Młode Konie

branka  :kwiatek:
Jeszcze nie wsiadaliśmy, dam mu jeszcze czas. Nie mam się do czego spieszyć choć powiem szczerze, że bardzo jestem go ciekawa pod siodłem.
A jak tam anai rozumiem . Włożyłaś w konia kupę czasu, pracy i pieniędzy . Przy okazji zdobyłaś ogromne doświadczenie. Sprzedaż wyjdziesz na zero lub coś zarobisz,  a  koni fajnych do kupna jest trochę  😉 Zyczę powodzenia w sprzedaży :kwiatek:
P.S duże zainteresowanie jest?
monia Rudy super lata! Możesz być dumna z konia. 😀
brzeznika ale ten  czas leci. On już do zajazdki.... zdawaj relację jak Wam idzie praca z młodym.
Donia, to prawda... Czas tak szybko płynie, że nawet nie wiem kiedy z takiego brzdąca wyrosło takie konisko  😀
galopada_   małoPolskie ;)
09 maja 2016 11:52
branka, tak, 2latek i 165cm w klebie 🙂
bianka  :kwiatek:   pokaż w końcu siwe  😍

Donia Dzięki, liczę na nowe wasze zdjęcia.  😉

brzezinka powiem Ci, że mi się cholernie podoba, świetny koń .

edit. dodaje zdjęcie bo dostałam, tylko jakoś jasno chłopak wyszedł  😉

Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
09 maja 2016 21:32
Ja mojego młodego kocham z dnia na dzień coraz bardziej.

W życiu nie sprzedam jak i rudego.

A tak BTW zdecydowane  🤣 w sobotę jedziemy na pierwsze zawody  😀
Brzask  powodzenia, my ruszamy za 2 tyg.  🏇 
ALE macie piękne konie kobiety.ja planuje teraz zakup doświadczonego walacha. Zobaczymy co z tego będzie. Mam nadzieje ,ze uda mi się do weekendu podesłać jakiś film mojej myszy🙂
To teraz już naprawdę się chwalę moim młodziakiem:

Edit: to się jednak nie pochwalę, bo nie wiem czemu zdjęcia z mojej galerii nie da się wstawić , mimo że zdjęcie zmniejszone i zrobione wszytsko poprawnie  🤔wirek:
Ja widziałam fotki na facebooku, fajny niuniek 🙂 a jak Chicco, jeździcie cos tez?
branka, niestety, ale Chicco miał drobną kontuzję w styczniu ( więzadło naciągnął zadnie , bo tak brykał pod siodłem  😁 ) w prawym zadzie. Gdy już było ok i zaczęłam wsiadać to zaczął znaczyć na lewy zad  🤔wirek: i po 2 tygodniach z tego zadu wylazła ropa ( kuty tylko na przody), a teraz jak miał już wracać to skręcił sobie na padoku lewy przód  😂 więc dam mu jeszcze 2 tygodnie zanim wsiądę, bo obecnie  lekko widać co 3 może 4 krok kłusa, więc sezonu nie zaczęłam jeszcze, bo młodym planuje na czerwiec jechać LL, ale na razie jeszcze nie skakałam nawet linii  😁  tylko pojedyncze przeszkody.
Na koniec maja jestem na kursie masażu z Kasią Żukiewicz i chyba już po uruchomię wymasowanego Chicca  😂, bo mój wet mówi że teraz jeszcze został mu prawy przód  🤬 do "zakulenia" i będzie już do jazdy  😵


P.S. Chicco już ma 7 lat i odpukać ani razu nie miał kontuzji, nawet skacząc 3-4 razy w tygodniu w sezonie, więc sobie odbił za wszystkie lata  🤣
Brzezinka
Piekny ten Twoj mlodziak.

Monia
Ten kasztan jest Twoja wlasnoscia czy M.K?  Bardzo ladny. Strasznie lubie kasztany w takim odcieniu i z taka odmiana na pysku.


Swoja droga, ja w koncu, po prawie 2 latach wsiadlam na cos innego niz mlodziak. Chlopak lat 16. Bardzo doswiadczony no i troche do pchania. I co?  I nie potrafie jezdzic. Przy jezdzeniu mlodych, czlowiek czasem jezdzi bardzo delikatnie, asekuracyjnie momentami ( bo przeciez mocne uzycie ludki, moze dac efekt jedzenia piasku 😉 ) . To samo w temacie kontaktu. Mlode sie szybciej poddaja, nie maja jeszcze doswiadczenia i nikt ich wczesniej nie jezdzil, wiec uczysz pod siebie w sumie. A taki starszy juz tam swoje wie i potrafi nie miec ochoty na solidniejsza robote.
Poskakalam troche gimnastyki bez rak i jezdzenia linni bez ingerencji w tempo konia. Gimnastyka skok- wyskok z rekami na biodrach, zeby mi sie gorna czesc ciala rozluznila. A linie po to zeby uwierzyc w to , ze kon moze to przejsc sam i zazwyczaj nie trzeba mu tak bardzo pomagac. A na dokladke trzeba uwierzyc w to ze nawet jesli jest za blisko, albo za daleko, to latwiej jest sie z tego wyratowac, dajac koniowi wiecej swobody.

