Pensjonaty we Wrocławiu

escada, ależ oczywiście, przecież nie piszę tego złośliwie, po prostu jak ktoś ma takie wyznaczniki, to powinien o tym napisać. Dla mnie to był szok, ale ja przez 16 lat, stałam tylko w trzech stajniach, to może nie mam rozeznania.
A mogę z ciekawości spytać ile koń ma lat? Bo ja stałam w trochę większej ilości stajni i nigdy mnie nie pytano o wiek konia...
kitty,  w sierpniu będzie miała 24 lata.
W białym piasku tylko 2 mają mniej niż 20  😉 dlatego te 2 chodzą osobno aby staruszki miały spokój  🤣
Wartusia rozwiązaniem mogłoby być postawienie jej na padoku bez trawy tylko z dostępem do siana aby nie musiała chodzić w kagańcu. Łatwiej znaleźć stajnie bez trawy niż taką gdzie będą zakładać kaganiec.
Frans, zakładanie kagańca , to najmniejszy problem, bo ona jest niska, przyzwyczajona, to tak jak zakłada się kantar. Myślałam o takim padoku beztrawiastym , tylko z sianem, ale z tym jest więcej problemu, bo to siano trzeba donieść, z resztą z takich padoków jak pada robi się błocko po pachy, ona jest z tych tarzających się namiętnie, wiec już sobie wyobrażam zimowego mamuta w panierce. Najlepszy wariant, to po prostu założenie kagańca jak się wypuszcza konie i po krzyku. Z resztą ja tak paradoksalnie nie bardzo chcę żeby ona była całkowicie bez tego zielonego, bo nie nudzi się, wciąga trawkę przez ta dziurkę w denku, ale nie zje jej tyle żebym miała potem problemy, a na późniejszą  jesień, mogę ją normalnie puścić, bez obawy na kolki. 
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
14 kwietnia 2016 19:31
Może nie do końca ten temat, ale czy orientujecie sie gdzie w okolicach Wrocławia jest prowadzona hipoterapia. Znajome dzieciątko dostało skierowanie i szukamy profesjonalnego ośrodka
Stowarzyszenie Świętego Celestyna Mikoszów koło Strzelina
W Romnowie też jest hipoterapia - okolica Kątów Wrocławskich.
W Świniarach też jest ośrodek Hipoterapii (terapia z jazdą konną).
W okolicach pętli autobusu 105

MAR-TUSIA Marta Rylokowska-Maciążek
51-180 Wrocław, Zagaje 16
trl. 695 834 565

Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
15 kwietnia 2016 06:33
Dziekuję, niezastąpione jesteście  :kwiatek:
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
15 kwietnia 2016 06:42
Nie wiem jak teraz ale kiedys w samym wrocławiu były Partynice i Hucuł z Hipoterapia
Rudzik polecam ośrodek wymieniony przez Magdę Pawlowicz. Zajęcia prowadzi nasza forumowa mat_f  😅 Jak coś to uderzaj do niej z pytaniami.
Rudzik,
Z czystym sumieniem polecam profesjonalnie i odpowiedzialnie prowadzoną hipoterapię pod Wrocławiem.
http://hipoterapia.pl/metody/hipoterapia.html
Nie wiem jak teraz ale kiedys w samym wrocławiu były Partynice i Hucuł z Hipoterapia


Z tego co wiem w Hucule nie ma już hipoterapii od paru ładnych lat.
I nie ma hucułów 🤣
Są jakieś łąki z prawdziwego zdarzenia nawet w dalszych okolicach Wrocławia? Tak zeby można było jakimś pociągiem raz na te dwa tygodnie dojechać? Kon ma biegać, jeść i mieć dobrą opiekę. Wiecej wymagań brak.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
18 kwietnia 2016 18:20
Sonkowa ja polecam moją stara stajnię: http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/46647?q=&kategoria=5&lokalizacja=1&widok=0&strona=
11 ha łąk z laskiem, rzeką, wielką trawą, fajne tereny, cicho pięknie, własciciel bardzo dba o konie. Do wyboru stajnia angielska albo murowana.
albo Dwa Stawy, nie byłam osobiście ale kilka forumowych emerytów tam stoi https://www.facebook.com/dwastawy
sama brałam te dwie pod uwagę, gdy wisiało nad moim koniem groźba emerytury
Sonkowa a może tutaj ? 🙂  http://www.otostrona.pl/akademiajezdziecka/index.php?p=1_14_Pensjonat




Sonkowa znajoma trzyma tam konia jest zachwycona 😉
Sonkowa proponuję stajnię HORDA. 25 km od Wrocławia. Dogodny dojazd pociągiem.
Fajna stajnia powstała w okolicach Białego Kościoła (kierunek Trzebnica), byłam tam ostatnio strugać ale za chiny nie pamiętam nazwy miejscowości, wiem tylko jak się tam dojeżdża  😁 ale z tego co widziałam to dużo terenu do biegania mają konie, w tym i trawa i ochrona drzew, także fajnie. I czysto w boksach było, trochę mały korytarz ale do przeżycia. Jest plac, robią też karuzelę. Zdaje się, że konie chodzą po dworze od rana do wieczora, ale nie jestem pewna. Ktoś wie o jakiej ja stajni w ogóle piszę? (niestety nigdy nie miałam pamięci do nazw  😁 ). W każdym razie miejsce urokliwe i podobały mi się warunki.
Biały kościół to kierunek Strzelin
branka, a nie Mienice? Na lini właśnie Wysokiego Kościoła 😉. U Piotra Giżyńskiego.
Tfu Wysoki kościół :P

Wlasnie -Mienice 🙂
A Dwa Stawy zapełnione, i nawet kolejka czeka, więc ciężko o miejsce. Ale co się dziwić  😍
Witajcie,mam pytanko,planuje przeniesc sie do Klodzka,zna moze ktos w tych okolicach jakis fajny pensjonat?w promieniu 25km moze byclub od str Klodzko Walbrzych,dziekuje
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
28 kwietnia 2016 12:57
arabianka Folwark Leszczynówka w Budzowie
a dziekuje Rudzik,sprawdze ja;-)
Koło Kłodzka najbliżej masz Stajnie "Kłodzka Róża" w Bożkowie z halą,może tam.
dzieki Fusco,po dl week bede jechac obadac,bo z babeczka juz rozmawialam,moze do tego czasu znajde cos jeszcze i zrobie sobie dzien wycieczek po stajniach;-))
Dziewczyny ratunku, do czasu az bede gotowa ze swoja stajnia musze zabrac gdzies kobyle z kliniki, wymagania:czysto w boksie, kompetentna obsluga, siano do oporu. Bardzo mile widziana karuzela. Moze byc dalej o ile jest opcja ze za.doplata ktos sie koniem zajmie. Jakies pomysly?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się