Końskie fryzury, przerywanie czy podcinanie ?

kitty, jak kladrub bym powiedziała 😀 Jest spoko! Będziecie dalej zapuszczać?
Dziewczyny... pomóżcie... nie wiem co robić z tą grzywą- zostawiać, wyrównać czy wyrównać i podciąć (od razu mówię, że irokez nie wchodzi w grę bo grzywa się kładzie i jest jej "niewiele"😉?  Doradźcie jak najlepiej to będzie wyglądało...  👀  :kwiatek:
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
03 maja 2016 23:58
Delikatnie przerwać i wyrównać
Ja bym też lekko skróciła (względem długości grzywy przy potylicy).
tajfunowaa lekko skrócić 🙂

A ja wczoraj zaciągnęłam do stajni resztkę odżywki do spłukiwania z Garniera, ciekawa byłam czy będzie widoczny w ogóle jakiś efekt. Po wyszorowaniu ogona, nałożeniu odżywki i spłukaniu osłupiałam. Włos w dotyku jak jedwab, świecił się aż oczy bolały, lejący, delikatny, poszłyśmy na trawkę nawet nie ruszając szczotką, a wróciłyśmy z rozczesaną grzywą i ogonem 😀
Szczotka to weszła jak w masełko, zero kołtunów  😍

No i dzięki Lusia722 skusiłam się na odżywkę Leoveta 5* i to był strzał w dziesiątkę 🙂
Jak spryskałam, to już w ogóle myślałam, że warkoczy nie zaplotę tak mi się włos ślizgał 😀

Wybaczcie jakość, ale miałam tylko telefon przy sobie 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
04 maja 2016 18:25
KaWeRa nie ma za co u mnie to jest numer1 od kiedy go odkryłam.
Cieszę się, że przypadł do gustu
Potrzebuję pomocy na CITO, a to chyba jedyny odpowiedni wątek.
Grzywa mojej kobyły wygląda mniej więcej w ten sposób. Po prostu zamiast 'zwisać' to leży wzdłuż grzebienia grzywy... Wcześniej nie było takiego problemu, no grzywa wyglądała normalnie. Wie ktoś, co z tym zrobić? Jutro jedziemy na zgrupowanie i trochę głupio jechać z takim nieogarnięciem na grzywie 🤣
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
06 maja 2016 20:07
A nie podcinałaś ostatnio?
Wg mnie przełożyła się, bo być może jest za krótka. Pomoże zaplecenie warkoczyków i odrośnięcie.
I nie oparłam się pokusie, grzywka poszła pod nóż, pewnie jeszcze coś powyłazi ale to dopieszczę 🙂 fotka grzywy świeżo z przed cięcia i po 🙂
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
08 maja 2016 06:34
Wątek fryzurowy, dlatego może ktoś będzie chciał wziąć udział w konkursie 😉  mam nadzieję, że link działa:  [[a]]http://lm.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.blackhorse.org.pl%2Fkonkurs-fryzury-grzywy-i-ogona%2F&h=1AQEu52kl&s=1[[a]]
Ktoś tu kiedyś wrzucał filmik albo zdjęcia, jak zrobić korki-ślimaczki... Ale nie mogę tego znaleźć. Może ktoś pamięta chociaż, czyj to był post? To nie było bardzo dawno, ale jakoś się nie mogę dokopać. :/
Słuchajcie, a co zrobić z TYM  😵
Taka pamiątka po noszeniu kaptura, poza tym że wszystkie się przerzedziły (co akurat wyszło na plus, bo ciężko mi było je ogarnąć w górnej części mimo przerywania) to została nam taka piękna dziura. Aktualnie trochę wyrównałam, obcięłam te końcówki i jest to taki krótki cienki irokez w połowie grzywy  🤣
Ale no długo się już z tym bujamy, rosnąć nie chce prawie w ogóle (mimo że cała reszta szybko odrasta).
Traktować to MTG? Ostatnio jako że sama dla siebie zaczęłam używać olejku rycynowego to i w grzywę zapodałam, ale to na razie 3 dni więc jeszcze nic nie widać. No i zbiłam go wczoraj właśnie w stajni...
Any ideas?

