ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

taggi   łajza się ujeżdża w końcu
15 kwietnia 2016 20:20
anai  :kwiatek: dzięki!! jeszcze tylko wykuć na blachę 😵
Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć, czy wiek dopuszczający do startu w OOM liczy się kalendarzowo czy rocznikowo?
Rocznikowo, tzn. kalendarzowo, ale dzień urodzin nie ma nic do rzeczy. Liczy się rok.
O to mi chodzi właśnie, czy jak ktoś ma w dniu zawodów 15 lat, ale kończy 16 kilka miesięcy później z tym samym roku, to może wystartować. Rozumiem, że nie.
dziunka, nie, nie może. W tym roku na OOM startują urodzeni w 2001 roku i młodsi. To samo tyczy się juniorów, młodych jeźdźców i seniorów - rok kalendarzowy, nie data urodzenia.
ok, dzięki. Czyli trudno się mówi, nie możemy w tym roku, więc szansa przepadnie, trzeba się nastawić raczej na mistrzostwa regionu. Może mi się jeszcze kiedyś trafi jakiś młodociany zawodnik 🙂
Ile czasu mniej więcej czeka się teraz na licencję z PZJtu?  👀
Qaida, na wpis w Artemorze nawet do 2-3 tygodni. PZJ wydał ostatnio komunikat na ten temat. Bez wpisu w Artemorze Sędzia Główny ma prawo nie dopuścić Cię do startu.
Olson, Dzięki :kwiatek:, czekam już drugi tydzień, myślałam że skoro nie jest już początek roku to szybciej to pójdzie... tyle lat już wykupuje te licencje a dalej naiwna jestem  😡
Bez wpisu w Artemorze Sędzia Główny ma prawo nie dopuścić Cię do startu.

Jednak generalnie sędziowie są przychylni zawodnikom (przynajmniej w zach-pomie). Dopuszczają do startu na podstawie świstka zapłaty za licencję swoją i konia + NNW + badania.
_Gaga, no nie wiem... Ostatnio podczas dużych HZO na południu Polski (mowa o Zbrosławicach) Sędzia Główny dał zawodnikom (a w zasadzie PZJ) 2 tygodnie na uzupełnienie wpisu w Artemorze, i dopiero po tym czasie wyniki zostały uznane oraz wypłacone nagrody. Potwierdzenia wykonania przelewu nic nie dały... I uważam, że słusznie. Skoro mamy Artemor to z niego korzystajmy, szkoda tylko że PZJ jest jak zwykle taki opieszały w działaniu.
Olson, tyle, że znam wiele przypadków w których wszystkie dokumenty były OK a wpisu nie było i miesiąc od wpłaty. Ponoć już się ogarnęli 🙂
Olson, Zbrosławice to były pierwsze zawody po wejściu licencji na 2016.
Stary skoczek wraca do skakania i gubi się w przepisach  😵 pomocy!
To na pewno w tym wątku było ale wątek długi.
Startowałam od '95 roku; III klasę zdobyłam '99, 2000 roku. Mam w starej karcie rejestracyjnej zawodnika wbitą III licencję na 2001 i 2002 rok (później już nie startowałam).
I teraz chcąc się rejestrować... co mam? Czy mam III licencję uprawniającą do skakania N, czy tylko wstępną i powinnam jechać L licencyjne?
szaraduszka, masz uprawnienia III. Tylko załatwiając licencję, wyślij skan/pokaż kartę.
O no wlasnie🙂
"Uprawnienia III" to też dla mnie nowa nazwa. Znalazłam sobie warunki do posiadania uprawnień... gdzie i kto te uprawnienia wpisuje?
To mamy teraz klasy, licencje i uprawnienia?
szaraduszka, jeszcze raz. Klasa sportowa jest na rok, zależy od ilości wyników na danym poziomie zawartym w tabeli klas. Licencję na starty wykupujesz corocznie. Uprawnienie do startów na danych wysokościach, widoczne na wykupionej licencji, w bazie danych, otrzymujesz na podstawie wymagań  na te uprawnienia. Mamy UPRAWNIENIA "W" - wstępne, rejestracja i wykupienie licencji bez warunków, ograniczenia startów do L1 w skokach, do P w ujeżdżeniu, mamy Uprawnienia III stopnia: zdany konkurs egzaminacyjny, srebro - straty do N1 (w skokach), w ujeżdżeniu do wyboru klasa sportowa wg tabeli, albo(!) srebrna odznaka, mamy uprawnienia II stopnia (po zdobyciu II klasy sportowej, itd.
W WKKW wszyscy mają "W", bo o uprawnieniach decydują RK.

