Siodło skokowe

aniaagre
A Ty przypadkiem nie miałaś pasowanego tego siodła przy kupnie? Czy źle kojarzę? 👀
Rozumiem, że siodło na wysokości siedziska wisi w powietrzu?
Możecie mieć rację (sprawdzę jeszcze w domu, mam rozpisane te numeracje), w każdym razie "trójka" faktycznie wypada już dość szerokie.
Siodło było kupione na klacz, którą sprzedałam w zasadzie krótko po zakupie siodła. Na nowego konia nie pasuje 🙁 I tak, mam konia o grzbiecie jakby arabkowatym i tył siodła nie przylega, a że to lateks.. to umarł w butach 🙁 a szkoda, bo triton to jedno z najwygodniejszych siodeł jakie miałam ..
Ja w moim mam klasyczne wełniane wypełnienie, a z tego co wiem to można wymienić wypełnienie z latexu właśnie na wełne
Gillian   four letter word
07 kwietnia 2016 19:34
można, tylko trzeba mieć ogarniętego rymarza. Może pan Andersz by się podjął?
Dziękuję ogromnie wszystkim za pomoc, rozwialiście moje wątpliwości co do szerokości łęku i biorę jednak 4 :kwiatek: Chyba jeszcze sprowadzę testówkę, bo muszę ogarnąć kształt paneli, ale już przynajmniej wiem w jakiej szerokości siodło celować. Jeszcze raz dziękuję!  😀
Witam, właśnie przymierzam się do zakupu swojej pierwszej własnej skokówki i nie mam w tym temacie zbyt dużego doświadczenia, ale słyszałam świetne opinie o siodle Passier Marcus Ehning. Czy ktoś z was jeździł w tym siodle? Jeśli tak to jak wrażenia? Na oku jeszcze mam siodła z prestige: sidney, elastic proffesional, venezia. Wiem, że dość mocno różnią się one między sobą dlatego dodam, że w skokach zaczynam dopiero swoją zabawę, a aktualnie jeżdżę w skokowym prestige versailles i jest mi w tym siodle bardzo wygodnie za równo na codzień jak i w skoku. Niestety na tą chwilę nie jest ono na moją kieszeń, ponieważ szukam czegoś używanego w granicach 2-3tyś max.
Neysis, ja bardzo mogę polecić siodło Daw-Mag Grand Prix oraz Prestige Proffesional, z siodeł 3-2 tyś mogę bardzo polecić Wintec 500 Jump i Pro Jump, mają wymienne łęki, więc gdy nabudujesz konia, to nie będziesz musiała sprzedać swojego, bo jak wiemy koń z niedopasowanym siodłem będzie źle pracować, a przez złą pracę nie dasz rady nabudować go spowrotem. Wiem też, że siodła Wintec mają wkładki dzięki którym całkowicie dopasujesz siodło do konia. Jeśli jednak celujesz w siodła skórzane, to proponuję Ci Daw-Magi, są godne polecenia. Moim zdaniem z Prestigami to tak różnie. Z Prestigów mogę polecić Professional i Meredith.
Neysis, Wydaje mi się, że jak jeździsz w Versallies i fajnie Ci się jeździ, a ciągle jesteś zainteresowana Prestige, to raczej nie powinnaś celować w Venezię. Prędzej może Sydney albo Elastic.... Venezia wydaje mi się dużo głębsza, ma większe klocki, może Cię trochę "zakleszczać". Najlepiej będzie jak przymierzysz interesujące Cię siodło i sama sprawdzisz.
Sama mam teraz wiekowego Passiera (jakiś Hannover...? Nie jest to typowa skokówka, raczej wszechstronne o profilu skokowym; bez żadnych klocków) i gdyby nie fakt, że koń pod nim dobrze pracuje, a mnie też nie usadza tragicznie, to jeszcze się nie pozbyłam. Passiera Marcus Ehninng nie widziałam na oczy, więc nic mądrego nie powiem.

Czy ktoś wie coś więcej na temat siodeł Harry Dabbs?
HELP !
potrzebuje dowiedziec sie o rozmiary skokowek w firmie prestige bo nie ogarniam tej numeracji... potrzebuje odpowiednik do DAW MAG M-29cm
ktos cos ??
To będzie chyba coś koło 32/33 🙂
To  32 prestige
Czy miał ktoś może robione siodło na indywidualne zamówienie przez Pana Ryszarda Andersza ? Bardzo ciekawa jestem jak wygląda sprawa z jakością i dopasowaniem ich do jeźdźca i konia.
Bo te wymienne łęki i cena za siodło naprawdę kuszą. Szczególnie jak żadne siodło nie leży na grzbiecie wystarczająco dobrze, a do tego koń jest młody i portfel też w szwach nie pęka  😵
poduszka, napisz do forumowej Zairki
Dziękuje  :kwiatek:
Moon   #kulistyzajebisty
26 kwietnia 2016 07:12
Moje siodłowe bolączki rozdział enty: Laseczki, czy któraś ma Equipe'a Emporio w brązie?
Skóra jest bardziej taka: [[a]]http://img.equinenow.com/slir/w1200/english_saddles/data/photos/9017_1.jpg%3F1432145342[[a]] czy taka: ? (Czy to są dwa różne odcienie brązu, chociaż ze strony Equpe'a wynika że ten model można tylko albo brązowy albo czarny wybrać)

