Kącik Rekreanta cz. IX (2016)

A ja wczoraj pożegnałam Kasię  😕 Pojechała do nowego starego domu i teraz pozostaje mi tylko trzymać mocno kciuki, żeby się zaźrebiła i była dzielną mamą  😅

To jest wyjątkowy koń, który bardzo wiele mnie nauczył 💘 Małe wspominki na do widzenia:





wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
06 maja 2016 08:37
Moon - Dziękujemy bardzo bardzo, Kochana :kwiatek: Super fotorelacja z parkurów! Wspaniale wyglądacie i widać, że Lul ma frajdę z tego! Trzymam kciuki za dalsze postępy, udanej rzeźby, efekty już widać :kwiatek:

Hermes - dziękujemy, naprawdę :kwiatek: powolutku do przodu, nigdzie mi się nie spieszy - ważne, żeby Mały miał radochę z tego co robi :-) ba, a co ciekawe - po raz pierwszy w życiu ja mam i jadę parkur z uśmiechem a nie tętnem 300 :-)  O rajuuu, ale spontan z tym Twoim startem - nieźle! Szacun dla zimnej głowy, dobra jesteś! :-D

Nirvette - gratulacje! Wygląda na bardzo fajnego i miłego zwierza! udanej współpracy :kwiatek:

tulipan - spore zaskoczenie i smutne trochę wieści, bo bardzo lubiłam na Was patrzeć (ale egoistycznie powiem: najważniejsze, że Szymusia nadal będę mogła oglądać 😁 )... niech się sprawdza w roli Mamusi i daje wspaniałe małe talenty :-)


Wrzucam jeszcze ostatnie z zawodów i obiecuję więcej nie spamować,
flying Korabski w obiektywie S.Nowackiej :

wątek zamknięty
Darolga ja to niezmiennie jestem zachwycona Korabem. Dobrze, że trafił do Ciebie 🙂 Uwielbiam wasz image zawodowy  😍
Moon Woow, Lulu i Ty wyglądacie super! Dobrze, że zdecydowałaś się na parkury, teraz trzymam kciuki za zawody 🙂
Hermer niezły spontan z tymi zawodami, czy ja widzę zmianę koloru fraczka? Bardzo pasuje wam ta czerwień.  :kwiatek:
Nirvette super wieści, powodzenie we współpracy 🙂
Tulipan ooo, ale szok! Uwielbiałam waszą parę! Oby miała tam dobrze.  😉
Julie świetne porównanie!  😁 ja też nie przepadam za grzywkami obciętymi na pazia  🤣
Atea obyś szybko dopasowała jakieś siodło, sama wiem ile czasu zajmuję kupienie dobrej używki dopasowanej do konia i jeźdźca.  🤔wirek:
Asds ale piękny Fryzio, tworzycie fajny duet  :kwiatek:
Kastorkowa fajne masz te koniki do jazdy, młody bardzo łapie za oko 🙂
dairoxroxi twój Hucuł robi szał!  👍

a my dzielnie jeździmy, cieszę się, że idziemy małymi kroczkami do przodu. 🙂 Raz na treningach skaczę ja, raz trener. W ten weekend jedziemy do Warki. Miałam startować w niedzielę, ale rozłożyła mnie choroba, więc Ataman startuję pod trenerem. Ja będę w roli widza/luzaka 🙂 Wrzucam jednego screena z treningu.
wątek zamknięty
Wczoraj zostałam rekreantem. Pierwszy raz w życiu zapłaciłam za jazdę konną (Nie licząc zapłat za treningi lata temu, na własnych koniach). Wczoraj zrozumiałam, że czasu nie cofnę i muszę pogodzić się z tym jak będzie wyglądała moja jazda konna - rekreacja. Kotłują mi się myśli w głowie...cieszę się z powrotu po latach do koni...nie umiem jeździć inaczej niż zadaniowo. Kondycja dno, mięśnie gdzieś się pochowały, koordynacja już nie ta, równowaga poszła w las, wiek już nie ten. Trochę to przykre, że kiedyś było inaczej. Jak przestawić w swojej głowie, że teraz jazda konna będzie bardziej rekreacyjna, niż sportowa? Cieszę się...cholernie cieszę się, że wróciłam do świata jeździeckiego i obym choć trochę odtworzyła umiejętności sprzed lat.
wątek zamknięty
Nirvette   just close your eyes
06 maja 2016 20:06
Dziękuję  :kwiatek:
Jak tylko Magic przyjedzie do naszej stajni to zacznę zdawać częściej relację z naszego wożenia się 😉

