WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

a jutro kolejna konferencja

Warszawa, 2016-05-05
Uwaga Redakcje!!!
Agencja Nieruchomości Rolnych
zaprasza na konferencję prasową
Karola Tylendy, Wiceprezesa Agencji
Temat:
Prezentacja listy koni wytypowanych na tegoroczną
Aukcję Pride of Poland w Janowie Podlaskim
Konferencja odbędzie się 6 maja br. (piątek) o godz. 11.00
w siedzibie ANR w Warszawie, ul. Inflancka 4
[quote author=Wieża Wiatrow link=topic=99140.msg2539112#msg2539112 date=1462477515]
http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Rada-ds.-hodowli-koni

Niektórzy członkowie to faktycznie wybitni specjaliści a pieniążki na to idą z naszych podatków.  😤 😤
[/quote]

No proszę, Mateusz Leniewicz-Jaworski zasiada w Radzie. Jak widać, można powierzać kolejne funkcje osobie, która skompromitowała się na forum międzynarodowym. Będzie nowa pozycja w CV i tym razem nie trzeba będzie kłamać...
Zawsze jest mi przykro, że sprzedajemy niektóre konie, ale Al Jazeera? Myślałam,  że najpierw zagraniczne championaty, jakieś potomstwo, dzierżawy. .... To ona ma przyciągnąć pieniążki szejkow. Białka pozbywa się Perforii, dziwne. Dużo młodych,  nigdzie niepokazywanych klaczy ze świetnymi rodowodami, to zapewne ukłon w stronę polskich handlarzy czy hodowców?  Czas pokaże. Ciekawe też kto kupi Alerta. Sefora i Fuksja, to chyba pod pana W. Osobiście najbardziej mi przykro z powodu sprzedaży  Chimery, ale zostawiła nastepczynię.

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/519939,na-zapleczu-stadniny-w-janowie-podlaskim-reportaz.html

Wygląda na to, że ktoś przynajmniej spróbował napisać jak jest. Brawo
Tak. Żaden pracownik nie może rozmawiać z mediami a tu proszę.....
Weterynarz to ten, który podpisał pozwolenie na przewoz Amry?
Audyt można zrobić i teraz, czy nie dlatego prezesów zwolniono o godz. 15. w piątek.
Kopyta - nowy zarząd jest od 19 lutego - mamy maj - wina oczywisce Pana Treli.
Z artykułu wynika, że Skomorowski i Jaworski to zbawienie dla Janowa.
Czas wszystkich rozliczy.

Muszę dodać.
  Jeżeli konie są tak bardzo zaniedbane, to dlaczego zatrudniono ochroniarzy i panią od turystyki, która nie potrafi wydrukować poprawnego folderu o historii stadniny..... a pan doradca Skomorowskiego tez otrzymuje wynagrodzenie?

Skomorowski obejmując stanowisko w spółce, o której działalności nic nie wie, chyba powinien zdawać sobie sprawę z tego co robi, jeśli nie ...... Łatwa pensyjka to nie jest i bardzo dobrze. Proces a później odszkodowanie, które można w części ściągac z prywatnych kieszeni zarządu to jest ból.

Gdyby nie tefałeny mielibyśmy Gmyzy i Nisztory.
A kto to jest doradca Darek?
angeldust Wygląda na to, że ktoś przynajmniej spróbował napisać jak jest. Brawo ale za co brawo ? jaki zarząd taki pismak.  😉
Na kowala nie ma, ale oni sobie światłowody ciągną? No świetnie.
Błoto na padoku... omatkobosko zgroza. Konie od tego umrą.
Od przynoszenia im wody w wiadrach też. Jakim cudem w ogóle konie przetrwały te tysiące lat, kiedy nie było automatycznych poideł?  😲
Ale przynajmniej rozbawił mnie nawóz z Janowa, który może być droższy, bo jest z Janowa  😵

Edit. Rzuciło mi się w oczy, że na liście aukcyjnej jest bardzo dużo młodych koni - pięcioletnich i młodszych. Równo połowa, jeśli dobrze policzyłam. Dla porównania przeliczyłam sobie, jak to wyglądało w 2015, i wyszła mi niecała 1/3 listy.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
06 maja 2016 13:53
Prezes Skomorowski pokazuje umowę z 16 października 2015 roku. To dzień, kiedy padła pierwsza klacz Shirley Watts. Umowa jest podpisana w Janowie, kiedy Terlecki, zgodnie z innymi dokumentami, przebywa we Włoszech. Dziewczyny Rolling Stonesa też w Polsce nie ma. – Nie pamiętam, kiedy ją podpisałem – tłumaczy dziś Marek Terlecki.