Poskakałam w ww. w piątek i jestem w stanie zdradzić dla niego Delgrange :P Generalnie mam czarny sprzęt i tylko czarność wyznaję, ale skoro decyduję się na nówkę to pomyślałam czy może by nie zaszaleć z brązem, w końcu taki nie za jasny zawsze mi się podobał i nie gryzłby się bardzo z czarnym ogłowiem np...  🤔wirek:
Moon, jeżeli są tylko brąz i czarny to będzie to ten tradycyjny ciemny brąz. xxagaxx ma Equipa w tym kolorze.
Moon, tak wygląda prawie nowe emporio klik, ale w miarę użytkowania i przede przystkim konserwowania zmienia się w takie klik

Potrzebujesz jakichś niestandardowych parametrów, że zrezygnowałaś z BD? Za cenę nowego Emporio można mieś przyzwoitego używanego francuza lub wyższy model Equipe w super stanie 🙂
mils   ig: milen.ju
26 kwietnia 2016 08:34
Klami a jak Twój Equipe względem koloru? Brałaś red brown, prawda? Jak wyszła Twoja wizja kolorystyczna? 😀
mils, jak przyszedł to byłam "lekko" przerażona, bo był hmm... wiśniowopomarańczowy. Teraz po już kilkakrotnym potraktowaniu olejem itp. zaczyna nabierać bardzo ładnego ciemnobrązowego koloru z nutką wiśni. Podoba mi się zdecydowanie, jeszcze tylko musze skończyć kompletować osprzęt.
mam pytanie, zetknął się ktoś z Was z siodłem Stubben Equisoft-System?intryguje mnie podzielone siedzisko, jak się pracuje z takim siodłem. może ktoś coś? 🙂
Potrzebuję porady :kwiatek:

Szukam siodła skokowego do skoków max 100cm.
Popularnego, które będzie łatwo kupić i łatwo sprzedać. Tybinka krótka, klocek kolanowy miękki.
W co celować? 🙂

Miałam siodło Daw Mag GP ale mi nie odpowiadało.
Jak dla mnie za długa tybinka (38cm, miałam taką w ujeżdżeniówce). Usadzało mnie jak na klozecie. Mam wrażenie, że pod mój tyłek terlica jest za mało wyprofilowana. W trakcie anglezowania wygląda to tak jakbym miała kolana przyśrubowane do siodła i podkurczałam całe nogi FILMIK Jakoś ciężko mi było tyłek oderwać od siodła 😁
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
11 maja 2016 11:25
tuch, ja kocham na potęgę to moje pro jump, do takich skoków idealne no i fajnie że łęki wymienne 🙂
Z siodłami Wintec rozstałam się na dobre. Jeździłam w 250, 500, pro jupmp, dressage pro, Isabell, Counturblock.
I nie tęsknię za nimi... 😉
tuch, a Daw Mag Millenium próbowałaś? 🙂
wymodelowana Nie. A jest znaczna różnica? Czym się różnią?
tuch, dosyć spora, Millenium jest zdecydowanie dla osób z krótszymi nogami. Jest też trochę głębsze niż GP, generalnie bardziej "wszechstronne". Jak będziesz miała okazję, to wypróbuj, bo sądząc po tym, co napisałaś, może Ci podpasować. Do metrowych skoków na spokojnie wystarczy, wyżej może przeszkadzać.
tuch, prestige paris, miałam DM GP i ten sam problem, za długa tybinka, a ten film to jakbym widziała siebie w GP...  Teraz mam parisa i pomimo tego, że jest już stare i wyjeżdżone to nie pozbędę się go chyba nigdy 😉
mils   ig: milen.ju
11 maja 2016 17:42
Ja zmieniłam DM Millenium na Meredith. Znaczna różnica na plus dla Meredith, ale z tym siodłem to już w ogóle opinie podzielone baaardzo. 😁 w Millenium niby tragicznie nie wyglądało, ale źle mi się siedziało bardzo, nie mogłam rozluźnić nogi.
Ja również polecam spróbować z Prestige  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się