KaNie, on maść ma zabawną, bo niby jest kary z małą gwiazdką na czole, ale ma dużo siwych włosów przy słabiznach, ale zimą znów jest cały kary. 😍 Pod siodłem trochę sztywny, ot rekreancik do odrobienia. Ma dosyć płaski, ale wygodny kłus i bardzo wydatny galop. Skacze jak szatan, trochę rwie do przeszkody, ale daje się opanować. Czasem lubi odpalić wrotki 😉
tulipan, ważne, że poszła w dobre ręce.  :kwiatek:
darolga, ale wam pięknie w brązie!  😍
wątek zamknięty
galopada_   małoPolskie ;)
07 maja 2016 08:04
darolga, Jestem pod mega wrażeniem waszego powrotu na parkury! A Korabski jest PIĘKNY! 😍

My pozdrawiamy kącik z poranną padokową fotką Dużego. Czekamy na doktora już od dłuższego czasu, bo mi bestia schudła i ma zęby do zrobienia na bank 🙁

ps. na zdjęciu nie jest mokry - to jest własny blask 😁

wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
07 maja 2016 13:55
tulipan, jakoś tak smutno, że Kasi już nie będzie, ale oby było jej dobrze w nowym domku :kwiatek:
darolga, ja zawsze na zawodach mam zero stresu, traktuję to jako trening zawsze 🙂
Minosia, na zawody nie miałam nawet swojego fraku, bo nie byłam na to przygotowana 😁

A my w końcu ciśniemy! Wróciły chęci do jeżdżenia, staram się śmigać tak często jak tylko mogę i nie ma nic fajniejszego niż koń, który fajnie pracuje 😍 w międzyczasie dostałam wczoraj taką furkę do pojeżdżenia:
😍



wątek zamknięty
Hermes, co to za gniadosz? 🙂
galopada_, śliczny blink 😀
Minosia, powodzenia na zawodach 😉
darolga, Korab wygląda kwitnąco, super z Was team 😀
tulipan, to dla Kasi definitywny koniec kariery? Ciekawa bardzo jestem co zakupisz na jej miejsce 🙂
Moon, super wyglądacie!!
asds, życzę samych miłych dni z nowym koniem 😉

My też pozdrawiamy weekendowo 🙂 Majówkę spędzliśmy na wyjeździe w Zakrzowie, pierwszy raz pojeździłam mojego konia na dworze, i pewnie dla większości wydaje się to sprawą banalną, ale nie jest tak z całą pewnością dla konia (i jeźdźca 😉), który od pół roku nie był na zewnątrz nawet na minutę. 🙂 Ale najważniejsze, że pierwsze koty za płoty - dzisiaj pozdrawiamy już z domku po udanym treningu.

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13124810_1089519467775848_592594857951704756_n.jpg?oh=6f0d4689372b18a7794318cc252fa249&oe=57E2FF21[/img]
wątek zamknięty
asds   Life goes on...
07 maja 2016 18:22
Bardzo wszystkim dziękujemy za komplementy i proszę o kciukasy bo ambitny plan na ten rok przed nami!!  🏇
wątek zamknięty
mils   ig: milen.ju
07 maja 2016 18:28
Rany, ale mam sporo do nadrobienia!
Hermes Ty to mi się zawsze z takimi szaleństwami kojarzyłaś. 😁 Bardzo to fajne mieć taki luz w sobie, bo ja z moją spiną to bym się nie podjęła chyba startu albo bym się ze stresu na wszystkich darła. 😡
Moon no, elegancko! Widać, że Lul lubi to co robi, a i efekty rzeźby też są widoczne! Pokazujcie się częściej, uwielbiam na Ciebie i Twoje konie patrzeć, bez względu na to co masz pod tyłkiem. 😀
darolga powtarzam się, ale... Jak zawsze wyglądacie świetnie, Korabski sam z siebie tak piękny, że aż do schrupania. Trzymam kciuki za dalszą karierę skokową, taką jaką sobie wymarzysz!
tulipan o kurczę, wielka szkoda, że już nie będziemy Was oglądać razem.
Olson znam takie wychodzenie z hali na dwór. 😁 Ale patrząc po zdjęciu przeżyliście i samopoczucie dobre, także super. 😀 Masz jakieś aktualne zdjęcia z treningów? 🙂
asds ale ładne konisko!
Minosia pokazujcie się częściej, fajnie wyglądacie. Chociaż przyznam, że już tak przywykłam do Ciebie i Szronki, że tak jakoś "dziwnie" patrzeć na Ciebie na innym koniu.
galopada_ łooo, ale się błyszczy czadowo. 😎
BUCK jaki piękny, jeszcze ta maść. 😜 Zjawiskowy koń, serio.
brzezinka a co u Julki i Pana Kuca? Jak im się jeździ?

