M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Podłoga jest przepiękna 🙂
yegua, mam fb , dziękuję Ci bardzo 🙂
escada, podczytywałam Twoje wpisy o walce o mdm 😉 Też będę wdzięczna za namiar, jeśli możesz podać. Na pewno nie zaszkodzi 🙂 Oj spa by się przydało, sama myśl o rozpoczęciu mnie trochę przeraża...
mrylka, wysłałam.
Ja w ogóle nie odczułam dzięki temu gościowi jak dużo trzeba załatwić, dostałam listę papierów, deweloper pomógł skompletować i już  💃
mrylka, nie ma za co, dzięki Marzenie nie zapłaciliśmy części odsetek deweloperowi.
Mam też bardzo dobrego rzeczoznawcę majątkowego- u nas banki chciały operatu szacunkowego.
No ubezpieczam też w dobrych cenach.
U nas było ciężko, bo ani cena na mdm, ani mieszkanie na mdm i jeszcze deweloper miał kredyt podpisany na warunkach wykluczajacych się z zapisami w ustawie o mdm 😉 ostatecznie musieliśmy wziąć inne mieszkanie (takie samo tylko blok dalej)  ale wyszło super bo mamy fajnych sąsiadów 😉

Teraz po nowelizacji jest dużo mniejszy bałagan w tych dotacjach 🙂
ogurek, bardzo najs!! Pięknie. Podłoga poza naszym zasięgiem, ale super wygląda.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
23 kwietnia 2016 09:16
ogurek, a ten zegar to skąd? Zjawiskowy  🙂
wistra, dzięki!
yegua, będę podpytywać w razie czego 🙂
ogurek, bardzo najs!! Pięknie. Podłoga poza naszym zasięgiem, ale super wygląda.

wcale nie,  jak sądzę 😉 można kupić coś kompromisowego, nie musi to być parkietowa klepka dębowa😉
Ja poszłam na kompromis z deską barlinecką, (nie że to ma udawać parkiet, ma być drewno) kupiłam jakiejś firmy innej, tańszej, nie dzieje się nic. Leży i pięknie się ma🙂
Troszkę trzeba pokombinować i podręczyć sprzedawców 😉
Mamy dylemat jak urządzić pokój dziecka. Tak aby był przytulny itd. Ma być to pokój dla 7 letniej dziewczynki. Może jakieś sugestie?
karpaty, z czym dokładniej masz dylemat?

wrzucam wam orientacyjny projekt naszej kuchni, taki tylko do wysłania stolarzom do wyceny. Jak byście ułożyli meble i sprzęty żeby było wygodniej? Moja koncepcja to piekarnik z mikrofalą od ściany, potem lodówka i większy blat, taki na dwie szafki, by się przydał. Można mieć piekarnik przy ścianie w ogóle? Pokażcie swoje kuchnie w jednym rzędzie!

Wow, ale masz szafek. Zgubiłabym się  😉
Pod zlewem mam szufladę i bardzo sobie chwalę taka opcję śmietnika.
W 80-tce mam 4 kubły- mieszane, papier, plastik i szkło.
My ostatnio remontowaliśmy mieszkanie. Mielismy 50 tys. złotych. Cieszyliśmy sie,że tak dużo kasy i że tak łatwo wszystko wyremontujemy. Okazało sie,że remont kosztował nas o wiele więcej kasy niż szykowaliśmy bo prawie 80 tys. Przy następnym remoncie zrobię sobie wcześniej zestawienie kosztów. Jakiś plan, dzięki któremu rozpiszemy sobie ile możemy wydac ile nie. Teraz remontowaliśmy niestety ale bez planu.....
Swoją drogą to warto jest czasami zaglądać sobie na forum leroy merlin:
http://forum.leroymerlin.pl/forum/kuchnia-i-jadalnia,2,99.html
Wiele osób wrzuca tam swoje pomysły na remont.
.
Dzionka, jak moge cos doradzić nie dziel wszystkich szuflad tam gdzie najdłuższy blat.
Te na gorze sobie podziel,  te dwie dolne zrob cale otwierane.
Zmieszczą Ci sie wieksze sprzęty.
Ja mam tak ( nie zwracac prosze na balagan uwagi)
Szuflady maja 120 i jak dla mnie sa genialne. Otwieram i wszystko mam.
Dzionka gdyby nie lodówka w Twoim projekcie to mam podobnie. Zmywarka jak najbardziej z prawej strony zlewu o ile jesteś praworęczna.
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
26 kwietnia 2016 12:57
Dzionka, ja bym przesunela płytę o jedną szafkę w lewo, ba zazwyczaj blat na którym robię wszystko to między płytą a zlewem.
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
26 kwietnia 2016 13:04
aszhar skad masz ten dywanik? widziałam podobne w ikea i jysk ale są za krótkie .
cranberry, to sa dwa dywaniki zszyte ze soba.
Dzionka sprawdziłabym kwestię lodówki i piekarnika obok siebie, rozszerzyłabym przestrzeń między zlewem a piekarnikiem, żeby móc odłożyć blachę z piekarnika, a nie balansować z wrzątkiem.
Zastanów się jak teraz pracujesz, ja najwięcej robię na blacie między zlewem, a kuchenką i  😤 mam tam najkrótszy kawałek blatu.
Bardzo fajnym rozwiązaniem jest śmietnik otwierany nogą. Często ręce są brudne, a chcemy wyrzucić coś, otwieranie na stopę, omija jedno mycie rąk, albo szafki 🙂
Wrzucałam tu link do artykułu o organizacji kuchni.
Prawidłowy liniowy ciąg roboczy wygląda następująco: lodówka - blat - zlew - blat - płyta - krótki blat do wydawania posiłków, zgodnie z kierunkiem lateralizacji, dla osoby praworęcznej od lewej do prawej.