Jaka trzecia klacz Pani Watts padła w październiku?  👀
I kim jest Pan Terlecki?  👀
czyli dobrostan koni na końcu potrzeb finansowych. Jest ochrona, doradca, pani od zwiedzania itd, a nie ma na stajennych, gnotownik myli się ze śrutownikiem ...artykuł na miarę telenoweli 😜
Taaa, nagle pracownikom pozwolono gadać z pismakiem? I nawet Skomorowski gębę otworzył, choć do tej pory ukrywał się gdzieś za stodołą, po tym jak pięknie się zaprezentował w TV 😁 Zaiste biedny gość...i taki zestresowany, zawał mu nawet wróżą z tego stresu 😵 Ktoś go tam kajdanami przykuł do kaloryfera w biurze Janowa czy jak?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
06 maja 2016 14:00
larabarson, pracownicy dostają 1300 zł (niewiele mniej niż ja, a ja nadgodzin płatnych nie mam i nie mam jak wyciągnąć 2,5 tys), ale na kolejnego doradcę jest  😎 I ciekawe ile prezes i kłamczuszek zarabiają - raczej nie 1,3 tys

Mateusz Jaworski: Bez tej bazy klientów jesteśmy jak dzieci we mgle. Umowa pomiędzy Janowem a Polturfem nie zawiera punktu, który regulowałby przeniesienie bazy danych klienckich na stadninę.

Przecież on ma takie rozległe kontakty - to jaki problem podzwonić po byłych pracodawcach, którym układał plany hodowlane?  👀
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
06 maja 2016 14:05
[quote author=yukionna link=topic=99140.msg2539310#msg2539310 date=1462528716]

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/519939,na-zapleczu-stadniny-w-janowie-podlaskim-reportaz.html

Wygląda na to, że ktoś przynajmniej spróbował napisać jak jest. Brawo
[/quote]
I wygląda na to, że tak różowiutko nie jest jak myślałam. Dzięki za ten artykuł!
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/519939,na-zapleczu-stadniny-w-janowie-podlaskim-reportaz.html
[/quote]
Wygląda na to, że ktoś przynajmniej spróbował napisać jak jest. Brawo
[/quote]

I już po "obiektywnym" reportażu  🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 maja 2016 14:08
[s]Mi się ten artykuł z "Dziennika:" nie otwiera. Mógłby ktoś wkleić?[/s]
safie oczywiście, że prezes ani kłamczuch za 1300 zł nie będą się narażać na taki stres i ogólnopolskie hejty  🙄
Nic to, ważne że na światłowody kasa jest  😅
Mieszkając w Janowie od kilkunastu lat, muszę z przykrością stwierdzić, że ten artykuł niestety nie odbiega zbytnio od prawdy i rzeczywistości.  Są oczywiście błędy i niedoróbki merytoryczne (ta padła w październiku klacz to chyba Pianissima, a ona nie była przecież własnącią p. Watts), ale generalnie dotyka rzeczy o których nikt nie mówił wcześniej.

Editi- dopisek
Mieszkając w Janowie od kilkunastu lat, muszę z przykrością stwierdzić, że ten artykuł niestety nie odbiega zbytnio od prawdy i rzeczywistości.  Są oczywiście błędy i niedoróbki merytoryczne (ta padła w październiku klacz to chyba Pianissima, a ona nie była przecież własnącią p. Watts), ale generalnie dotyka rzeczy o których nikt nie mówił wcześniej.

