wrzody żołądka

Rozumiem dlaczego przed jazdą, ale jestem ciekawa dlaczego akurat przed wieczornym karmieniem, nie przed porannym ani innym w ciągu dnia. Dlaczego akurat wieczorem?
Bo tylko wieczorem nie dostaje do jedzenia sieczki, która neutralizuje sok - Healthy Tummy 🙂
famka, czemu piszesz, że jak odpiaszczałaś konia to robiłaś to z sercem i duszą na ramieniu? Masz z tym jakieś złe doświadczenia?
famka   hrabia Monte Kopytko
20 kwietnia 2016 13:43
karmelova, dlatego że odpiaszczając pierwszy raz bałam się kolek lub bólu wrzodowego
famka, chyba zle się wyraziłam - sama mam wrzody w sensie we własnym zoladku i zjedzenie surowego banana czy czosnku to samobójstwo w moim wypadku, dlatego trochę wątpię w ich cudowne działanie. Juz prędzej uwierzę w bakteriobójcze działanie czosnku - ale to raczej sposób na zapobieganie niz leczenie wrzodów. I to raczej wyłącznie u ludzi, bo u koni za powstawanie wrzodów niw odpowiada konkretna bakteria 😉
famka   hrabia Monte Kopytko
20 kwietnia 2016 14:27
Orzeszkowa, ja sama też z wrzodami i kocham banany po których lepiej się czuję, po czosnku w każdej formie niestety też umieram i czuję go przez kolejne kilka dni
i nie napisałam że to leczenie bananami to profilaktyka (a u konia raczej domniemanie że może pomaga 😉 ) bo musiałby wagon zjeść żeby zadziałało
leczenie jest jedno omeprazol plus osłona, do tego profilaktyka i zapobieganie innej drogi nie widzę 😉
No to ja się dopisuję. W zeszłym tygodniu zdiagnozowano u nas wrzody. Silnie owrzodzona część żołądka oraz wyjście z żołądka.
Objawy były takie że od czasu do czasu występowały biegunki w tym czasie gorsze samopoczucie, często polegiwał po posiłku. Nie było żadnych kolek, koń wygląda jak pączek. Myślę, że konia z wrzodami już kupiłam tylko kilka lat mi zajęło poskładanie wszystkich objawów do kupy  🙂 Od jakiś dwóch lat wpierałam wetom że ten koń ma wrzody ale słyszałam że "nie wygląda na wrzodowca"  Teraz dostaje omeprazol w paście do paszczy. Zmieniliśmy całkowicie dietę: trawokulki na mokro którymi gardzi oraz Brandon xs. Za 6 tygodni kontrola. Jakies rady dla początkującej współwrzodujacej? Trochę jestem przerażona.
Jak to jest z tym omeprazolem, bo mi kazali dawać go na czczo przed posiłkiem. A wy ten w granulkach dajecie w jedzeniu?
DaliaSoto moja dostawała zawsze rano - pierwszy posiłek dnia - zmieszane granulki z paszą 🙂 Wciągała bez oporów raczej.
Rady: nie panikuj! Dużo siana, mniej pracy póki co. Nie zmieniaj gwałtownie pasz. Nie podawaj jabłek. I spokojnie, ja też panikowałam, a to nie koniec świata 🙂
Jak zwykle przychodzę z pytaniem, po jakim czasie od odrobaczenia mogę podać omeprazol?


Chciałam też serdecznie podziękować Louisi za organizowanie abprazolowych zamówień, za pomoc i wyrozumiałość  :kwiatek:
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
23 kwietnia 2016 21:23
DaliaSoto, po pierwsze bez paniki! U mnie ta panika "pewnie go coś boli" skończyła się na tym, że nawet zakłusować nie mogłam, bo koń mnie tak sobie ustawił i w kulki leciał  😜 Stosuj się do zaleceń weterynarza, obserwuj i wszystko będzie ok.
Murmel raczej jedno z drugim nie ma nic wspólnego, mogę się mylić, ale ja bym podała na następny dzień po prostu, ewentualnie dla świętego spokoju doczekała 2-3 dni.


