konie fryzyjskie

asds   Life goes on...
06 kwietnia 2016 21:18
Czy orientuje się ktoś z tu obecnych czy są w woj. mazowieckim/podlaskim osoby odpowiedzialne za zaczipowanie i opisanie źrebaków fryzyjskich czy jest to możliwe jedynie na przeglądzie hodowlanym?
Jeśli chcesz poprawnie i do holenderskiej księgi to tylko na przeglądzie
Naprawdę jest to jedyna możliwość? Nawet jeśli inseminowana klacz i ogier pochodzą z Holandii?
Jeśli chcesz mieć wpis do księgi Holenderskiej to tak, a jak inseminowało się ogierem STB to chyba jednak jest sens jechać.
Którego ogiera kryjącego w Polsce możecie polecić? Ktoś z Was ma źrebaki po nich?
Ja jestem absolutnie zakochana w Hotze fan De Koaten, po super rodzicach i sam ON jak go zobaczyłam, to mnie zamurowało! 😍
172, najwyższy z u nas kryjących, 82pkty czyli najwięcej z fryzów ocenionych przez PZHK, szyja z pięknym łukiem, kudły do ziemi, cudnie pełny zad, bardzo miły z ziemi, przytulał się do właścicielki jak by był całkiem malutki.(i oczywiście zupełnie czarny, bez żadnego ciepłego połysku, pisze o tym bo widziałam jednego z licencją PZHK który jest rudy jak wiewiór🙂😉 ) Mam po nim 10cio miesięcznego ogierka, dodam fotkę jak zrobie aktualną, dla mnie oczywiście jest najpiękniejszy, ale sama ocenisz!!
mam tez Jego  półbrata, 2 latka od tej samej klaczy, też fajny ale dużo mniej włosów, dodam do porównania.
Ja serdecznie polecam, jechałam do krycia jedyne 650 km i mimo wrześniowego krycia klacz zaskoczyła, co tez nie zawsze się udaje (ostatnio kryłam 2 klacze z konieczności jesienią, jedną wysłałam na miesiąc do Bogusławic i jedną na 3 miesiące pod Warszawę i obie wróciły puste, mimo że jedna nawet z zaswiadczeniem o żrebności...)
dodaje mój ulubiony filmik z Hotze fan De Koaten 
CUDO 😍
Kastorkowa   Szałas na hałas
06 lipca 2016 10:30
Na 3 zdjęciu jest Nirv, więc uderzaj do niej  :kwiatek:
Tak mi się wydawało, że to Nirv ale nie miałam pewności  😉
My pozdrawiamy cały wątek z klaczą Doutzen fan e hegewei  🙂
ot i moj nisko chodzący fryz !!!
KLIK



arika00
Jejku jest piękna napisz o niej coś więcej !

Skróciłam link.
Lenka1z, Cezar jest obłędny juz od dawna was obserwuje na facebooku 💘

A Doutzen kupiłam z dosyć słabych warunków dopiero odżyła jak do mnie przyjechała, przekochana z niej jest kobyłka.
Napoczątku pracowało nam się cudownie, ale żeby nie było tak cudownie mnie co chwile sie łapie jakas kontuzja  🤔
Fryziak przez ten czas jakby jeszcze urósł na łąkach troche w górę i w klacie. Zrobiła się z wyglądu troche ogierzasta  😂 No i całkowicie straciła pod siodłem równowagę i praca o początku. Ale u nas cały czas pod górkę  😵
no z fryzami tak bywa ! są tak mocno elektryczne, niektóre osobniki 😉 🏇 🏇 🏇
ale z dwojga złego lepiej w te stronę !
Dzieki poprawilaś mi humor  💘
Wrzucam jeszcze zdjęcie fryzi z jabłkami w gniadej wersji  🤣
Witam,czy orientuje się ktoś gdzie w Holandii w okolicach Utrechtu są jakieś stajnie gdzie można nabyć fryza, jakieś hodowle? Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi  :kwiatek:
Pierwsze zawody skokowe, 7 na prawie 40 osób w miniLL, decyzja o starcie zapadła tydzień przed zawodami.
KLIK
KLIK
KLIK

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Za duże zdjęcia
Pytanie za 100 puntków, nie bardzo wiem co zrobić a sytuacja trafiła się mi pierwszy raz.

