Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Czy ktoś posiada taką kamizelkę?
Poszukując kasku, wybrałam cztery typy i potrzebuję porady, który z nich będzie najlepszy
Ked Paso
Ked Allegra
(między twoimi dwoma jakie właściwie są różnice?)
Casco passion
USG Comfort Training

Ktoś coś?
Miał ktoś kiedyś na glowie kask Lamicella Ventex? Jak wrażenia?  Ciężko się zdecydować między regulowanymi a typowymi kaskami np. Hickstead "Airflow"? https://www.gnl.pl/dla-jezdzca/helmets-cylinders-and-accessories/helmets-and-cylinders/kask-hickstead-airflow.html  jakaś opinia? lub Busse "York"? 🙂 Ma ktoś może fotki z glowy tych 3 kasków i opinie?
Zapomniałam się pochwalić. Wreszcie dostałam mój nowy kask- KED Basco. Jestem bardzo, bardzo zadowolona. Wyglądam nawet całkiem nieźle.
któraś z posiadaczek kedów bedzie tak miła i wstawi mi zdjecie zapięcia tego pod szyją jak przechodzą paseczki ?
bo ja swoje chciałam wyregulować i mi wylazło i nie wiem jak to teraz dobrze wsadzić 🙁
caroline1234, tylko ten paseczek od zapięcia wypadł? Mi tez ciagle wypada, a jego miejsce jest miedzy tym szarym zatrzaskiem, a tym czarnym z ząbkami 😉 w sobotę dopiero będę w stajni, jak do tego czasu nikt nie wrzuci to moge zrobić 🙂
Czy któryś sklep stacjonarny w Warszawie ma kaski GPA do przymierzenia, zobaczenia itd?
Ktoś wie, czy gdy kupujesz kask ked, to dostajesz pokrowiec czy coś?
dostajesz 😉
Też miałam KEDa, i pokrowca nie było 😉
Też miałam KEDa, i pokrowca nie było 😉


he he 🙂 no to smutek. Ja dostałam.
A to ciekawie, ale dziękuję za odpowiedź 🙂 A w jakim sklepie, bo to może od tego zależy?
W bergo
ja też kupowałam w bergo KED Allegra i nie było pokrowca. może to zależy od wersji - moja ma jeszcze to stare logo, może do nowszych dodają?
Moze czasem dostaja a czasem nie? Porkowiec byl osobno, nie w pudelku. Ja mam basco, czyli najtansza opcja, to inni powinni miec tym bardziej.
Ale delikatniutki jest w porownaniu do pokrowca z yorka.
Ja też miałam Allegre (nawet dwie), kupowałam w galopadzie i bez pokrowca :P
Serio nie ma czego żałować.
A ktoś wie jak jest konkretnie w pasikoniku z pokrowcami? Dołączają do kasków?
marszylka sklep Stajnia i powinien mieć Mustang.
caroline1234, tylko ten paseczek od zapięcia wypadł? Mi tez ciagle wypada, a jego miejsce jest miedzy tym szarym zatrzaskiem, a tym czarnym z ząbkami 😉 w sobotę dopiero będę w stajni, jak do tego czasu nikt nie wrzuci to moge zrobić 🙂



całość "wypadła" zapięcie osobno pasek osobno 😀
jakoś to wsadziłam ale nie mam pojecia czy dobrze i wolałabym sie upewnić.

a co do pokrowca mam tare pokrowiec dostałam ale marna jakość ....
marszylka sklep Stajnia i powinien mieć Mustang.


Ogromnie dziękuję 🙂
Mam pytanie, czy ktoś z Was jeździ w żółwiku ? Tzn. Skacze ? Czy na rynku pojawilło się coś co chroni kręgosłup a nie ograńicza ruchów ?
Jest, ale cholernie drogie. Kamizelka z nabojem gazowym, która w razie upadku nadmuchuje się jak poduszka powietrzna. Chyba widywałam zdjęcia wkkwistów z crossu w takich kamizelkach. Tylko szczerze mówiąc nie mam pojęcia gdzie takie coś kupić 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 maja 2016 22:19
Weiderowa w Beckersport np.
Chodzi mi o coś na parkur a nie na cross, dyskretnego.
Perlica, Dainese Alter-Real Waistcoat Back Protector Lady. Akurat rozważam jej zakup 🙂. Macałam w sklepie i robi świetne wrażenie. Jest to ochraniacz na plecy na codzień i idealny, niewidoczny na skoki, pod frak. Dostępna w kilku kolorach.

Kamizelki powietrzne są (zdaje się Point Two poprzedni model) na brytyjskim e-bay'u za blisko pół ceny. Te w regularnej cenie też są zapewne tańsze niż w naszych sklepach. U nas jakoś wszystko jest droższe 👿.
czeggra1, dzięki, kurcze na stronie Dainese PL tego nie ma, jest tylko zabudowana kamizelka.
Właśnie o to mi chodziło.
To jest to ?
https://www.justridingshop.com/collections/body-protectors/products/dainese-alter-real-back-protector-ladies?variant=4142587844

Wcale nie drogie, 100 funciaków, ja na tą firmę to świetna cena.
W powietrznej na parkurze to bym dziwnie wyglądała 🙂
To co Ty wstawiłaś to jeszcze co innego 🙂.

Ta którą ja macałam wygląda tak:

Wygląda bardzo dyskretnie. Wkładasz na siebie i w zasadzie nie widać, że masz na sobie ochraniacz.
Z przodu jest tylko z tkaniny i jest zapinana na zamek, a z tyłu całe plecy są chronione i masz w niej też swobodę ruchów. Ładnie dopasowuje się do ciała. Bardzo dobrze to wygląda i mnie osobiście kusi do zakupu 😉.
Cena to około £125. Myślę, że jest dobra. Dainese to sprawdzona firma  🙂.

Edit. dopisek
Coraz więcej osób widać na parkurach w kamizelkach powietrznych... Sama taką mam i jest świetna - nie stanowi dodatkowej warstwy ubrania tak jak te Dainese i nawet latem nie jest w niej gorąco, a nienawidzę, jak coś mnie dodatkowo grzeje na koniu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się