Editi- dopisek



Dlaczego nic nie pisałeś wcześniej?  Akurat ja na początku całej akcji dobrej zmiany byłam w szoku ale dawałam szansę nowym zarządom - do czasu. Teraz scyzoryk w kieszeni mi się otwiera jak tylko pomyślę o " dobrej zmianie"
Nie pisałam i raczej nic więcej pisać nie będę... Po co? Tu i tak wszyscy uważają, że wszystko było cacy i zaraz dostanę wiadro hejtu na głowię.
angeldust Wygląda na to, że ktoś przynajmniej spróbował napisać jak jest. Brawo ale za co brawo ? jaki zarząd taki pismak.  😉

A np za to brawo, że pisze o tragicznym stanie kopyt. Jeśli np w zeszłym roku na 20 koni z Michałowa jakie widziałem ma tragiczne kopyta (mam zdjęcia) tzn że hodowca się nadaje do hodowania głów i szyji bo trudno nazwać to koniem. Chętnie bym zobaczył dokumentacje weterynaryjną z Janowa czy Michałowa na temat ochwatów. Do tego dochodzi brak regularnego odrobaczania. Ze względu na jad jaki się leje nie mogę podać nazwiska weterynarza, który bywał przy płukaniu żołądków koni z Janowa, ale to co widział w kontekście odrobaczania koni woła o pomstę do nieba. Brawo za info o sprzedawaniu źrebaków na rzeź. Ja znam osobiście handlarzy, którzy te odsadk kupowali. Mógłby zadać pytanie czy możliwe jest że te konie nie były zgłoszone do PASB i nie istniały jako urodzone? Mógłbym zadać pytanie jak zatem były księgowane przychody z tej sprzedaży? Brakuje jeszcze w artykule o tym, że źrebaki rejestrowane na początku roku kalendarzowego rodzą się na jesieni roku poprzedniego. Czy to jest legalne? Itd. Brakuje jeszcze dużo różnych informacji.
P.S. Uprzedzam nie jestem z PiS. Jurgiel wygląda na tego co nie wie co czyni. Komunikat dla myślących: nie trzeba być za którąś ze stron. Dla mnie Ci poprzedni powinni dawno być wywaleni na pysk i zrobiony porządek w stadach państwowych również tych krwi angielskiej. Sposób tej konkretnej zmiany jest równie beznadziejny jak zmieniani. To jest moja prywatna opinia.
Elit: P.S. 2 Dokładnie Cię rozumiem mac. Jest tylko jedna słuszna droga. Było cacy albo Jarek król.
mac daj se spokój, nikt nie twierdzi, że było super i cacy tylko, że obecny zarząd z Jurgielem na czele to nieudacznicy i zamiast zrobić coś w dobrym kierunku tworzą beznadzieję stulecia.
Nie pisałam i raczej nic więcej pisać nie będę... Po co? Tu i tak wszyscy uważają, że wszystko było cacy i zaraz dostanę wiadro hejtu na głowię.


Również nie zamierzam nikogo obrażać,  po prostu chciałabym wiedziec ,  co się  dzieje z naszymi arabami, jeszcze są panstwowe!
A jeżeli było tak źle,  dlaczego nie ma jeszcze zarzutów prokuratorskich?
Dlaczego prezesów z doświadczeniem i światową renomą zamieniono na ludzi bez doświadczenia w przypadku Michalowa i Białki a w Janowie w ogóle bez pojęcia o czymkolwiek związanego z konmi i klamcę? Czy to co napisałam to hejt?
angeldust fakty o których wiedziałeś i nie grzmiałeś ? jeżeli zmienia się zarządzających stadniną, to powinno się wybierać ludzi z doświadczeniem lepszym niż poprzednicy, a nie po linii politycznej, ten artykuł jest źle napisany, niemerytoryczny, plotkarski. Jeżeli są takie zastrzeżenia co do odrobaczania, ochwatów, złego żywienia, to wet nadzorujący stadninę powinien działać, zgłaszać np. do ANR, a nie udawać, że jest ok.
mac trzeba było pisać, donieść do prokuratury, a nie stosować zasadę wiem nie powiem.
Jeżeli jesteście pewni, że teraz będzie lepiej , to chętnie poczekam na to lepiej.
ganasz A co to za fakty? Co chcesz mi powiedzieć, że to jakaś sensacja. A to Ci wszyscy znawcy i bywalcy co teraz zaświadczają o jakości poprzednich menedżerów stadnin nie widzieli? Nie świadczy to o nich dobrze ani jak widzieli i nie mówili ani jak nie widzieli bo co wtedy z nich za znawcy!
Po drugie mi to mi wisi i powiewa. Mogą spokojnie zamknąć ten bajzel. Dzieduszycki, Sanguszko i dużo mniejsi hodowcy hodowali konie bez stad państwowych to i ja mogę, albo niech wypełniają swoją rolę jak w innych krajach.

