Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
14 maja 2009 10:50
mimi a masz laktator? Ja bez tego to bym oszalala i nie dala rady,ale polecam elektryczny bo recznym przy moim pokarmie to odciski na palcach i doba z glowy a tak to 40 min i masz do przodu 🙂
laktatora u mnie NIET wiec musze liczyc na swoje zreczne palce... 😡
Biala   z wieku geriavit z rozumu szczypior
14 maja 2009 11:02
A u nas przełom! Wczoraj na próbę chciałam Julkę położyć po kąpieli w swoim łóżeczku. Ładnie się wyciszyła, było dość pochmurno, więc i w pokoiku ciemno. W ciągu dnia już ładnie zasypiała bez płaczu (ćwiczymy to już 3 tygodnie z dobrym skutkiem), to zaryzykowałam. Najwyżej po 30 minutach (jak zwykła się budzić) wzięłabym ją do siebie. No i co? Mała zasnęła bez odrobinki płaczu, spała do 1:30, potem ją nakarmiłam i spała do 5:30. Wzięłam ją do nas (bo TZ poszedł do pracy), nakarmiłam i spałyśmy sobie do 9:30. Jestem w ogromnym szoku. Oczywiście ja pół nocy nie spałam tylko nasłuchiwałam czy mała nie płacze. Ale jestem z niej dumna.
dempsey   fiat voluntas Tua
14 maja 2009 11:19
Biala - super🙂 oby tak zostalo (bo czasem jest to tylko etap 😉 )

mimi -  sciaganie do zera nakreci laktacje z powrotem. jesli chcesz definitywnie skonczyc z naturalnym pokarmem, odciagaj tylko tyle zeby przestalo bolec. do tego oklady ziolowe, nie pamietam jakie, moga byc z kapusty zdaje sie zeby zapalenie sie nie zrobilo.
jesli rozpatrujesz sciagac np. raz dziennie zeby podac malemu Twoje mleko z butli (co serdecznie polecam) to poczytaj sobie tu:
http://www.laktacja.pl/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=7&id=30&Itemid=114
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
14 maja 2009 12:21
Dempsey dzieki za link bo ja po 12godzinach wywalalam mleko a tu sie okazalo ze moge do 48 godzin trzymac,dziekuje :kwiatek:
cisawa   for those who know what, God sends the answer how.
14 maja 2009 12:23
o masz, ja nie weszłam w link, bo czasu nei mam, ale te wywalałam mleko po 12h, a tu prosze jaki njus! Dzieki karola.
ja tez bardzo dziękuje za linka  :kwiatek:
na pewno skorzystam
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
14 maja 2009 13:00
mimi ja nie ogarniam gdzie Ty mieszkasz ale moze sprawdz czy jest gdzies blisko mozliwosc pozyczenia laktatora.
Tam gdzie chodze z Bianka na wszystkie badania jest wypozyczalnia i wag i mat bezdechowych oraz laktatory tez sa w ofercie chyba po 4 zl za dobe.
dempsey, super link! przekazalam bratowej kolezanki, ktora ma 3 tyg. malenstwo w domu i kompletnie sie pogubila z karmieniem. jest zachwycona informacjami 👍 takze duza buzke przekazuje 😍 :kwiatek:

biala- gratuluje!! to super wiadomosc 🤣

ja w przyszlym tygodniu lub za 3 tyg uciekam na 2, 3 dni do SPA. juz sie nie moge doczekac 😁
Biala   z wieku geriavit z rozumu szczypior
14 maja 2009 16:04
Już wszystko nadrobiłam i doczytałam.

Kermit: Julka śpi w pajacu i w takim śpiworku bez rękawów. Ma dużo miejsca na nóżki, że może w nocy fikać, a się nie rozkopie. Oczywiście bez poduszki, ale ma jednego króliczka w łóżeczku.

Karola: doskonałe wiadomości  💃 💃 Zuch Bianeczka.

mimi: a maleństwo nie chce wcale ssać? Może niech trochę possie, zawsze coś zyska, a i piersi zmiękną.

Wawerek: tak, tak, zdjęcia dawaj.

Dempsey: nie strasz, daj się nacieszyć 😀 😀
Ale niusy 🤣

Karola, Biała - gratuluję wspaniałych i idealnych córeczek!

Kermit - Igor dostał poduszkę jak miał 1,5 roku (przy okazji przeprowadzki do swojego łóżka) - ale też dość płaską (ikeaoska dla śpiących na plecach). Jesienią miał jeszcze pajaca ze stópkami, potem kupiłam mu zimową kołdrę i śpi w bosych stopach. Teraz jak się zrobiło ciepło, to w ogóle w krótkich gatkach i krótkim rękawku. Ale fakt, że się w ogóle nie rozkopuje, więc wiem, że mu w nóżki ciepło.
Adaś w łóżeczku ma tylko kołderkę, ale i tak śpi z nami. I ma pajacyk ze stópkami.

