Poznań i okolice - imprezy, wydarzenia

Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
15 maja 2009 08:14
Laguna... oki, moze byc ze od piatku nawet  😉 me culpa

Ogurek.. do Gniezna nie dam rady niestety, ani z konmi, ani osobiscie. Z przyczyn zawodowych nie ma mnie w kraju, ale wysylam silna ekipe znajomych, wiec relacje i foty na pewno dostane 🙂, ale sprobuje sie pozniej (moze nawet z konmi) w Sielinku na wystawie znalezc  😀

ps. czy to prawda, ze w tym roku nie ma Polagry "zwierzecej"?
Condina, więc dopytałam i zawody są od piątku, ale w ten pierwszy dzień są tylko konkursy w ramach ZR, a ZO dopiero od soboty 🙂
nazibaby77  nie ja nie startuje ale za to silna grupa pod wezwaniem (5koni) od nas ze stajni jedzie🙂
Czy jakies towarzyskie uj się gdzies szykuje?;>
Lov   all my life is changin' every day.
17 maja 2009 18:40
Czy gdzieś w okolicach Poznania szykują się zawody westowe? Z chęcią porobiłabym foty, tak się od zeszłęgo roku czaję 😉
Czy ktoś ma rozeznanie tak, żeby porównać "Borowiankę" w Ostrowie Wlkp. z Hermanowem? - dokąd warto wybrać się na zawody? Gdzie fajniejsze warunki/organizacja? 🙂
Czy gdzieś w okolicach Poznania szykują się zawody westowe? Z chęcią porobiłabym foty, tak się od zeszłęgo roku czaję 😉


marzenia....
te duże i te maleńkie.... ;-)

[[a]]http://plwir.pl/pliki/kalendarz/kalendarz%202009.xls[[a]]


tu terminarz na 2009 r
To już w Iwnie nie odbywają się zawody westowe - bo swego czasu były...?
To już w Iwnie nie odbywają się zawody westowe - bo swego czasu były...?


były bodajże 2 lub 3 razy...
z kalendarza zawodów wynika, że nic nie ma
Szkoda bo byłam na tej imprezie dwa razy i myślałam, że w tym roku  będzie 🙁
za trzy tygodnie po długiej przerwie do Mieczownicy wracają zawody,
http://www.mieczownica.pl/
ponoć ciekawa impreza się szykuje w następną sobotę w Delicjiuszu...
Regionali, ale fajnie organizowane...  😉
Byłam dzisiaj pierwszy dzień na zawodach w Szczepankowie i... już się z nich "wyleczyłam" 🙄
A tu jeszcze dwa dni....
Laguna - czemu się wyleczyłaś? przez ten deszcz?
ja bylam na 5-cio i 6-cio latkach. Parkur jakoś inaczej w tym roku ustawiony, jak zwykle niezbyt przyjazny dla koni, szczególnie tych młodych. Ciągłe lądowanie na kolorowe reklamy.
Wyleczyłam się, bo pojechaliśmy tam z 4 końmi nie do końca normalnymi, bez boksów, bo się na nie nie załapaliśmy 🙄
Lało jak z cebra, konie co drugi to większy poj..... i nie było szans, aby stały w koniowozie, a z ciągłym wyładowywaniem i pakowaniem było więcej cyrku niż te starty w strugach deszczu tego warte.

Dodatkowo gdy zaczął się konkurs kl "P" miałam konie wg listy 41 i 43 w konkursie. Osiodłałyśmy je, zaczęliśmy stępować, kłusować gdy się okazało, że tamta lista wisząca wogóle jest z innej epoki, bo nagle dojechało tyle koni, że "moje" spadły na msce 70 i 71 na listach 😵
Kurde jak ktoś nie raczy wysłać wcześniej zgłoszeń na zawody i się spóźnia to wara na koniec listy, a nie na początek. Poza tym mógł spiker ogłosić, że lista wisząca na rozprężalni jest nieważna i że nagle dopisano tam 30 koni.

Kolejny syf z parkowaniem koniowozów i przyczep.
Nie było tam nikogo kto by tym pokierował w efekcie czego każdy parkował sobie jak chciał. A że wszyscy chcieli jak najbliżej wyjazdu, to tak tam się nakotłowali, że już po 2 godzinach świeżo przyjeżdżający nie mieli po prostu szans ani tam wjechać ani zaparkować.


