Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Kinia jeśli nie lubisz bawić się w kucharza, polecam Hoof Complete z Agrokompleksu 🙂
Wlasnie mialam ta pasze, zastanawiam sie nad nia i nad podstawowa agrovital.
Czy Ty podajesz ta pasze pelnoporcjowo?
Jeśli ktoś jest chętny na poszerzenie swojej wiedzy o arbocelu, to proszę o przesłanie na pw adresu mailowego. Chętnie udostępnię prezentację oraz dane na temat jego zastosowania w paszach dla koni (konkurencji również prześlę). Co do wiadomości pw do Luckygda, to fajnie jakbyś zacytował całą wypowiedź, a nie wyrwany z kontekstu kawałek.
Ja mam 19 letnia klacz która po przerwie zimowej wraca pod siodło, no i ma tendencję do bycia przecinkiem.. jest też z kategorii nerwusow terminatorów 😵
Taki typ klaczy, że testowałam naprawdę sporo pasz. Początki pracy po przerwie to była jakaś pomyłka, koń się spalał. Szukałam i szukałam czegoś na wyciszenie, trafiłam na peletki ziołowe, stabilizujace nerwy od firmy nuba equi... i to chyba jakiś cud  🤔 ponieważ jedno pudełko podmieniło mi konia. Więc stwierdziłam ze testuje dalej. Od 2 miesiecy dostaje pasze nuba equi builder i znowu jestem zaskoczona bardzo pozytywnie, bo po pierwsze pasza sama w sobie bardzo ładnie wygląda, po drugie kobyla zjada az przysłowiowo jej sie uszy trzęsą, rozbudowała sie, wygląda bardzo dobrze  💘
Ja akurat kupuje balancer który stosuje na pół z owsem, ale widziałam na stronie ze są pelnoporcjowe, wybór w paszach tez mają spory 🙂


Otręby ryzowe jakich firm Wasze konie chętnie jedzą?
Skarmiłam ze trzy worki od Pro-linen, ale ostatni już ledwo, ledwo. Nie smakują. Znalazłam Agrokompleksu, z magia.sklep i Jarpaszu. Ktoś karmi? 🙂
u nas w stajni połowa koni je ryżowe z agrokompleksu 🙂
Moje jedzą Equi Jewel  🙂
Czy ktoś ma doświadczenia z Convalescent Diet od Dodsona?

Chodzi mi tylko o to, do którego momentu od kolki do powrotu do zdrowia mogę podawać? Energetycznie koń jest ok, generalnie jeżeli mogę, to chciałabym zostać na tej paszy tak do pół roku po operacji (koniec lipca/sierpień).
Kobyła nie ma tyle ruchu, by tracić siły/wagę, czy istnieje inny powód dla którego powinnam myśleć o zmianie paszy?
Equi Jewel są drogie, agrokompleks wygrywa ceną 😉
Jesteście zadowolone z efektów?
julka177, ja podaję te z Magii, są bardzo spoko. Małe peletki, troszkę się kruszą, ale nie pylą. Z tym, że i tak podaję z posiłkiem na mokro, więc mi bez różnicy, czy się rozpadają, czy nie. Koń wcina, miał co prawda moment, że się na nie wypiął, ale to było po przeprowadzce do nowej stajni, po małej przerwie wprowadziłam od nowa i już nie ma problemów - żłób wylizany. 😉 Te z Jarpaszu to są dokładnie te same (worki z napisem Magia...), ale jak się bierze 30 kg, to sklep Magia wygrywa ceną. Z Agrokompleksem też, w tej samej cenie 5 kg więcej. I chyba mają lepsze opakowania - z tego, co tu dziewczyny pisały, worki z Agrokompleksu potrafią puścić... Te z Magii mają dwie warstwy papieru z folią pomiędzy, więc są wytrzymałe i się nie zawilgocą jakby co.
Zamawiałam na razie dwa razy, za każdym razem super szybka wysyłka. I przyszło opakowane w taką warstwę streczu, że klęłam, próbując otworzyć. 😁
[quote author=halo link=topic=25.msg2531680#msg2531680 date=1461071035]
[quote author=Orzeszkowa link=topic=25.msg2531367#msg2531367 date=1461013438]
Kinia16322, a po kiego grzyba dla dwulatka więcej energii?