Co nie zmienia faktu ze jestem troche zdolowana. Widac po mojej jezdzie ze jezdze tylko mlode. Ze przy skokach strasznie chce pomoc i miec pelna kontrole, co nie zawsze przeklada sie na cos pozytywnego. Mialam tez problemy z najazdami, strasznie patrze pod konia i szukam miejsca odbicia  🤔wirek: Jak trenerka kazala mi patrzec zupelnie gdzie indziej, to te skoki okazywaly sie latwiejsze, w lepszej rownowadze itp.
Ciekawa jestem czy uda mi sie to przelozyc na prace, bo na profesorku to bylo proste dla mojej psychiki ( wiedzialam ze mi nie strzeli stopki, nie bedzie brykal, ponosil, albo odwalal po przeszkodzie ) , na mlodych juz nie mam zadnej pewnosci, co do tego co sie stanie. 
No i najgorsze jest to ze sie garbie. Zaczelam to robic po jednym upadku i tak mi juz zostalo. Pierwszy trening, to siedzialam jak precel, na 2 juz wiedzialam ze musze miec lepsza pozycje. Ale i tak... 🙁  Jak tak patrze na te fory, filmy itp to mam wrazenie , ze kiedys jezdzilam o wiele luzniej, ladniej itp. Mialam pewnie mniej dosiwadczenia i wiedzy, ale wygladalam o wiele lepiej :/  👀
KaNie Rude jest moje.  Co do jazdy na młodych to mam to samo, błędy mam w dosiadzie jak chyba każdy co robi młode .  Na młodych konie nie można się skupić nad sobą, tylko trzeba pilnować konia.
Więc się nie przejmuj, uroki młodych koni.
KaNie, niestety, jazda na młodzieży/odrabianych psuje i dosiad i reakcje 🙁 Trafnie opisałaś te zmiany. Z jedną uwagą - symboliczna łydka na młodziakach to właśnie zachęta do magazynowania petardy. Im bardziej wybuchowy koń, tym łydka musi mocniej, stabilniej przylegać.
Ano, trzeba od czasu do czasu pojeździć na profesorze - z zyskiem dla swojego jeździectwa. Zmiany są odwracalne - już gdzieś po miesiącu 🙂 jazdy na pewnym koniu. Zatem nie licz, że incydentalne jazdy odwrócą proces "degeneracji", ale mogą znacząco go powstrzymać. Dlatego warto mieć takie "przerywniki".
Jeszcze ci poradzę, że nawet na świrach - włączaj luz ilekroć tylko się da, taki aktywny klik we własnym mózgu. Niech koń się uczy robić swoją job - a ty odpoczywasz 🙂 "Olimpijski spokój i długie ruchy" 🙂 Zmiany sylwetki to pikuś. Gorzej jest nauczyć się robić wszystko za konia i jeździć przez całą jazdę w stanie 100% koncentracji. ŻADEN jeździec tyle nie wytrzymuje, takiego constans napięcia - zaczyna popełniać błędy. Koncentracja tylko na trudniejsze zadania, nie non stop. To będzie z pożytkiem dla ciebie - i dla koni.
Monia
Przejmuje sie, bo kiedys mialam hopla na punkcue dosiadu i lubie siedziec luzno i poprawnie. Co jest slabo mozliwe na polsurowkach... 🙁(( pozatym docelowo tez nie chce spedzic kolejnych lat w firmie w ktorej jestem. A jesli nie bede sie ladnie prezentowala, to tez slabo ze znalezieniem fajniejszej pracy. No i plecy mi wysiada szybciej niz mi sie wydaje.

Swoja droga, jak ogladam filmy z jazd w pracy, to wygladam lepiej, niz na koniu trenerki. I przed treningami wydawalo mi sie ze jest ze mna lepiej. W pracy widze tez, ze ludzie przychodza, jezdza kilka tygodni/miesiecy i w momencie kiedy przyszli z super dosiadem, luzem itp, to nagle zaczynaja sie blokowac. Jednym to mija, inni natomiast sie w tym poglebiaja strasznie. I przestaja potrafic galopowac, skakac, nie moga zrobic normalnej wolty itp.

