Kącik Rekreanta cz. IX (2016)

BUCK   buttermilk buckskin
02 maja 2016 12:47
nareszcie mogę sie tutaj wpisać, i ujawnic z moją niszową rekreacją  🤣



P.S. kastorkowa - zmobilizowałaś mnie do utworzenia galerii  😉 🙂
wątek zamknięty
BUCK, o rety, jaki cudny! 😍 Co to, kto to i co porabiacie? 😀 Powiedz coś więcej!
wątek zamknięty
BUCK   buttermilk buckskin
02 maja 2016 15:22
harja  🙂 jako cicha wielbicielka Twojego  😍  dziekuję za ciepłe słowa 🙂🙂 

co to ?  kto to ? -  NN wałaszek lat 18, zapewne kundel jakich mało, bo zimnokrwiste takiej maści są chyba niezbyt często spotykane 😉
co porabiamy ?  staramy sie zajmowac (poza jedzeniem  🤣 ) jazdami spacerowymi 🙂  najbardziej lubimy wałęsać się po okolicy, ugory, miedze, lasy, wiejskie ścieżki  🤣 🤣  i tak nam upłynęło prawie 16 lat  😅
wątek zamknięty
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
02 maja 2016 15:47
BUCK więcej zdjęć! Cuuudowny  😍
Robakt nie, nie, nie widziałam już na facebooku to zdjęcie  😜


Naszego pecha ciag dalszy, czyli przypałętała sie do nas jakas infekcja dróg oddechowych  😵 Nie obeszło sie bez antybiotyku, ale juz jest lepiej tfu tfu a żeby nie było tak smutno mały śmieszny akcent i dowód na to że nikt nie lubi zastrzyków  😁

wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
02 maja 2016 18:41
Robakt o boziu kto go tak skrzywdził tą grzywką  😀
Buck jest CUDOWNY i cieszę się, że przyczyniłam się do ujawnienia go  😍 😍 😍
wątek zamknięty
BUCK, bardzo chętnie będę was śledzić i z jeszcze większą przyjemnością zaglądać do tego wątku 😍 Poproszę o więcej fotek! Jest naprawdę niezwykły, o niespotykanej maści 🙂
Ile w ogóle ma wzrostu? Wygląda na wielkokonia 😀
(Dziękuję za miłe słowa dot. Siwego :kwiatek: )
wątek zamknięty
BUCK   buttermilk buckskin
02 maja 2016 21:31
harja  wielkokoń to on nie jest, na szczęście, bo udaje mi się resztkami sił wsiąść w siodło bez stopnia, co przydaje się w terenie, jakby co 😉

dobrałam zdjęcie i jeździecko rekreacyjne 😉 oprowadzanka jako początki jeździectwa 😉  i pokazujące że jest niewysoki, tylko masywny 🙂  próbowałyśmy w stajni 2 razy go zważyć taśmą taką specjalną, ale.... jakieś krótkie je robią.. 😉

wątek zamknięty
Dziękuję za miłe słowa! Za niemiłe też 🙂
Obie się uczymy, ja staram się dogonić mojego konia i jeździć coraz lepiej. W końcu jesteśmy na dobrej drodze.
asds, przepiekny koń!!!!
wątek zamknięty
asds   Life goes on...
02 maja 2016 22:42
xequus Ta mina pełna podejrzeń...


rtk

Bardzo dziękuję w imieniu Juno! Koń o bardzoo dużej cierpliwości do mnie i mojej pseudo jazdy - ale powoli się poprawiam!
Miło znów widzieć ciebie z twoja laleczką w pracy!

I takie jeszcze jedno zdjęcie z weekendu 🙂.

[img]https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/13094122_257875794563078_2375347856428318092_n.jpg?oh=5eb928c52eddea88a6cec46a1f085f92&oe=57A05940[/img]

Oraz jeden prawie majestatyczny portrecik! 😀

[img]https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13015291_252693398414651_2878051726715385505_n.jpg?oh=e46513955f8ea22fb0d96bd1984dca78&oe=57AC4FFA[/img]
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
03 maja 2016 09:19
Ciężko się przebić i nadrobić zaległości więc wybaczcie, że znów wyskakuje z lodówki :kwiatek:

