konie małopolskie

Arroch A co będziecie z Siwą robić?


Plany są ambitne, ale kiedy dojdzie do ich realizacji to trudno powiedzieć  😁 Generalnie Siwa to totalne przeciwieństwo mojego pierwszego konia (po Baroku), koń widzący wszystko, szybko reagujący i bardzo wrażliwy, co ma swoje plusy - na przykład takie że do ruchu do przodu nie trzeba jej za bardzo zachęcać, presja to dla niej super motywacja więc nie trzeba też za dużo robić, a dużo się dostaje, kiedyś chciałabym na niej skakać, bo fajnie skacze, ale zaczynamy od ujeżdżenia, bo na dzień dzisiejszy to mogę tych skoków nie przeżyć (nie ważne co stoi, ważne, żeby się wybić jak na 130  😁 )
Muchozol dzięki za zaproszenie, może kiedyś będę przejeżdżać to wpadnę z miłą chęcią!  😀 Co do gonitw to też byłam w szoku jak zobaczyłam wyniki, z resztą obiło mi się o uszy, że był nie do zatrzymania. Na szczęście dzięki pracy włożonej przez poprzednią właścicielkę koń ma teraz poukładane w głowie i z tego się bardzo cieszę.  Za kciuki dziękujemy!  😀

kasiakliczkowska tak to młp, matka Brenda, ojciec Kamp. Ja gdy się dowiedziałam to także się dziwiłam, że są wyścigi dla młp. Brandt brał udział w gonitwach dla trzyletnich koni półkrwi III grupy. A co do kontuzji to w sumie z pozoru błaha sprawa - mała ranka na pęcinie. A skutek był taki że noga spuchła i była jak bania przez dobre 3 tygodnie, dostał antybiotyk, owijki na noc, dużo ruchu w ręku i na lonży i powoli noga zaczyna wyglądać jak powinna i możemy jeździć.  😀
.
Nie wiecie czy Aport kryje, jeśli tak to gdzie?
nasze konie 3ci dzień na trawie- zadowolone, treściwe zmniejszone ale mimo to w robocie rozbrykane  🏇
moje 2 małopolskie chłopaki:
U nas też sezon pastwiskowy w pełni 🙂. Młody już odstawiony, zaczyna się cywilizować i dogadywać z ludźmi bo do tej pory był dzikusem 😉, wychodzi na wybieg z drugim ogierem.
montana Nic tak nie cieszy jak piękne, zdrowe źrebaczki  😍 Ale tak całkiem poważnie to trochę mi żal d*** ściska jak patrzę jaką cenę sprzedaży wymusza na Was rynek. Ludzie chętniej kupują zaniedbane szkapy powyżej 5tys bo szkoda... Mam nadzieję, że pójdzie ku lepszemu. Sama niestety też mam miękkie serce i przygarnelam nie jedną bide. Jednak z wiekiem moje nastawienie diametralnie się zmienia. Uważam, że to nie fair w stosunku do hodowców.

Kasiakliczkowska Sielanka 😀

Mój Mały z wczoraj.



tuch ten Twój koń jest prze prześliczny  💘 Ila ma wzrostu? Wygląda na dużego chłopca, chyba że Ty malutka  😉
Dziękujemy 🙂 Ja mam całe 159cm, koń 167cm. Wygląda na bardzo dużego bo ma nieproporcjonalnie długie nogi 😉
muchozol na początku po kupnie to na ujeżdżalni miałam problem żeby go żywiej ruszyć taki był leniwy! Teraz ma trochę więcej energii bo wiosna, bo dostaje inaczej jeść niż wcześniej ale wszystko pod kontrolą także pod tym względem jest naprawdę super. W terenie jeszcze nie byliśmy dlatego ciężko powiedzieć jak będzie na otwartej przestrzeni dlatego najpierw zaczniemy od krótkich spacerków  😀

kasiakliczkowska super!, nasze już wariują bo czują trawę ale jeszcze troszkę muszą poczekać i pójdą a póki co zostają nam spacerki na łąki za stajnię żeby już przyzwyczajać  🙂

montana słodziaki  💘

tuch nie mogę się napatrzeć na Was, pięknie wyglądacie, super profi!  😍 😍


Ja po wczorajszej jeździe dziś ledwo chodzę/siedzę bo taki wycisk dostałam  😁

A tutaj z soboty koń pozujący:

.
galopada_   małoPolskie ;)
04 maja 2016 19:07
roczna Zocha

Jesienna Zorza (Sentender - Jurata po Przedświt XIII-4)



i 6 miesięczny og. Disney (Justus - Dropia po Cyborg xx)

Siwa Dorotka w ujęciu bardziej profesjonalnym:



Arroch Fajny dziubek jej wyszedł 😉
galopada_ Disney się zapowiada na kawał byka? Czyżby konkurencja dla ojca?

