Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Ja mam plecak Case Logic- d5100 wchodziło, 3 obiektywy i lampa 😀
I od stycznia mam torbę Lowepro. I wchodzi mi d610 z podpiętym N70-200 i ze spokojem upchnę jeszcze 24-70.
Jakościowo fajne obie firmy, ale ok 400 zł kosztują.
Bischa, wiesz, zależy na jakim spottingu Ci zależy 😉 Jeśli na fotkach tego typu
- http://lotnictwo.net.pl/gallery/photo/aircraft-LAK_19/airline-Private/reg-SP-3712/cn-/foto-203330.html czyli statyka, albo samolot kołujący po płycie to spoko, bierz D3100,
Ale jeśli chcesz focić coś porządniejszego i ruszającego się (a przecież o to w spottingu chodzi...) to nie polecam:
- http://lotnictwo.net.pl/gallery/photo/aircraft-Lockheed_Martin_F-16C_Fighting_Falcon/airline-Poland_-_Air_Force/reg-4070/cn-JC-31/foto-315023.html - tej foty na D5100 bym już nie zrobiła, o D3100 nie wspominając. W sumie z D7100 było trudno, ale daliśmy radę.
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 maja 2016 07:24
Kupiłam tego Event Messengera 250, dzisiaj ma przyjść, zobaczymy. Z przesyłką wyszło ok. 180 zł, więc cena nawet przyjazna.
Dziewczyny zna któraś warty polecenia komis który skupuje aparaty, obiektywy itp ?
Mam dosyć wystawiania sprzętu na allegro ...
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 maja 2016 21:53
interfoto.eu?

Torba przyszła, na chrzest bojowy musi poczekać, ale mieści nie tylko puszkę z podpiętym 70-200, ale i laptopa, pewnie zapasowe obiektywy też. I jest piękna, bardzo starannie wykończona  😍
pokaż jakieś fotki z zapakowanym sprzętem
Facella też chętnie zobaczę zdjęcia wypełnionej torby, mi się bardzoi podobają te pomarańczowe lowepro z serii nova sport ale nie wiem czy 17 nie byłaby za niedłuigo za mała zaś ta 35 wielka i droga🙁
Póki co to nie mogę nawet dozbierać do tej 85tki bo ciągle jakieś ważniejsze wydatki mam, ech może w wakacje w końcu ją upoluję bo ciężko tak bez niczego dłuzszego niz 24.
Czy posiada ktoś z Was canon eos 6d?
Jakie są wrażenia, czy daje radę nocą i w trudnych warunkach?
Mam kocioł w głowie i już nie wiem co wybrać :/
Zależy mi głownie na pejzażach, zorzy, drogi mlecznej i długich czasach
konia kto najtansza pełna klatka canona, ja co prawda nie mam ale trochę w canonowym temacie jestem i jeśli Cię tylko stać to warto szczególnie do takich rzeczy jak napisałaś, do sportu i reportażu tam gdzie ważny jest szybki af brałabym chyba cropa w postaci 7d, ale pejzaże, portrety to z 6d moim zdaniem będziesz jak najbardziej zadowolona.
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 maja 2016 21:03
Jakiego modelu Nikona szukać, żeby był jak najtańszy? W grę wchodzą wyłącznie lustrzanki cyfrowe, używane. D40, D60, D70 czy może coś jeszcze innego? Wymogi niewielkie - ma być sprawny (robić zdjęcia, może mieć poodklejane gumy, urwaną lampę, pogubione przyciski nie-niezbędne do fotografowania, niewielkie syfy na matrycy w ostateczności też, przebieg się nie liczy), mieć chociaż jedną baterię i ładowarkę, no i kosztować tak do 200 zł. A może u kogoś się kurzy w szufladzie taki zbędny gracik? 😉
D40 to dinozaur, nie wiem czy warto inwestować w takie sprzęty. Dla kogo to aparat? Swojego D60 z nikkorem 18-105 sprzedałam zupełnie przypadkiem za chyba 400 zł (ktoś szukał pierwszego aparatu do tłuczenia dla córki zanim zainwestuje w coś lepszego), u mnie pomimo niepochlebnych opinii super się ten aprat sprawdził i pomimo wieku i przebiegu był nadal w super stanie, więc jeśli to dla osoby, która dopiero zaczyna to polecam.  🙂 ja go trochę używałam jako zapasowej puszki i pewnie nadal by u mnie leżał gdyby nie ten przypadkowy chętny kupiec, zwykle miałam pod niego podpiętą krótką stałkę żeby mało miejsca zajmował.  🤣

