Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Mundialowa wszystkie warunki poza niestandardowym kształtem spełniają kubki z www.fotokubek.net, może jak napiszesz do nich to wymyślą coś, bo obsługę klienta mają spoko 😀
zuza   mój nałóg
02 maja 2016 18:59
Kupiłam drzewko w sklepie ogrodniczym.Chciałam takie z różowymi kwiatkami i jeszcze dopytywałam,czy na pewno będą różowe.Bylo to z 2 tyg.temu.Drzewko przywiozłam,nie Łatwo bo spore i kolczaste,wsadziliśmy i teraz są spore juz paczki.Biale.Bardzo zależało mi na konkretnych różowych,maja tez inny kształt.Białe były też w sklepie ale tańsze.
I teraz nie mam pojecia co robić?Jest szansa,ze mi wymienią drzewko?Nie zalezy mi na tych 10 zl różnicy tylko jestem wściekła bo białego nie chciałam.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
03 maja 2016 10:37
zuza złóż reklamacje na rachunku będzie cena i nazwa różowego, więc podstawę masz. Myślę nawet, że ja pokusiłabym się o walkę, żeby dali Ci różowe a to białe zostawili już dla Ciebie skoro już wsadzone i nie tak łatwo je wziąć do sklepu oddać.
Tak mnie jakoś wzięło na przemyślenia... Kumulacja Lotto 30 mln... puściłam sobie 3 losy, ale co dalej... tutaj rodzą się pytania. Co z taką wygraną się robi. Ja to wygląda? Tzn przekazanie takiej kasy. Na konto, okey. Ale z tego co wiem to większość banków jest ubezpieczonych do określonej kwoty (najczęściej do 250 lub 500 tyś) Czyli co, musiała bym założyć tyle kont? Tzn nie wierze jakoś że trafię szóstkę ale rodzą się techniczne pytania 😀 Ktoś wie jak to wszystko wygląda?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
03 maja 2016 14:49
ChemiK to już zależy od Ciebie co zrobisz  😉 Są lokaty, można kupić akcje czy obligacje, albo zaryzykować którąś z bardziej ryzykownych opcji  😉 Moim zdaniem zdecydowanie warto zainwestować w jakąś nieruchomość, jeśli nie chce się wydawać pieniędzy tylko je trzymać  🙂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
03 maja 2016 17:08
Przede wszystkim dostaniesz wygraną pomniejszoną o 10% podatku, zawsze to trochę mniej kasy do rozlokowania 😂 A przesyłają na konto, cytując onet gdzie gadali z gościem z totka "Jeśli są to naprawdę duże kwoty to zalecamy naszym graczom przelew wygranej na kilka kont bankowych. Odradzamy oczywiście odbieranie wygranej w gotówce. Byłoby to niebezpieczne, gdyby gracz wychodził od nas z walizkami pełnymi pieniędzy. Ostateczna decyzja zawsze jednak należy do gracza - może on wziąć gotówkę, może przelać pieniądze na jedno lub kilka kont. Ta ostatnia opcja wydaje nam się najbezpieczniejsza, a bezpieczeństwo graczy jest dla nas najważniejsze". Na odbiór nagrody jest 60 dni więc można założyć w tym czasie nowe konto/a jeśli twoje nie obsługuje takich kwot. Banki na pewno mają oferty VIP gdzie nie musisz się martwić że z taką kasą coś się stanie 😉
Dzięki 🙂
Czy ktoś może wie, gdzie mogłabym obejrzeć Pitbulla Nowe Porządki za darmo? Ca cda ani nigdzie indziej nie mogę znaleźć..  :kwiatek:
zuza   mój nałóg
03 maja 2016 18:17
xequus dziękuję.Jutro idę do sklepu.Zobaczymy co zaproponują.
Czy ktoś może wie, gdzie mogłabym obejrzeć Pitbulla Nowe Porządki za darmo? Ca cda ani nigdzie indziej nie mogę znaleźć..  :kwiatek:

Nigdzie. Trzeba czekać aż na dvd wyjdzie, dopiero może wtedy ktoś w internet wrzuci.
Gillian   four letter word
03 maja 2016 21:35
widziałam na zalukaj.
Nie chcę wciąż  🚫 w wątku poświęconym wstawianiu zdjęć zatem pytam tutaj, może ktoś odpowie.