Halo
Ja normalnie , aktywnie uzywam lydki, ale nigdy nie wpadam na pomysl uzycia jej w wersji duzo, duzo mocniejszej - karnej? . Glownie dlatego ze one slabo rozumieja pewne rzeczy i nie uzyje na koniu 3 tygodnie pod siodlem, lydki czy ostrogi w sposob w jaki moge uzyc na koniu, ktory jest starszy, wie o co chodzi, ale  z Toba pogrywa i nie chce mu sie czegos zrobic. Nie wiem czy dobrze to opisalam. Mnie sie po prostu zatarly pewne roznice w jezdzie.
A poza tym dzieki za rady. Masz duzo racji i jest w tym masa prawdy  :kwiatek:

Zaczynam sobie uswiadamiac, ze im dluzej bede pracowala, tylko z surowkami, tym gorzej bede jezdzila na normalnych, starszych koniach  🤔wirek:
KaNie, nie chodziło mi o siłę użycia aktywnej łydki, tylko o siłę przylegania biernej łydki. My żeśmy standardowo jeździli na młodziakach bez ostróg a z dobrym batem.
monia mówisz masz 😉 ale mi dzisiaj pannica dała popalić..... mam dość. Nafukana,  z dzikimi pokładami energii, mało współpracująca, sztywna, pędząca do przeszkód . Masakraa.

Moja Mysza z dzisiaj. Pięknie chodziła, luźno, poskakalysmy gimnastycznie. Kocham tego konia normalnie,tak wszystko szybko łapie.
Ależ te młodziaki pięknie wyrastają i mężnieją!
Brzask, powodzenia na zawodach!
monia, no no, dobrego jeźdźca masz dla rudego 🙂 piękny jest (rudy ofc)🙂
Donia Aleksandra, bo to baba jest 😉 dzięki za zrozumienie 😉 ( a co do zainteresowania to ciężko mi powiedzieć,  żadnego konia dotad nie wystawiałam 😉 co dzień ktoś pyta, ktos chcial przyjeżdżać siadać, ale szukali profesora dla dziewczynki więc grzecznie odmówiłam, nie spieszy mi się nigdzie 😉)
Donia fajna baba, masz zdjęcia ze skoków ?

anai Myślę, że była to dobra decyzja, zobaczymy co będzie .
monia, na pewno!
monia te jej skoki to jeszcze takie śmieszne, nieporadne są. Dużo ćwiczymy szeregów, powoli zaczyna to mieć ręcę i nogi, ale powooooli 😉
brzezinka
Chyba jesteście zadowoleni? Młody niezmiennie bardzo mi się podoba. A ja nadal mam słabość do Qulesterów  😜

Myślałam, że będę miała okazję chwalić się tutaj swoją czterolatką, jednak stało się inaczej. Na szczęście mam jeszcze jedno dziecko w domu, które cieszy moje oko. Dziecko to dobre określenie, młoda dopiero za dwa tygodnie skończy 9 miesięcy, ale ponieważ jest w miarę ucywilizowana zrobiłam jej wczoraj kilka zdjęć:

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13226897_1141057972580974_7245147969616624620_n.jpg?oh=4511bd1a5d4326809bfc67bac4a3386b&oe=57A8B289[/img]

Pursat   Абсолют чистой крови
12 maja 2016 19:20
Kilka zdjęć i pokazujesz jedno? 👿

Piękna! Dawaj więcej!
Wojenka   on the desert you can't remember your name
12 maja 2016 20:56
Armara, już Ci ostatnio mówiłam, że mała chwyta za oko!
monia, KaNie  :kwiatek:


brzezinka
Chyba jesteście zadowoleni? Młody niezmiennie bardzo mi się podoba. A ja nadal mam słabość do Qulesterów  😜


armara, bardzo jesteśmy zadowoleni. Chłopak jest urodziwy i ma rewelacyjny charakter.  🙂 
Kilka zdjęć i pokazujesz jedno? 👿

Piękna! Dawaj więcej!


Dzięki  :kwiatek: Bo zdjęcia mam dwa na krzyż  😁

Dorzucam jeszcze jedno 🙂

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13166099_1141712742515497_2266874994376644447_n.jpg?oh=d54e8641530d5e8bd2c65472fe1bf31d&oe=57AA3EDE[/img]

Wojenka  :kwiatek:

brzezinka
No to super  😅
armara Koń jak zwykle uroczy, ile ma wzrostu ? 

Donia Koń naprawdę super, fajna jest  😜 
Dziękuje wszystkim za czujność na pv. Pozwolę sobie napisać tutaj :ochraniacze notorycznie same się przekręcały. Założone zostały dobrze. 😉
monia

Dziękuję 🙂 Nie mierzyłam młodej, wygląda normalnie na swój wiek tzn. obstawiam, że docelowo będzie miała jakieś 165-6 cm 🙂 Przestałam mierzyć maluchy, bo tak trochę guzik to daje  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się