żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

marysia550, jak się sierść mierzwi w części środkowej, a tylny łęk się podnosi to siodło zdecydowanie nie jest dopasowane...
potrzebuję tymczasowo zwężyć siodło o jakieś 2 rozmiary, czy futro york da radę, nie będzie za cienkie? czy raczej celować w mattesa?  :kwiatek:
ae, tylko podkładka z wkladkami.
xxagaxx możesz rozwinąć? tzn łopatologicznie wytłumaczyć dlaczego tak  🤣  :kwiatek:
ae w ten sposób będzie grubsza 😉
ae, podkładka futerkowa York nie jest specjalnie gruba. Wkładki z pewnością pomogą wyregulować zwężenie siodła.
Dziękuję  :kwiatek:
Moon   #kulistyzajebisty
22 kwietnia 2016 06:12
Laseczki, pewnie już było, ale na gwałt mi potrzeba info - Mając siodło 16tkę (vs), jaki rozmiar Mattesa powinnam zamówić? M czy S?
mils   ig: milen.ju
22 kwietnia 2016 07:01
Moon pod moją 17" Daw Maga miałam L, żeby futro na obszyciu się nie gniotło od siodła. Myslę, że analogicznie będzie i powinnas wziąć M.
Do mnie wczoraj przyszla podkladka z parforce. Wg mnie rewelacja jakość.
Co na co dzien trzeba robic aby to futro utrzymac w jak najlepszym stanie? Czytalam, ze wytrzepywac i czesac - czym?
Moon   #kulistyzajebisty
22 kwietnia 2016 09:50
mils, aha, dzięki. Mam teraz Lkę po 16 właśnie i e... wystaje mi na kilometr :P

marysia550, Ja po praniu zawsze czeszę delikatnie szczotką dla psów ;-)
Ile z Waszego doświadczenia "żyje" podkładka z futra naturalnego?
Jak futro jest już ubite i nie ma już swoich właściwości amortyzujących to chyba nie ma sensu już z niej korzystać, prawda?
Moon   #kulistyzajebisty
22 kwietnia 2016 11:51
Kraja, bez przesady, zawsze to jednak jakaś ochrona pleców, nawet jeśli wizualnie futro jest ubite.
Mysle, ze o ile nie ma ubytkow we wlosiu to zbite czy nie, koniowi bez roznicy. Moja niby pod siodlo jest ok, ale za czaprak wystaje i pewnie tam zaraz brudem obejdzie i wlosami
Dava   kiss kiss bang bang
22 kwietnia 2016 18:14
Kto będzie taki miły (i mądry hihi) i powie mi co to za żel?



Pożyczony, bardzo mi pasuje, jest cienki (tak z 3min max) i ma tylko jedno to oznaczenie?
Właścicielka nie pamięta co to za firma, a wszystkie inne które mogę w stajni obczaić (Eskadron, Horze, BR, itd. itp) są zupełnie inne (i grubsze)
:kwiatek:
Moon   #kulistyzajebisty
22 kwietnia 2016 18:20
Dava, Acavallo?
Dava   kiss kiss bang bang
22 kwietnia 2016 18:21
Widziałam kilka i każdy ma logo właśnie w tym miejscu tego napisu, inną grubość też.
Może jakiś model specjalny (bo ich jest z xxx)
czy ktoś posiadający podkładkę York z wkładkami korekcyjnymi (futro) mógłby wstawić zdjęcie tych wkładek?  :kwiatek:
Dava, ja mam cieniutki żel (tylko obszyty futrem) Norton. Żyje już dobre 8 lat i ciągle ma się świetnie.  Na pewno nigdzie nie ma napisu z nazwą firmy. Ale nie powiem Ci teraz, czy ma akurat taki napis, jak ten Twój.
Dava, a możesz cyknąć fotkę całego żelu? Też myślę że acavallo.
Dava   kiss kiss bang bang
01 maja 2016 08:19
Jeśli to acavallo, to nie mam pojęcia jaki model. Wszystkie, które widziałam są 2razy grubsze, mają inna fakturę i logo.
Kształt żelu jest standardowy



tutaj ma tylko takie dziwne wykończenie, nie widziałam takiego wcześniej:

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
01 maja 2016 08:37
To jest Acavallo, tylko z tych pierwszych jakie robili. Wtedy były tylko trzy: na cały grzbiet, korekta przodu i korekta tyłu.
Dava   kiss kiss bang bang
01 maja 2016 08:48
No to kupa na maxa, te nowe są 2razy przynajmniej grubsze...
przychodzę z nietypowym pytaniem😉
Czy to są wg was oryginalne wkładki korekcyjne z podkładki yorka?
bo mi osobiście ręce opadły, jak otworzyłam przesyłkę. Każda wkładka inaczej wycięta - wyglądają jak wycinane przez 5-letnie dziecko, krzywe jak nie wiem co,
jedne grubsze drugie ciensze. Dodatkowo 8 wkładek na przód i tylko 2 cieniutkie na tył.  🤔


Na Yorka się nie znam wkładkach. Sama miałam do czynienia z Mattesowymi oryginalnymi - były idealnie wycięte pewnie maszynowo i potem sama sobie z filcu zamawianego z allegro dorabiałam nowe bo się bardziej opłaca i jak się stare uklepią możesz sobie dowolnie dorabiać. Ale jakbym kupowała od kogoś używane i nie wspomniałby ile daje wkładek bądź, że dorabiał by je samemu to na pewno nie byłabym zadowolona w 100% z transakcji.
No właśnie, sprzedająca twierdzi uparcie, że to są oryginalne wkładki.  🙄 ale zwrotu nie chce przyjąć. To co napisała w ogłoszeniu, a stan faktyczny - śmiech na sali.
BlueHorse, jakiej grubości filc kupujesz?
Jest jakaś inna firma , która robi żel pod całe siodło z korektą tyłu ? Mam na myśli taki jak ma firma Acavallo, szukam tylko tańszej wersji. Bez korekt są, ale z korektą nic mi się w oczy nie rzuciło.
ae wybacz opóźnienie w odpowiedzi :P

Nie pamiętam bo dawno temu kupiłam dwa metry i jeszcze mi gdzieś w mieszkaniu u rodziców został chyba, że tata zużył :P
Musiałabym obmierzyć w stajni ale chyba ok. 4mm myślę, że grubszy nie.
I raz znajoma mi sprzedawała taki ładny szary filc techniczny a potem jak kupowałam sama zaryzykowałam i obniżyłam koszta kupując taki brzydki biały z farfoclami i bez znaczenia też się super kroił i do dziś fajnie zdaje egzamin 🙂 Jak się uklepie to dodaje raz na jakiś dłuższy czas po jednym "plasterku" choć ostatnio zmienił mi się koń do jazdy oraz wymieniałam wypełnienie paneli w siodle i teraz od miesiąca jeżdżę głownie z żelem.
Ma ktoś zdjęcia podkładki futrzanej z Yorka? Najlepiej pod siodłem.
Dava, są teraz takie cienkie z acavallo light tylko prostokątne.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się