strzemiona

deborah   koń by się uśmiał...
17 kwietnia 2016 19:40
gdzie kupowaliście te homery?
mils   ig: milen.ju
17 kwietnia 2016 19:57
deborah tutaj, w ogłoszeniach. 🙂
Czy ktoś używał strzemion Feeling "Flexi Large" i mógłby podzielić się opinią o nich?
Lepiej wybrać je z wkładką metalową czy gumową?

to te strzemiona:
https://www.gnl.pl/strzemiona-plastikowe-feeling-flexi-large.html
https://www.gnl.pl/dla-konia/saddles-and-accessories/strzemiona/plastic-stirrups/strzemiona-plastikowe-feeling-flexi-large-steel.html
A jest tu jakaś osoba która chcialaby zmienic kolor swoich Evoli na czarne i się ze mną wymienić na jakis kolor?  🙂
Moon   #kulistyzajebisty
28 kwietnia 2016 07:36
agnieszka_1005, napisane jest, że wkładki są wymienne (czyli nie musisz całych strzemion zmieniać) więc jak Ci nie podpasuje plastikowa to wymienisz sobie na metalową, albo na odwrót.
Osobiście brałabym metalową, tarka jest bardziej "czepialska" do buta, niż zwykła plastikowa.
Czy wie ktoś może czym różnią się od siebie strzemiona Compositi Soft Reflex od Compositi Reflex? Na pierwszy rzut oka nic nie widać, a z opisu też zbyt wiele nie wywnioskowałam. 😉
A ja właśnie testuję Lorenzini dzięki uprzejmości Yard Equites i są naprawdę fajowe  😀
Fajnie ustawiają nogę i jakby rotują udo.
Mogę je porównać ( w odczuciu jazdy ) do Royal RIder giętych, tak samo ustawiały prawidłowo palce do konia.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
11 czerwca 2016 20:38
Czy jest jakakolwiek szansa na dorwanie strzemion Lorenzini w innej cenie niz sklepowa?? 🙇
Osobiście od niedawna używam strzemion Compositi Reflex i muszę przyznać, że są naprawdę świetne! 🙂 Wcześniej używałam najzwyklejszych metalowych, ale po latach używania wyglądały tragicznie i zdecydowałam się na zakup nowych. Reflexy super trzymają stopę, pomimo tego, że są bardzo lekkie - ta szeroka stopka jest świetna 😉 Jeśli ktoś szuka naprawdę fajnych strzemion w niskiej cenie to Compositi będzie strzałem w dziesiątkę!  😅
A czy ktoś może polecić jakieś strzemiona rajdowe które pozwolą na komfortowa wielogodzinna jazdę?
Mahorska   Zapraszam do transakcji ze mną :)
15 czerwca 2016 05:12
OGŁOSZENIE
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogłoszenie w nieodpowiednim miejscu
Dołączam się do pytania. Również szukam jakiś fajnych strzemion rajdowych. Może ktoś coś polecić?
I w końcu ktoś ma i skacze w Acavallo Opera?

Lorenzini są genialne  🤣
Lorenzini i Schockemohle bardzo się od siebie różnią? Bo na zdjęciach wyglądają prawie identycznie.. I w ogóle te strzemiona są lekkie? I czy ta szeroka stopka pomaga?
oli330, różnią się logiem jedynie. Te strzemiona są zdecydowanie ciężkie.
Klami dziękuje za odpowiedź  😉 wyglądają fajnie, ale chyba póki co się nie zdecyduję ze względu właśnie na ich wagę. Na co dzień jeżdżę w lekkich plastikach, więc chyba ciężko byłoby mi się przestawić i nie wiem czy będą mi pasowały 😉 no nic, może za jakiś czas ktoś znajomy kupi, to wtedy wypróbuję..
oli330, jeśli Ci to coś pomoże to mogę napisać, że sama jeżdżę w plastikach Prestige Silk albo Jinach czyli generalnie bardzo lekkich strzemionach i mając na testy Lorenzini w ogóle nie mogłam się w nich odnaleźć.
No właśnie ja też jeżdżę w Silkach 😉 bardzo mi pomogłaś :kwiatek: raczej nie będę rozważać zmiany  😉
oli330, wg mnie Lorenzini są super,  szeroka stopka jest mega. Wcześniej miałam Jiny,  które mi się wydawały boskie, ale teraz wiem już że nie są  😎
Ma ktoś już może nową zmodyfikowaną wersję JS ?? Jest jakaś realna odczuwalna różnica ?
Czy możecie polecić mi strzemiona, które kupię do 60 zł (nowe) i będą w miarę sensowne? Czy w ogóle dostanę coś w tej cenie nieużywanego? 
Czy możecie polecić mi strzemiona, które kupię do 60 zł (nowe) i będą w miarę sensowne? Czy w ogóle dostanę coś w tej cenie nieużywanego? 


