Kupno konia

Nirvette   just close your eyes
15 kwietnia 2016 23:14
Co sądzicie? A może znacie tego konia? 🙂
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/36139
grzbiet  🙄
Dava   kiss kiss bang bang
16 kwietnia 2016 13:26
Dava, KaNie, przez to napisałam, że radze dokładnie konia przebadać... poza tym jest sztorc, nie pojawił się on po 1,5 roku.  🙄 😜 I czytajcie z zrozumieniem, proszę. Po sporym wysiłku koń kulał i to właśnie na tą nogę. Nie widziałam rtg, ale koń został oddany, bo jako koń do sportu został przez weta zdyskwalifikowany.
Wy to chyba drugie dno widzicie..  🤔


Napisalas to zupelnie innym tonem  🤣
Jakby wszystkie konie ze sztorcem byly takie problemowe, to pewnie z 1/3 ze sportu musiala by odejsc na te Twoje slowa  🙄

Konie kuleja z roznycj powod, jesli nie byl badany to  😲 Sa konie, ktore pod siodlem albo konkretnym jezdzcem chodza zle albo na probach nie sa czyste, a w dalszym badaniu tak itd. Itp.
Pisanie o czyms co sie stalo 1,5 roku temu jest zwyczajnie nietaktem.
Dzisiaj jesli ktos nie bada konia przed kupnem to chyba nie ma internetu  😉 albo zwyczajnie nie ma ochoty. Nie ma niedoinformowania jak dawniej, wszystko mozna sprawdzic, dowiedziec sie i zrobic badanie u ktorego sie weta tylko chce...
desire   Druhu nieoceniony...
16 kwietnia 2016 16:04
Dava, gdzie napisałam, że nie był badany? 🤣
no nie wiem, osobiście bym sie nie pisała na konia do sportu z sztorcem, ale kto co lubi. i wiem, że takie konie dają radę w sporcie, prosze się już nie czepiać. 😉
gdybym nie wiedziała tego co wiem i byłoby to nieistotne to bym w ogóle o tym konkretnym przypadku nie pisała.  🙄 😤
Jesli zdrowy to brac !
Czy zdrowy będe wiedziała w poniedziałek po wizycie weterynarza, dodam tylko że kon dla amatora do małych skoków  🙂

Feniksowa
Całkiem fajna, oprócz tego,że troszkę nie szanuje drągów 🤔

Pauolo, skąd ten wniosek? 🤔

_Gaga
Chyba, że z moim słuchem coś nie tak, ale ja tam słysze ciagle kopytka na drągach  😜
Pauolo, aaa ja mam dźwięk wyłączony 🙂
😀
Włączyłam głos, wyłapałam chyba 3 puknięcia. Nie przesadzałabym tym nie szanowaniem drągów.

anai
Dlatego napisałam, że troszkę 🙂
To ja znam sporo koni nie szanujących drągów, skoro puknięcia na parkurze to oznaka nieszanowania.
Mnie by bardziej zastanawiał fakt umieszczenia filmiku sprzedażowego ze zrzutką. Nie ma innych? Ale z drugiej strony koń wystawiony za śmieszne pieniądze więc czego sie spodziewać. Ale znowu nie najmłodszy. Wydaje mi się że można dołożyć niewiele więcej i mieć lepszy zwierzatko, przynajmniej trochę młodsze.
Dla mnie za nisko podnosi nogi, tyle
Co prawda pytałam również w wątku o wetach, ale tutaj chyba jest większy "ruch" a temat dla mnie pilny🙂 a więc chciałabym zrobić tuv w okolicach Poznania. Z kliniki od dra Przewoźnego został oddelegowany do tego dr Bartosz Jankowiak (lek. wet. ze specjalizacją w chiropraktyce i stomatologii). Co sądzicie o badaniu kupno-sprzedaż przez osobę z takimi specjalizacjami? Dra nie znam osobiście i nic o nim niestety nie słyszałam, dlatego będę wdzięczna za jakieś informacje o nim bądź też polecenia kogoś innego do zrobienia tuva (dr Złoto wiem, że dobry, ale chciałabym kogoś innego bo badał już kiedyś tego konia).
Mnie by bardziej zastanawiał fakt umieszczenia filmiku sprzedażowego ze zrzutką. Nie ma innych?


