ciąża, wyźrebienie, źrebak

Jak zawozicie swoje klacze na punkt do krycia to czy wymagane jest aktualne szczepienie p/grypie?  Jakieś świadectwo zdrowia? To, co wczoraj przeżyłam i co pan hodofffca, który sam ma punkt kopulacyjny w domu, przywiózł do krycia to wołało o pomstę do nieba. Dodam, że nawet paszportu klaczy nie miał... chyba nikt do tej pory nie powiedział mu wprost tego co ja ale tak zaniedbanych klaczy moje kucyki kryć nie będą.
Hajduczek . Ciekawy temat . Z tego co ja się orientuję, to z kobyłą do Iwna to najlepiej wsiąść własnego weta ,takie mają wymagania , a w S. O Sieraków nawet o szczepienia aktualne nie pytają . { obie firmy państwowe } Więc wszytko chyba zależy od wartości ogiera i podejścia ogiernika .
Ja w tym roku również spróbuję zacząć przygodę z hodowlą, chociaż trochę zaocznie, bo źrebaka planujemy pozyskać metodą embriotransferu. Mam nadzieję, że to wszystko się uda 😉 Na razie jesteśmy na etapie koordynacji działań i ściągania nasienia z Niemiec , ale w okolicach końca miesiąca inseminuję mamuśkę i działamy. Przynajmniej ryzyko związane z noszeniem ciąży i wyźrebieniem mi odpadnie, ale i tak po drodze zapewne nerwy mnie zjedzą... Cieżki kawałek chleba z tą całą końską reprodukcją.
Karino, jak tylko się wypogodzi to wpadam pomiziać. Dziękuję za zaproszenie.
Niech się chłopak dzielnie cyca trzyma!
niesobia każdy kij ma dwa końce... jak ogier kryje takie byle jakie klacze to potem może przenieśc jakąś zarazę na te czyste i zadbane
Rozbrykany dzieciak  🙂
mam laickie pytanie  😡
mam klacz w 9 miesiącu ciąży, chodzi i drapie się dosłownie o wszystko. Brzuch, szyja, klatka, ogon.. o drzewo, paśnik, cokolwiek.
Nie wyciera sobie sierści, nie ma żadnych widocznych problemów skórnych, po prostu stoi i się drapie. Odrobaczana co pół roku.
Czy to normalne?
Bo pewnie po zimie linieje i ją wszystko swędzi .  Wyszczotkować porządnie , a jak będzie pogoda wyprać  w szamponie z biosiarką  i będzie ok .  { Miejmy nadzieje } 
Tak, jeszcze linieje. Szczotkowana codziennie.
Dzisiaj będzie wet, także przy okazji zapytam.  :kwiatek:
Czy orientujecie się czy są jakieś widełki wzrostu źrebiąt i młodzieży?
Kiedy należy się martwić, że np roczniak za mały lub dwulatek zbyt wysoki (słyszałam o przypadku dwulatka 170cm).

Interesują mnie jakieś badania, szacunki i tego typu informacje nt koni ras szlachetnych🙂
:kwiatek:
W trzytomowej książce od zootechniki masz sporo przykładów różnych ras, tj na 100% xx, wlkp, z. Podawane wymiary na podstawie pomiarów w stadninach z podziałem na klaczki i ogierki. Wzrost, waga, chyba procent wzrostu...
u nas się w końcu urodziło, w piątek, 22 a termin kobyła miała na 15.

Ogierek, od klaczy xx po ogierze AQH

https://photos.google.com/share/AF1QipOgnkdM94PG2lplZdKWIFJ3pK5v-gRq4-MEKksUy5kq5B2WRP9jAmNFo5779ZcmoQ?key=MlVYT0FMb2ZPQjVMLTdUcHZYQWFfT2FRM3IweWp3
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
24 kwietnia 2016 19:47
u mnie jeszcze jedna AQH na koniec maja
mam laickie pytanie  😡
mam klacz w 9 miesiącu ciąży, chodzi i drapie się dosłownie o wszystko. Brzuch, szyja, klatka, ogon.. o drzewo, paśnik, cokolwiek.
Nie wyciera sobie sierści, nie ma żadnych widocznych problemów skórnych, po prostu stoi i się drapie. Odrobaczana co pół roku.
Czy to normalne?

moja tak miała pod koniec poprzedniej ciąży, swędziało ją wszystko aż żal było patrzeć, prawdopodobnie na tle hormonalnym to było, brak było wszelkich "zewnętrznych" przyczyn, a po porodzie w ciągu paru dni przeszło jak ręką odjął
Megane a masz może tą książkę pod ręka i możesz zrobić zdjęcie takiej tabelki? 🙇
Byłabym meeega wdzięczna🙂
Kurde, gdzies głęboko w kartonach, postaram sie wygrzebac
😅  😅  😅
chwalę się dziś całemu światu
takiego cudaka jeszcze nie miałam
na zdjęciu ma max 4h
Ania L. dzięki  :kwiatek: w takim razie czekamy, teoretycznie jeszcze miesiąc do wyźrebienia 🙂
gratuluję malucha, cudny jest  😜 imię wybrane?
Grom - Gromosław 🙂
Ania L ale fajny!

A mnie kobyła znowu zrobiła w ciula (ta sama co w zaszłym roku)

6 dni przed terminem, bez zapowiedzi rano znalazłam Syna  😍

g]154674[/g]
Ania L.
O rany, ale cudako-słodziak  😍

Louisa
Gratulacje!
galopada_   małoPolskie ;)
04 maja 2016 19:07
roczna Zocha

Jesienna Zorza (Sentender - Jurata po Przedświt XIII-4)



i 6 miesięczny og. Disney (Justus - Dropia po Cyborg xx)

a ja z całym albumem, dawno nie miliśmy źrebaka a ten konkretny wybitnie mnie cieszy bo nie było łatwo :-)
https://www.facebook.com/grzegorz.grodzicki.731/media_set?set=a.631915330296173.1073741828.100004331343479&type=3
Mam pytanie odnośnie klaczy w ciąży :???😀o jakiego czasu można jeźdźić czy moze juz od zapłodnienia zostawić ?
Lenka17
Teoretycznie do 4 miesiąca można nawet startować (wg FEI). Tyle, że pierwsze 100 dni ciąży to taki najbardziej wrażliwy okres.
Mam pytanie odnośnie klaczy w ciąży :???😀o jakiego czasu można jeźdźić czy moze juz od zapłodnienia zostawić ?


Do samego końca klacz może lekko pracować, również pod siodłem.
W końcu my się doczekali, ja to jestem w szoku  🤔  liczyłam na coś fajnego a mam malowanego  😵 
montana   małopolskie
07 maja 2016 22:27
Jest fantastyczny, dla nie jednego hodowcy marzenie, umaszczony idealnie, gratulacje ! Jaki pochodzenie ?

Nasze tegoroczne kasztany po Bonie

Mam durne pytanko... sąsiada ponad tygodniowy ogierek nie chowa w ogóle siusiaka. Czy to sie z czasem naprawi?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się