Jakie spotykaliście stawki "wynajmu" konia do zdjęć? Liczone były od ilości fot, godzin czy jako cały dzień?
desire   Druhu nieoceniony...
04 maja 2016 16:49
ChemiK, patrząc na to: http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/dyrektywa-brdd-depozyty-w-bankach,164,0,2041764.html bałabym się jednak na konta. 😂  chyba, że w jakimś szwajcarskim banku. 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 maja 2016 18:03
maluda, godzinowo jest chyba najlepiej, opłata jak za jazdę, albo jak sobie właściel umyśli.
Konie rzadko dłużej niż godzinę wytrzymują 😉
Dziękuję!  :kwiatek:
Mam prawdopodobnie bardzo  żółtodziobowe pytanie. Mój koń od jutra będzie dostawał Engemycin 10%, przez 4 dni. Czy mogę ją w tym czasie chociaż lonżować? W ulotce nic nie ma, a weta zapomniałam zapytać...  😡
cassines ehhh... nic to... trzeba czekać 🙁
Gillian no właśnie na zalukaj nie ma, pewnie jakaś kamerówka była, ale usunęli.
Dzięki  :kwiatek:
Dostałam wczoraj od znajomych suchy chleb dla koni. To znaczy w założeniu miał być suchy. Niby w bawełnianej torbie, ale... W środku między luźnymi kawałkami cały bochenek chleba krojonego w folii. Oczywiście zaparzony, spleśniały, a ta pleśń poszła i po tych kromkach luzem...
Mam siatę chleba z pleśnią. :/ Co z tym zrobić?
Jednak chleb tak do śmietnika to głupio. Ale chyba nawet ptaki nie bardzo się tym powinny pożywiać. Do głowy przychodzą mi tylko mrówki, bo te by na pewno nawet w takim stanie chleb zagospodarowały. Tylko gdzie ja znajdę tyle mrowisk? 😉
Ascaia, chleb można spalić jeśli nie nadaje się do jedzenia dla "nikogo", a nie chce się go wyrzucać.
Ascaia, - w lesie? Idż na spacer z siatą, znajdź mrowisko i poczęstuj 😉 Lub wywal po prostu jednak.
Możecie polecić mi kuriera, ktorym bede mogła wysłać siodło? Zalezy mi na tym zeby osobiście je odebrał i miło by było jakby miał ze sobą cos w co mogłabym je zapakować. 😉
Ascaia wyrzuć na nęcisko dzikom, jeśli masz blisko do lasu. Poradzą sobie z pleśnią 🙂

Sonkowa kurier raczej nie przywiezie Ci takiego gabarytu opakowania i nie będzie czekał, aż to zapakujesz. Jak wysyłałam siodła brałam duże kartony z dyskontu np. Lidla. Siodła wysyłałam pocztą, z kurierów polecam DHL i UPS.
Sonkowa, ja swoje wysyłałam DHLem, wszystko było w porządku 🙂. Ale pakowałam sama.
Ascaia - dać na kompostownik?
maluda, Powiem Ci jak ja to robię w Mielnie, z końmi mojej teściowej, u której "wynajmujemy" konie do zdjęć dość często.
Jeśli to mają być zdjęcia na plaży (a tak jest najczęściej) to muszę brać pod uwagę około 2-3 godzin mojej pracy.
Normalny teren na plażę kosztuje 100-150 zł i zajmuje 1,5-2 h czasu.
Cenę za każdym razem ustalam indywidualnie, i "normalnego" terenu i sesji zdjęciowej na plaży.

Cena zależy od:

-Czasu trwania.
-Pory roku/sezonu. Lipiec/sierpień drogo, poza sezonem taniej.
-Pogody! (Jeśli mówimy o plaży). Jak mocno wieje jest dużo trudniej, ale wszystko się da.

- Umiejętności jeździeckich klienta.
Jeśli jest to zaawansowany jeździec, który sam sobie konia siodła, ogarnia, jedzie ze mną na plażę, galopuje, wchodzi do wody itd... To płaci tyle samo albo niewiele więcej niż za "normalny" teren.
Jeśli jest to osoba jeżdżąca słabo albo wcale, to świadczę usługę dostarczenia konia na plażę i kasuję co najmniej tyle co za 2h teren.
Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby była to osoba jeżdżąca słabo/wcale. Trzymam konia na lonży, lonżę się usuwa w fotoszopie, żeby wyglądało, że niby sama sobie jedzie. 😉

-Tego kto ma te zdjęcia robić.
Jeśli ja, to liczę sobie ciut więcej. Oczywiście ja pstrykam tylko jakieś mega amatorskie fotki telefonem, ALE np. mogę jedną ręką nakręcić film w galopie, gdy klient galopuje obok mnie. Wielu osobom bardzo pasuje taka opcja, nie zależy im na profesjonalnych zdjęciach, tylko na tym, żeby mieć fajną pamiątkę z plaży. Dla klienta i tak wychodzi to duuuużo taniej niż zapłacenie mi za wynającie konia osobno i profesjonalnemu fotografowi osobno.
Jeśli jest to własny fotograf, to nie wnikam, tylko kasuję swoje.

