Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
30 kwietnia 2016 17:40
maleństwo, Hania w zasadzie odkąd opanowała chodzenie, to nie daje wsadzić się do wózka. Ostatnio udało mi się przebiec z wózkiem jakieś 100 metrów. W sklepowych wózkach niestety też nie chce siedzieć, nie ma na to czasu. Musi demolować sklepowe półki.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
30 kwietnia 2016 17:46
[quote author=maleństwo link=topic=74.msg2537027#msg2537027 date=1462029270]
wrzuciłam na bazarek okularki przeciwsłoneczne dla bobasa, może ktoś poszukuje?
[/quote]

Co wy macie na myśli mówiąc "bazarek"?  😡  Bo w ogłoszeniach niekońskich nic nie ma...
maleństwo, młoda na długie spacery częściowo sama chce do wózka. Jak się zmęczy. Z 5 km odcinka na własnych nogach pokonuje 30-50%. Oczywiście co chwilę wsiada/wysiada co wkurza. Ale dla mnie wózek to tez wygoda, bo wiozę nim to co musiałabym dźwigać.
[quote author=maleństwo link=topic=74.msg2537027#msg2537027 date=1462029270]
wrzuciłam na bazarek okularki przeciwsłoneczne dla bobasa, może ktoś poszukuje?


Co wy macie na myśli mówiąc "bazarek"?   😡  Bo w ogłoszeniach niekońskich nic nie ma...
[/quote]

https://dzieciowewymianki.fora.pl/
maleństwo   I'll love you till the end of time...
30 kwietnia 2016 19:11
bera7, kurde, to moja jak się zmęczy, to i tak nie chce... Żąda na ręce. I to tylko moje. Jejq, no taki 101% mamofon mi się trafił...
Lotnaa mojej mamie pępek tak odstawał, że ponoć plastrem go zaklejała  😂 Zośka to pierwsze imię jakie mi przyszło do głowy jak tylko zobaczyłam dwie kreski na teście. Ale jak będzie taka zadziora jak wszystkie Zosie, które znam to mam przekichane  😁 Ty w DE mieszkasz? Bo po ang. Ładnie to imię brzmi, ale nie wiem jak po niemiecku  🤔 Ja póki co własnoręcznie kupiłam aż jedno body i mój chłop kombinezonik, resztę dostajemy w spadku po dzieciach w rodzinie i teściowie z Anglii wysyłają paczki. Ciekawe jak długo będę mogła omijać działy z ciuszkami.

I mam pytanie odnośnie poduchy do karmienia. Czy taka z 'wyżłobieniem' będzie ok? Bo mam mieszane uczucia czy czasem dzidziusiowi w tym będzie wygodnie, ja chciałam kupić taką całą miękką ale teściowa mnie uprzedziła i już sama nie wiem
falletta pieknie wygladasz! A pokaz ta poduszke, jakos nie moge sobie wyobrazic tego wyzlobienia 🙂 Ja mam taka miekko-sztywna, ale bardzo fajne sa tez takie wypelnione czyms a'la groszkiem, ze mozna sobie poukladac jak pasuje.
Ale malo w sumie uzywalam rogala szczerze mowiac, od dluzszego czasu juz w ogole.

O rany, jak Iga dzisiaj pieknie spala!!! Po przebojach z usypianiem (bo kupa byla na zakrecie i wreszcie wylazla po godzinie... ech ) od 22 - 3, potem ok 6 i o 7 juz na nogach, az mi dziwnie bylo tak spac i spac!  😁
Ja póki co własnoręcznie kupiłam aż jedno body i mój chłop kombinezonik, resztę dostajemy w spadku po dzieciach w rodzinie i teściowie z Anglii wysyłają paczki. Ciekawe jak długo będę mogła omijać działy z ciuszkami.


To u mnie odwrotnie, zapowiedzi było dużo, że tu i tam spadnie po dzieciakach a jakoś cisza... Więc wczoraj drugą serię dokupiłam.

U mnie tak teraz:
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13119102_1356177207742383_5087005631053518123_n.jpg?oh=bfb62c7880337de94ed2dda7cdeabb67&oe=57AAAD92[/img]
Sorki za jakość, ale Em robiła  😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
01 maja 2016 07:57
RaDag, dzieki!
Śliczny brzuszek  😀

ner, u nas dziś 3, 7:40, i jeszcze śpi  🤔 Ciekawe na jak dlugo ta promocja 😁

falletta, ja tez nie rozumiem, o jakich poduszkach piszesz. Ja mam taka miekka z kuleczkami w srodku, fajnie sie uklada. Teraz juz nie uzywam, ale na poczatku, jak Hania godzinami wisiala na cycu, byla mi niezbedna.

