Dopasowanie siodła

lilid no właśnie mi się z tym zapinaniem przystuł nic nie poprawiało w ułożeniu siodła i niezjeżdżaniu, więc jeżdżę z napierśnikiem  😀
asiek w sumie to nie zauważyłam zależności od szerokości kanału (rozstawu ławek czy paneli). Testowałam kilka siodeł o różnym rozstawie i kształcie paneli i jak tak sobie przeanalizowałam, to mam wrażenie, że to raczej problem z przodem siodła wpływa na zachowanie tyłu...
Kobyła ma dość szeroki przód i mocno pracuje łopatkami więc to chyba to. Jutro powinnam wiedzieć więcej  😀
Jeśli chodzi o bolesność z jednej strony to tak, koń gorzej się wygina w lewo (większa bolesność wystąpiła z prawej strony), ale przyczyną jest stara kontuzja jakiegoś ścięgna czy więzadła w okolicy prawej łopatki (jeszcze z czasów jak nie była u mnie) i nigdy wcześniej nie spowodowało to ŻADNEJ bolesności grzbietu. Dopiero po założeniu nowego siodła. I dlatego zastanawiałam się czy nie jest ono jakoś skrzywione, że potęguje ten problem konia? Nie wiem czy to możliwe?

Aha przyszły ogłowia. 2 są w miarę ok, a 2 do kolejnej, już trzeciej poprawki  🙄 Ja mam już dość. Nigdy więcej nie zamówię niczego na miarę  😵
gosiaopti czemu ogłowia zamówiłaś u tego pana co robił ci siodło? z tego co wiem to od ogłowi jest super p. Marek z Ursusa.
Ja siodło robiłam na miare na siebie i dla konia ale u p. Bogdana i jestem bardzo zadowolona.
Co do Daw Maga to zależy kto wam te siodło zrobi. Większość osób u mnie w stajni te siodła sprzedaje bo właśnie leci sie w tych siodłach na tył. Znam  4 osoby co na Daw Maga nażekają. Ja tez miałam kiedys siodło z Daw Maga i jak naszybciej się go chciałam pozbyć
Ja też miałam nowego DM Oskara i leciał an tył. A niby był pasowany.

no tak powinnien sprawdzić rymarz, ale w moim wypadku cięzko kogokolwiek znaleźć.. Jako ze jestem z okolic Krk, to znalazłam Piotra Ząbczyka, napisałam do niego ale zero odpowiedzi od tygodnia..


Rymarz który mi załatwia wszystkie rzeczy w siodle damskim i normalnym (kupno,dopchania, dopasowania etc) teraz ma taki fajny busik i pracuje w terenie, jak coś to z Krk do Gliwic nie jest aż tak tragicznie daleko (do mnie przyjechał do Poznania  :wysmiewa🙂, a też jest przedstawicielem Daw maga, no i ma zawsze pełno używanych siodeł na sprzedaż  😉
drabcio, o kim konkretnie piszesz?
Elfab z Sierakowic
gosiaopti czemu ogłowia zamówiłaś u tego pana co robił ci siodło? z tego co wiem to od ogłowi jest super p. Marek z Ursusa.
Ja siodło robiłam na miare na siebie i dla konia ale u p. Bogdana i jestem bardzo zadowolona.
Co do Daw Maga to zależy kto wam te siodło zrobi. Większość osób u mnie w stajni te siodła sprzedaje bo właśnie leci sie w tych siodłach na tył. Znam  4 osoby co na Daw Maga nażekają. Ja tez miałam kiedys siodło z Daw Maga i jak naszybciej się go chciałam pozbyć


Bo myślałam, że jak jest w stajni i zmierzy konie i sprzęt, to zrobi dobrze  🤔
U rymarza z Ursusa dopychałam siodło i nie byłam zadowolona. A kto to jest pan Bogdan?

