Styl western (dawniej kącik)

.
Livia   ...z innego świata
06 maja 2016 11:33
Nique, nie ma za co 🙂 Fakt, sam taki zestaw byłby za cienki...

Muchozol
, oczywiście, w wersji idealnej zatrzymanie powinno być od dosiadu, ale wiadomo jak jest czasem w praktyce 😉
.
Tak właściwie, to koń westernowy nie powinien się zatrzymywać "na wędzidle", tylko od dosiadu. Jeśli faktycznie jest problem z zatrzymaniem konia "wędzidłem" i to ewidentnie nie skutkuje, to można jeszcze uczyć zatrzymania konia bez użycia wędzidła/innego kiełzna bezwędzidłowego.


Ja się ostatnio zdziwiłam jak młody w terenie zatrzymał mi się z szybkiego kłusa na "whoa". Zdziwiłam bo nie wiedziałam że potrafi na sam głos się zatrzymać. Na lonży na razie średnio mu to wychodzi a na ujeżdżalni ćwiczyłam zatrzymywania z dosiadu plus lekka wskazówka ręką (wiem że powinnam też wprowadzać głos, ale czasami zapominam xD). Tak się zdziwiłam że wylądowałam na jego szyi! Ale przebaczył mi 🙂

Livia właśnie ciężko mi stwierdzić co do grubości padu bo siodło jest naprawdę dobrze do niego dopasowane (o dziwo) więc raczej nie chcę wpychać też czegoś zbyt grubego. Nadal kocham najbardziej swojego uklepanego prof. choice'a. Dlatego rozważałam ten 1/2 calowy padliner filcowy. Ale uciekła mi aukcja więc i tak nie kupiłam :P

Mogę się pochwalić że po ostatanim dwu godzinnym terenie młody był pod siodłem idealnie spocony, wszędzie poza kręgosłupem 🙂 Miał piękny suchy pasek na całym kręgosłupie. Za to kondycji to ma zero xD Trochę galopu pod górkę i wysiada. Nie ma też ambicji na ściganie się ani bycie czołowym, ale w sumie ja też nie :P Więc chyba się dobrze dobraliśmy. Jak trzeba to pójdzie pierwszy, ale widzę że nie do końca dobrze się czuje w tej roli, więc po co mam go cisnąć na siłę (choć jak już pocisnę to zawsze przejdzie - przez krzaki, rów czy straszną ścieżkę). Coraz bardziej się zakochuję w tym koniu 🙂 jak na początku do końca chemii nie było to teraz chyba powstaje "mądra miłość" :P

Edit: Jak mi jeszcze ktoś poda mniej więcej grubość padów od mattesa? :P Skoro już wydawać kasę to raz, a porządnie xD
.
Dzis znowu wsiadlam na Jerrego, na tym samym wedzidle co poprzednio, czyli krociutkie czanki, bez running martingale, za to na roundpenie, a nie na pastwisku. Kon od razu zacxzal ciamkac wedzidlo, byl posluszny -na lekka polparade zatrzymywal sie w miejscu, zmienial tempo. Pracoewalam nad zatrzymywaniem-zatrzymuje sie na komende slowna, polparade, nad zatrzymywaniem od dosiadu pracujemy. Robilismy wolty i osemki, w stepie i fokstrocie. Bardzo ladnie przechodzil zmiany Zauwazylam ze jest sztywniejszy po lewej stronie, ma problem z balansowaniem fokstrota gdy fokstrotujemy na ta strone, wiec dolacze do cwiczen rozciaganie i sieganie do bokow zwlaszcza po tej stronie (musze dokupic marchewek).
Ogolnie wrazenie bylo bardzo pozytywne.
W poniedzialek ma przyjsc angielski hak. Na razie bedziemy raczej trenowac w roundpenie, gdzie nie ma sie gdzie rozpedzic.
w weście koń ma się zatrzymywać na półparadę? Jak w takim razie wygląda westowe półparada? 😉 Wybaczcie czepianie się, pytanie z tych zaczepno- żartobliwych 😉
[quote author=maluda link=topic=27.msg2537329#msg2537329 date=1462103846]
[quote author=Thilnen link=topic=27.msg2537016#msg2537016 date=1462025813]
Wydaje mi się, że tak, kupione w horsepassion.pl, więc z fachową pomocą 🙂



Kłóciłabym się i nie tylko ja.


[/quote]

No ja też, ale po co się kłócić :P
[/quote]

Klocic sie nie trzeba, mozna komunikowac. Lub kupic u konkurencji czy uszyc na miare.
dobierajac przez internet jedynie pomagamy w wyborze, a dobierajac majac konia przed soba - jestesmy pewni  😉
Hough.
Zacisniecie wodzy w dloni🙂
ok, czyli w klasyce "zamknięcie ręki"🙂  Półparada jest krótkim działaniem, które przenosi ciężar konia w kierunku zadu (koń staje się lżejszy), bo z nazwy to jest "pół- zatrzymanie" ("parada" to dawne określenie zatrzymania) i jest to głównie działanie dosiadu, nie wodzy 😉 dlatego śmieję się, bo napisałaś, że koń nie reaguje na dosiad, a na półparadę (która jest z założenia czymś trudniejszym i trochę enigmatycznym (niektórzy trenerzy jak np Anky Van Grunsven twierdzą, że nie wiedzą co to właściwie znaczy półparada)- nie 😉
😡
Dzieki za korekte! :kwiatek:
Nique, u nas w stajni mattesow do wyboru do koloru. Grubość zalezy od modelu. Są cieńsze i grubsze. Napisz pm do Dorcysi, na pewno Ci pomoże. Ja mogę zmierzyć jak będę w stajni.
Nique, u nas w stajni mattesow do wyboru do koloru. Grubość zalezy od modelu. Są cieńsze i grubsze. Napisz pm do Dorcysi, na pewno Ci pomoże. Ja mogę zmierzyć jak będę w stajni.