A u nas za to się dzieję duuużo, w czwartek zmiana stajni, w piątek świetny trening skokowy w końcu na dworze, Hello fruuuuuuwał 😍 za to największą niespodziankę miałam w niedzielę...leżę u znajomej kosmetyczki w domu i telefon "Ej Karolina, bo Gucio odwalał w koniowozie jak był sam, więc wpakowaliśmy Hello, chcesz startować?" 😁 tak więc zawody na spontanie, pocisnęłam dwa razy L klasę, pierwszy przejazd był szybki, ale do większości pasowało, nie trzymałam za bardzo go, starałam się dać mu galopować, ale...pomyliłam trasę..Drugi przejazd już był na wariata więc nie ma się czym chwalić nawet.
Jedno zdjęcie:

I filmik pierwszy przejazd
wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
03 maja 2016 12:30
Pozdrawiamy po L-atającym majowym weekendzie :-)


W akcji:













Fot. K.Kupijaj, M.Żółtańska oraz K.Broda


I po godzinach:









:kwiatek:
wątek zamknięty
BUCK, ale ciała do kochania.  😍
xequus, jak to mówią nieszczęścia chodzą parami, ale będzie dobrze  🙂
asds dawaj więcej fotek, piękny jest  🙂
Hermes, szalejesz kobieto, intensywny weekend jak widzę  🙂
darolga, i jak poszło...? Fotki świetne.  🙂

Rudej w wersji skokowej dawno tu nie było 😉



i kucka tym razem pod większym dzieckiem  😉


wątek zamknięty
ja żegnam się radośnie z Emiratami, konie są już w samolocie do Niemiec, ja mam jeszcze kilka godzin oczekiwania. Wrzucę Wam więc filmik z najtrudniejszym koniem, z którym kiedykolwiek pracowałam i jednocześnie z którym zrobiłam największy progres. Duma mnie rozpiera, szef docenił, to mogę chyba i na volcie pokazać 😉
wątek zamknięty
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
03 maja 2016 17:15
Hermes ale spontan 😀
Draolga szczęka opada do ziemi jak zawsze, ale on fruuuuwa  😍
Asds popieram, dawaj więcej zdjęć
Brzezinka Rudej pasuje i latanie i pingwinienie 🙂 a kucol ma potencjał, mój ulubiony rewoltowy kucol 🙂

A my ostatni dzień majówki spędzamy tak. Bo obiecałam gniademu, ze jak wyzdrowieje i będzie ciepło to skończy się jego chorobowy areszt padokowy 😉


wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
03 maja 2016 17:41
brzezinka - dziękujemy! Poszło dobrze, chociaż po wynikach ciężko to wywnioskować ;-) Ale zawody miały wymiar edukacyjny i najważniejsze, że to co było do zrealizowania - zrealizowane zostało. Były problemy techniczne na podmurówkach, ale miał prawo się bać. To drugie otwarte zawody w tym sezonie, ledwie któreś od czasu jednego oczka... do tego to pierwsze L-ki po 4 latach i pierwsze podmurówki od takiego samego czasu (w domu nawet takich nie skakał), więc takie rzeczy miały prawo się wydarzyć. Najważniejsze, że w końcu jeździłam tak, jak tego konia jeździć się powinno, dzięki czemu on sam miał okazję wyciągnąć z tych parkurów jakieś wnioski i czegoś mądrego się nauczyć. Spisał się doskonale, to były bardzo udane i wartościowe zawody, mimo, że do najłatwiejszych nie należały. Ale złapaliśmy wielkie flow i teraz będzie już tylko z górki, nie mogę doczekać się następnych i wyjechania poza L  😜
Fajnie Twojej Rudej w skokowym wydaniu! Kucynka jak zawsze top, Młoda chyba niedługo też takie zacznie na niej hycać, co?  👀

xequus - dziękujemy, Kochana  :kwiatek: Fajna fotorelacja, uwielbiam takie zdjęcia, bo i sama pijam kawę z moim koniem  😁  Zdrówko już ok? Moc uścisków dla Was  :kwiatek:
wątek zamknięty
asds   Life goes on...
03 maja 2016 20:16
Coś tam jeszcze mam. Tylko proszę mnie nie bić za spamowanie wątku! 🙂

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlt1/v/t1.0-9/13139355_259031154447542_3198175670208902589_n.jpg?oh=f35c95a9bf73b9810dc70242f567c6bf&oe=579B9A68[/img]

Foch bo nie było okejki na galop w lesie. Foch!

