wrzody żołądka

Orzeszkowa mega dzięki za obszerny post. Bardzo mi pomogłaś w ostatecznym podjęciu decyzji  :kwiatek:
Różnie puchna to prawda, i prawda ze kazde sa szybkie jak uzyje sie bardzo cieplej wody.
Mialam na mysli to, ze takie "z allegro" raczej nie beda gorsze od markowych typu pro linen (a tu wychodzi na to ze sa nawet lepsze).

Louisa, dzolka jest zamowienie w trakcie skladania, jak sie dolaczycie to moze wyjdzie ponad 500 i ta najnizsza cena? Teraz mamy chyba 300.
O.K.
Najlepiej gdy zamówienie jest na dużą ilość. Może zamawiajacy sie połączą w jedno duże zamówienie? :kwiatek:
Dlatego to pisze 😉 Napiszcie do Chiquity (albo jakos tak sie to pisze :p).
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
05 kwietnia 2016 10:33
Dziewczyny z zamówienia grupowego z Louisą, podajecie abprazole od razu teraz, czy czekacie na jakieś pogorszenie pogody/samopoczucia konia ?  🤔
famka   hrabia Monte Kopytko
05 kwietnia 2016 10:38
zaczynam dawać jak widzę że coś jest nie tak, ale nie panikuję na każdy jakiś słabszy dzień, wolę dać osłonowe lub częściej gluta lub zioła 

a co się dzieje  ?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
05 kwietnia 2016 14:54
Generalnie nic się nie dzieje, czasami sa gorsze dni i wtedy odpuszczamy trochę trening, ale tak czysto profilaktycznie podaje wiosna/jesień, tylko ta pogoda mnie zmyliła, bo tak ładnie, ze aż się nie chce wierzyć, ze wrzody na wiosnę dają w kość. 😉
Czytałam kiedyś ciekawy artykuł o lecytynie sojowej przy leczeniu wrzodów, nie mogę go teraz znaleźć . Czy ktoś z was zna ten artykuł i mógł by mi podlinkować go będę wdzięczna :kwiatek:
maab   road to hell
11 kwietnia 2016 22:14
Dziewczyny, czy teraz jest jakieś zamówienie organizowane? Ja przed chwilą praktycznie zamawiałam dzięki uprzejmości Louisa  :kwiatek: i niestety jestem chętna na kolejną turę. Do kogo się zwrócić? mój koń mnie wykończy psychicznie i finansowo 🙁
Chyba nie, pare dni temu zamowienie zostało zamówione..
famka   hrabia Monte Kopytko
12 kwietnia 2016 06:54
jedynie Louisa może Ci indywidualnie zamówić, chyba że grupę uzbierasz
Indywidualnie to mysle ze kazdy jest w stanie klilnac "kup" w sklepie internowym 😀 Tylko bedziesz miala te drozsza cene.
famka   hrabia Monte Kopytko
12 kwietnia 2016 10:30
i droższą cenę i minimum zakupowe 50 saszetek
Spanikowanej właścicielki wrzodowca pytań ciąg dalszy-

1) Czy i czym odpiaszczacie swoje wrzodki? I kiedy?
2) Czy jakies zioła szkodzą ? Zaczęłam teraz podawać rokitnika, melisę i echinacee i zaczęłam sie zastanawiać czy to jakoś nie przeszkadza wrzodom? (Oczywiście mam na myśli echinacee bo reszta jest wlasnie by wspomóc żołądek. Jak długo podawać te zioła ? Jest jakiś limit?

3) i jeszcze jedno, bo cały czas mam dylematy co do diety. Kobyla wraca teraz powoli do pracy. Dostaje pół miarki musli (st.hypoolit polenkrauter musli) i pół miarki sieczki (healthy tummy) na każdy posiłek, plus zioła i olej lniany rano. Plus 3/4 razy w tygodniu gluta z siemienia do któregoś z posiłków, lub jako 4. Teraz sie zastanawiam, bo jak zacznie pracowac to bede musiała jej pewnie zwiekszyć dawkę, a nie chce dawac owsa. Myślałam czy by jako 4 posilek, jak jestem, po jeździe, dawac wyslodki. Tylko po pierwsze wszyscy mówią o tym, zeby dieta wrzodowa była jak najmniej skomplikowana, a tu sie juz zaczyna robic dosc kolorowo, a po drugie- z tego co wiem- wyslodki trzeba dawac z otrębami, zeby równoważyć stosunek wapnia i fosforu, a przecież otręby dosc mocno zakwaszają... I juz nie wiem.
Plus małe pytanko- skoro wyslodki to nie treściwe, to mozna podawać przed treningiem chwile, albo tuż po?
famka   hrabia Monte Kopytko
13 kwietnia 2016 07:12
Nikas,
odpiaszczałam swojego dwa razy w życiu, z sercem i z duszą na ramieniu, jaki efekt trudno mi powiedzieć, po kilku dniach kuracji koń odmówił jedzenia z odpiaszczaczem, podawałam OVER HORSE PECTOSYLLIUM MUESLI