U nas powoli do przodu, ale jeszcze dużo czasu minie zanim będziemy mogli sobie na spokojnie pojeździć. Czasem lepiej, czasem gorzej, ale generalnie mam na Siwego jakiś tam pomysł i póki co coś zaczyna nam wychodzić w kwestii dogadywania się. 🙂 Dużo nas oboje czasem to kosztuje, bo koń ma gorącą głowę i czasem się w niej zagotuje z byle powodu tak, że nie ma szans na zrobienie czegokolwiek. Z drugiej strony moje spięcie czasem zakończy robotę i tak o, w kratkę. Ale dzielnie staramy się pracować.
wątek zamknięty
darolga Szymuś się nigdzie nie wybiera póki co, nie planuje jego sprzedaży w ogóle 😉 Gratulacje dla Was  :kwiatek:
Olson raczej definitywny, ale życie pisze różne scenariusze 😉 Na razie odsuwam myśl kupowania czegoś nowego, rzeźbię Karego i korzystam z dodatkowego czasu wolnego 🙂 A czemu dopiero wyjechaliście na dwór, chyba macie u siebie całkiem fajny plac zewnętrzny?
wątek zamknięty
mils, przeżyliśmy, i jak się okazało Glorek ma całkiem wyrąbane na wszystko naokoło co dzieje się na zewnątrz 🙂 Fotek z treningów nie mam aktualnie żadnych nowych, a szkoda, bo nieskromnie powiem, że teraz już jest się czym pochwalić.  😜
tulipan, place zewnętrzne  kwarcowe mamy trzy, z czego jeden kosmicznie wielki, natomiast niestety, ale wszystkie place są bezpośrednio przy ruchliwej drodze, gdzie jeżdżą i tiry i motory. Dlatego pierwszy trening na zewnątrz wolałam zostawić na czworobok przed pałacem, gdzie jest totalna cisza 🙂 Za Szymka trzymam mocno kciuki 🙂
wątek zamknięty
Pochwalę się efektami sesji Dominiki Frej , Izy Gettel i Magdaleny Gnich 🙂
I przyznam, mimo naprawdę dużego wyzwania jakie jeździecko stawia mi ten koń, lepszego nie mogłam sobie wymarzyć. Cieszy mnie dosłownie każda minuta jazdy, taka mała niekończąca się przyjemność  😍
od czerwca postanowiłam także spróbować coś postartować, niech się dzieje co chce, to w końcu młody, nieobyty z zawodami koń  🙂 Może w sumie wydarzyć się na zawodach wszystko, ale żeby jeździć trzeba jeździć  🏇



wątek zamknięty
tulipan, trzymam kciuki za mamę Kasię 🙂
Precelek,  no w końcu! Zdjęcia piękne, nie ma to jak widowiskowe tło dla cudnego modela 🙂
asds, gratki, świetny koń.
Olson, no nieźle z tym wyjściem na dwór 😉 a tymczasem my od lutego na zewnątrz 😉
galopada_, pięknie błyszczy🙂
darolga, ekstra! Gdybym nie wiedziała, nie wpadłabym na to , że Korabowi cokolwiek dolega.
Moon no no, całkiem zacnie wygląda Lul skaczący.