P.S. A jak słyszę, że niszczona jest wizytówka Polski to mnie aż krew zalewa. Tego kraju, który wydał na świat husarię, kawalerię wizytówką jest koń "bez nóg" z prostym grzbietem, często bez kłębu, malowany makijażem i smarowanym odbytem papryką. W tym czasie RPA z niczego i Australia w 25 lat tworzą konia arabskiego sportowego na poziomie światowym. W sporcie do jakiego ten koń jest predystynowany czyli do rajdów. Jest mi wstyd (choć jestem z rodziny chłopskiej) przed tymi pokoleniami żołnierzy i hodowców, że symbolem Polski i naszego końskiego biznesu jest jak mawiał Krzysztof Czarnota "pudel na sznurku". Koń, który pada na kolkę "bo jest wrażliwy na zmianę pogody". To nie chluba tylko hańba i żenada.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
06 maja 2016 16:21
angeldust wielki szacun za to co piszesz, że masz odwagę by o tym mówić (pisać) głośno. Ja też zastanawiam się czy aż tak dużym powodem do dumy są konie, które tracą walory użytkowe  🙁
angeldust to wyhoduj takiego konia na miare RPA i Australii. Pisac dyrdymaly to kazdy moze, gorzej pokazac swiatu ze jest sie w czyms dobrym. Jak Ci tak wstyd to trzeba bylo sie wziac w garsc i hodowac kawaleryjskie konie.
Z tego co mi wiadomo, angeldust właśnie to robi.
Poza tym chyba to są dwie różne rzeczy.
Można sobie na wewnętrznym podwórku rozmawiać o zasadności hodowania takiego czy innego typu konia arabskiego i dywagować nad predyspozycjami lub brakiem predyspozycji...
ale nie zmienia to faktu, że to właśnie z takiego typu jesteśmy sławni i znani na całym świecie.
I owszem, mnie się może osobiście i personalnie ten typ nie podobać, ale jeżeli mój kraj jest z takich koni sławny na cały świat - to jestem dumna z tego, że hodujemy takie konie.
Jak się komuś nie podoba - proszę bardzo, niech hoduje konie rajdowe i zdobywa nimi sławę na cały świat. Kto broni?
Murat-Gazon Nie jesteśmy znani z tego typu co teraz. Ten typ to koń arabski w stylu show - egipsko amerykański. Amerykanie, którzy u nas kupowali jako pierwsi zachwycali się atletycznością i poprawnością tych koni. Jesteś na facebooku w grupie, która właśnie ceni tamte koni. Pośród tych ponad 6 tysięcy członków są jeszcze żyjący kupcy oraz hodowcy z tamtych lat lub ich dzieci. Oni to w zdecydowanej większości uważają te ostatnie 25 lat za degeneracje Pure Polish. Oni za Wikinga, Orła, Fortę, Arwistawę, Abhazję dali by się pokroić. Trzeba pamietać, że Ci pierwsi kupcy to byli koniarze i znawcy konia (nie "konia arabskiego"😉 lub takich zatrudniali. Dzisiejsi kupcy to szejkowie oraz celebryci. To definiuje również produkt.

Edit: A jak jesteś dumna to sobie hoduj takie. Kto Ci broni? Pan Trela też sobie może hodować, ale zaraz zaraz już za swoje nie chce. Teraz będzie doradzał.
USTAWA Z 2001 roku nic nie mówi koniach show tylko o dziedzictwie polskich linii i rodów oraz dostarczaniu konia do podnoszenia jakości pogłowia w Polsce.

iwona9208 To raczej głupota niż odwaga, bo ludzie nie chcą znać innego zdania niż swoje. Koń bez walorów użytkowych "wyrzeźbiony" na podstawie fałszywego obrazu arabów Kossakowych jest karykaturą.

larabarson .... masz rację .....  🤣 🤣 🤣

p.s. Wyobrażam sobie jak książę Poniatowski dostałby zamiast Szumki Equatora najlepiej wymalowanego..... 🤣 🤣 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się