Nowe raczej ciężko, [CIACH] - z czymś takim sio do ogłoszeń.



Co do opery - ja mam je już parę miesięcy, jeżdzę , skacze też - bardzo je lubię. Dobrze trzymają stopę, w ogóle się nie przesuwa ale... po waszych opiniach kupiłam właśnie -lorenzini-zlote, ze zniżką na bergo wyszło mi 700 zł równe juz z dostawą
Miał może ktoś z Was strzemiona Equi Greep? Polecilibyście je? W Arcusie są w mega promocji i zastanawiam się czy warto... ;D
Czy ktoś z Was używa te strzemiona firmy Horze plastikowe i mógłby się wypowiedzieć na ich temat?
zastanawiam się nad ich kupnem.
Ja mam, odpowiednik Prestige Silków  😉 Bardzo wygodne, lubię w nich skakać bo dobrze trzymają stopę, ale ja ogólnie lubię lekkie strzemiona plastikowe. Za tą cenę warto je kupić, mogą przypasować jak ktoś lubi plastki 😉
Moon   #kulistyzajebisty
05 sierpnia 2016 11:20
RatiNa, napiszę Ci tak - jako zwolenniczka ciężkich strzemion i koniecznie elastycznych, zdradziłam je, na rzecz Prestite Silków 😉 A hejtowałam plastiki strasznie, jak widać tylko krowa nie zmienia zdania :P Nie wiem jak w tych Horze, ale w Prestige bardzo fajna jest ta tarka, że w sumie ich lekkość mi nie przeszkadza.
RatiNa, córka w takich jeździ i bardzo sobie chwali ze względu właśnie na tę tarkę, podeszwa dobrze się trzyma.
Mam dylemat. Jakiego typu strzemiona polecacie do ujeżdżeniówki? Przyznam, że kiedy jeszcze regularnie jeździłam to w najzwyklejszych i kompletnie nie mam rozeznania. Testowałam jedynie Jin stirrup, ale do skoków, a słyszałam, że do ujeżdżenia się gorzej sprawdzają. Mam na oku kilka rodzai:

Plastykowe z tarką


Metalowe z tarką HOMER (zna ktoś tą firmę?)


czy takie w typie Jin Stirrup





Najbardziej odpowiednie wydają mi się te Homery, ale oceniam tylko wizualnie i to na podstawie zdjęć.  Ktoś je użytkuje i może się wypowiedzieć?

edit: No tak... na poprzedniej stronie info o Homerach  🤔wirek: ale wyszukiwarka mi nie wypluła.  👀
Czy ktos jezdzi w acavallo opera?🙂
Witam,
Mam drobne pytanko... ostatnio w moje rece wpadly adaptery gpg(amortyzatory) i chcialem dowiedziec sie czy ktos ma doswiadczenie w jezdzie z takim sprzetem? oraz wie jak to regulowac? ;p szczatowe informacje w internecie mozna znalezc wpisujac taka fraze "gpg stijgbeugel adapters" albo pod tym linkiem http://www.oldehietmoat.nl/toebehoren/gpg.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się