A powiedz jeszcze jak Ci się sprawdza ta torba Event Messenger?  🙂  bo już mnie do szału doprowadza plecak, jest koszmarnie niewygodny i wyglądam z nim jak ze spadochronem albo takim atomowym plecakiem z kreskówek.  😁  muszę tam upchnąć puszkę, 3 obiektywy i jakby jeszcze było miejsce na portfel i chusteczki to by było super.
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 maja 2016 11:56
Puszka ma być dla mnie, żebym nie musiała na zawodach zonglowac obiektywami. Podpielabym pod nią szeroki kąt. Szerokie kąty robię dla siebie i swojego funu, więc nie muszą być jakieś super. No i budżetu nie mam, znalazłam na allegro d70 za 150 zł, ale jest uszkodzony i nie zawsze czyta karty.

Z torby na razie jestem zadowolona. Więcej będę mogła powiedzieć po 6.06., bo będę po pierwszych zawodach i pierwszej wyjazdowej sesji.
ma ktoś doświadczenia z serwisem canona na żytniej? Coś dziwnego się dzieje z moją 24 mm i nie podoba mi się to, raczej to nic nowego bo od początku miałam co do tego obiektywu mieszane uczucia, ale wmawiałam sobie, że tu AF nie jest demonem szybkości, że pewnie  nie umiem złapać ostrości na małej przysłonie i wina moja no ale bez przesady.

Problem jest taki, że z bliska robi zdjęcia ostre jak żyleta, 'prawie makro' są super, portrety od ramion w górę wszystko fajnie, ale wystarczy że odejdę od fotografowanej osby na kilka metrów, osoba się nie rusza (więc to nie to co myślałam przy psie, że AF nie nadążą), aparat potwierdza ostrość a oosba jest kompletnie nieostra... Raz mniej raz bardziej ale to generalnie nie jest tak jak powinno być, na trybach automatycznych i na manualnym ostrzeniu jest podobnie. Myślałam czy to nie jakiś front albo back focus ale na tych nieudanych zdjecioach nie mogę znalźć nic ostrego, to nie to, że ostrość jest gdzie indziej - jej po prostu nie ma. Wrrr zła jestem bo to obecnie mój jedyny obiektyw, nie mam podpiąć czegoś innego zeby sprawdzić czy to body czy szkło zawodzi no i generalnie nie mam pomysłu co to może być, że z bliska jest ostre.

Mam nadzieje, że kalibracja w serwisie by pomogła, ale chyba dopiero jak będę w lipcu w Warszawie przejdę się z nim osobiście bo jednak mam mieszane uczucia do wysyłąnia.
Ja korzystałam z serwisu na Żytniej trzykrotnie w ciągu ostatnich 10 lat.
Bez zastrzeżeń
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 maja 2016 19:45
Magdzior, zobacz, czy jak ostrzysz manualnie, to w ogóle się ta ostrość gdzieś przesuwa. Spróbuj ustawić na nieskończoność.
Mój 70-200 miał podobny problem (blokował się na 7m i nie ostrzył w kierunku nieskończoności) i prawie 2 miesiące tkwił w serwisie, bo okazało się, że cały układ AF jest do wymiany i tyle czekali na nowy.
Facella No właśnie niby w wizjerze coś tam wyostrza, ale jak przedmioty są dalej to do pewnego momentu. W pomieszczeniu ciężko to pokazać ale przykład crop 100% zdjęcie zrobione z bliska (kilkadziesiąt cm) i z kilku metrów:
z bliska
z dalsza