Koń został kupiony bez podpisu poprzedniego właściciela z tyłu rodowodu. Minęło x lat od zakupu i nie ma możliwości skontaktowania się z byłymi właścicielami. Właścicielce konia zamarzyło się klacz pokryć, no ale..... trzeba konia przerejestrować. Ups... Any ideas?
Ja nie jestem pewna czy miałam podpis jak wysyłałam rodowód do zmiany danych, choć u mnie akurat nie byłoby to trudne do zrobienia. Może zgłoś się z tym do ZHKFwP, poradzą co zrobić, może ten podpis wcale nie jest konieczny, a na pewno to nie pierwszy taki przypadek 😉
Pierwszy mały fryzek  🙂 a raczej fryzka  😍
moje fryzyjskie dziecko ma juz3,5 roku szukam osoby która zajeżdza konie i ma odczynienia z fryzami , koń jest bardzo grzeczny bez żadnych narowów myśle ze nie będzie żadnych problemów . Szukam osoby godnej polecenia która zrobi to bez nerwów , stresu , pośpiechu , chodzi mi o podstawy trzy chody zatrzymanie skręcanie koń tez ma chodzić w teren . Jest to mój koń i szukam kogoś naprawdę dobrego z sercem do tego co robi
Anett - dawaj go do mnie :-)
Witam. Mam pytanie dość nietypowe odnośnie wzrostu do osób mających fryza od źrebaka. Ile wzrostu miał mniej więcej jako odsadek 5-6 miesięcy i np w wieku 3 lat? Są takie osoby?
Hej, oddam holenderską (?) książkę o fryzach za koszty przesyłki:

Za duże zdjęcia.
secretary 3 latek ma wzrost już prawie jak dorosły. Zależy od płci, cech osobniczych użytkowania i żywienia, ale zwykle dorośnie jeszcze ok.2 cm.
A maluchy pewnie tak z 130 będą miały... Nie pamiętam dokładnie, a notatki z pomiarów moich gdzie wsiąkły🙁
Witam tu wszystkich zebranych . Mam takie małe pytanko czy ktoś niewie o jakiejś starszej lub kontuzjowanej do użytku lub zaniedbanej klaczczy fryzyjskiej ale żeby mogła dać źrebaka ? Moży wolny boks i mi się źrebak pozdrawiam i dziękuję .
mam pytanie. dlaczego konie fryzyjskie są gorącokrwiste? jako wzór koni gorącokrwistych są podane konie arabskie i angielskie. według mnie daleko jest fryzowi do araba... szczotki pęcinowe, ciezki chód. i ciekawostka o jakiej się dowiedziałam ze fryzy mogą być masci kasztanowatej
Sara, koniem "gorącokrwistym" określa się rasy energiczne, użytkowe sportowo i temperamentne. Fryzy nie są i nigdy nie były końmi pracującymi, nie robiły w polu i się do tego nie nadają. Są końmi z efektownym ruchem, którego koń zimnokrwisty przez swoją budowę nigdy nie osiągnie. Musisz też zauważyć, że fryzy są bardzo różnorodne, te barokowe rzeczywiście na pierwszy rzut oka przypominają bardziej zimnioka niż konia sportowego, ale nawet te przysadziste bardzo różnią się budową od koni zimnokrwistych. Popatrz dokładnie na kark, szyję i nogi, a nie rozmiary ogólne, to Ci powinno ułatwić sprawę. : )
Livia   ...z innego świata
02 listopada 2016 07:09
Sara, fryzy są tak naprawdę końmi ciepłokrwistymi - tylko u nas nie ma takiego określenia, dlatego są zaliczane do gorącokrwistych. W Holandii natomiast są traktowane formalnie jako zimnokrwiste, ze względu na mniejszy podatek niż ten od koni gorącokrwistych (poprawcie mnie, jeśli się tu mylę i coś się zmieniło) 😉
Jeśli chodzi o kasztanowe fryzy, owszem, raz na długie lata rodzi się jakiś kasztanowy źrebak, ale teraz są chyba badania pod względem genu kasztanowatości i takich ogierów się nie dopuszcza. Natomiast coś kojarzę, że w USA była specjalna hodowla tylko kasztanowych fryzów 🙂
Możecie mi podpowiedzieć gdzie, od kogo szukać w Pl koni fryzyjskich? Nie zależy mi na papierze, ważne żeby koń był zdrowy. Szukam konia6-9lat najchętniej wałacha.  Do 15 tys zł.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się