Wawrek - zdjęcie!!

Mimi - trzymaj się. Jak Ci Wojtuś tak napędził laktację wisząc non stop na cycku, to wierzę, że przechodzisz męki 💃

Cisawa - na niania.pl często ogłaszają się dziewczyny, które zajmą się dorywczo dzieckiem, np w weekendy właśnie, albo wieczorkiem. Zajrzyj tam :kwiatek:

A u nas też postępy 😅 Adasiowi minął stan zapalny skóry, odstawiliśmy maść, ale nadal ma suchą skórę, więc smarujemy się emolietami. A Igor przestał przychodzić do naszego łóżka! Zdarza się owszem,, że się obudzi i przyjdzie, ale odprowadzamy go z powrotem i zasypia u siebie 😅
No i rośnie nam drugi smyk, jak na drożdżach:




Cisawa - jestes z Warszawy? Wiem ze nic o mnie nie wiesz, doswiadczenia jakiegos mega w opiece nad dzieckiem tez nie mam, ale dzieci uwielbiam, tepakiem raczej tez nie jestem, wiec jak mi sie cos raz pokaze to pamietam, odpowiedzialna jestem czasem az za bardzo i wyobraznie rowniez mam, niemalą. Jezeli chcialabys rozwazyc moja pomoc weekendowo-popoludniowa, a przynajmniej spotkac i mnie ocenic (spokojnie, biore pod uwage to ze moge sie komus nie spodobac i nie bede miec pretensji 😉 ) to zapraszam na pw.
to takie sprzed miesiąca - dobrze widać brzuszek. Wtedy Jagoda ważyła 700g, teraz ma już ponad 1200  😀 Postaram się wkrótce wstawić bardziej aktualne 😉




ale super brzusio  😅
Wawrek, a kiedy ja bede miec brzuchol no, ha ha  👀
dempsey   fiat voluntas Tua
14 maja 2009 23:12
Kochani urodzilam SYNA 9pt,3800,57 cm. Ma cudowne slipka. Ja zyje od dziwo ale jestem w szoku ciągle. Porod 3h 🙂
Dempsey GRATUUUULACJE!!!
Dzielna Babka z Ciebie🙂
Zdrówka dla Was wszystkich. 🙂
Dempsey gratulacje!!! (jakoś tak z zaskoczenia ten Twój poród 😉 )
abre   tulibudibu
14 maja 2009 23:24
dempsey, gratulacje 😀

Ty chyba uzależniona od netu jesteś 😉
Ale numer  🤣  😍
Gratulacje dla SuperMamy!  :kwiatek: Życzenia dla nowego świata bywalca!  💃
Dempsey Toż z Ciebie "wieśniara" całą gębą  😀 (z tych, co to w pole szły i na chwile na miedzy przysiadały, coby urodzić  :wysmiewa🙂
Szok pozytywny, hurra  😅  😍
O Dempsey, ale mnie teraz pozytywnie naladowalas... Jeszcze z rana czytalam Twoj wpis dot. laktacji.. a teraz... Jakbys na chwile do lazienki wyszla i juz z powrotem  😅 Gratulacje 🙂
Dworcika   Fantasmagoria
15 maja 2009 02:10
Dempsey, gratuluję!
Biala   z wieku geriavit z rozumu szczypior
15 maja 2009 03:27
Dempsey OGROMNE GRATULACJE  😅 😅 😅 😅 Ale super  🏇 🏇 💃 💃


Wawerek: śliczny brzusio, a jaka chudzinka 😀

Ana: ale Ci synek rośnie, a jaki przystojniak. A z suchą skórą my też walczymy, na razie bez skutku.
demspsey - gratuluję :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
[move]😅 😅 😅 😅 😅  :kwiatek:    DEMPSEY GRATULACJE    :kwiatek:  😅 😅 😅 😅 😅[/move]

Co prawda na porodówce się nie spotkałyśmy, ja się melduje nadal w dwupaku  🙁 strasznie ci zazdoszczę że już masz to za sobą, trzymaj się cieplutko, wracaj szybciutko i napisz co i jak  😎 dzielna dziewczynka z ciebie  😀  No i nie zapomnij wkleić fotki  syncia  🏇 
ushia   It's a kind o'magic
15 maja 2009 07:11
GRATULACJE!  😅
Ale fajnie taka wiadomość z rana 🙂

Dempsey super jesteś dzielna Baba  😅  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

A jak poród i samopoczucie bo mój też trwał 2h45' ale wcale miło nie wspominam ;]

