w nowej spółce zawieszona na okres 18 miesięcy miałaby zostać tzw. czternasta pensja; wbrew wcześniejszym propozycjom zarządu nie zostałyby natomiast zawieszone ani ograniczone premia barbórkowa i deputat węglowy."

Ale mi o mechanizm chodziło, nie o to, czy dużo, czy mało, tylko dlaczego tak się liczy.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
19 kwietnia 2016 07:50
Teodora, 13-tka to dodatkowe wynagrodzenie roczne. Taka jakby "nagroda" w budżetówce". Ustala się ją na podstawie średnich zarobków w danym roku. Nie można przewidzieć, jakie to będą środki, bo na jej wysokość wpływa np. premia czy zwolnienia lekarskie (bo obniżają założoną miesięczną pensję). Taka jest istota trzynastej pensji, że nie jest wliczona do wynagrodzenia z założenia.
Co zrobić z padniętą papużką? Szukać weterynarza który zutylizuje, bo punktu utylizacji w Warszawie nie znalazłam samodzielnie a i tak wszystko tyczy psów i kotów.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 kwietnia 2016 10:24
thaya, tak, oddaj do weta.
desire   Druhu nieoceniony...
19 kwietnia 2016 21:36
opolanka, ładnie wytłumaczyła :kwiatek:

Teodora, bujda na resorach, niby czternastki są wszędzie przewidziane, ale to zależy od wydobycia, wykonania planu itp., no multum czynników się składa na czternastki, więc na papierze jest że są, że zakład przewiduje ale fizycznie, na kontach pracowników nie pojawiają się od daaawna i nie są przyznawane.
Strzyga dzięki. Rozstrzał cenowy mnie zabił. Głównie padały ceny 65-70 pln. Najdroższą falkę kupiłam za 50 pln' . Na szczęście znalazłam jedną przychodnię gdzie wzięli za 20 ale ile przy tym biurokracji...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 kwietnia 2016 08:15
thaya, a szkoda gadać. Mnie to mega sfrustrowało. Bo Ciała mojej kotki po śmierci NIE MOGŁAM zabrać od weterynarza. Nie mogłam jej pochować, a była członkiem mojej rodziny 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się