pensjonaty w okolicach trójmiasta

Halo, halo
Szukam stajni dla konia z RAO, stajni angielskiej, najlepiej konie dużo padokowane. Ktoś, coś?  👀

Czy zna ktoś jakieś stajnie w okolicach trójmiasta (gdańsk) z dużymi łąkami, najlepiej wolny wybieg, łąka z wiatą?

Stoję w stajni w Sulminie(15 km od Gdańska) u Pana Henia. Mamy tutaj opcję trzymania konia w stajni i wychodzenia na piaszczysty padok, albo oddania konia na łąki z wiatą. Ja korzystam z drugiej opcji i jak najbardziej mogę polecić, koń czuje się bardzo dobrze, ogromna poprawa mięśni grzbietu(a koń chodzi co kilka dni na spacer po lesie),kopyta też są w rewelacyjnej formie. Nie widzę minusów trzymania konia na wolnym wybiegu i zapraszam do nas  :kwiatek:
Czy zna ktoś jakieś stajnie w okolicach trójmiasta (gdańsk) z dużymi łąkami, najlepiej wolny wybieg, łąka z wiatą?



Za Kolbudami stajnia Jednorożec trzyma konie w systemie wolnowybiegowym, a zimą na noc sprowadzane są do małych stajenek. Stajnia w Barniewicach, o której możesz poczytać na poprzednich stronach i stajnia w Wyczechowie oferują wybór stajnia albo wiata.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 kwietnia 2016 20:59
W Czerńcu też system wolnowybiegowy oferują. Mogę kontakt na pw podrzucić jakby co 🙂
xdjppx W Wyczechowie konie też stoją na dworze. Pastwisko jest spore. Do tego stały dostęp do wody, bo są stawy.
Piszę tu, bo nie mam innego pomysłu  😉

Dla wszystkich koni tyjących "z powietrza", "gruby bo tak ma", "leniwy bo tak ma", ochwatowców, potencjalnych cushingowcow itd  😎

Organizuję przyjazd Pani lek. wet. Jolanty Szłapki z Hippovetu w celu wykonania badań mających na celu zdiagnozowanie EMS ( syndrom metaboliczny).
Badanie jest dosyć zawiłe i z tego co się orientuję nikt w pomorskim nie przeprowadza go w taki sposób ( oczywiście mogę się mylić) .
A diabeł tkwi w szczegółach  😀iabeł:
Więcej info na pw.

Witam ,

jestem po wizycie w stajni w Mrzezinie za Gdynią . Duże oczy i mega wrażenie . Stajnie od dwóch miesięcy prowadzi małżeństwo , które z tego miejsca tworzy cudowną stajnię .
Przestronne boksy z oknami , szkółki jeździeckie , czystość ,piękna toaleta !!!!!!a zresztą trzeba to zobaczyć. Ja jednak wybrałem się tam na rajd w terenie . Las i wokół Zatoka Pucka z dziewiczymi plażami - nie sądziłem , że tak blisko Gdyni (około 14 km) są takie możliwości . Aha , właścicielka a zarazem instruktorka pani Aldona to z miłości do koni to dałaby się chyba pokroić .
deborah   koń by się uśmiał...
16 maja 2016 08:51
luk, i zarejestrowałes się tylko po to żeby się z nami tym podzielić?   🤔
deborah, revolta jak zwykle czujna 😀
fanelia   Never give up
17 maja 2016 11:55
Jakie opinie o stajni w Kamieniu koło Gdyni?  :kwiatek:
I pytanie drugie: szukam fajnego miejsca na jazdy dla dwóch moich uczniów, gdzie mogliby trochę ambitniej pojeździć (nie w zastępie, max 2 konie na jazdę, sensowne rady), aktualnie poruszają się w trzech chodach + drążki, umieją wyjechać regularne wolty i półwolty, jeżdżą poprawnie, delikatnie, ale skutecznie, bardzo myślą na jeździe co zrobić, żeby było dobrze. Osoby są pełnoletnie.
fanelia, ja kojarzę stajnię w Kamieniu, ale to jest obok Kielna z tego co kojarzę, o tym mówisz?

U nas jest szkołka na fajnym poziomie, no ale mamy 4 konie na jeździe (Gdańsk Owczarnia)

U nas jest szkołka na fajnym poziomie, no ale mamy 4 konie na jeździe (Gdańsk Owczarnia)

Ale na naszym olbrzymim placu te 4 konie to jak 2 na innych 😉 A tak na serio, można się też umówić na jazdę indywidualną czy w dwie osoby 😉
fanelia   Never give up
17 maja 2016 18:37
Super, dzięki za wieści, mnie chodzi o to, żeby jazdy były na poziomie: żeby się coś nauczyli dalej, dlatego napisałam o tych dwóch koniach (w sensie, by nie było nie wiadomo ilu koni na jeździe, cięzko wtedy poświęcić czas jednej osobie). Niestety nie mam już tyle czasu, by wszystkich uczyć, a to są moi ulubieńcy i szukam dobrego "domu" i dalszej dobrej edukacji dla nich 🙂