Ja z przyczyn rodzinnych nie dałam rady dotrzeć do stajni przez 6 dni. I co? I nic, siwy pod siodłem byl po przerwie żywy, ale nie chciał mnie zabić 😉 a dziś poskakliśmy:
wątek zamknięty
mils   ig: milen.ju
07 maja 2016 22:49
Precelek zdjęcia macie śliczne. 🙂 Koniecznie daj znać jak wystartujecie, mocno Wam kibicuję!
anai ile bym dała, żeby Siwy mi czasem taką niespodziankę zrobił i był grzeczny. 😁

Mam jednego screena z przedwczorajszej, dość przełomowej jazdy. Akurat uchwycony właśnie ten moment - Siw nie pędził ze mną z głową w chmurach, nie walczył, nie szarpał i nie skakał w miejscu. Zdecydowanie mały-duży krok w dobrą stronę. 🙂
[img]https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13138847_1360470630646326_2140935438185160673_n.jpg?oh=45f240db82c44198c6c70ce03369d34d&oe=57A5B793[/img]
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
08 maja 2016 07:41
Olson, a to gniada kobyła właścicielki stajni. Niesamowicie przyjemny koń do jazdy 😍
mils, haha, bo ja od zawsze byłam szalona 😁 po rodzinie nic nie zginie 😎 Fajnie, że wróciłaś w siodło i życzę powodzenia z Siwym :kwiatek: (z czyszczeniem też 😂 )
Precelek, już się na fb zachwycałam, zdjęcia wyszły przeeeeeeeeeeeeeeeeeeepiękne 😍 czemu ja takich nigdy nie mam 😤
anai, a pomyśleć, że jeszcze pamiętam jak skakałaś jakieś malutkie stacjonaty, bo dopiero zaczynaliście pracę. Szacun! BTW. dobrze widziałam, że Szarak na sprzedaż?


A my wczoraj znów lataliśmy. Hellowi w 100% służy zmiana stajni, bo od razu robota jest przyjemna, koń luźny, jest gdzie poskakać i się wybiegać. Na pewno muszę znów pracować nad dojazdami do przeszkód, bo strasznie kombinuje i częściej nam nie pasuje niż jest dobrze 🤔 Ale wczoraj kilka skoków oddaliśmy tak fajne, że aż żal, że stało 110 cm, a nie więcej 😁
wątek zamknięty
mils, ha ha, mój jest naprawdę pod siodłem przemiły, chociaż jest bystry i potrafi znienacka się zawinąć. Ale nie bryka.
Hermes, fajnie, że zmiana stajni wyszła u was na plus. A dojazdy są w skokach najtrudniejsze. To fakt.   Szarak jest na sprzedaż, dobrze widziałaś.  Mam filmik z wczorajszych skoków, mega dobrze chodził: https://vimeo.com/165704072
wątek zamknięty
anai, od lutego? 🙂 To naprawdę nieźle! Czemu Szarak na sprzedaż? Taki fajny team razem tworzycie 🙁
Precelek, bardzo ładne zdjęcia!
wątek zamknięty
galopada_   małoPolskie ;)
08 maja 2016 19:14
Precelek, piękny koń, piękne zdjęcia!

Szary ze swoim jezdzcem 😉





i pierwszy wspólny galop 😉

wątek zamknięty
darolga, Moon,  :kwiatek:
A jak młoda się dogaduje z Bronkiem? Widziałam foty i filmiki z zawodów, fajnie to wygląda, kibicuję im (wam!) bardzo! 😉

brzezinka a co u Julki i Pana Kuca? Jak im się jeździ?


Młoda z Bronkiem, mieli mały przestój przez delikatnie mówiąc mało kompetentnego kowala . Ale już wszystko wróciło do normy i dzielnie nadrabiają zaległości  😉
Wczoraj pierwszy raz (do tej pory ewentualnie tylko na stępa albo lonży) popróbowała swoich sił na dużym koniu. I była mega zadowolona a już największy zaciesz miała jak jej lotna zmiana wyszła 🤣
Filmik z jazdy na rudej:





Precelek, powiem tylko tyle  😜 😍
tulipan, anai, zasmuciły mnie te wieści o sprzedaży. Ale rozumiem i szanuję Wasze decyjze 🙂
Olson, mega pozytywna fota, jak na Was patrze to od razu się uśmiecham  😀
mils, widzę że Ty też masz piękne okoliczności przyrody wokół, te kwitnące drzewa coś pięknego  😜


wątek zamknięty
bardzo bardzo dziękuję wszystkim za miłe słowa  :kwiatek:, wrzucam jeszcze dwa Elektronki treningowe i już mnie nie ma
brzezinka córa wygląda mega profi  😍
anai szkoda że Szarak na sprzedaż 🙁
galopada jakiego masz ekstra profesora do nauki, super, to siostra pewnie? Zazdroszczę, moja starsza ze dwa razy siedziała na moim Bohunie i więcej nie dała się namówić
mils super, sama dobrze wiem jak cieszą takie momenty 🙂

wątek zamknięty
Olson, u nas w tym roku była tak łagodna zima, że udało się większość lutego i marca jeździć na zewnątrz. Uroki pomorza. Siwy na sprzedaż z najbardziej błahego powodu, jakim są pieniądze (a raczej ich brak na utrzymanie dwóch koni, jeśli Dino ma mieć spokojną starość).
Precelek, fotki macie szałowe, ale Elektronek na tych zdjęciach wygląda coraz poważniej, prawdziwy dresiaż się z niego robi 😉

Odważyłam się w końcu po długiej przerwie pojechać na spacer do lasu. Uff. Było przyjemnie i bardzo miło. Szkoda tylko, że ten nasz las jest tak ruchliwy, o każdej porze mijamy pędzących rowerzystów i spacerowiczów. Ciągle trzeba być czujnym.
wątek zamknięty
Nirvette   just close your eyes
09 maja 2016 12:13
brzezinka, Julka jest niesamowita 😉 szykujecie się może na jakieś małe zawody? 🙂
Precelek, niesamowity klimat na zdjęciach, już niektóre podziwiałam na facebooku 😍
wątek zamknięty
Precelek, masz tak przepiękne te zdjęcia, że możesz nawet i 5 stron wątku nimi zająć  😜
brzezinka, o kurczę, ta Ruda nie jest pod nią wcale aż tak wielka jak myślałam, że będzie. Niedługo całkiem się przesiądzie z kucyków, co? 😀
wątek zamknięty
Nirvette Julka w zawodach startuje na swoich kucach. Nawet teraz na weekendzie mieliśmy jechać ale niestety przez kowala partacza musieliśmy odpuścić. Szykujemy się na 21-go  🙂 
budyń, haha powiem Ci, że ja też myślałam że ledwo ją nogami obstanie ale dała radę.  😉  Wiesz w tej chwili ma dwa kuce i ma co z nim robić. Ale oczywiście będę ją wsadzać na Rudą raz na jakiś czas bo widzę, że ma z tego wielką frajdę.  😀
wątek zamknięty
Nirvette   just close your eyes
09 maja 2016 12:58
brzezinka, to super, trzymam kciuki, bo mała ma talent :kwiatek:
wątek zamknięty
precelek zdjecia boskie! prezentujecie się na prawdę pięknie! Powiedz mi co to za kantar ? sprzączki przykuły bardzo moją uwagę
wątek zamknięty
CuLuLa witaj z powrotem na końskim grzbiecie 🙂 Ja też trzy lata temu wróciłam do koni, po dziesięcioletniej przerwie i powiem Ci, że jest bosko, lepiej niż kiedykolwiek. U mnie tylko jest ta różnica, że kiedyś byłam rekreantem na cudzych, a teraz jestem rekreantem na własnych koniach. Z każdą jazdą będzie lepiej, zobaczysz 🙂

Do specyficznego wątku trafiłaś, rządzi się on swoimi prawami, a co za tym idzie takiego nowicjusza jak Ty olali bez mrugnięcia okiem. Tutaj to jest takie kółko wzajemnej adoracji 😉 Zatem ja Ciebie witam, chociaż jestem w tej części forum tylko czytelnikiem. 
wątek zamknięty
jagoda1966
Nie tylko ją olali  🙄 ehhh rzeczywiście, dość specyficzny wątek, ale poczytać lubię  😁
wątek zamknięty
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
09 maja 2016 15:01
skraweknieba ja nie Precelek, ale wygląda jak Euro Star  😉
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.