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13087469_256957901321534_5444222217595093324_n.jpg?oh=9ab88897bda4643afbaec34831d17743&oe=579C6FD7[/img]

Powrót do stajni 🙂

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/13015292_252693478414643_4249865785179732593_n.jpg?oh=078a0f2dddecccf09a87f4d931dc9374&oe=57B56F65[/img]


Nasza druga jazda  😍 - tutaj już przepadłam 100%.

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/12931097_241142226236435_6585775252115580992_n.jpg?oh=5397f524c02f721cdc0cb00efdb2588f&oe=57E77FDB[/img]

Relaksik po pracy

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13096344_253196945030963_3926636156625136843_n.jpg?oh=60d6c8b340bea866284a473ea9e25bcd&oe=57A9EBF8[/img]

Oraz w załączniku nasze foto przed stajnią. Wyszłam jak kartofel no ale trudno, mała nie jestem, a telefony, cuksy, kopystkę awaryjną trzeba było do kieszeni z przodu bluzy wsadzić. 🙂


Jak czas i fundusze pozwolą to planuje ściągnąć fotografa na sesję  😍.
wątek zamknięty
Spisał się doskonale, to były bardzo udane i wartościowe zawody,

No i to jest najważniejsze, kibicuję Wam mocno  🙂


Kucynka jak zawsze top, Młoda chyba niedługo też takie zacznie na niej hycać, co?  👀


Brzezinka  a kucol ma potencjał


Wiecie kucka ma możliwości ale czasami chęci bark. Julka prędko takich wysokości na niej nie pojedzie bo zwyczajnie jej umiejętności brak. Kucka cwana i jak ktoś dobrze tyłkiem nie przysiądzie to potrafi się zatrzymać. 
wątek zamknięty
Hermes widziałam Cię w niedzielę na zawodach ale nie wiedziałam, że to Ty  😉. Fajny ten Hello  🙂

Mam nawet kilka Waszych zdjęć.
wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
04 maja 2016 13:06
brzezinka -  :kwiatek: 
Co do kucki - rozumiem, aczkolwiek powiem Ci szczerze, że się nie spodziewałam. Na zdjęciach to tak wszystko pięknie wygląda, że kucka wręcz sprawiała wrażenie samograja. Tym większy szacun dla Ciebie i Młodej, bo łatwo nie ma, a obrazek tworzą piękny. Trudny koń przekazuje najwięcej, więc Młoda będzie miała okazję naprawdę sporo się nauczyć dzięki temu niesfornemu kucowi, ale faktycznie w tym wieku granica między wzbudzaniem ambicji a zniechęceniem bardzo cienka, więc nie ma co szaleć z tymi wyzwaniami stawianymi dziecku. Niezmiennie trzymam kciuki za Twój Młody Talent, jest wspaniała!  :kwiatek:
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
04 maja 2016 17:06
darolga, piałam już nad Waszymi fotami na fejsie, popieję jeszcze 😀😀😀 Wyglądacie prze-kozacko!  😍

brzezinka
, też nie powiedziałabym że łaciata jest trudna do jazdy, ze zdjęć wygląda na miłe kobylątko (chociaż fakt, u mnie miłe + kobylątko, + jeszcze kuc... to się jakoś wyklucza, haha :P) Ale dobrze że jestg ktoś kto, mówiąc brzydko - przetrzepie dupkę babie ;-)
A jak młoda się dogaduje z Bronkiem? Widziałam foty i filmiki z zawodów, fajnie to wygląda, kibicuję im (wam!) bardzo! 😉

xequus, ile trawskaaa!  😜

asds no to żeś teraz pojechała z nowym podopiecznym...  😅 Bardzo, bardzo Ci pasuje!
(chociaż ja i mój pedantyczny mózg boleje nad owłosionymi szczotami pęcinowymi  🙇 ale tak, tak wiem - taka rasa, cóż poradzić ;-) )

My w weekend machnęliśmy sobie parkury treningowe w domu - z Kulistego jestem zadowolona, bo skakał, chociaż nie prowadził mi się jakoś wspaniale, z siebie wcale, bo goniłam go w szeregu jak głupia, a potem w zakrętach przesypiałam  😤 Wyszła znów miłość Kulla do prawych stojaków, oraz to, że samo lądowanie jest deko przyśnięte i za długo zajmuje nam "obudzenie się" i dogalopowanie do następnej przeszkody. Czyli rzeźba trwa dalej ;-)