Eee... Bo rośnie?
[/quote]
I to akurat energia ma byc parametrem, którym należy sie kierować wybierając pasze dla niepracujacego mlodziaka? Czy może jednak pelnowartosciowe bialko, tluszcze, wlokno i mineraly?
[/quote]
A co, pełnowartościowe białko i tłuszcze nie przekładają się na energię?
Nie było mowy o zawartości Mj w Kilogramie. Była mowa o energii. Oczywiście, że koń rosnący potrzebuje Dużo energii (Mj, kcal). Sumarycznie. Wszystkie procesy życiowe zużywają energię. Koń rosnący potrzebuje od groma energii, sumarycznie, w Mj czy Kcal. Może ją dostać w niskokalorycznej paszy, ale wtedy musi zjeść jej więcej. Inaczej może nawet białka swojego ciała zużywać do spalania. Bilans energetyczny musi się zgadzać i kropka. Dopiero potem reszta.
malina a czego się martwisz przy podawaniu Convalescenta? Ona ma dużo energii jak na paszę dla rekonwalscentów, białko i tłuszcz też są na średnim poziomie. Spokojnie możesz karmić i jeździć, ja bym tylko zwiększyła ilość  😉
tulipan no właśnie o to mi chodziło. Czy mogę po prostu zwiększyć i jeździć,  i dawać ją dalej 😉 Nie chcę,  by koń zdychał na zbyt "słabej"  paszy, o to chodziło. 🙂
xxmalinaxx a ile dajesz teraz tej paszy?

Edit: zastanawiam się czy jak zwiększysz to nei przekroczysz zalecanej dawki...
Myślę, że spokojnie możesz zwiększyć i będzie ok, a jak nie to dodaj do Convalescenta jakąś paszę booster z energią na poziomie 13-14, albo otręby ryżowe  🙂
Kinia nie, nie podaję pełnoporcjowo. Odchudzam grubasa, a ta pasza idealnie wkomponowała się składem dla uzupełnienia bilansu energetycznego. Zależało mi przede wszystkim na poprawie walorów smakowych posiłku, bo niestety królewiczowi w dupie się poprzewracało od tego dobrobytu ... I muszę w ten podstępny sposób przemycać otręby ryżowe. Swoją drogą do samych otrąb byłam dość sceptycznie nastawiona, ale naprawdę robią efekt WOW 🙂 Pod kątem ekonomicznym również, podaję 600g dziennie, więc worek wystarcza prawie na 1,5 miesiąca.
malina możesz też dorzucić balancera. Ten ma dość sporo energii http://www.opti-shop.pl/pl/p/BIO-Life-2000-Balancer-20-kg/224. Albo otręby ryżowe http://www.opti-shop.pl/pl/p/EQUI-JEWEL-20-kg/226, mój osobisty hit dla wrzodów  😉
k2rola daję 1,2 kg dziennie. Więc nie jestem w stanie przekarmić, jeśli zwiekszę np do 2 kg.