Cornetta, tam, gdzie jest dobry GT. Jeśli umiesz jeździć, zdasz wszędzie. Teraz nie sposób ci odpowiedzieć konkretniej na to pytanie, bo zmienił się regulamin skoków. Egzamin będzie można zdawać w czasie konkursu otwartego dla wszystkich, o ile będzie odpowiadał parametrom konkursu egzaminacyjnego (m.in. 2 szeregi) i o ile będzie sędzia kwalifikator. Takie rozwiązanie jeszcze mocniej uzależnia zdanie egzaminu od tego, jaki konkretnie stoi parkur.
A ja mam pytanie w kwestii zdobycia II klasy w ujeżdżeniu. Jest napisane, że muszę zdobyć 4x62% w klasie P. Liczą się cztery występy na czterech różnych imprezach czy mogą to być powiedzmy dwa wyjazdy na zawody i przejechane dwa różne konkursy z tej klasy P?
zonglerka7, może być 2x2
Dziękuję halo  :kwiatek:
Jak długo (mniej więcej) czeka się na licencję od DZJ?
Czy ktoś może mi łopatologicznie wyjaśnić, co powinnam zrobić?
Byłam razem z koniem zarejestrowana w klubie z licencją WZJ, taką też mieliśmy wykupioną. Teraz chcę zmienić barwy na klub z licencją ogólnopolską i taką też potrzebuję dla siebie i dla konia. Czy jeżeli koń nie startował w PZJ to muszę go jakoś na nowo rejestrować? Czy za taką zmianę klubu również są opłaty? Jak powinnam po kolei postępować z tymi wszystkimi licencjami?
Z góry dzięki za odpowiedź, ja już się pogubiłam  🙇
huzarova, najpierw zgoda dotychczasowego klubu na zmianę barw. Tak, konia się na nowo rejestruje - i wykupuje mu licencję. Siebie też musisz zarejestrować w PZJ(!) w barwach nowego klubu (tu potrzebna jest zgoda dotychczasowego klubu) i(!) wykupić licencję, wg zasad.
Z opłatami nie jest tak prosto. Bo chyba aktualnie nikt nie wie, jak to jest 🙂 Bardzo płynna sprawa. Z jednej strony opłaty były powiązane z zyskaniem min. II klasy sportowej, z drugiej - przy przechodzeniu na licencję ogólnopolską nie obowiązywały. Z trzeciej 😉 - jest taki trend, że nie bardzo są pobierane. Chyba kwestia indywidualnej sytuacji i negocjacji.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
03 maja 2016 18:02
PZJ pobiera opłaty według tabeli z dokumentu o zmianach barw. Są też podane kwoty, jakie może sobie rościć klub w określonych przypadkach. Jak zdobyłam III klasę w powożeniu i zmieniałam barwy, to PZJ policzył sobie 100 zł.
Constantia, a czasem nie pobiera. Zwłaszcza przy zmianie licencji z regionalnej na ogólnopolską. Czy pobierze w danym przypadku, to się chyba tylko w PZJ można dowiedzieć.
Moja podopieczna miała II w skokach, była wcześniej zarejestrowana w PZJ, potem kilka lat tylko WZJ. Zmieniała barwy. Wracała do ogólnopolskiej. PZJ nie naliczył opłaty. Zdaje się, że dlatego, że czas bez ogólnopolskiej przekroczył czas ew. karencji na starty. Warto się dowiadywać, jak będzie w konkretnym przypadku.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
03 maja 2016 20:00
Przy zmianie barw WZJ -> PZJ nie jest pobierana opłata. Tylko trzeba mieć zgodę na zmianę starego klubu.
Ile czasu po zdaniu licencyjnego można startować w P klasie? Trzeba czekać na wpis w Artemorze? Czy można i następnego dnia jechać na podstawie papierka poświadczającego zaliczony egzamin?
devil, po wpisie. III klasa musi być nadana po spełnieniu wymogów - a to nie tylko egzamin licencyjny ale i srebrna odznaka.
Nie no srebro to już dawno zrobione, zostało tylko dla formalności w końcu pojechać ten licencyjny. Tylko właśnie pytanie czy wtedy na tych samych zawodach następnego dnia już można jechać P czy nie. Ale widzę że trzeba poczekać, a nie wiadomo ile czasu zajmie wpis.  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się