Po dzisiejszych pomiarach i pasowaniu siodeł wiem, że miałam rację i konia kontuzjowało na 100% to nowe siodło. Wprawdzie dobrze kombinowałam, że trzeba coś podłożyć (info dla zagorzałych przeciwników moich podkładek  😉 ), bo koń jest bardzo nietypowej budowy, ale przy tylu błędach w siodle robionym niby na miarę, to nic nie dało. Bez podkładania to siodło nie pasuje teraz (czyli po niby poprawieniu) zupełnie, z podkładkami niby przód i tył w miarę, ale problemem jest środkowa część paneli (ktoś tu już o tym pisał i to się baaardzo potwierdza), no i kształt paneli zupełnie nie pod tego konia. Teraz ma Kieffera i zobaczymy jak będzie. Do czasu nadbudowania mięśni u konia będę jeździć z podłożonymi różnymi rzeczami  😜

Dla dwóch pozostałych koni, które nie miały siodeł dopasowanych idealnie udało się coś zdziałać na miejscu  😅
Mam nadzieję, że przynajmniej przez jakiś czas będę miała spokój.
Potrzebuję pomocy z dopasowaniem siodła do siebie. Mam 165cm wzrostu (długość uda 38cm) i ważę 55kg. Czy skokówka 17,5 (daw mag grand prix) będzie na mnie ok? Najbardziej się boję dopasowania długości tybinki, wszystkie siodła (no może z wyjątkiem prestige'a) były na mnie nieco za długie. Nie wiem też czy tylny klocek nie będzie mi przeszkadzał w działaniu łydką. Tybinki dla wszystkich rozmiarów siedzisk są takie same (w standardzie)? Ktoś się orientuje? :kwiatek:
A czy na moje dopasowanie mógłby ktoś rzucić okiem. Bo im dłużej patrzę tym bardziej nie wiem😉.

Zdjęcia robione tosterem  😡 - przed jazdą z dociągniętym popręgiem.

Spróbuję jeszcze dorobić zdjęcia na których coś widać + po jeździe + z całym koniem, ale może coś Wam się rzuci w oczy na już.

Koń na rozruchu po kontuzji i 4 miesięcznym areszcie w boksie, bez mięśni i z wielkim brzuchem + z fabrycznie wielkim kłębem.


http://re-volta.pl/galeria/album/6644

Dramuta12,  nie, tybinki sa roznej dlugosci w zaleznosci od wielkosci siedziska.
olq,  zrob lepsze zdjecia tylu siodla.
Dramuta12, - będzie zdecydowanie za duże 😉 Przy moim 170cm i 67kg latam po 17,5 daw-maga jak żyd po pustym polu, drugą siebie bym prawie wsadziła. Spokojnie w siodło w tym rozmiarze wsiadało kilku facetów. Tybinki są różne w zależności od rozmiaru. Celowałabym na Twoim miejscu w 17 lub nawet 16,5.
gosiaopti p. Bogdan to Bogdan Dąbrowski z HB Contact. siodła super wygodne i dobrze dobrane do jeźdźca i konia, no ale czeka się bardzo długo (bała robote robi sam), ale warto.

Dramuta12, ja mam 164 wzrostu waze 53 kg i mam siodło rozmiar 16,5 (inne byłyby za duze). Ale tak na marginesie Daw Maga Grand Prix nie polecam, a wręcz odradzam. 😉
Kurczę, szkoda 🙁. keirashara, z 16,5 mógłby być problem - mój tyłek stanowi 90% mojej masy 😂. I do tego nie produkują gp ani millenium 16,5.
Oczywiście jedyne 17-stki z ogłoszeń albo są zarezerwowane, albo zero odzewu jakiegokolwiek. 🙄
Dramuta12 kurcze moje koleżanki ostantio sprzedały Daw Magi GP i właśnie chyba 17 ;/
blackstones, a ja już się tak nakręciłam na tego grand prix... Widziałam, że millenium 17 w miarę dobrze wygląda na takich niziołkach jak ja, ale znaleźć kogoś z ogłoszeń kto rzeczywiście chce sprzedać - makabra.
Ej ej ja mam DawMaga GP 17 (albo 17,5? Nie pamiętam co ma wybite) i nie jest duże! Na pewno ma dużo krótsze tybinki niz Hubert chociażby. Zaraz poszukam fot mniejszych człowiekow w tym siodle i kopne sie do siodlarni sprawdzić na pewno rozmiar 😉
Ja mam podobne gabaryty jak keirashara a mam 18 millenium. Moja znajoma sprzedawala GP podaj maila na PW to dam jej zeby sie z Toba skontaktowala.
Orzeszkowa, super, dziękuję. :kwiatek:
Zorilla, wysłałam pw. 🙂
Jaki jest orientacyjny koszt poszerzenia siodła u rymarza? Będę wdzięczna za wszelkie informacje! :kwiatek:
Zależy od siodła. Od 100 zł w górę.
To jeszcze jedno podejście do prośby o ocenę i radę co ewentualnie z tym fantem zrobić - mam nadzieję, że na dodanych zdjęciach widać więcej.

