Wszystko do twarzy-czyli pudry,kremy etc.

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
20 kwietnia 2016 14:01
Podepnę się pod pytanie o kremy. Mnie z kolei interesują jakieś kremy przeciwzmarszczkowe - takie dla osoby ok. 30, czyli delikatne - na noc.




przenoszę się tutaj 😉
To i ja podpinam się pod kremy.
Głupia dalam się namówić babce w hebe na krem BANDI Young Care zluszczajacy na noc i teraz żałuje.
Czy ktoś używał tego kremu i podzieli się opinia? Nigdy wczesniej nie uzywalam kwasów i pojęcia o tym nie mam. Napisane jest ze ma AHA 5% i żeby sie nie opalac, babka powiedziała ze jak mam krem na dzień z spf 15 to nic mi się nie stanie. Prawda to czy nie? W necie jest dużo opinii ze uczula, nic mnie nigdy nie uczulilo niby ale sama nie wiem.
Używać czy nie używać?  🙄
ash   Sukces jest koloru blond....
22 kwietnia 2016 11:25
Ja używam na dzien kremu Dr Eris Clinic Way 1. Jest właśnie na pierwsze zmarszczki dla 30 latków.
Buzia jest ładnie nawilżona i wygładzona.
Na noc mam Galenic nectalys i tez jestem zadowolona. Żaden z nich mnie nie uczula, co juz jest sukcesem
Sigma, przy kwasach spf15 to chyba trochę mało, szczególnie że już zaczyna słońce wychodzić. Co do samego kremu to ja wolę się przekonać na własnej skórze czy coś działa, miałam kremy z ekstra opiniami, które nie zróbiły nic, a nawet pogorszyły stan mojej cery, a teraz używam kremu za 8 zł, który opinie ma różne a dla mnie jest najlepszy na świecie  🙂
czy ktoś używał kwas kojowy na przebarwienia i może się podzielić spostrzeżeniami?
emptyline   Big Milk Straciatella
10 maja 2016 00:47
Kochane, macie jakiś sprawdzony specyfik na przebarwienia?
emptyline, krem Skinoren (zamiennik Acne-derm) zaleciła mi moja dermatolog na niewielkie przebarwienia, jest bez recepty.
Znajoma na większe przebarwienia dostała na receptę Atrederm- retinoid powszechnie używany w dość silnym trądziku, ale nie stosowała jeszcze.
emptyline   Big Milk Straciatella
10 maja 2016 07:37
yegua, o dzieki. Ja nie man jakiś ogromnych, spróbuje tego twojego 🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
10 maja 2016 08:17
emptyline, z wybielaniem przebarwień lepiej się już wstrzymaj i zajmij się nimi na jesieni. Polecam kwas migdałowy w dość wysokich stężeniach (najlepiej robić u kosmetyczki) i Acne derm- mnie bardzo pomógł. Właśnie też wykańczam serum depigmentacyjne z Pharmaceris i jest całkiem spoko.

Mnie po Atredermie wyskoczyły nowe, duże przebarwienia, trudne do zlikwidowania... Nie polecam 🙁
emptyline   Big Milk Straciatella
10 maja 2016 09:35
Scottie, ale ja je mam w takim miejscu ze słońce mi niezbyt zaszkodzi, zrobilo mi się niedawno i strasznie mnie irytuje... 🙂 no ale może wytrzymam do jesieni :P
Scottie   Cicha obserwatorka
10 maja 2016 11:26
emptyline, no to jeśli to miejsce jest osłonięte, to kupiłabym krem z filtrem spf 50+ i stosowała kwasy. Natomiast jest całkowicie zasłonięte, np. ubraniem- wtedy bez obaw stosowałabym kwasy.

Jeśli to przebarwienie nie zrobiło Ci się od słońca, a np. hormonalnie- będzie ciężko je całkowicie usunąć 🙁
Czy kosmetyki Avene mają dobry skład? Ktoś się zna?  🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 czerwca 2016 10:21
potrzebuję porady kosmetycznej odnośnie półproduktu. ktoś się zna?  :kwiatek:
wiorek są to dermokosmetyki więc siłą rzeczy muszą być bezpieczne. Mnie nigdy nie zrobiły krzywdy a miałam parę rzeczy. Chodzi Ci o jakiś konkretny produkt?
madmaddie, zależy jaki, ale raczej mogę pomóc
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 czerwca 2016 21:33
cavaletti, bo mam taki koncentrat:
http://fitoteka.pl/pl/p/Koncentrat-na-naczynka-z-liposomami-100-ml/227
i taki krem:
http://fitoteka.pl/pl/p/Moj-krem-nr-6-50-ml/116

i chciałam uczynić je parą (w stężeniu tak powiedzmy 10/15% koncentratu), ale się zastanawiam czy to bezpieczne  🤔
Bezpieczne pod warunkiem, że będziesz robiła jednorazowe porcje. Na 4 porcje kremu, 1 porcja koncentratu.

