Obozy jeździeckie

hm, Jansowo jest dziwne, wystarczy pooglądac filmiki na YT... JNBT, 'natural' i inne takie. NIE polecam.
Czy mógłby ktoś podesłać numer do Czarnego Błota?
Dramuta12, 531 783 558 proszę 🙂
Dzięki. :kwiatek:
A ja mam pytanie z innej beczki, wiecie może, gdzie ktoś szuka pomocy przy obozie, ogarnianiu koni/dzieciaków, pomocy przy karmieniu, siodłaniu itp w zamian za zakwaterowania i porządne (!) treningi? Wyrwałabym się gdzieś na wakacje, ale w charakterze pomocy/wolontariatu. Zaznaczę, że nie chodzi mi o "obóz za darmo", tylko normalną pracę z wynagrodzeniem w postaci treningów i zakwaterowania ( miejsca do rozłożenia materaca).
mitbah   arabskie szczęście
07 marca 2016 18:09
Hej, czy jest tu osoba która była w tamtym roku w Czarnym Błocie i jest chętna udzielić mi odpowiedzi na kilka pytań?  :kwiatek:
mitbah jestem co roku od 3 lat 😀. Śmiało pytaj 😉
mitbah, a mogłabyś je zadać tutaj? Sama chcę tam jechać, konkretnych pytań nie mam, ale chętnie poczytam 😉
Ja mogę ogólnie powiedzieć, że bardzo polecam 😀
Poszukuje obozu jeździeckiego na wakacje🙂 Cena i miejsce nie graja roli - porządne ujezdzeniowe treningi, dobrze zrobione konie, treningi skokowe, dobra atmosfera, wykłady teoretyczne. Z góry dziękuje wszystkim za odpowiedzi :kwiatek:
mitbah   arabskie szczęście
07 marca 2016 22:59
Ja mam takie błahe pytanka, bo co do koni i jazd już wiem co chciałam, reszty się dowiem  😉 Ogólnie mi chodzi o takie sprawy "poza końskie". ( i tak nie mam odwrotu bo już zaliczka wpłacona  😁 )
1.Jak jest zorganizowana jest reszta dnia?
2.Dużo jest rozrywek, czy warto coś wziąć ze sobą, by się nie zanudzić? Czy raczej jakieś planszówki itp są na miejscu?
3.Jak daleko jest do sklepu? Sieciówka?
4. Jak wyglądają pokoje oraz łazienki?
5. O której się wstaje?
mitbah Pierwszy turnus jest, można powiedzieć, skierowany do trochę młodszych dzieci, są tam organizowane różne inne zajęcia okołokońskie poza jazdami.  ( ale bez obaw, starsze osby tez sie tam odnajdą) Na pozostałych turnusach nie ma czegoś takiego raczej, samo sobie organizujemy czas. 😉
Czas z końmi jest nielimitowany, można pójść do basenu, pobawić się z psami, kotami 😉 czy poczytać książkę lub pospać  😁. Jednak takie rzeczy jak gry, książki lepiej wziąć ze sobą. 😉
śniadanie jest o 8:30, wstajemy tak, żeby się wyrobić, oprócz tego codziennie 2 osoby mają dyżur i wstają wcześniej  (ok 7) nakarmić konie.
Do najbliższego takiego hmm "wiejskiego" sklepu jest nie wiem z 15-20 min energiczniejszym spacerkiem. Co najmniej raz jedziemy tez do Torunia do Konika i na lody, tam też można sobie cos kupić. 😉
Pokoje są 5, 3 i 2 osobowe wszystkie mają łazienki. Mieszkamy nad stajnią, ale pokoje są czyste  (pierwszego dnia  😂, im dłużej tam mieszkamy tym jest gorzej  😉)

A na który turnus jedziesz? 😀 może się spotkamy  😉
Julka177, wszystko co powiedziałaś to prawda. Oprócz tego, po południu kto chce może popracować z koniem w ręku na kawecanie. Pani Ania i jej konie coraz więcej już umieją , bardzo dobrze to im robi i ona chętnie pokaże i wytłumaczy o co w tym wszystkim chodzi, aczkolwiek od razu "ostrzegam", jest to opcja dla wybitnie cierpliwych 😉

Edit: Wykłady też mogą być, tylko trzeba pani Ani konkretnie powiedzieć o czym mają one być. 😉
konik1974 o właśnie! Miałam to napisać  🙂
mitbah   arabskie szczęście
08 marca 2016 10:17
Julka177 bardzo dziekuję  :kwiatek: Ja jadę na 2 turnus 😀
konik1974 - o praca na kawecanie ja bardzo chętnie!🙂
mitbah to się spotkamy  🙂 ja jestem na 2 tygodniu pierwszego i 1 tygodniu drugiego turnusu  😉
Dworcika   Fantasmagoria
18 marca 2016 10:29
Wytropiłam dziś, że Czarne Błoto dorobiło się wreszcie strony internetowej!
http://www.stajniawczarnymblocie.com
Mam nadzieję, że przyda się osobom, które szukają dla siebie obozu, albo jakiejś bazy wypadowej. I mam nadzieję, że strona się jeszcze rozbuduje, bo jakoś tak bardzo skromnie jak na to, co tam można znaleźć 😉
carmelka   Extremly photogenic... potato
21 marca 2016 20:01
Mógłby mi ktoś opowiedzieć o obozach w stajni Celinów k. Warszawy? Warunki, konie, instruktorzy, jakie zajęcia poza końmi? No i czy w ogóle warto wysyłać tam młodszą siostrę (12 lat), na poziomie samodzielnego kłusa?
Ranczo Hajnos.
Ktos cos wie na ten temat ?
(jak konie, jedzenie,mieszkanie, treningi, czas wolny, dodatkowe atrakcje, ogólnie atmosfera)
Może być na priw.
Był ktoś kiedyś na obozie w Syriusz Tomaszkowo? Szukam opinii, mam kilka pytań. Ktoś coś?  😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
27 marca 2016 13:00
Ranczo Hajnos.
Ktos cos wie na ten temat ?
(jak konie, jedzenie,mieszkanie, treningi, czas wolny, dodatkowe atrakcje, ogólnie atmosfera)
Może być na priw.


