Jakie pasze dajecie swoim koniom?

FortaMoże spróbuj Eggaersman De Lux albo Frucht. Obie te pasze pachniały ładnie i moje bydle wcinało. I żadna z nich chyba nie miała granulek. Nie pamiętam jak De Lux, ale Frucht jest na pewno mało energetyczny.
noraka z tego co dziewczyny pisały to nie ma w wawie dostepu do eggersmanna
właśnie dlatego, że nie ma, muszę poszukiwać  😕
a co juz wypróbowałas?
Ja dla mojej podaję Spillers Senior Conditioning Mix

bardzo ładnie wcina.. nie wybrzydza ( a jest to klacz, która gardzi wieloma rzeczami do jedzenia )
narazie tylko baileysa, pierwszy worek zjadł, z drugim już kombinuje i wydziobuje granulki i jakieś inne sładniki, które mu się nie podobają.
Wcześniej: Pavo i innych baileysów nie tyka wcale, marstalla niechętnie, posiłek z havens beta plus zajmował mu półtora godziny...
a może cos z tych nowych paszy  Equi First  czy Besterly ?
nie sa drogie wiec moze nie zaszkodzi spróbowac 🙂
muszę jeszcze dokładnie pooglądać zdjęcia,ale z tego co widziałam jest w nich sporo różnych granulek, a w granulkach leży problem  :emot4: dzięki Ciska  :kwiatek:
Forta, mój zaczął tak wygrzebywać granulat z Havensa. Nie wiem jak on to robił, ale wyjątkowo zgrabnie mu wychodziło. A może Hartog Balance? On jest wyjątkowo apetyczny dla koni. M chyba jakiś granulat w środku, ale bardzo niewiele. Może poproś np. w Animavecie o próbkę ? Oni są przedstawicielami i myślę, że bez problemu udostępnią. Z tego co wyczytałam, trzymasz konia w Koniku Nowym, więc w sumie to po drodze. Winuś właśnie po serii wybrzydzania dostał Hartoga i zaczął wcinać jak głupi 🙂

Teraz eksperymentujemy z Hoveler Indian Silver. Początkowe wrażenie bardzo dobre, koń prawie przełazi przez kraty jak ją widzi. Zobaczymy jak na dłuższą metę będzie się sprawdzać.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
13 maja 2009 10:32
W Vollkorn Hovelera praktycznie nie ma granulek: http://www.sklep.animavet.pl/produkty.php?cat=19&id=24
darolga   L'amore è cieco
13 maja 2009 10:41
Forta, w Hartogu Balance są granulki, ale takie tyci tyci maleńkie, bardzo miękkie, bo ziołowe. Pasza bardzo apetyczna, super pachnie, jest pół-wilgotna, "cięższa", więc granulki będzie mu  w razie czego wybrać trudniej 🙂 wieloskładnikowe musli, bardzo polecam!
dzięki dziewczyny  :kwiatek: Może spróbuję z Hartogiem Balance, Koniczka ten Hoveler jest energetyczny, więc odpada. Przejadę się do Animavetu (mieszkam prawie po sąsiedzku) i zobaczę co mi pani podpowie.
Forta,odezwij się do mnie na gg.Mogę Agrosa poczęstować EquiFirst albo Holznerem-zobaczysz czy zje😉
FortaMoże spróbuj Eggaersman De Lux albo Frucht. Obie te pasze pachniały ładnie i moje bydle wcinało. I żadna z nich chyba nie miała granulek. Nie pamiętam jak De Lux, ale Frucht jest na pewno mało energetyczny.


frucht musli ma granulki.
na frucht musli się rzucał. Myślę, że to też kwestia tego, jak pięknie pachniało 😉
Może spróbuj coś melasowanego, czyli mokrawego i słodko pachnącego? Jakiekolwiek melasowane muesli?
Witam !
Dwa miesiące temu przeglądałem strony internetowe firm paszowych oraz sklepy internetowe w poszukiwaniu odpowiedniej paszy dla mojego ogra, który rozpoczął treningi. Trafiłem do http://www.konskisklep.pl/zencartpl/index.php, zaciekawiła mnie tam pasza AGRO-KOCIĘBA Sport, nie ukrywam,że dużą wagę zwracałem na cenę.Worek kosztuje tam tylko 35 zł !!! Zakupiłem pierw jeden worek, tak na spróbowanie. Przejrzałem parametry i porównałem z "Najlepszymi" (Pavo, Eggersmann, Stall, Baileys, Hartog itp itd). Jestem szczęśliwy ,że pojawiła się ta pasza na rynku - w końcu normalna cena za takie same parametry co u konkurencji  za niesamowicie przystępną cenę!!Aż się wierzyć nie chce. Pasza ma rewelacyjny zapach, chłopak się nią zajada, myślałem,że nie będzie chciał jeść granulatów, bo wybredny jest ale się myliłem  🙂 Już od dwóch miesięcy stosuję tą paszę, mój Ogr skacze, jest taki energetyczny, rewelacyjnie wygląda, musiałem nawet owies odstawić i na samym tym granulacie jeździmy od 2 tyg. POLECAM !!!
A dlaczego na worku Agro Kocięby jest krowa i królik? Wzbudziło to moje podejrzenia co do przeznaczenia tej paszy.
Też miałem z początku wątpliwości ale się dowiedziałem, że to pierwsza partia tej paszy też trafiła do tego sklepu i nie wyprodukowali jeszcze worków specjalnie dla koni ale ja już kupuję z wizerunkiem konia 🙂
Wlazłem na stronę tej firmy i poza końmi produkują właśnie pasze dla krówek, królików, kurczaczków i świnek!
A czy zna ktos jakąś paszę z msm i glukozaminą? Chodzi ściśle o paszę a nie inne preparaty. Ja znam dodson&horell sixteen plus i jest bardzo dobra, ale przestudiowałam inne firmy i nigdzie nie znalazłam. A mój koń wybredny i nie je żadnych preparatów, witamin z msm , glukozmaina czy chondroityna dostepnych na rynku w Polsce. Gdybyście coś wiedzieli o innej paszy o podobnym składzie to piszcie, bardzo proszę. Tą, o której napisałam je, ale chciałabym mu urozmaicić dietę.
Ruda_H   Istanbul elinden öper
15 maja 2009 21:21
Senior Spillersa jest z glukozaminą

http://animalia.pl/produkt,10738,508,Spillers_Senior_Maintenance_Mix.html

karmiłam nią przez ponad pół roku bardzo dobra pasza 🙂

Też polecam linię: Senior firmy Spillers. Koń mój najpierw stał na Senior Maintenance Mix przez przeszło 7miesięcy, teraz jako dodatek dostaje Senior Conditioning Mix.

Obie naprawdę godne więcej niż polecenia 🙂

edit:
http://www.sklep.animavet.pl/produkty.php?cat=&id=584
http://www.sklep.animavet.pl/produkty.php?cat=&id=583
Ruda_H, Sierra, bardzo dziekuję za pomoc  🙂  Na pewno wypróbuję te pasze.
A czy ktoś jeszcze wie coś o paszach Kocięba? Zaciekawiła mnie, szczególnie jej cena wydaje mi się "podejrzanie" niska. Czy ktoś wie gdzie jest haczyk?  😀
patrząc z mojej perspektywy haczykiem jest energetycznosć  😉
Duża strasznie, nie?
Szczerze watpie w energetycznosc taniej paszy.
Masz racje Klami , zazwyczaj tanie pasze są paszami " o niczym " jak to Sierrka mówi .
Dokladnie.  😉
Takie "wypychacze" bez wartosciowych skladnikow, z niewielka dawka energii.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się