tulipan przejrzę te balancery, dzięki  :kwiatek:
Zdecydowalam sie na pasze nubaequi dla dwulatkow w polaczeniu z owsem, zaczynamy od maja, mam nadzieje, ze efekty beda 😉
Kinia16322 Dobry wybór 😀
Moje źrebaki lada dzień przejdą z paszy dla odsadków na pasze dla roczniaków Grow1 (Nuba Equi oczywiście🙂😉 Ta dla dwulatków też pewnie wsuwać w końcu będą...
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
25 kwietnia 2016 15:33
gdzie najtaniej dostanę sianokiszonkę w małych balikach, taką 20-25 kg?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
25 kwietnia 2016 16:42
Kastorkowa   Szałas na hałas
25 kwietnia 2016 16:42
Jesteśmy zmuszeni do zmiany paszy z ukochanego krautera z hippolyta na coś z eggersmana. Niby najprościej byłoby wziąć krautera owej firmy, ale różnica cenowa jest spora przy karmieniu pełnoporcjowo. Myślałam nad Equi Crisp Balance , lub Jubi 40 Wellness Musi to być pasza bez owsa jako takiego ponieważ źle on działa na głowę, koń 5 letni w średnim treningu, raczej z tych do przodu.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
25 kwietnia 2016 17:07
lusia dzięki
Kastorkowa, musi być akurat Eggersmann? Ja dla wesołego i do przodu arabiszcza miałam jak więcej chodził Slow Responde (czy jakoś tak) ze Spillersa i byłam bardzo zadowolona 😉

A tak w ogóle moje koniska już od paru dni jedzą Trawokulki i Lucernokulki z Divfeed i wygląda na to, że trzeba będzie kupić więcej 😁
Żaden z dziesięciu oszołomów nie kręcił nosem na nową paszę (nawet te nieufne i wybredne Łosie 😉), zresztą nie ma co się dziwić, bo granulat wygląda i pachnie bardzo przyjemnie (szczególnie lucerna), puchnie bardziej niż się spodziewałam (normalnie na wiadro 15 l sypałam cztery kubeczki wysłodków, żeby uzyskać taką samą ilość papki wystarczyło dać trzy kubeczki trawokulek i dwa lucerny), nie wywołał sensacji żołądkowych nawet u tych wrzodowych czy wrażliwych osobników. Gdyby ktoś chciał jakieś foto czy więcej info to dajcie znać 🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
25 kwietnia 2016 18:05
No właśnie musi, bo ze sklep z którego zamawiamy i mamy dostawę prosto do stajni i zniżkę bo znajoma tam pracuję ma problemy z zamawianiem hippolyta i najlepiej byłoby coś z Eggersmanna bo to zawsze jest.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
25 kwietnia 2016 18:15
Orzeszkowa z nieba mi spadlas! Właśnie zamawiam worek na próbę i mam nadzieje ze moim rozpuszczonym bachorom posmakuje. A kaszlak na tych trawokulkach lepiej sie czuje?
Orzeszkowa, daj fotki koniecznie!  Po zalaniu papka jest maziowata czy bardziej zwarta? ja mam kłopot ze swoim koniem, bo nie przepada za maziowata papką, wysłodki muszę robić z wodą na styk.  jak jest w przypadku produktów Divfeed? i przypomnij jak to cenowo wygląda :kwiatek:
Rudzik, kaszlak ogólnie sie ostatnio lepiej czuje - kupiłam nebulizator i nie uzylam ani razu 😁 Mysle ze to dzieki nowej metodzie moczenia siana 😉
Grace, jak wrócę z urzędu to zaleje po garści i obfoce 😉
Ogolnie to wychodzi wloknista papka, ale wszystko zależy od tego, ile wody dasz - ja za pierwszym razem zalalam za dużo a konie i tak ze smakiem wypily taka ciemnozielona wodę a potem zjadly resztę 🤔
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
26 kwietnia 2016 12:50
Dziewczyny pomóżcie, muszę troszkę "przytyć" konia, ale bez dostarczania mu zbytniej energii, bo on ogólnie z tych którym się głowa gotuje. Siana ma full plus do tego miarka owsa gniecionego i miarka musli kondycyjnego highlight na każde karmienie. Koń w treningu skokowym, pracujący 6 razy w tygodniu.  Bę∂ę wdzięczna za każ∂ą sugestię, bo niestety nie dam rady przekopać 500 stron wątku...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się