Jak to dobrze wziąć czasem ze sobą aparat do stajni . Załapaliśmy się z Malachitem na ostatnie promyki zachodzącego słońca  🙂







Arroch Fajny dziubek jej wyszedł 😉


Bo to typowa dziewczynka pozowanie z dzióbkiem i te sprawy, ale jakoś do ludzi dzióbków nie robi, chociaż ostatnio nauczyła się zaglądać w różne miejsca w poszukiwaniu marchewek. Myślałam, że ona nie z takich i zostawiałam w jej zasięgu torbę ze szczotkami i inne, okazało się, że jedzenie to jednak silna motywacja, pokonująca nawet strach przed foliową torebką  😁
Malachit jak zwykle cudny  😜 jestem fanką  😅

Mały Bronio przyjeżdża w czerwcu na zajazdkę, już nie mogę się doczekać  🏇 śni mi się mój już nie maluszek po nocach  😍

galopada_   małoPolskie ;)
06 maja 2016 07:10
tuch, zdecydowanie! Jest większy i masywniejszy od swojego o 3 miesiące starszego kolegi po Sentenderze 😁

Klonem ojca jest ten gagatek:



za to napatrzeć się nie mogę na malowanego 😉



montana   małopolskie
06 maja 2016 22:31
Dzięki 🙂

Malachit imponujący !

Fajny malowany młody kasztan, u nas malowana gniada i też nie można oczu oderwać



U seniora była Pani fotograf

Ogier Bon







fot. M. Gnich
galopada_   małoPolskie ;)
07 maja 2016 08:04
mój smok 🙂

montana Bon w super kondycji! Po zobaczeniu zdjęć stwierdzam,że no nie mam wyjścia, muszę się do Was wybrać  💃
galopada_   małoPolskie ;)
07 maja 2016 19:46
21letnia Draba (Przedświt XIII-4 - Dryssa po Edredon)


Moje ogiery na wybiegu. Młp jeszcze bardzo źrebięcy, niewyrośnięty, ma 9 miesięcy.
montana
Pięknie! Wspaniała zmiana u Bona 🙂
montana Śliczny malowianiec! 😍

Arroch Daj znać na bieżąco jak idzie zajazdka. Z Malachitem na początku nie było absolutnie żadnych problemów, wisadłam i pojechałam. Gorzej było później.Tzn. mniej więcej po roku jak nabrał pewności siebie. Nie jest leniwy, raczej należy do impulsywnych, ale nie jest też koniem, który daje z siebie 100%, zazwyczaj wysila się na 40% a o resztę trzeba go bardzo ładnie poprosić 😉

Niedzielny trawing 😀



AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
11 maja 2016 12:46
Pewnie nie pamiętacie mojej rudej Clio (Dalet xx- Czeremcha po Eksport), która od paru miesięcy jest w dzierżawie u zakochanej w niej nastolatki. No i proszę, mój dziki koń specjalnej troski dzięki regularnej pracy stał się zupełnie przyzwoitym wierzchowcem, dziewczyny nawet wygrały Ścieżkę Bychawską  😍



montana   małopolskie
11 maja 2016 14:37
Dziękujemy za pochwały 🙂

Pamiętamy CLIO ! Jestem pod wrażeniem, należą się gratulacje, super trafiła, świetny efekt !
AleksandraAlicja super para!
tuch blask Malachita bije po oczach  😍
Sisisa ile trawy! Super, pokaż tego młodziaka z bliska. 🙂
Ja wpadam się trochę pożalić bo moje małopolskie kontuzjowane.
Aż miesiąc się zdążyłam nacieszyć systematyczną jazdą na swoim koniu  😵 Na szczęście diagnoza nie jest aż taka poważna dlatego stosujemy się do zaleceń, spacerujemy i spacerujemy  😁

Tutaj ostatnia jazda pod siostrą

A teraz czas spędzamy tak:

Albo jeszcze lepiej, czyli tak:


Pozdrawiamy kącik  :kwiatek:
galopada_   małoPolskie ;)
26 maja 2016 14:37
dzisiejsze pierwsze spotkanie z kopertą 😉 deszcz nas złapał od razu, więc tylko dwa skoki 😉

og. Dżentelmen (Justus - Przedświt XIII-4) 2,5 latek 🙂





galopada_ piękny koń 🙂
Ja pochwalę się mężem i naszym starszym młp-  ich 4te skoki 🙂
galopada_   małoPolskie ;)
27 maja 2016 16:09
jeszcze chłopak w stój 😉

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się