Kącik WKKW

Facella   Dawna re-volto wróć!
16 kwietnia 2016 19:45
anetakajper   Dolata i spółka
18 kwietnia 2016 06:43
Gdzieś znajdę wyniki z jaro?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
18 kwietnia 2016 06:48
Na cheval-tech.pl.
Dla mnie zawody nie do końca udane, choć mam się z czego cieszyć. Pierwszy start z nowym koniem dobry, mimo skończenia złej przeszkody na krosie. A kobyłka w formie, nawet chyba zbyt dużej bo nie mogłam ogarnąć jej energii  😉
Wkoncu dziecko morza jestem...
A smialam się bo chicco wskakiwal na pół basenu chlapiac wszystkich dookoła, małemu kycykowi to chyba tsunami zrobiłam
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 kwietnia 2016 16:58
Cud ze te kucyki się tam nie potopily  😂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
18 kwietnia 2016 17:12
Jeden maluch, to wody miał pod sam brzuch. Ale w niedzielę szkoda mi było tej dziewczynki co spadła z tego taranta. Najpierw dostała kopa w nogę na rozprężalni a potem ten upadek. Mam nadzieję, że nic poważnego jej się nie stało.
Cud ze te kucyki się tam nie potopily  😂


Dużoo było tej wody,  a ten mój wskakiwal to taka fale robił że wszyscy po plecach dostawali
Dajcie foty kucyków :kwiatek:
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
19 kwietnia 2016 19:36
są w galerii Kaskal na fb 🙂
Jak jest ze strzemionami na kros na WKKW? Dłuższe niż na parkur, krótsze? Spotkałam się z obiema wersjami.

Możecie ocenić, czy te strzemiona są ok czy za długie, na LL?
Uwazam, ze krotsze lepsze. a w Twoim przypadku bym chyba skrócila jeszcze
crazy, dzięki 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 kwietnia 2016 21:35
U mnie też już mała galeria, będę sukcesywnie uzupełniać. Nie jestem zadowolona pod względem zdjęciowym z tych zawodów :/
Zapraszam: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1004648036284493.1073741853.115152385234067&type=3&uploaded=20
Edit: tu cross: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1005185296230767.1073741854.115152385234067&type=3
KArty medyczne już są nie potrzebne w tym sezonie.

Tak z nowości 2016.


Czy to jest pewna informacja? Byłam wczoraj w Grobicach, co prawda kameralne zawody, ale wielkie zamieszanie było, bo karty medyczne wymagali...
I teraz nie wiem, czy kupować pokrowiec, bo mimo wszystko wygodniej z pokrowcem niż z ręką obklejoną taśmą jechać 😉 Z drugiej strony, nie bardzo chce mi się kupować, jak go nigdy nie użyję.
nasturcja, nie powinno już być kart medycznych. Już w zeszłym roku były tylko na krajowych, na CCI już nie.
Ale polecam zakup... futerału na telefon, na rzepy na rękę. Jeśli nie przyda się na kartę, to przyda na telefon 🙂
W Grobicach kart medycznych nie wymagali. Dwie moje zawodniczki jechały bez i nikt się nie czepiał 🙂
[quote author=rider1 link=topic=815.msg2523300#msg2523300 date=1459760754]
KArty medyczne już są nie potrzebne w tym sezonie.

Tak z nowości 2016.


Czy to jest pewna informacja? Byłam wczoraj w Grobicach, co prawda kameralne zawody, ale wielkie zamieszanie było, bo karty medyczne wymagali...
I teraz nie wiem, czy kupować pokrowiec, bo mimo wszystko wygodniej z pokrowcem niż z ręką obklejoną taśmą jechać 😉 Z drugiej strony, nie bardzo chce mi się kupować, jak go nigdy nie użyję.
[/quote]

Też byłem w Grobicach i nikt od nas, łącznie ze mną nie jechał z kartą. Sędziowie to tez ludzie omylni 🙂 i nie zawsze na bieżąco niestety....
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
25 kwietnia 2016 20:47
Obowiązku już nie ma, choć ja i tak mam kartę na stałe przy kamizelce. Od przybytku głowa nie boli 😉

A to moja Wieśka z ostatnich zawodów 😉


Mam pytanie trochę żółtodziobowe 😉 Do tej pory na zawodach trzydniowych wkkw na których bywałam kolejność prób była następująca: ujeżdżenie, kros, skoki.  W programie na Sopockie zawody jest inna kolejność: ujeżdżenie, skoki, kros. To teraz norma? Nie zmienia to celowości trzech prób?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 kwietnia 2016 19:56
anai, kros jest w niedzielę? Na pewno?
Zazwyczaj na zawodach skoki są ostatnie, chyba, że na przykład są to zawodu dwudniowe. Wtedy jest ujeżdżenie-przerwa-skoki, następnego dnia kros.
Ale to chyba tylko klasa P ma kros w niedzielę.
Gwiazdki idą ujezdzenie - kros - skoki
Klasa L ujezdzenie skoki piątek, a w sobotę kros
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 kwietnia 2016 20:33
Czyli nie tylko dla mnie to zaskoczenie? Wszyscy oprócz dwudniowej L mają kros trzeciego dnia. To chyba trochę bez sensu?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 kwietnia 2016 21:15
anai, no tak. Założeniem jest to, że koń ma być po 2 dniach świeży na tyle, żeby przejść skoki bez zrzutek. Nie wiem czy to tylko specyficzna sytuacja czy wkkw się zmienia.
Formuła A-C- B jest konieczna jedynie w CCI, w CIC może być A-B-C
halo, a od kiedy tak jest? Bo do tej pory się z taką kolejnością nie spotkałam.
anai, ee od zawsze, lub inaczej : od wtedy gdy WKKW zaczęto rozgrywać w formule skróconej czyli bez pełnej próby terenowej.
Formuła ujeżdżenie - skoki - kros - wyłącza konieczność przeprowadzania przeglądu po krosie, ale rzeczywiście taka kolejność nie jest za często stosowana. Dam znać jak toto się sprawdziło. Póki co na samą myśl o pakowaniu się "do Sopotu" przechodzą mnie ciarki (zimno jest straszliwie 🙁 )
Obowiązku już nie ma, choć ja i tak mam kartę na stałe przy kamizelce. Od przybytku głowa nie boli 😉



Nie boli , tyle, że nikt nigdy do tej karty nie zajrzy. To po prostu zbędny gadżet.
Jeszcze 2 tyg temu był inny plan,taki jak podałam. Coś mi się plotka obila o uszy że jeśli krótkie to się muszą crosem kończyć?  ile w tym prawdy?
Dla mnie głupota totalna wtedy być 3 dni...
Bo jak były 2 dniowe,  to tylko stara jaroszowka kiedyś robiła w sobotę ujezdzenie i cross,  a w niedziele skoki.  Ale przy dużej liczbie uczestników niewykonalne. Ale Sopot 3 dni,  to co za różnica czy w sobotę cross czy skoki?
crazy, taki plan był od początku. Nie wiem skąd plotka , nic o tym nie ma w przepisach...
I jest różnica czy cross czy skoki - skoki kończą się sporo szybciej, co i dla zawodników i sędziów i organizatorów jest wg mnie lepsze (powrót do domu). A tak, w niedzielę kończymy koło 20😲0 dopiero 🙁 (wyszło, że w domu będę między 25tą a 26stą a przed 5tą wstaję 🙁 )
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się