Co mnie wkurza w jeździectwie?

no dobra, to nelżey temat sformułować tak: wkurzają mnie TRENERZY którzy zalecają skoki na jakimkolwiek patencie, wliczając w to czarną wodzę.

Jestem w stanie dopuścić użycie czarnej przy pracy na dragach/kawaletkach i przy BARDZO zaawansowanym jeźdźcu ale NIGDY na skoki.
Na wszystkich zdjęciach wisi na wodzach. To jakaś nowa technika skakania??
Obejrzałam sobie więcej fotek tej pary i na wielu wygląda to bardzo kiepsko :/
A ja obejrzałam film z zawodów. Koń pędzi do przeszkody, dziewczę trzyma za pysk żeby nie osiągnąć prędkości światła i zapewne stąd wiszenie na wodzy. Na wielu zdjęciach styl szpitalny. Jak dla mnie brak podstawowej pracy ujezdzeniowej. Winiłabym niestety trenera. Tym bardziej, że dziewczyna skacze krosówki, ja balabym się ją na nie puścić. Czarną na skokach wyższych niż kawaletki u tak średnio jeżdżącej osoby potępiam.
no dobra, to nelżey temat sformułować tak: wkurzają mnie TRENERZY którzy zalecają skoki na jakimkolwiek patencie, wliczając w to czarną wodzę.

Jestem w stanie dopuścić użycie czarnej przy pracy na dragach/kawaletkach i przy BARDZO zaawansowanym jeźdźcu ale NIGDY na skoki.


Skoro mowa o patentach...
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=218217494995624&set=pb.100004221248125.-2207520000.1461785593.&type=3&theater
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/10636286_640417966071951_844807671031939711_n.jpg?oh=294e8c34f2027168fc0f4ea9ab129c14&oe=57A63AE5
Dżizys, to jest hack z wypinaczami?!
I od spodu jeszcze coś do popręgu idzie  😲
nieee, to do popręgu chyba idzie, do ogona normalnie podogonie

Ale to chyba nie jest z jakims trenerem znanym? Fakt, że pateny dość mordercze... konie powypinane totalnie na sztywno bo i do dołu i do góry no nie do przyjęcia, nie da się ukryć
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
27 kwietnia 2016 21:20
Wygląda jakby te wypinacze szły pod czaprakiem i łączyły się z podogoniem 😕
I jeszcze te paski policzkowe na oczach na ostatnim zdjęciu... Normalnie koń-baleron.
Tak, to chyba są gumy do popręgu plus wypinacze do podogonia. Niezłe pomysły ludzie mają...
Kochani bo to są "wypinacze z podogoniem". Mamy takie skórzane w stajni ale używamy ich tylko do pracy na lonży w określonych przypadkach.
Nie spotkałam się z tym aby ktoś na tym jeździł, ba jeszcze do tego skakał. Podziwiam pomysły ale tak jak uważam, że potrzeba matka wynalazku tak jednak tutaj już osiągnięty limit przesady.
Jakby nie było innych patentów pomagających niewprawnym jeźdźcom i koniom. No ale nie znamy przypadku pewnie kogoś jakaś sytuacja do tego skłoniła...
A czy to nie byl patent Orlowskiego (czy jakos tak) - wypinacze laczace sie z podogoniem? Na pewno kiedys byla dyskusja o takim patencie tu na forum?

Edit: byla szkolka gdzie ludzie na tym jeździli i skakali ... Na codzień -_-' ale nie move odnaleźć
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
27 kwietnia 2016 22:28
Cytat [b]shadows:https://www.facebook.com/photo.php?fbid=218217494995624&set=pb.100004221248125.-2207520000.1461785593.&type=3&theater

Tu WSZYSTKIE konie są powypinane na sztywno i na maxa... I czarna wodza w rękach 12-letnich(na oko) dzieci...Kto do licha jest trenerem w tym Edenie Kozłowo?????Dla koni to raczej nie Eden.. 😤
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 kwietnia 2016 22:51
azzawa, Orlosia, a nie Orłowskiego 🙂
Te wypinanie idą od ogona, pod czaprakiem, do wędzidła. Jeżdżą tak, skaczą i robią na tym wszystko. Pisałam juz nawet kiedyś o tym. Na żywo jeszcze lepiej wyglada... 🙁
Dla mnie to zdjecie wygralo wszystko.
Szkoda ze nie ma mozliwosci komentowania tych zdjec  😤
Strzyga, dzwoniło ale nie w tym kosciele co trzeba :P
Eden, zaiste 🙁
Dla mnie komentarz "brak pięty w dół" przy tym zdjęciu wygrał temat... 😵 🤔wirek:
Dava   kiss kiss bang bang
28 kwietnia 2016 06:37
Dla mnie to zdjecie wygralo wszystko.
Szkoda ze nie ma mozliwosci komentowania tych zdjec  😤


Omg  😲 Nie mam pytan...

To jest wlasnie to, o czym sie mowi caly czas. Sportowiec na konkurs GP zalozy dwa nachrapniki i cale internety placza i psy wieszaja, a pseudo rekreacja i jakies pseudo podskoki na czarnej przez dziecko to jakos internetow to nie interesuje  😵


To jest wlasnie to, o czym sie mowi caly czas. Sportowiec na konkurs GP zalozy dwa nachrapniki i cale internety placza i psy wieszaja, a pseudo rekreacja i jakies pseudo podskoki na czarnej przez dziecko to jakos internetow to nie interesuje  😵



Oooo, to, to, to, to.
Moon   #kulistyzajebisty
28 kwietnia 2016 07:54
Dla mnie komentarz "brak pięty w dół" przy tym zdjęciu wygrał temat... 😵 🤔wirek:


Made my day też!  😵

Patent Orłosia, prawda, sprawdzał się w... e... extremalnych przypadkach, że tak powiem, do lonżowania ofc. I jako patent doraźny, na kilka treningów, na pewno nie do stosowania na codzień i nie pod ludzi uczących się skakać!  🤔
Żałowałam swojego czasu że nie posiadam takowego na Heńka, bo byłby zbawienny  😉
Gillian   four letter word
28 kwietnia 2016 09:30

to jest to?
tutaj --> http://www.eden-kozlowo.pl/eden/?page_id=13 na niektórych zdjęciach widoczny jest ten "trener"?
Klientów mają... pokolenie ludzi niemyślących, czy "doktryna" tak eliminująca myślenie samodzielne?
o rany  🙄 http://www.eden-kozlowo.pl/eden/?page_id=9 ostanie zdjęcie , na dole , bok konia .
Gillian   four letter word
28 kwietnia 2016 10:12
o, jaki słodziachny filmik.
Moon   #kulistyzajebisty
28 kwietnia 2016 10:16
Najlepsze, że wszystkie możliwe komentowanie dla nie-znajomków jest niedostępne, więc myślę, że doskonale wiedzą co robią, mieli już "pojazdy" po swoich ułańskich metodach, a jedyny-słuszny trener to uczył się jeździć w czasach bitwy pod Grunwaldem x.x
poucinałabym łapy  😤
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się