Piekarnik może być przy ścianie, o ile od ściany będzie dystans. Bo piekarnik ma otwierane drzwiczki, najmniejszy skos i będą haczyły o ścianę. W dodatku przy piekarnikach sporo robi się właśnie na tych otwartych drzwiczkach, i dobrze jest mieć dostęp z obu stron.
Jak dla mnie obecna koncepcja - lodówka, cargo, piekarnik, blat jest ok, piekarnik od ściany a obok lodówka to chyba nienajlepszy pomyśl - raz, ze to właśnie bardzo niezdrowo dla lodówki, dwa, żeby odstawić cos z piekarnika trzeba 'daleko' chodzić
Jak Wam się sprawdzają dywaniki w kuchni? Mi się marzy ale raz że mam wątpliwości czy to wciąż zachlapane nie będzie a dwa że mpje dzieci biegają po kuchni ( u nas można w kółko i to ich główny ciąg komunikacyjny) i obawiam się że wybiją sobie na dywaniku zęby.
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
26 kwietnia 2016 20:05
Muffinka, dywaniki zmienialam co tydzień (pralam w pralce), leżały na antypoślizgowej siatce. Leżały, bo już ich nie ma, bo Antek jadł frędzelki.
Muffinka, u mnie sie sprawdza. Ja w jednym miejscu ten dywanik mam wciśnięty pod maskownice,  i mi sie nie ślizga.
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
27 kwietnia 2016 07:07
Ktoś pytał o malowanie płytek. Znajoma malowała płytki w kuchni na ścianie białą emalią w połysku z Jednynki. Efekt super i póki co nic złego się nie dzieje.
Dzięki za opinie. Sprawa w toku, coś się niedługo wyklaruje 🙂
Mam w jednym domu podloge z desek pomalowana farba olejna, w takim hmmm orzechowym kolorze. W miejscu ciagow komunikacyjnych starta do drewna, w innych miejscach kilka warstw jedna na drugiej, peka, luszczy sie. Da sie cos zrobic bez cyklinowania calosci??? Pomalowac czyms?


Tak miałam w poprzednim mieszkaniu, stanowczo nie polecam. Okrutnie daleko od lodówki do czegokolwiek. I święta prawda, z lodówką która nie powinna stać przy piekarniku, bez znaczenia czy sprzęt wolnostojący czy w zabudowie.


Aktualny rozkład bardzo mi się sprawdza, zmywarkę postawiłam po lewej od zlewu, pierwszy raz w życiu korzystam z takiego ustawienia i nie widzę różnicy. Lodówka stoi naprzeciwko piekarnika/mikrofali.

Za duże zdjęcia, rozmiar zdjęć nie powinien przekraczać 800 px na dłuższym boku.
Scottie   Cicha obserwatorka
29 kwietnia 2016 22:07
Ja mam identyczny rozkład w kuchni jak halo opisała, blat między zlewem a płytą jest narożny, idealnie sprawdza mi się to rozwiązanie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się