W ogole tak sobie pomyslalam, ze matki musza miec dobrze rozwiniete specyficzne miesnie - na poczatku bolalo mnie od karmienia wszystko - barki, plecy, rece. Teraz ewentualnie plecy, ale to juz tylko od noszenia, a przeciez mała podwoila juz swoja wage z nawiazka.

A imie chcialam takie, ktore bedzie sie tak samo pisalo w wielu jezykach. Zofia to bylaby jakas Sofie, wiec w PL to juz srednio.
Radag śliczny brzuchol, ja też mam taki wielki! 
Radag,faletta my to łeb w łeb idziemy heh i obym jak najdłużej z wami była. Jeden gin terminuje mnie na 27 czerwca,drugi odlicza to,że mam cykle 23 dniowe i twierdzi,że na 20 czerwca.W środę byliśmy na usg w 32 tyg.Wszystko cacy,mam.schize po Olku i jego wodonercze wiec kazała dwa razy spr ale wszystko cacy.Takie ładne fotki zrobił, że jak.pokazuje to nikt nie wierzy,że to 32 tc,córcia  waży 1,8 kg( Olo ważył juz wtedy 2 kg i był 3 cm.dluzszy). Ma śliczny nosek i buzke, lekarz kilka razy mi to powtarzal.Jestem na tel wiec nie mogę wstawić fotki.

Mój Mąż mi oznajmił, że kupujemy wózekxbo mieliśmy taki beznadziejny i  on tym gratem jeździć nie będzie...no milioner!!!  Ale go rozumiem trochę,bo sama marze o czymś extra.Siostra  umówi się z Panem,który mi ładnie wózek wypierze i bd u rodziców ( nie bd musieli wozić,a potem oddam lub sprzedam.)
No i tak... Podobają mi się baby jogger,ale.cena za 2 w1 jednak mnie przeraża...jednak mój Mąż aż takim milionerem nie jest heh.Znalazlam britaxa 2 w 1 i xlandera x pulse ze śpiworkiem za ok1400zl...zakochałam się w kolorze aqua bodajże...taka zieleń.. Aaaaa...jutro skocze do askota obmacac,bo mąż ma wolne. KTORY Z TYCH DWÓCH BYSCIE PREFEROWALY?  Ja niestety doświadczenia nie mam z zadnym...
dziewczyny wstawiam tą poduszkę poniżej. Moja będzie zapinana w pasie, niestety jeszcze do mnie nie dotarła dlatego zdjęcie z neta, w każdym razie ta część na dzidziusia będzie w identyczny sposób profilowana.

RaDag ale brzuuuusio, duży ale zgrabny!

Olesniczanka mi też wyszły dwa terminy, pierw na 22.06 a później 18.06, obaj lekarze twierdzą abym się jednak trzymała tego 18tego. Ale wiadomo +/-, dlatego w planach mam na początku czerwca zbastować i przestać zajmować się firmą - pojadę do babci od, której mam rzut beretem do szpitala.
Co do fotek to ja na początku byłam nimi przerażona! Zombie!!! Dopiero te z 30tc wyglądają fajne i udało się uchwycić jak mała wącha sobie stópkę  😍

Dzięki dziewczyny.
Ja akurat mam poczucie, że malutki brzuś i właśnie taki zgrabny ("na chłopca" ;P ), z wcięciami z boczków- przy Em to byłam jak słonica 😀 No, ale wtedy 26kg, teraz na razie 9...
Ja mam właśnie odwrotnie. Wg miesiączki 27 czerwca a ostatnio po usg wychodziło, że 8 lipca, bo mała malutka, w dolnej granicy niby.
Ale ja to jakoś tak bardzo mniej więcej traktuję...
Em urodziłam 11 dni przed.
Natura to natura 😉
RaDag, mam nadzieję, ze sie nie pogniewałaś za mój komentarz. Brzuszek masz wg mnie "duzy" ale bardzo zgrabny :kwiatek:  mi ciagle mówia, ze mam duży brzuch..ale taki jakby "zbity",wystający,  nie rozlazły...najważniejsze, aby lokator tego brzucha był w dobrej formie, a jak on wygląda to sprawa drugorzędna...

a oto Moja Oliwka Alicja...

ponawiam pytanie o wozek 2 w 1-xlander x-pulse czy britax?

Za duże zdjęcie - przypominam, że maksymalny rozmiar to 800 px na dłuższym boku.
faletta RagDag Super brzuchole! Niech maluchy rosna i daja wam zyc na koncowce 😉

faletta Szczerze, to nie nakarmilam sie bezposrednio z piersi za duzo ale poduche taka z kuleczkami mialam juz przed porodem z 3 miechy i naprawde mnie ratowala! Spalam sobie w roznych pozycjach, podkladalam ja sobie, no i moj prawie caly porod na jednym boku ciala ze mna byla. Nie oddam jej never!!