zioła ogólnie od wczesnej jesieni do późnej wiosny (mięta, melisa, kozieradka) co do ziół musisz poczytać które ile czasu można dawać bardzo dobra wiedza na temat ziół Różański http://rozanski.li/

co do żywienia poczytaj kilka stron wstecz, każda z nas karmi trochę inaczej w zależności od tego co koń robi i czego potrzebuje, jedno się zgadza im mniej skomplikowana dieta wrzodowca i o stałych porach, w mniejszych a częstszych porach tym lepiej
ja daję trochę owsa do każdego posiłku, daję musli, co drugi trzeci dzień glut i wysłodki, wysłodki to włókno bardzo dobre włókno dla każdego prawie konia nie tylko dla wrzodowców 😉

do gluta daję po garści otręby, tak otręby zakwaszają ale żeby tak było trzeba by ich dawać dzień w dzień w dość dużej ilości

co do skarmiania zaraz przed czy zaraz po hym trudno mi sobie wyobrazić żeby konia z pełnym po żarciu brzuchem brać do roboty nie tędy droga, natomiast zawsze ale to zawsze pilnuję aby przed robotą jakąkolwiek koń zjadł siano po to aby zneutralizować kwasy tak aby nie latały po całym żołądku
Nikas spokojnie możesz wprowadzić wysłodki, to nie jest typowa pasza treściwa, więc nie namieszasz w jadłospisie. Ja podaję wysłodki Dengie z lucerną i nie dodaje otrąb. Krew badam co pół roku z profilem pierwiastkowym i nie ma żadnych niedoborów. Mój generalnie je dość różnorodnie bo codziennie - musli (pełnoporcjowo), sieczka, jęczmień i wysłodki. Pracuje dość intensywnie.
Ja od jutra wprowadzam wysłodki 😀 Trzymajcie kciuki!

Chwilowo mam ją na Ulgastranie, bo zaczęłam wsiadać i bałam się, że znów się pogorszy. Ale dostaje przed jazdą i na noc, i wygląda na to, że jest dobrze. Tfu Tfu  😎
Na początku przyszłego tyg będę zamawiać omeprazol. Jacyś chętni?
Ja jak najbardziej podłączam się pod zamówienie
maab   road to hell
17 kwietnia 2016 20:05
Frytkens czyli na razie jesteśmy dwie chętne, może się uzbiera kilka osób 🙂
Ja też jestem chętna, napisałam już do Louisy pw. 🙂
Poszło pw 🙂
BermoKon kolegi ma i nie dostawał
Lenka17, a jak banany pomagają u ludzi? Co robią?

xxmalinaxx, czemu na wieczór dajesz Ulgastran? Mieliście wieczorami bóle, czy jest jakiś inny powód?
Chiquita, klik
Mimo wszystko jestem sceptycznie nastawiona, bo moja własne wrzody kapusty, czosnku i surowych bananów nie lubią 😉
famka   hrabia Monte Kopytko
20 kwietnia 2016 06:46
banany są zasadowe i neutralizują kwasy, mój lubi i je, ale trzeba pamiętać że nie można dać więcej niż jednego dziennie, banany mają sporo cukrów
famka, jeden banan wystarczy aby zneutralizować kwas żołądkowy?
Na konia o średniej masie 500 - 600kg? To byłaby fantastyczna kuracja dla wrzodowców  🤣
famka   hrabia Monte Kopytko
20 kwietnia 2016 07:49
_Gaga, niestety nie  😉
kuracja by była cudowna, nie pamiętam w którym artykule wet czytałam że nie wolno koniowi dać więcej niż jednego banana dziennie tak zakodowałam i tak pamiętam 😉



xxmalinaxx, czemu na wieczór dajesz Ulgastran? Mieliście wieczorami bóle, czy jest jakiś inny powód?


Wprowadzam ją do pracy i poniekąd dlatego zmieniam lekko kamienie, więc osłonowo dostaje przed jazdą i przed wieczornym posiłkiem, zgodnie z zaleceniem weta. 🙂 Nie czekaliśmy na bóle,  nie ma sensu czekać,  lepiej zapobiegać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się