Dziękuję  :kwiatek: Napiszę do Dorcysi 🙂 Zastanawia mnie jednak skąd różna grubość mattesów? Można zamówić w różnej grubości? Chciałam zamawiać w GNL'u i nie informują tam o różnych grubościach do wyboru.
Znacie jakiegoś rymarza, który zrobi fendery do siodła w rozmiarze dla dzieci?

Dzwoniłam do p. Jurewicza, ale szczerze powiem, że cena jest troszkę za wysoka jak dla mnie. Jeśli nic nie znajdę to będę musiała zamówić tam.

Siodła dla dzieci nie kupię, bo Bacardi jest za szeroka, trudno dobrać do niej siodło. Byle jakiego nie założę, bo szkoda mi jej pleców. Samych fenderów w sprzedaży nie widziałam.

kilka fot z wczoraj:




[quote author=Złota link=topic=27.msg2540288#msg2540288 date=1462776392]
Znacie jakiegoś rymarza, który zrobi fendery do siodła w rozmiarze dla dzieci?

Dzwoniłam do p. Jurewicza, ale szczerze powiem, że cena jest troszkę za wysoka jak dla mnie. Jeśli nic nie znajdę to będę musiała zamówić tam.

Siodła dla dzieci nie kupię, bo Bacardi jest za szeroka, trudno dobrać do niej siodło. Byle jakiego nie założę, bo szkoda mi jej pleców. Samych fenderów w sprzedaży nie widziałam.


[/quote]
Może bazyl, ale nie wiem jak u niego z czasem.


Dodofon, ładnie!
Dodofon, Sliczne zdjęcia 🙂

maluda, napiszę i zapytam - dzięki 🙂
[quote author=Złota link=topic=27.msg2540288#msg2540288 date=1462776392]
Znacie jakiegoś rymarza, który zrobi fendery do siodła w rozmiarze dla dzieci?

Dzwoniłam do p. Jurewicza, ale szczerze powiem, że cena jest troszkę za wysoka jak dla mnie. Jeśli nic nie znajdę to będę musiała zamówić tam.

Siodła dla dzieci nie kupię, bo Bacardi jest za szeroka, trudno dobrać do niej siodło. Byle jakiego nie założę, bo szkoda mi jej pleców. Samych fenderów w sprzedaży nie widziałam.


[/quote]

Spróbuj tu: http://mrleather.org/pl/kontakt/
dodofon ochraniacze  😍 to jest PC ten ciemniejszy róż?
dodofon ochraniacze  😍 to jest PC ten ciemniejszy róż?


to jest czerwień - czerwień, może tak wyszło, ale nie ma w nich nic z różu... są czerwone, nie pamiętam jaka nazwa
sprowadzane z USA

edit: profi choice
tu inna fota - może bardziej czerwieńsze wyjdą
Słabo...pańcia powinna mieć czerwone kowbojki (no, dobra, czerwona kamizelka nadrabia)  😎  Twój Mały jakby urósł nieco i jest już taki  Większy 🙂 równowaga jak się patrzy!
.
Mattes ma w swojej ofercie same pokrowce na popręgi ale nie wiem czy maja cos "uniwersalnego" czy tylko takie na ich popręgi 🙂 <wpadłam teraz w mattesowa obsesje> ;P
.
Nique ja właśnie nie chcę pokrowca, tylko futro na rzep. Pokrowiec zakryje skórzane zdobienie na popręgu 🙂.

To Ci sie nie sprawdzi. Futro na rzep nie bedzie sie trzymać popręgu.

Mattes ma w swojej ofercie same pokrowce na popręgi ale nie wiem czy maja cos "uniwersalnego" czy tylko takie na ich popręgi 🙂 <wpadłam teraz w mattesowa obsesje> ;P

Są uniwersalne pokrowce również.
.
Livia   ...z innego świata
09 maja 2016 13:32
Dodo, świetne zdjęcia! Ty miałaś też klacz Komnatę, prawda? Co u niej? 🙂

U nas spokojnie, bo jednak nie startujemy w maju, choć schematy sobie ćwiczę. Ale planuję małe zawody w lipcu i wtedy zobaczymy, jak u nas z postępami 🙂
Nique, zwykły pad jest moim zdaniem nieco cieńszy niż ten korekcyjny.

Złota - kiedyś w KingHorse można było kupić takie strzemiona dla dzieci - wieszało się je na hornie. Sprawdź, może wystarczy długość 🙂
.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się