Tak więc syf totalny jakiego w Szczepankowie jeszcze nie było. Organizator przeliczył się z siłami i przyjechało za dużo koni na tak mikroskopijny teren jakim jest boisko w Szczepankowie.
Jestem pierwszy raz totalnie zawiedziona i zdegustowana tymi zawodami
za trzy tygodnie po długiej przerwie do Mieczownicy wracają zawody,

Kto się wybiera?
sam sobie odpowiem, a co  😎
było fajnie, szkoda że mało koni
A był ktoś moze na woli na towarzyskich zawodach w skokach przez przeszkody w ten weekend?
Albo bedzie 20 czerwca także na skokach? 👀

Przepraszam za nieścisłości 😉
A co było w Mieczownicy, co było i będzie na Woli? Naprawdę trudno zapytać "Czy ktoś wybiera się na towarzyskie w skokach do Pcimia Dolnego, które będą 15 czerwca?"
Abre

[quote author=ogurek link=topic=5560.msg256215#msg256215 date=1242722705]
za trzy tygodnie po długiej przerwie do Mieczownicy wracają zawody,

Kto się wybiera?
[/quote]
Laguna, do tego wątku zaglądają osoby, które:

- siedzą w stajniach, jeżdżą po imprezach i generalnie wiedzą co i gdzie;
- rzadko na zawodach/imprezach bywają, ale mają wolny weekend i chętnie by gdzieś pojechały;
- wcale nie miały z tym kontaktu, bo dopiero zaczęły przygodę z jeździectwem/wracają do jeździectwa (jestem pewna, że jest trochę takich osób nie piszących na forum a jedynie czytających);
- są spoza Wielkopolski, ale akurat spędzają uroczy tydzień u dziadków i chciałyby sobie pooglądać miejscowe stajnie przy okazji np. regionalek.

W przypadku zacytowanej przez Ciebie wypowiedzi Ogurka jak myślisz, która grupa będzie wiedziała o co chodzi?
Mnie zależy trochę na tym, aby ten wątek zachęcał do bycia na imprezach, trochę je, że tak powiem, promował. Żeby pomagał tym z nas, którzy nie mają wielu znajomych w światku jeździeckim trafić w miejsca godne polecenia. Nie był tylko zbieraniną zdawkowych pytań.
Nadal nie uważam, aby to był problem co napisałaś.

Po pierwsze kiedy- wystarczy do daty postu ogurka doliczyć 3 tyg
Po drugie gdzie- ile w wlkp masz Mieczownic? Mi map24 pokazało tylko jedną.
Po trzecie co-zawody- jak ktoś tak po prostu chce sobie spędzić w weekend z końmi to co za różnica czy to będą regionalki czy inne cuda?
Po czwarte promocja- nie każde zawody mają swoją stronę jak majówka z koniem i nie zawsze w internecie są dostępne propozycje, aby móc je tu wkleić/skopiować/podlinkować. Bardzo często nawet osoby, które na takie zawody się wybierają w roli widza nic poza miejscem i datą więcej nie wiedzą.
jakas kolejna poznanska tajemnica? 😉
naprawde ciezko w 'poznanskich' watkach pisac precyzyjnie? co zajrze to albo 'ten co chce to sie dowie'. promocja a i owszem- ale chyba plot, niedomowien i niedopowiedzen. szkoda 🤔

ja rowniez czasami zagladam do wlkp i chetnie przy okazji bym obejrzala jakies zawody- i jakos mieczownica nic a nic mi nie mowi- jest tam jedna stajnia, dwie, dziesiec? google nie wypluwaja mi strony domowej zadnej ze stajni w mieczownicy, jedynie wynik zawodow jej reprezentatow (lkj mieczownica). owszem, moge sobie w automape wpisac i liczyc, ze holowczyc mnie popilotuje (chociaz nie wiem czy pod sama stajnie)- ale chcialabym tez cos wiecej sie dowiedziec- o ktorej, co, czy bede miala cos zjesc czy bede stac w szczerym polu, czy poobserwuje amatorow bujajacych sie na koniach.
3 tygodnie od 19 maja- czyli co, 9 czerwca we wtorek mam przybyc do mieczownicy? 🙄
Ja tam nie wiem, mi google wypluwa stronę stadniny na pierwszym miejscu na dodatek...
http://www.mieczownica.pl/
A sama Mieczownica to jedna z najstarszych kiedyś państwowych stadnin w Wlkp obok Iwna, Posadowa (nieistniejącego) i Pępowa.

EDIT: Zapomniałam jeszcze o Racocie
dziekuje nazi, przynajmniej w koncu jakis konkret :kwiatek:
🤔
zapytałem kto się wybiera i podałem link do strony na której jest plakat zawodów. Wątek spadł, więc podbiłem cytując bez linku, bo orginał mieścił się na jednym ekranie, to o co chodzi???
juz o nic, rilaks :kwiatek:
I już po Czempionacie Koni Wlkp w Gnieźnie, gratulacje jeszcze raz dla konia Monny 👍.
Następna wystawa za tydzień w Sielinku 14,06, ktoś sie wybiera?🙂
oj, zaczęło się dziać...  🏇

20.06 Wola
28.06 Pniewy oraz Trzebaw
5.07 Lubniewice
12.07 Posadowo
28.06 zawody skokowe w Delicjuszu Rosnówko.

Może być ciekawie, bo nagroda za "C" to 4000 zł, więc pół wlkp się pewnie zjedzie i będzie się zabijać 😁
Tym bardziej, że zrobili bariery
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się