Miałam też kilka zleceń ślubnych. I tu już sprawa wygląda inaczej.
Jeśli na konia ma wsiąść panna młoda w białych, powiewających szmatkach, a do tego w ogóle nie umie jeździć konno, to po pierwsze warunkiem jest odbycie lekcji próbnej na maneżu, przy stajni, bez szmatek i ze szmatkami.
Liczę sobie czas przygotowania do tego i jeźdźca i konia, jak za normalną lekcję jazdy konnej.

Jest też opcja zdjęć bez wsiadania, tylko z końmi obok lub w tle, na plaży (drożej), lub przy stajni, na łące (taniej).

edit:

A! I jeszcze w przypadku fotografów z zewnątrz mam wygórowane wymagania.  😎
Jeśli zdjęcia robi np. "moja" Gosia Mąkosa, to jestem niemal skłonna nic za to nie wziąć, bo wiem, że te zdjęcia będą tak cudne, że zrobią nam reklamę. 😉
Podobnie jeśli będzie to ktoś inny, ale "2w1", czyli profesjonalny fotograf KONI, będący zarazem świetnym jeźdźcem, wiedzącym jak dobrze i źle może wyglądać ten sam koń, we wszystkich chodach i w stój.
Ale jeśli zdjęcia robi profesjonalny fotograf, nie mający zielonego pojęcia o koniach, to musi OBOWIĄZKOWO wysłuchać mojego wykładu na temat tego, że koń w stój, od frontu MUSI mieć uszy do przodu, a w ruchu ma wyglądać tak i tak, taka faza galopu jest ok, a taka beznadziejna... i jeszcze najlepiej fotograf musi obiecać, że zdjęcia przed umieszczeniem w necie przejdą moją aprobatę. 😉

Przykład:

Raz, zupełnie przypadkowo napatoczył się na plaży MEGA profesjonalny fotograf, nie mający zielonego pojęcia o koniach. Po prostu spacerował sobie po plaży i trafił na nas.
Ja w tym momencie miałam dwóch klientów, jeden po drugim. Chłopak kompletnie niejeżdżący, pragnący mieć po prostu kilka zdjęć (zrobionych przeze mnie), oraz para młoda ze swoim, profesjonalnym fotografem, także nie mającym pojęcia o koniach.
Ten przypadkowo napatoczony, mega profesjonalny, pstryknął nam za darmo kilka fajnych ujęć, w tym zrobił mi super panoramę w galopie. A ja w podzięce wytłumaczyłam mu potem mailowo jak wyglądają dobre i złe zdjęcia koni z perspektywy osób jeżdżących konno.

Chłopak kompletnie niejeżdżący, cały czas na lonży, lonża usunięta:



Koń wygląda beznadziejnie, ale dla kolesia to jest zdjęcie marzeń. Siedział na koniu 20 minut, zapłacił 150 zł i był przeszczęśliwy z efektu końcowego. Dostał około 10 zdjęć.

O tak go kręciłam na lonży i z tego się wybrało ujęcia:



Przygotowanie do wsiadania panny młodej, oswajanie Szoguna z powiewającą firaną:



I moja panorama, widać czekającą parę młodą:

Jesteś kochana! Bardzo wyczerpująca odpowiedź i dobrze, czuję się usatysfakcjonowana.
Wiem na czym stoję.
Potrzebuje obkleić teczke i foliową/plastikową okładką, taką gładką, średnio sztywną. Obkleić tekturką/brystolem. Magik nie dał rady - kartka się odkleiła. Ktoś coś? Tak żeby nie kosztowało milionów monet?
Gdzie znajdę plik który dam do podpisu po zdanym konkursie licencyjny dla sędziego? (wypadła mi fachowa nazwa z głowy)  🤔  😡
Szukam w necie i nigdzie go nie mogę znaleźć a wstydzę sie zapytac w innym wątku (i co za tym idzie ujawniać że mój kolor włosów to blond  🤦 )
Sędziowie mają swoje druki. Idziesz tylko do budki po konkursie odebrać
Kto pamięta w którym wątku była fota z rozprężalni na zawodach west na których było fuuuuuul koni?  👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się