Moje dziecko jest przegenialne  😍 Powiedzmy, ze "wychowanie" lub lepiej mowiac nasze podejscie do dziecka juz przynosi interesujace rezultaty. Pisalam, ze sa ou nas tescie. Nadopiekunczy- a jak. Latajacy ciagle i w kazdej sytuacji za P. Ona nie jest przyzwyczajona do takiego traktowania, i o ile czesto nie mam jej w zasiegu wzroku, no w zasiegu ucha juz owszem. I ona wlasciwie sama sie obsluguje zabawa, a jak chce towarzystwa, to przylazi i wymownie patrzy. Ewentualnie wisi na nodze, ale to juz inna bajka. Wczoraj tak sie wkurzyla na stala kontrole, ze uciekala przed babcia i dziadkiem i widzialam doslowna ulge na jej buzi, kiedy zamknelysmy sie w pokoju same i bylo tak jak zawsze. Wczoraj na probe pierwszy raz dziadek usypial Paulinke wg naszych wskazowek, bo dzis sobie idziemy pod wieczor w cholere. Kurcze, cale 5 minut mu to zajelo!!! Az bylismy w szoku. Z drugiej strony wszyscy mieli treme, bo to pierwszy raz ktos inny niz mama lub tata odsylal P. do lulandii. Fajne mam dziecko  😅
Nie no, coś Ty 😀 Ciążowy to duży 😀
Mówię tylko o moich własnych odczuciach, perspektywie.

Ja jestem fanką x-landera, to już mówiłam 😉

Pandurska- z tym "życiem", to się przyda. Mała daje czadu nieźle... Jest mi to zupełnie obce, bo Emisia mnie nie kopnęła chyba ani razu. W ogóle się nie kręciła, od początku usg to końca była ustawiona do porodu, jedyne co to się przeciągała i czkawkę miała, a tu jest niezła jazda. Aż czasem klękam jak mi się nogi ugną z zaskoczenia 😀
Oleśniczanka ja bym brała x-landera. Sama miałam upatrzonego xlandera x-move ale bałam się komplikacji z wysyłką z Polski, wiec staneło na baby jogger city mini gt (wysyłka z usa :wysmiewa🙂. No piękny z gondola to on nie jest ale juz nie moge sie doczekać az mała przesiądzie sie w spacerówke 🙂


Wy o duzych brzuchach, na mnie ludzie sie patrza z dziwnym uśmiechem, kręcą głową i wspołczują 😉 Ale za dwa dni o tej porze powinnam byc już rozpakowana
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
01 maja 2016 13:04
Diakonka co kupilas? 🙂 Ja sprzedaje, 5 chust to zdecydowanie za duzo 😁 A Teneryfa, zazdrooooooooooo!!!


Prawie wszystko z tego stosu🙂 I jeszcze 3 w drodze🙂

[quote author=maleństwo link=topic=74.msg2530960#msg2530960 date=1460965306]

Diakonka oni jeszcze chcą siedzieć w chuście?

Zazdroszczę wakacji... Sami czy z młodymi?
[/quote]

Chcą! Tzn często muszę na nie "polować", ale jak juz uda się zachustować to siedzą🙂 Czasem dłużej, czasem krócej, w zależności jaki czas, np jak się zbliża drzemka to siedzą aż nie zasną, na spacerze, w zoo (na wakacjach), czy jako transport z punktu a do punktu b siedzą chętnie. Jak są głodne to nie chca siedzieć.

Na wakacje wzięliśmy moja Mamę, dzięku temu udało się jakoś odpocząć, a i kilka spacerów, czy wieczorów sami zaliczyliśmy.
Ale podróż samolotem koszmarek. Autokarem, samochodem na miejscu też - Nelka rzyga.
Poza tym - mega fajnie z takimi maluchami, fajnie jest im pokazywać nowe rzeczy, w Loro Parku (takie super zoo, z orkami, pingwinami itp) szalały z radości.