Tak, chodzi mi o stajnię koło Kielna, w Kamieniu. Jeśli mogłabym coś więcej się dowiedzieć to byłabym wdzięczna  :kwiatek:
fanelia, znajomi tam trzymają konie. Z tego co wiem zadowoleni. Ja byłam tak 2 razy, konia zawieźć i przywieźć. Warunki IMO średnie, bardzo małe boksy, plac do jazdy podłożowo średni, dość mały. Hali nie było, miała powstać, ale z tego co wiem to dalej nie ma. Piękne tereny i okolica.
[CIACH]

 Ogłoszenie i reklamowanie własnej stajni
fanelia   Never give up
28 maja 2016 11:38
Dziękuję za odpowiedzi w sprawie stajni w Kamieniu  :kwiatek: Byłam dwa razy i ani mi się podobało, ani nie podobało... Plus taki, że mam tam koleżanki, które są zadowolone, ale słyszałam też głosy osób, które kiedyś tam były i się wyniosły - miały wręcz skrajne opinie. Interesuje mnie jeszcze stajnia w Żukowie, bo to kolejny potencjalny pensjonat, który biorę pod uwagę - stajnia zdaje się na ul. Gdańskiej, chyba "Podkowa"? Co sądzicie o tym miejscu? Może ktoś mógłby mi podpowiedzieć jeszcze jakieś inne miejsce - ważne są dla mnie: jak najdłużej koń na dworze, duży boks, plac do jazdy o jakimś przeciętnym podłożu (nie kopnym), BEZPIECZEŃSTWO (ogrodzenia, obejście, ktoś na miejscu, porządny stajenny a nie pijany menel 😉 ), socjal może być zerowy, cena do 700 zł. Jestem z Gdyni, szukam czegoś w promieniu 30-40km, bardziej w kierunku od Gdyni na dół (w kaszubskie lasy 😉, niestety z uwagi na kiepski dojazd w sezonie i w godzinach szczytu odpadają miejscówki w górę w kierunku półwyspu i w pobliżu Gdańska).
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 maja 2016 12:17
fanelia, jak zwykle: Ponia. Trochę drożej, ale plac dobry, komplet przeszkód, tereny zapierające dech w piersiach, szatnia, siodlarnia, w razie w pokoje nad stajnia, hala, myjka, pastwiska i padoki trawiaste, konie w lato na dworze przez cały dzień, trener na miejscu i bardzo profesjonalna opieka 🙂
fanelia   Never give up
28 maja 2016 13:13
Wiem, tylko u Poni jest 800zł, a co miesiąc muszę dorzucić jeszcze ponad 100 zł na paszę i 200 na trenera i już nie robi się tak fajnie 🙁 W obecnej stajni płacę ok 550 zł za wszystko łącznie z moją karmą, więc przeskok byłby spory. Te 600-700 zł za boks to moje naprawdę maksimum 🙁 Gdyby nie to uderzałabym do Poni od razu  :kwiatek:
fanelia, to gdzie teraz stoisz? Przyjemna cena 🙂
fanelia   Never give up
28 maja 2016 14:08
U gospodarza, ale robię wszystko sama, dlatego taka cena, a zmieniam miejsce właśnie z braku czasu na to, więc niestety trzeba będzie zabulić  :/ ale dzięki temu zyskam trochę czasu w tygodniu dla siebie... tylko ciężko znaleźć coś, co byłoby w moim zasięgu finansowym, a jednocześnie naprawdę dobra opieka dla konia, żebym nie musiała się martwić i interweniować codziennie 😉 jeśli ktoś by mógł coś polecić to byłabym wdzięczna albo powiedział mi coś więcej o tym Żukowie  :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 maja 2016 16:24
fanelia, a gdzie dokładnie mieszkasz?
fanelia   Never give up
28 maja 2016 16:43
Pustki Cisowskie w Gdyni, niedaleko Chyloni 🙂
Drogie koleżanki, wybieram się w tym roku do Przywidza. Co prawda na wyjazd z jogą, ale wiem, że obok nas jest też stajnia. Google mi wypluł 2 nazwy pod tym samym adresem- "Zielona Brama" i "Stajnia Komancze". Czy ktoś mógłby mi powiedzieć coś więcej o tym miejscu, koniach, poziomie jazd? :kwiatek:
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
02 czerwca 2016 08:39
Zielona Brama dzierżawiła część obiektu i na dole była stajnia Komańcze, która już nie istnieje w jej miejsce pojawiła się "Torado".
Dzięki za link. A co tam pojeżdżę?
Dziewczyny i chłopaki z trójmiasta!
Czy ktoś dysponuje może siodłem Daw-Mag Hubert siedzisko 17,5" bądź 18", łęk L
lub
Daw-Mag Grand Prix siedzisko 17,5" bądź 18", łęk L?
Byłabym mega wdzięczna jakby ktoś miał i chciałby pożyczyć, żebym mogła wsadzić na konia i zobaczyć czy pasi, oczywiście za kaucją  :kwiatek:
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
24 czerwca 2016 16:48
Zuziasta, czytałam i jestem w szoku... jakieś porachunki czy co?
Straszna tragedia. Bardzo współczuje i Julii i Pani Agnieszce. Wszyscy teraz szukają nowych miejsc, może znacie jakąś stajnie blisko Gdańska, która ma wolnych z 8 miejsc?
Behemotowa, do nas na pewno  ktoś  przyjeżdża.  W owczy nie  są jakieś  wolne miejsca,  np boks po moim dinie  dtoi pusty.  Ale nie 8.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się