I też czekam na zdjęcia małego robaczka 🙂


Karola świetne wiadomości  :kwiatek:


Wawrek bardzo fajnie to wygląda taki brzusio 😉 mały jeszcze 🙂

Mimi ja jak młody odmówił cycka ewidentnie w wieku 2 miesięcy (bo od początku był dokarmiany najpierw kieliszkiem potem butlą) to ściągałam jeszcze z miesiąc, miałam też kilka porcji zamrożonych. Tylko ja miałam odwrotny problem - zero pokarmu i zmian w piersiach też. Rekord ściągnięcia to było uwaga uwaga 120 ml i to z rana po nocy, a tak to 60-80 ;]


Kermit nie wiem czy potrzebujesz jeszcze kolejną wersję 😉
ale:
- Kazio śpi w normalnej piżamce dwuczęściowej i z gołymi stópkami odkąd mobilny się zrobił - jakieś 7-8 miesiecy
- na poduszce płaskiej tej od kompletu pościeli dla dzieci
- do przykrywania polecam wszystkim ten bawełniany, ażurkowy, kilkukrotnie składany kocyk (ja dostałam od brachola z Anglii Mothercare) - dziecko napewno się nie zapoci i nie udusi w razie jakby, można dostosować ilość warstw do temperatury, jest naturalny i oddychający. Po około roku (jakoś tak na przed zimą) zaczęłam ubierać mu ten kocyk w poszewkę od kołdry.
- jak Nadia ma zdrowe nóżki i ich nie koślawi przy chodzeniu to jak najwięcej boso albo w skarpetkach antypoślizgowych, Gucie te z dziurkami też są świetne na lato bo są bardzo elastyczne i można na gołą nogę zakładać. My z musu musimy mieć cały czas buty - najczęściej są to właśnie Gucie - i po domu i na zewnątrz.


Madox, Eurydyka teraz na was czekamy, proszę sie pośpieszyć bo już pierwsze truskawki są 😉

kermit   Horses horses everywhere ..
15 maja 2009 08:00
No nie wierzę, jak mogłaś Dempsey ? Ja w ogóle nie byłam na taką wiadomość od rana przygotowana  🤣
Wielkie brawa !!!!
A teraz odpoczywaj i ukochaj swoją parkę i potem biegiem tu do nas na szczegółowe relacje  😁

Dzięki za info o skarpetach i poduszkach. Mam po prostu jak pisałam różne przemyślenia. Nadia dostawała poduszkę do wypicia mleka i zaraz potem jej zawsze zabierałam ale od jakiegoś czasu widzę, że poduszkę obejmuje albo się w nią wtula podczas zasypiania i jak jej zabiorę to potrafi się obudzić i zrobić mi mega awanti  😁. Oczywiście jak głębiej zaśnie to mogę zabrać bez problemu...no i właśnie się zastanawiam czy jej zabierać...później w nocy już jej nie używa, tylko wędruje po całym łóżku i rano najczęściej już leży przytulona w kołdrę oczywiście nie pod kołdrą  🙄 Z pajacyków wszystkich już wyrosła i jakoś mi nie pasuje kupowanie jej znów niemowlęcych ciuszków (choć wiem, że są chyba jeszcze w rozmiarówce 86-92) więc zostanę przy piżamce i tych skarpetkach w nocy jeszcze trochę.
Biała - czasy spania w śpiworku się skończyły kiedy natychmiast po obudzeniu trzeba było biegać jak szaleniec po całym łóżku (radość z umiejętności chodzenia) ponieważ po dwóch krokach zazwyczaj czoło Nadia odbijało się od barierek w łóżku bo trudno tak od razu zrozumieć, że w śpiworku nie można chodzić  🙄

Gwash - a co to znaczy zdrowe nóżki i niekoślawi ?
Gdzie można kupić buty Gucio ?

Dempsey - jeszcze raz gratulacje  😅 Normalnie nie mogę uwierzyć  😜
deborah   koń by się uśmiał...
15 maja 2009 08:04
dempsey, GRATULACJE!!!!!
Kermit
myślę że jak lubi to zostaw jej tą poduszkę w spokoju.. Przecież to już duże dzieci. A rozumiem że to jakiś zwykły jasiek, nie taka płaska? Kazio jak zasypia przytula się do swojej ulubionej dużej żaby - też często z objęć jej nie chce puścić.
Koślawi to znaczy popatrz czy jak chodzi to nie wyginają jej się kostki do środka i w dół.

Tu jest stronka Guciów - jest tam lista sklepów w różnych miastach sprzedających Gucie - są też oczywiście na allegro i w sklepach internetowych ale wiadomo że lepiej zmierzyć.

http://www.gucioshoes.com/pol.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się