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/13187894_1176798212332670_1824356856_n.jpg?oh=32ed37dd83febf54b33325e656abecc8&oe=57330855[/img]
Ktoś tu kiedyś wrzucał filmik albo zdjęcia, jak zrobić korki-ślimaczki... Ale nie mogę tego znaleźć. Może ktoś pamięta chociaż, czyj to był post? To nie było bardzo dawno, ale jakoś się nie mogę dokopać. :/

szukam od wczoraj tego filmu, ale na yt nie mogę go znaleźć, miałam go w ulubionych i chyba został usunięty. Jak dam radę, to wezmę jutro kamerkę do stajni i nakręcę, ale mistrzowskie wykonanie toto nie będzie 😉
devil,  chyba możesz tylko czekać. W zeszłym roku miałam u siwego podobną dziurę, tylko ciut bliżej kłębu. Cięłam grzywę dość krótko, żeby się w oczy nie rzucało. Odrosło. Zaczęła się teraz wiosna (czyt. trawa poza padokiem, do której trzeba sięgać, wycierając sobie grzywę o ogrodzenie) i mam właśnie powtórkę z rozrywki.
Noo już trochę to trwa w sumie, a miałam nadzieję że do zawodów się "zagoi". Bo to ponad 1,5 miesiąca już wygląda niemalże tak samo.
No i nie wiem co na zawody robić. Ostatnio go zostawiłam tak jak jest, a teraz chciałam zapleść. Ale w sumie sama nie wiem co będzie wyglądało bardziej estetycznie. Ani jedno ani drugie chyba  🤣
Pomocy!
Przeszukałam kilka stron wstecz ale z lenistwa odgrzebuję temat 🙂

Poszukuję w rozsądnej cenie i sprawdzonego sprayu do grzywy i ogona do zniszczonych włosów u gniadej klaczy.
Do tego proszę o polecenie odpowiedniego szamponu - mogą być te "ludzkie" 🙂

Z góry dziękuję za pomoc!
willow, więcej o chemii znajdziesz w wątku Ogon- polecam 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 maja 2016 16:06
skraweknieba na tym zdjęciu ładniej ta grzywa wyglądała, ale po obcięciu zdecydowanie lepiej :kwiatek:
czy gdzieś w Polsce dostanę preparaty Shapley'sa?

jest w ogóle jakiś wątek o preparatach do pielęgnacji koni?  👀
mewa, willow, poszukajcie informacji TUTAJ 🙂
Ciąć czy nie?  🙄
Tnij, tnij... dużo lepiej wyglądała w krótkiej  😀
tnij 😉 ja też się zdecydowałam i jest estetyczniej 🙂
Ja już od miesiąca podchodzę z nożyczkami i się waham. Boję się efektu "wściekłego szetlanda"  🙇  😁
Ktoś tu kiedyś wrzucał filmik albo zdjęcia, jak zrobić korki-ślimaczki... Ale nie mogę tego znaleźć. Może ktoś pamięta chociaż, czyj to był post? To nie było bardzo dawno, ale jakoś się nie mogę dokopać. :/

ciemno mamy w stajni, ale może coś tam dojrzysz:

tajnaa, ja bym cięła.
My wracamy z nowym warkoczem - po raz pierwszy robiony, więc jeszcze muszę dopracować technikę, ale strasznie mi się spodobał, więc już zwykłego dobierańca chyba robić nie będę



Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
15 maja 2016 15:08
a czym się różni od takiego zwykłego? Ja to tracę nadzieje że stajenna fryzka dochowa się takiego grzywiska 🙁
Ten jest jakby na odwyrtkę, pasma idą odwrotnie  🙂

Nie trać nadziei! Mojej też przez zimę grzywa zmarniała, zapewne dlatego, że nie miałam możliwości jej myć przez te parę miesięcy i się zapociła, zabrudziła i swędziała. Mam nadzieję, że nadrobimy przez sezon 🙂
Dzisiaj pierwszy raz przerywałam konia. Powiedzcie proszę, że nie zrobiłam Sonacie estetycznej krzywdy? 😁 Teoretycznie chciałam przerwać kobyłkę z gęstości (dziwaczna grzywa - przy kłębie 1/3 grzywy ze dwa włoski na krzyż, reszta busz niesamowity), wyszło, że dość sporo skróciłam.


Dramuta12, mi się po przerwaniu zdecydowanie bardziej podoba 🙂
Dramuta12 mnie również 🙂
Sama też muszę przerwać i podciać mojej i aż się boję 😵 obecnie śmiga w warkoczykach i do pyska jej, ale chcę żeby miała równą i ładną również po rozpuszczeniu.

Obcinacie na zero grzywę pod kantarem i ogłowiem czy nie? Moja ma tam taką biedną grzywę, reszta gruba i gęsta a tu takie cienkie. Grzywka w sumie podobnie 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się