Na zdjęciu pokazującym panele od tyłu koń stał krzywo - normalnie jest równo na obu stronach - tylko własnie jakoś nie do końca przylega - po jeździe w zasadzie tył przylega do pleców, po osiodłaniu trochę tam jest przerwy i nie bardzo wiem co z tym fantem zrobić.

Tak jak pisałam wcześniej - koń na b. delikatnym rozruchu po 4 miesięcznym pobycie w boksie i spacerach w ręku, przed kontuzją leżało dobrze.
Miałabym ochotę jeszcze je trochę cofnąć, ale trochę nam przeszkadza "wyhodowany" brzuch plus mam wrażenie, że musiałabym jednak poszerzyć, żeby bardziej z tyłu mogło leżeć.

Zmieniać całkiem siodła nie chcę, bo koń ma "największy kłąb świata" i to jedyne z około 14 siodeł jakie mierzyłam, które mi się nie kładzie na tym kłębie i zostawia dość miejsca 🤔wirek:

ktoś coś? :kwiatek:
Bo ja im dłużej myślę, tym bardziej nie wiem co poprawić - czy cofnąć, poszerzyć czy spróbować dopchać tył, czy ująć wypełnienia w innym miejscu.



pozostałe zdjęcia: http://re-volta.pl/galeria/album/6644
olq, mnie się podoba, o ile panele nie są sztywne i się ugną pod ciężarem.
Dramuta12, sprawdziłam, mój DM GP to 17,5 - tak wygląda w nim moja mama ~155 cm wzrostu:


tak ja (170 cm):



Uważam, ze w mniejsze bym nie weszla/byloby mi niewygodnie, mimo ze na co dzień jeżdżę w siodłach 16"-16,5" 😉
halo :kwiatek:
Panele raczej są miękkie i jak siedzę w siodle to przylegają i nie klepią po plecach.

W takim razie nie kombinuję i czekam aż nam wrócą chociaż szczątkowe ilości umięśnienia😉
Help!
Nie bardzo miałam pomysł, gdzie zapytać, ale pomyślałam, że ten wątek może pasować.
Otóż moje pytanie brzmi, czy możecie polecić jakiegoś rymarza na dolnym śląsku (najlepiej Wrocław i okolice), który ZOBACZY, że mam krzywe siodło i mi je wyrówna? Niestety Pan Krzysztof z Książa, który mi to siodło przerabiał pokrzywił je i twierdzi, że jest wszystko ok i jest równe. Niestety nie jest i nie mam pomysłu kto może mi to naprawić. Pomijając Toma Butnera (jakkolwiek się to pisze), bo na wydanie 800-1000zł na przerobienie siodła to mnie nie stać 🙁
Będę wdzięczna za odpowiedź lub przekierowanie do bardziej odpowiedniego wątku :kwiatek: :kwiatek:
Bardzo dziękuję, Orzeszkowa. :kwiatek:
Szafirka, a w czym rzecz- nierówne wypełnienie czy pokrzywiona terlica? Jak wypełnienie, to może pani Magda Nocoń? Może nie zobaczy, ale uwierzy i przepcha 😉
Bombal kompletnie nierówne wypełnienie + siedzisko przesunięte względem paneli lub jak kto woli odwrotnie - panele przesunięte względem siedziska :p
A masz jakiś namiar na tą panią?
Pw (mam nadzieję, że aktualny 😉 )
Witam 🙂

Od jakiegoś czasu borykam się z problemem, który próbuję rozwiązać od jakiegoś czasu, ale bez skutku. Mam klacz mało wykłębioną, posiadam siodło skokowe grand prix DawMaga. Niestety tył mojego siodła podczas każdej jazdy przekrzywia się zawsze w prawo. Próbowałam już futrzanych podkładek, żeli, podkładek antypoślizgowych, ale nadal efekt był ten sam. Po wnikliwej analizie zauważyłam, że tył mojego siodła lekko odstaje od kręgosłupa. Zastanawiam się teraz nad podkładką, ale tylko na tył siodła (prowizoryczna, niestety nie zadziałała). Może ktoś z Was miał podobny problem?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się