szemrana A wysyłałaś im sprzęt czy zanosiłaś osobiście? Oni w ramach gwarancji też naprawy robią tak? bo mój w sumie ma kilka miesięcy
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 maja 2016 20:11
Nie znam konstrukcji obiektywu, ale jeśli masz okienko z ostrością, to spróbuj przekręcić pierścień tak, żeby doszedł do nieskończoności. Bo ja pierścieniem owszem, kręciłam, ale odległość w okienku ani drgnęła. Czyli moje kręcenie było bez żadnego efektu i tu był problem.
nie mam okienka z ostrością bo to takie maleństwo typu naleśnik, ze ledwo się mieści przełącznik AF/MF
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
31 maja 2016 08:00
A polecacie jakiś serwis Nikona w Warszawie? AF zaczyna mi się gubić, nie ostrzy jak kiedyś, jak robię serię to aparat odmawia zrobienia zdjęcia po 2-3 pstrykach gdzie kiedyś robił więcej. Ma swoje lata, to fakt, ale wolałabym go odratować niż kupować nowy. No i pytanie czy problem tkwi w puszce czy obiektywie, nie mam innego szkła na podmiankę by sprawdzić :/
Przecierałaś już styki AF? (jeśli nie, może warto przed pójściem do serwisu) 🙂
abre   tulibudibu
31 maja 2016 22:52
Styki warto przetrzeć ale mi to wygląda na potrzebną kalibrację puszki. Zrobią Ci to w Warszawie na Łopuszańskiej. Zawieź od razu z obiektywem.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
01 czerwca 2016 17:39
Dzięki! Przeczyszczę styki a jak nie pomoże to zawiozę na Łopuszańską.
Abre, wiesz może jaki byłby orientacyjny koszt takiej kalibracji? :kwiatek:
Ja płaciłam 200 zł. Przy okazji mi go wyczyścili. Jak ładnie poprosisz to i szkła przetrą. Ja nigdy tak dobrze tego nie robię jak oni 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
02 czerwca 2016 13:31
Dzięki! :kwiatek:
Jaka lustrzanka byłaby godny polecenia na początek, chodzi o coś dla amatora- już razem z obiektywem, do około 1500zł? Jest możliwość zmieszczenia się w takiej cenie? Przede wszystkim chodzi o coś, co wprowadziłoby może w fotografię, z możliwością późniejszej zmiany obiektywów (mimo, że wcześniej już robiłam zdjęcia, także chyba pora na coś swojego). Z drugiej strony, myślałam nad czymś używanym- ale nie wiem do końca, czy warto się w to pakować.
Ja z używek polecam D60 i D90- dla amtaora w sam raz 🙂
a coś lepszego to Nkon D 3100 🤣
silverwings jeżeli chodzi o nowe aparaty, to raczej w 1,5tys z obiektywem ciężko będzie się zmieścić 🙁. Ja na początek zakupiłam Nikona D3200 z kitem 18-105mm, dodatkowym akumulatorem i kartą pamięci. Z takim zestawem zmieściłam się w 2,5tys. Jeżeli dysponujesz takim budżetem, jaki podałaś, to ja celowałabym w coś używanego raczej 😉.
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 czerwca 2016 20:46
Dla mnie D3200 wcale nie jest lepszy od D90. Celowałabym właśnie w D90 - na początek to jest potężna puszka i można tanio dokupować obiektywy.
D3100 czy D3200 to zdecydowanie gorsze puszki niż D90... Natomiast co kto lubi - dla amatora zaczynającego przygodę nawet D3000 byłoby ok!
Ja tam na D3200 nie narzekam 😉. Bawiłam się wcześniej też D90, ale ostatecznie doradzono mi zainwestować jednak w nową puszkę 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się