Dziewczyny, dobrze widzę, że w tym suplemencie na stawy nie ma nic szkodliwego dla wrzodowców?

https://www.gnl.pl/dla-konia/horse-feed-supplements-horse-treats/supplements-nutrients-licks/supporting-joints-and-bones/suplement-wspomagajacy-stawy-cortaflex-ha-regular-solution.html
Murmel Nie zachodzą między nimi żadne interakcje, śmiało możesz podawać  😉
xequus, Nikitaa dziękuję za odpowiedź, tak też podejrzewałam, ale zawsze lepiej dopytać 😉
Na początku maja będę domawiała omeprazol, ktos coś z Ablera? 😉
Odstawiamy Ulgastran, trzymajcie kciuki! Nie mieliśmy po drodze żadnego epizodu bólowego, Lilka bawi się pracą,  powinno być ok.  😡
Dzięki dziewczyny. Dostałam z kliniki omeprazol w tubkach do pyska na 3 tygodnie. A teraz domawiałam na dalsze leczenie
i dostałam taki w saszetkach jak wy zamawiacie. Zmieszałam na mokro z Brandonem ale koń nie ruszył. Wasze jedzą to z jedzeniem czy przemycacie jakoś? Na jutro kupiłam banana i Gerbera dla dzieci i zrobię mus i wstrzyknę mu te granulki do paszczy. Nigdy nie jest lekko
Gillian   four letter word
01 maja 2016 14:45
Granulki są gorzkie, dlatego nie wchodzą 🙂
Witajcie, pilnie potrzebuję kupić omeprazol, może ktoś mógłby odstąpić?
Witam

również pilnie  potrzebuję zrobić zamówienie  z abler lub poszukuję kogos kto ma do odkupienia abprazole ?
Robię pilne zamówienie.
Jacyś chętni? tylko pełne 100 i wpłata tylko dzisiaj, bo osobie dla której to będzie bardzo zależy na czasie
Witam, będę w najbliższych dniach zamawiać Omeprazol ze strony abler.com . Konkretnie zamawiam Abprazole plus, jeśli ktoś jest zainteresowany mogę zamówić więcej. Gdyby co proszę o kontakt priv lub mail mtrom92@gmail.com
DaliSoto weź granulkę do buzi- na początku nie czuć smaku wcale, ale jak się rozpuści, to i owszem- paskudny  😁 Dlatego u nas lepiej wchodziły na sucho, bo po namoczeniu właśnie rozpuszczały się szybko i robiły gorzkie.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
06 maja 2016 18:54
Ale one nie mają się rozpuszczać w pysku tylko specjalnie mają powłokę, żeby dotrzeć do żołądka i tam się rozpuścić
Bombal już wiem  🤣 i ten gorzki posmak dość długo się utrzymuje. Przemycam w rozciapanym bananie  🙂
mam pytanie - czy ktoś z dolnosląskiego zamawia regularnie? ile idzie zamówienie?  wiem, że belva zamawia jeśli jeszcze nie zamówiła - ktoś jeszcze?
lub mogę odkupić jeśli ktoś ma  - potrzebuję w sumie  ok 90 szt 
EDIT nieaktualne
Gillian   four letter word
09 maja 2016 09:34
W następną niedzielę koń wyjeżdża do pensjonatu. Chyba zacznę mu podbierać omeprazol bo jestem kłębkiem nerwów :/
famka   hrabia Monte Kopytko
09 maja 2016 09:52
W następną niedzielę koń wyjeżdża do pensjonatu. Chyba zacznę mu podbierać omeprazol bo jestem kłębkiem nerwów :/
to nie omeprazol tylko melisę 😉 a czym się denerwujesz ? pensjonat jest dobry ?
Gillian   four letter word
09 maja 2016 11:13
Najlepszy pensjonat mam w domu, nigdzie nie będzie tak dopilnowany jak u mnie... Boję się,  że jak pójdzie w trening to wrzody wrócą. Że będzie go bolał brzuch i nikt nie zauważy 🙁 że mu się siano skończy wieczorem i nie dostanie. I jeszcze milion innych... Oszaleje!!!!
Gillian luz  :kwiatek: Siano wrzuć w siatkę. Mój ma taką gigantyczną, że obecnie (10 h na dworze) starcza mu na dwa dni. Co jeszcze Cię męczy? Zaraz znajdziemy rozwiązanie  🙂
famka   hrabia Monte Kopytko
09 maja 2016 11:23
każdy przez to przechodzi, tym bardziej krótko po chorobie 😉 ja nie spałam tygodniami, heh do dziś czasem nie sypiam tylko myślę  😉
A u nas jutro rano gastroskopia. Chyba osiwieję do tego czasu..., albo sama wrzodów dostanę  🤔
Najbardziej przeraża mnie ta głodówka, samego badania się nie boję. I w sumie gdby wyszły wrzody, to wyjaśniłoby się kilka zagadek.
Trzymajcie kciuki
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się