Bez chusty sobie nie wyobrażam wakacji🙂

galantowa jak Ciebie czytam to dochodzę do wniosku po raz kolejny, że trafił mi się niezły hardcore! dla mnie Twoje opowieści są z innej bajki, ja miałam 4 miesięczny koszmarek 😲 super, że ogarniacie :kwiatek:
maleństwo   I'll love you till the end of time...
01 maja 2016 16:23
Diakonka, wow. Moja już nie chce siedzieć. Na chwilę na ręce, ale generalnie sama.
I mega zazdroszczę wakacji. Dawno nie byłam i prędko noe pojadę.
Diakonka jestes szalona!!!  😜
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
01 maja 2016 20:12
Diakonka, opowiedz o tej podróży samolotem. Rok temu lecieliśmy i Hania spala w obie stronty. Bylo super, ale byla mlodsza, a i w jedną i w drugą stronę lecieliśmy w nocy. W tym roku wstępnie też coś planujemy we wrzesniu i jestem ciekawa jak to będzie.
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
01 maja 2016 21:46
Dziewczyny, wybaczcie ze ogłoszenie, ale mam do oddania troche ciuszków dziewczynskich. Tak od malutkich do 74 cm. Moze nie wszystkie sa rewelacyjne, czesc takich, ktore dostałam i nigdy nie użyłam bo nie dokończ mi pasowały, ale wszystko w dobrym i bdb stanie. Jakby ktos był chętny ro piszcie PW. Oddam za koszta wysyłki.
Wizja, ja mogę prosić jak nie  ma chętnych. Pisze.pw,proszę daj znac czy aktualne.Dziekuje
Lotnaa   I'm lovin it! :)
02 maja 2016 11:14
Diakonka, ale super!   😜

Kurczak, a ile Hania miała, jak lecieliście? My właśnie myślimy o wakacjach i mamy straszny mętlik w głowie. Takie małe dziecko po prostu jest na kolanach, jakoś przypięte dodatkowymi pasami? 

Edit: Czy w 4.20m da się zamotać kieszonkę i kangurka? Czy lepiej 4.70?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
02 maja 2016 16:30
Lotnaa, 11 miesięcy. Tak jak piszesz maluszek siedzi na kolanach i jest przypięty pasem do pasa opiekuna. Niewygodnie jest jak cholera, ale da się przeżyć. Mój mąż też bardzo obawial się tej podrozy, ale poza niewygodą było naprawdę super. Dziecko najpierw wszystkich czarowało, a w momencie startu już spalo.
Dworcika   Fantasmagoria
02 maja 2016 19:06
Dworcika wymarzona majówka!  😍  Jak samopoczucie po powrocie w siodło?
Dworcika   Fantasmagoria
02 maja 2016 19:45
Fajnieeee! 😍 W sumie pojechałam kawałek, może z pół godziny, może nawet nie. Mąż pojeździł dłużej, chociaż on generalnie niejeżdżący 🙂 Ale sam wypad do stajni był super. Szkoda tylko, że takie wypady to raczej rzadka sprawa będzie. Muszę obmyślić jak to z młodym ogarnąć.
ash   Sukces jest koloru blond....
02 maja 2016 20:49
Lotnaa, my lecieliśmy jak Timi miał prawie 7 msc.
Spał pierwsza polowe lotu, a pózniej czarował podróżujących 🙂
Nie było nam niewygodnie, w pasach przypięty był tylko przy starcie i lądowaniu.
w niektorych samolotach jest dostepna opcja lozeczka, ale trzeba zglosic wczesniej chec. Tylko to chyba w normalnych liniach i pewnie bardziej przy dluzszych lotach, ale zawsze mozna spytac 🙂

Lotnaa kangurka spokojnie, kieszonke tez przy dobrym dociagnieciu 🙂 My dzisiaj wpakowalismy Ige w Ergo i jestem zachwycona! Mega komfort (duzo wygodniej i lzej niz w chuscie... hue ) i moze to dziwne, ale dopiero w ten sposob poczulam ta magie! Iga mogla przytulic swobodnie glowke i nie obijala mi sie o zeby, a ja sobie z nia odkurzalam, spiewalam jej i prawie odleciala. No mega! 😍
Lotnaa   I'm lovin it! :)
02 maja 2016 22:24
Dworcika, ale zazdro!  😍

ash, Kurczak, dzięki! My juz sami nie wiemy, czego chcemy. Albo UK w sierpniu, albo coś cieplejszego we wrzesniu. Tylko jakos sobie nie moge sobie wyobrazic spakowania calego tego majdanu do samolotu. Ostatnio jadac do Polski ledwie sie w Avensis kombi zmiescilismy, chlop juz chcial bagaznik na dach zakladac  🤔wirek:

ner, to brac to 4.20 czy od razu kupowac wieksza? Bo kangurka jeszcze nie opanowalam, a jesli kieszonka na styk... Upatrzylam indio w dobrej cenie i teraz mam zagwozdke.

A co do nosidel - wiem, ze to juz maglowalismy. Ale dlaczego do nosidel nadaja sie dopiero siedzace dzieci? Bo jak tak patrze, to przeciez ich pozycja jest chyba taka sama jak w chuscie? Czy mniej stabilna?

Manduca vs Ergo?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się