Nadawanie imienia

Pomożecie mi wybrać imię dla źrebaka na C? 😉 Jeszcze nie wiem czy klacz, czy ogier, więc szukam dla obu. Założenie jest takie, że powinno to być nazwisko/imię jakiegoś artysty, bo wszystkie poprzednie źrebaki tej klaczy mają imiona artystów 🙂
Carlos Santana
Cameron Diaz
Cardinale (Claudia)
Cassel
Charlie Chaplin
Clooney
Connery
Cooper
Courtney
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
14 grudnia 2015 06:36
Dzielny Dziedzic
Dzielny Panicz
Dzielny Rycerz
Dzielny Rumak
Clash, Cornell (Chris), Coltrayne (John), Charles (Ray).... Chromatyka jest ciekawie, ale to nie artysta, choć coś wspólnego by miało 😉

Na D - w internecie pogrzebałam, znalazłam takie rzeczy:
DAICHI - z japońskiego (dai) "wielki" + (chi) "ziemia" lub (chi) "mądrość, intelekt".
DAIKI - również z japońskiego - dai + (ki) "blask",  (ki) "drzewo" lub (ki) "cenny, szlachetny".
DALIBOR  - czeski, slowacki, chorwacki, serbski, słoweński. Pochodna od "dali", czyli odległość, a" borti" według źródła znaczy "walczyć"
DAMIR  - Prawdopodobnie od słowiańskich "dan" - dany(komuś) i "miru" -pokój, świat
DAYO  - w języku Yoruba - "joy arrives"
DESIDERATUS = desideratum ="upragniony, pożądany"
DRAGAN  - zaczerpnięte ze słowiańskiego "dragu", podobno znaczy "cenny".
DRAGO - jak powyżej.
A tak po swojsku, to nazwałabym go Diament - chyba jest równie cenny w tym momencie 😉 A do pierwszego członu "dzielny" w sumie można dodać wszystko 🙂



JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 grudnia 2015 13:43
galopada_, zawsze może być Drop 😉
galopada
dzielny duch
dzielne serce
dzielny drop  😉
dziki wiatr
dostojny panicz
dumny panicz



Duch Walki
Duch Zwycięstwa
Duch Zwycięcy
Duch Niezłomny
Dar Poranka
Dar Nocy
Designed to Win
Designated to Win

galopada_   małoPolskie ;)
14 grudnia 2015 16:02
Z tymi dzielny, dumny plus duch, panicz już kombinowałam, ale dzięki 🙂
ewabe, oo to z darem fajne 🙂 przekażę dalej 🙂
Django!
galopada_   małoPolskie ;)
14 grudnia 2015 16:08
maluda, to juz jest zarezerwowane od ponad roku  dla jeszcze nie narodzonego malucha 😀
🤣 A tak by pasowało!

galopada
może się nada:
Dębowe serce  😉
Witajcie🙂
Poszukuje imion dla klaczy na literę A ( a najlepiej Al) oraz na H (najlepiej Ha), fajnie byłoby gdyby były dwuczłonowe.

Poki co zastanawiam się nad : Hope for Love, High Life, American Dream.
Z góry dziekuję za odpowiedzi 😀 
Happy coś tam 😉
(Happy Mare, happy valentine itp.)

All the wind 😀 moze być imieniem.
Alright, Alicante, Amazing Girl
Sonika nawet nie pomyślałam o All The Wind, dzieki za pomysł 😀
desire   Druhu nieoceniony...
01 kwietnia 2016 09:36
zamiast High Life -> High Five 😀 😉
Hej, witam wszystkich! 🙂 Poszukuję imienia dla ogierka na literę N. Mogą być jedno lub dwuczłonowe. Bardzo proszę o pomoc, bo muszę w ciągu 2 najbliższych tygodni już wyrobić paszport, a nadal nie potrafię zdecydować się na imię! :c
Z góry dziękuję i pozdrawiam 🙂😉
Nader, Nero/Negro( najlepiej jesli kary), North West, North Wind, Normal, Norman, Nataniel, Navara, Naquen
Nader, Nero/Negro( najlepiej jesli kary), North West, North Wind, Normal, Norman, Nataniel, Navara, Naquen

Będzie bułany 🙂 Dzięki bardzo. Podobają mi się te dwuczłonowe 🙂😉 MAcie kochani jeszcze jakieś pomysły? Wspomóżcie mnie proszę jeszcze 😀
No problem  😉 [można kombinować w tę stronę -np. No Way, No Mercy itp] Nemo, Neso, Nestor, Nubis (chmura po łacinie), Nugat, Nomen Rosae (Imię róży - chociaż nie wiem,czy to nie lepiej dla klaczy)
Nasty Boy
Neverending Story/Game/Day
Never Give Up
Notting Hill
Nomad
Naama Bay
Nanaimo
Negombo
Night Fever

Dziękuję kochani bardzo za pomoc! <3
Pomożecie wybrać imię dla źrebaka - ogier. Imię matki to Kastylia więc poszukuję imienia na K. Fajnie byłoby gdyby nawiązywało do matki.

p.s. przejrzałam cały wątek, trochę to zajęło, ale imion na K jak na lekarstwo. Macie jakiś pomysł?
Kastiel, Kastyl, Kasan, Kilas, Kasper, Kier, Kistyl
Kaspian, Kordian, Kaprys, Kon-Tiki, Kawalkator, Korsarz, Kalahari, Kasparus, Kastor.
Znowu szukam czegoś na S dla klaczki zimnokrwistej, jest mikrokonikiem  😀  matka Sasanka ojciec Hibis

W rodzinie były już Sabra, Saga, Sawa, Santa, Sarna, Samara, Sara, Sosna, Sahara, Sana, Salma.
Sekwoja za nic nie będzie pasowało, bo jest na swój wiek maciupka, Salwa odpada.
Jeśli mama Sasanka, to do bukietu pasowała by Surfinia, ewentualnie Szarotka.
Syrenka/Syrena, Sonatka/Sonata, Szarotka, Stokrotka, Sawanna, Secesja, Sepia, Sesja, Spartanka.
Potrzebuję pomocy w nadaniu imieniu dla ogierka huculskiego na literę G. Z góry dziękuję za pomoc  :kwiatek:
SAYORA  😉
Srebrna Zorza
Sonera, Siretta, Saretta, Serutta, Sarussa,


edit. Grubert 😉
Grafik, Gogurot, Grot,
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się