Nie wiem jak to wygląda z punktu widzenia obozowiczów, ale miałam tam kiedyś pracować - uciekłam "z krzykiem" że tak powiem. Chodzi mi tylko o nastawienie właścicielki, warunków na miejscu nawet nie widziałam.
Cześć😉 W wakacje mam zamiar wybrać się na obóz z możliwością zdania BOJ. Myślałam nad Ekwadorem. Czy był ktoś może na obozie w tym miejscu? Jeżeli zna ktoś może inne godne polecenia miejsca byłabym wdzięczna za informacje 😉

Również przyłącze się do pytania o Ekwador, z tym, że planuję jechać z własnym koniem. Nastawiam się przede wszystkim na dobre treningi skokowe.

Ktoś może ma coś jeszcze do powiedzenia o Ekwadorze?  😉
A może jest jakiś inny obóz godny polecenia?  😉


Byłam w Ekwadorze jakieś 3 lata temu. O ile moja opinia będzie obecnie coś warta, to muszę przyznać, że był to jeden z najlepszych obozów w jakich uczestniczyłam. Wszystko na jak najwyższym poziomie, świetne konie. Po konkretne info zapraszam na priv  :kwiatek:
był ktoś może na obozie z patataj? jakie opinie? 👀
xKingax jeździłam tam, atmosfera fajna, ale jeśli chodzi o podejście do koni to nie polecam.
xKingax jeździłam tam, atmosfera fajna, ale jeśli chodzi o podejście do koni to nie polecam.

Nie wiem na ile jest to słuszne ale wydaje mi sie ze pod tym względem patataj jest okryty hańbą
joanna_kwiat89   Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez.
06 maja 2016 08:51
Każda bajka się kończy, nowy właściciel Annopola zrezygnował z obozów  👿 Stąd pytanie do Was, drodzy forumowicze.
Znacie może jakieś fajne miejsca na obóz. Prezentujemy całkiem przyzwoity poziom jeździectwa, interesują nas głównie skoki, każdy z nas chciałby się rozwijać. Grupa 10 osób w wieku od 25 do 50 lat 🙂 Województwo lubuskie, wielkopolskie, dolnośląskie, opolskie, śląskie, mazowieckie, łódzkie. Termin: najlepiej przełom sierpnia i września.
Z tego miejsca zapytam czy ktoś może miał do czynienia z obozem w Mosznej? Konie, warunki, jak wygląda ich ten dodatkowy program skokowy?
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.  :kwiatek:
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
06 maja 2016 09:28
Polecam stajnie Jasminum. Moze konie nie sa szport maszynami ale poskakac jest na czym (i jest co bo jest minicross), mozna doszlifowac dosiad, pojechac w teren i spedzic czas w fajnym miejscu, milej atmosterze z konmi nie zmeczonymi i wyluzowanymi na zielonych pastwiskach 😉 Intruktorzy sie ciagle rozwijaja, sa organizowane rozne kursy z ktorych wiedza przenoszona jest na zajecia
uczeń Janka Lipczyńskiego, z czasów starego Annopola, Marek Suliga robi letnie obozy pod Poznaniem, Harmony Farm. Ale nie wiem, czy dla tak dużej grupy jak 10 osób, trzeba by podpytać... i na pewno można też przyjechac z własnym koniem.
A ja z pytaniem nie o obóz jeździecki ale też o miejsce wypoczynku. Szukam miejsca na wypad wakacyjny (lipiec) albo po wakacyjny (wrzesień) na kilka dni 2-3 w zależności od ceny. Fajnie jakby miejsce było nad morzem albo innym zbiornikiem wodnym, musi być zakwaterowanie i wyżywienie. Super by było jakbym mogła się tam coś poduczyć, no i żeby nie była to typowa agroturystyka ze "zdechłymi" rekreantami, pracującymi cały sezon bez wytchnienia tylko miłe miejsce dla koniarza, żeby sobie posiedzieć, zrobić ognicho, rano pojechać w teren a wieczorem zrobić lonże dosiadową 😉 Może ktoś poleci sprawdzoną miejscówkę?
Woj. najlepiej zach-pom, ewentualnie pom.
joanna_kwiat89   Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez.
06 maja 2016 21:16
fender a Marek Suliga to nie bardziej klimaty west? Coś mi się tak kojarzy głównie z tym, choć wiem, że to uczeń pana Jana.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się