Mimo że oba są konserwowane bałabym się od razu zmieszać 50 ml kremu z 12,5 ml koncentratu, bo nie wiadomo czy
1) konserwant da radę przeciwdziałać namnażaniu drobnoustrojów
2) czy zmieszanie obu produktów nie wpłynie negatywnie na stabilność emulsji

Kup pojemniczek w Rossmannie na 10 ml i tam sobie odmierzaj porcje. 2 ml koncentratu, 8 ml kremu. Trzymaj do 2 tygodni w lodówce. Jeśli zauważysz jakiekolwiek zmiany wywal i zrób nowe 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 czerwca 2016 19:38
dziękuję bardzo! 🙂 :kwiatek:
emptyline   Big Milk Straciatella
09 czerwca 2016 22:37
A ja znowu wracam z pytaniem. Lato przyszło.. jakiś sprawdzony BB krem (jasna cera) i puder mineralny? 🙂
emptyline ja polecam kremy BB Skin97. Można kupić zestaw 3 małych pojemności lub próbki do przetestowania, a często można je upolować w atrakcyjnych cenach na promocjach😉
Polecicie mi jakiś krem intensywnie nawilżający? Najlepiej do 40 zł, wiek 25+. Cera generalnie mieszana, z tendencją do zaskórników zamkniętych na czole (które po porządnym nawilżeniu znikają prawie całkiem), reszta twarzy sucha i bez żadnych innych niespodzianek. Ostatnio skórę mam mocno przesuszoną, sporo suchych skórek. Do tej pory zawsze działał zestaw peeling mechaniczny na zmianę z enzymatycznym plus Ziaja kozie mleko (na dzień i na noc), co jakiś czas maska nawilżająca (ostatnio z Lirene). Do mycia mam żel z Tołpy. Olej kokosowy na noc, kapsułki Rival de Loop Q10 - bez większych efektów... Od wewnątrz zaczęłam suplementację wit. A+E (coś jeszcze powinnam dorzucić? chwilowo biorę jeszcze wit. z gr. B i wit. C, ale nie ze względu na skórę i pewnie niedługo skończę). Co do kremu waham się między Ziają Med (emulsja z mocznikiem) a trochę Dermedikiem Hydrain 3, skłaniając się ku temu pierwszemu, ale może powinnam wziąć pod uwagę coś innego? Z dodatkowych wymagań - ma się nadawać pod podkład. Nie musi być matujący ani mieć filtrów. Poza tym myślę o dorzuceniu dodatkowo rybek z A+E (co 2-3 dzień zamiast kremu na noc), ma to sens?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 lipca 2016 15:49
sumire, ja polecam fitomed.
http://fitoteka.pl/
Mi na suche skórki pomogła Nivea:
Averis   Czarny charakter
25 lipca 2016 18:00
sumire, Pharmaceris z serii T, ten krem z filtrem 30 FP.
Scottie   Cicha obserwatorka
25 lipca 2016 20:30
Jak mnie mocniej przysuszy, to używam Cethapilu (balsam do twarzy i ciała), nie miałam nic mocniej nawilżającego.
Nie pomagacie. 😁 Scottie, masz na myśli ten Dermoprotektor? Ciągnie mnie do tej Ziaji, lubię ich kosmetyki. 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 lipca 2016 07:21
Ja tylko powiem, ze wszyscy ktorzy się z mojego polecenia na fitomed skusili sa bardzo zadowoleni. Kolezanki mamy z pracy tez.  Ja tez teraz na twarz tylko ich kosmetykow uzywam. :P ale wiecej nie mowie, bo już i tak powinni mi placic za reklame 😂
madmaddie, dzięki za ten Fitomed, upatrzyłam sobie już tonik do twarzy, glinkę i odżywkę do włosów. Super składy 🙂
madmaddie, a podpowiesz, które kosmetyki Fitomedu stosowałaś? Jeżeli już pisałaś, to postaram się później znaleźć, ale piszę z doskoku z pracy.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 lipca 2016 14:26
Na zime krem nr 2, w koncu po spedzeniu polowy dnia na mrozie, nie musialam byc czerwona kolejne pol. Od marca mam krem nr 6, a ostatnio mieszam go z kompleksem na naczynka tak jak cavaletti pisala pare postow wyzej. Odprocz tego oba zele do twarzy (bardzo bardzo wydajne i wacik po nich czysty, żaden syf na buzi nie zostaje 🙂 ), plyn oczarowy. Na twarz to chyba tyle 🙂


Edit: a, jeszcze mleczko do twarzy. Dla mnie ta marka to odkrycie roku 2015 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się