Sprzedający pokazał uczciwie konia jakim jest. Zapewne mógł zmontować w filmie pięć życiowych skoków. Wolę to pierwsze. Dla mnie klacz najciekawsza z tego powodu, że potomstwo matek po Nobody bardzo często przejawia wiele cech Indoctro
Chcę tylko napisać ku przestrodze - u nas w stajni koleżanka kupiła konia - Ziębę - 14-letnią kobyłkę, właścicielka mówiła że była po operacji czipa, ale po za tym wszystko ok. Konik miał być do lekkiej rekreacji więc nie ma problemu. Wszystko wydawało się spoko, konik przyjechał już do nas do stajni, po czym dzień później koleżanka znalazła w internecie ogłoszenie, gdzie ten sam koń jest do ODDANIA, przeszła 3 operacje usunięcia czipów, kolejnego ma wykrytego i oprócz tego ma niezdiagnozowaną kulawiznę. Także konik od razu w dzień odkrycia tego faktu wrócił do byłej właścicielki, która zwróciła pieniądze za konia, jednak za transport w obie strony płaciła koleżanka, także i tak parę stów w plecy....
Tutaj link do aktualnego ogłoszenia: http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/35240?q=&plec=&masc=&rasa=&lokalizacja=12&przeznaczenie=&cena=&strona=
A tu screen starego: [img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/13162253_1014776171924124_2135285914_n.jpg?oh=24b9b9a9b17c8c296a131fab459dc16e&oe=57313431[/img]
Moze została właśnie wyleczona "do końca"  😎
Z pewnością, trochę środków dopingowych i koń hula jak talala...przez 2 tygodnie...
malem doktora Bartka znam osobiście i bardzo polecam!
Robi wiele takich badań w naszej stajni, ponieważ jedna z pensjonariuszy handluje końmi.
Złych opinii nie słyszałam 🙂
jagoga dziękuję za informację. Zdecydowałam się w końcu na dra Bartka Jankowiaka, o którego pytałam tutaj na forum. Myślę, że dobrze zrobiłam. Badanie tuv bardzo sprawnie przebiegło. Ze strony kupującego myślę, że do polecenia (widzi dużo i jest jak dla mnie bardzo zachowawczy, więc raczej nic nie pominie).
Dla mnie za nisko podnosi nogi, tyle


Ma 16 lat i już wszystko co mogła w swoim życiu pokazała. Zawodniczka jedzie wszystko do przodu nie widząc odległości a koń stara się sobie nóg nie poobijać. Pomijam że jest rozciągnięty jak szmata po podłodze. Ktoś tu nie wie że jeździectwo nie polega na zap.....u  😉

Tak się właśnie przerabia konie z potencjałem na konie do P - Klasy  🙄

Ale jak ktoś potrzebuje konia którym chce na pałę podróżować przez P klasę , to warto.  😉
desire   Druhu nieoceniony...
16 maja 2016 19:00
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/37249?q=&plec=&masc=&rasa=&lokalizacja=&przeznaczenie=&cena=3&strona=2

ja wiem, że ceny idą w góre, ale serio za przeciętniaka do rekreacyjnego tuptania trzeba będzie zapłacić 20tyś.?
Myślałam, że za takie pieniądze koń powinien się ciut lepiej zaprezentować (chyba, że pokazałby coś pod innym jeźdźcem, który na przykład nie wychodziłby przed konia 😉).  👀

edit: Smoku, a mógłbyś tak z łaski swojej zobaczyć reszte filmików w ogłoszeniu tego konia? Według mnie pod bardziej doświadczonym jeźdźcem kobyła prezentuje się lepiej, na pewno jest mniej rozciągnięta niż pod młodą zawodniczką, która no.. uczy się i widać, że nie obyta jakoś super. 😉 Szkoda, mogli wstawić zamiast tych lichych Ptek porządnie przejechane L.

desire
Nie żeby coś,  ale skąd wiadomo że kosztuje 20 tys?  🤔
Szkoda, mogli wstawić zamiast tych lichych Ptek porządnie przejechane L.


Pierwsze wrażenie robi się tylko raz.! Może najwyższa pora podchodzić profesjonalnie do sprzedaży. Potencjalny kupiec nie będę się zastanawiał co koń pokaże pod profesjonalnym jeźdźcem tylko przejdzie do następnego ogłoszenia.Dzisiaj ludzie mają wybór a sprzedaż konia , samochodu , motocykla czy mieszkania to sztuka.

Ja opisałem to co widzę , czyli to co widzi potencjalny kupujący a nie co by było gdyby było ! ( gdyby na tego konia wsiadł np. Ehning ) 😉

desire- W mojej ocenie to może być ciekawy koń i niekoniecznie do tuptania . Tylko po co facet który ni grzyba nie widzi żadnej odległości i się z nią szarpie na niej skacze ? Chyba żeby zaprezentować dzielność konia.  🙄
[quote author=desire link=topic=1647.msg2543808#msg2543808 date=1463421608]
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/37249?q=&plec=&masc=&rasa=&lokalizacja=&przeznaczenie=&cena=3&strona=2

ja wiem, że ceny idą w góre, ale serio za przeciętniaka do rekreacyjnego tuptania trzeba będzie zapłacić 20tyś.?
Myślałam, że za takie pieniądze koń powinien się ciut lepiej zaprezentować (chyba, że pokazałby coś pod innym jeźdźcem, który na przykład nie wychodziłby przed konia 😉).  👀

Cena chyba jest tak wysoka ze wzgledu na DOBRY RODOWOD jak napisali w ogloszeniu  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się