Bywało i tak, jak się mózg w zakręcie zostawiło...  :emot4:


wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
04 maja 2016 19:59
darolga, cały czas Was podziwiam! Mega fajnie sie rozwijacie!
brzezinka, ano intensywny, ale..mega pozytywny 🙂
xequus, ale chyba brakowało mi takiego czystego spontana 🙂
asds, fajne to konisko 😍
larabarson, ooooo trzeba było podchodzić! Ja to ślepa jestem, jeszcze zgubiłam okulary (mam wymówkę czemu trasę pomyliłam 😁 ) podeslesz mi zdjęcia? :kwiatek:
Moon, widać ze Lulo chce skakać! Takich maluszków nawet nie zauważa 😎
wątek zamknięty
Wichurkowa   Never say never...
04 maja 2016 20:07
xequus o proszę stałam z moim koniurem w tej stajni
wątek zamknięty
Moon, następnym razem koniecznie daj znać że jedziesz, przyjadę pofocić 😉
wątek zamknięty
robakt, Wybacz, nie mogłam się powstrzymać. :kwiatek: 😁

wątek zamknięty
Julie, you made my day!  😂 genialne!
wątek zamknięty
Julie rewelacja  😜 prawie oplułam monitor w pracy

robakt karusek piękny, tylko dlaczego tak skrzywdzony tą grzywką  👀
wątek zamknięty
robakt   Liczy się jutro.
05 maja 2016 18:20
Julie przynajmniej kiepska grzywka poprawiła kilku osobom humor dzisiaj 🙂

Wolwer ma taką grzywkę jeszcze do niedzieli, obcięta na równo dla koreczków, później zostanie postrzępiona i przestanie być paziem królowej 🙂
wątek zamknięty
Nirvette   just close your eyes
05 maja 2016 20:11
Przyszła pora i na mnie, by pokazać się w kąciku. 💃
Przedstawiam wam Lindara (mówimy na niego Magic), od przyszłego tygodnia wprowadza się do naszej stajni i zaczynamy się wozić. 😍 Mój pierwszy, własny i osobisty 😉






wątek zamknięty
Nirvette Super, zdawaj relacje z Waszych postępów 🙂 Powodzenia.

Ja się w ogóle w kąciku nie udzielam, bo straszny pech jeździecki mnie w tym roku prześladuje. Najpierw kontuzjowały się konie, potem sama chorowałam, gdy ruszyłam z robotą okazało się, że mamy zęby do zrobienia i siodła do wymienienia, więc teraz staram się temu jak najszybciej zaradzić (dzisiaj miały zęby być robione, niestety wetowi kolka wyskoczyła). Siodło już do mnie jedno leci, zobaczymy co z tego będzie.

Z dobrych wieści to w związku z okolicznościami dużo pracuję i przebywam z Ateą z ziemi i widzę, że bardzo dobrze to na nią działa. Nie jakieś czary mary, tylko standardowe lonże i spacery (coraz dalej możemy zajść tak, żeby mnie nie przygniotła i zabiła :P). Co zabawne, posprawdzałam wszystko i Atea generalnie jest koń-bomba - nie do ruszenia. Można ją macać wszystkim: foliami, parasolami, rzucać w nią piłką, pies pod nią lata - nic się nie dzieje. Raz po raz robi wielkie oczy i się wzdryga. Gdy wsiadam - cały świat się robi straszliwie przerażający. Rada jest jedna: duuuużo jeździć. I wprowadzę to w życie, jak tylko dostanę odpowiednie siodełko (nie pasowało żadne z moich, nawet te z zajazdki...).

Druga dobra wieść jest taka, że mam na oku kilku instruktorów/trenerów, tylko czekam na moment, w którym będę mogła przeprowadzić jazdy testowe.

No, to tyle. Więcej narzekać nie będę 🙂 Mam nadzieję, że problemy szybko się rozwiążą.

Za to odwiedziłam tego Pana ze zdjęcia. Kto poznaje?  😍
wątek zamknięty
Nirvette
Ale fajny. Taki moj typ. Maly, smukly i skarogniady bez odmian  💘
A jaki pod siodlem? 
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.