Jakie pasze dajecie swoim koniom?

darolga   L'amore è cieco
12 maja 2016 15:41
anai -  :kwiatek: myślałam nad tym, to by było najprostsze, ale boję się, że wprowadzanie nagłe paszy przed, zabieranie po i tak w kółko odbije się jakkolwiek zdrowotnie. Zwiększanie owsa (na to mogłam sobie pozwolić, bo do niego przyzwyczajona przecież) przed zawodami g... daje, pierwszego dnia mam samozwańczą rozgrywkę na czas, a drugiego już nie mogę wyrobić normy czasu i dystansu w liniach. Myślałam więc o wprowadzeniu jej jakiejś paszy w niedużej ilości na codzień (tak, żeby ją jednak miała w diecie) - ale zwiększaniu właśnie przed zawodami. Taki złoty środek :-)
Swoją drogą - ryżowe, właśnie, muszę to przemyśleć, bo to by była super opcja, dzięki za podpowiedź, całkiem o nich zapomniałam!

edit: chyba, żeby po prostu zabrać jej owies z jednego karmienia na rzecz energetycznej, ale z wolnouwalnianą energią paszy, dawać ją w śladowej ilości na codzień (tak, żeby odpowiadała energetycznie tej 1/2 miarki owsa), a zwiększać przed zawodami (bez owsowego efektu krótkotrwałego powera?) ?
darolga, ja bym w takim wypadku została przy otrębach, bo nie dają jednak chwilowego turbodoładowania, możesz na co dzień dawać mniejszą ilość, a tylko przy okazji zawodów zwiększyć do tych 500g (lub ciut więcej, jeśli będzie potrzeba). Nie wyjdzie Ci drogo (ja kupiłam teraz te z agrokompleksu i jestem zadowolona) a plusy będą 🙂
darolga   L'amore è cieco
12 maja 2016 15:54
anai - good idea  :kwiatek: Tak zrobię, tym bardziej, że przyda jej się wsparcie w budowaniu mięśni, bo wydaje mi się, że pod tym płaszczem lipidów jest całkiem ładny koń  😁  I faktycznie wyjdzie dobrze cenowo, bo nie dość, że ich się w ogóle dużo nie daje, to i kobyła ekonomiczna, a pole do manewrowania podażą energii mam przy nich duże.
Dzięki, całkiem zapomniałam o istnieniu takiego produktu (Korab na ryżowych wygląda jak milion dolców w mig, ale zaczyna trenować już w boksie  😁 )  :kwiatek:
Gdzie najtaniej kupię Marstalla Freizeit? Chodzi mi raczej o przesyłkę, bo co prawda w systemie Animalii wyskakuje mi 30zł za przesyłkę za 5 worków (sklep Marstalla przy tej cenie to 100zł za wysyłkę), ale nie wiem czy potem nie okaże się, że tak naprawdę ta kwota jest dużo wyższa? Nigdy nie zamawiałam tam pasz, więc prosze o info kogoś mądrzejszego w tej kwestii :kwiatek:

I drugie pytanie - poleca ktoś jakąś alternatywę dla Marstalla Freizeit? Potrzebuję paszę dla konia świeżo po kolce, 22 lata, na razie spaceruje w ręku, ale od przyszłego tygodnia będzie już chodził na lonże stęp-kłus i jest zalecenie do podawnia "lekkostrawnej paszy" raz dziennie na śniadanie, na kolację póki co mesz. Jakieś pomysły? :kwiatek:
Olson może marstall vito bedzie lepszy? 😉
Olson a brandon xs?
http://hippovetpl.shoper.pl/pl/p/BRANDON-XS-standard-25-kg/119

Dla konia świeżo po klinice  bałabym się podawać od razu Marstalla Freizeit..
arika00, dzięki, poczytałam o Vito natomiast pisze, że dla koni nie tolerujących glukozy. Natomiast nie wiem czy koń po kolce też się do tego zalicza?
marta__sz, wygląda spoko, ale to granulat, a ja do granulatów nie mam zaufania - napisać w opisie można wszystko 🙂 A czemu nie Marstall Freizeit? Dziadek będzie dostawał to raczej symbolicznie - pewnie miarkę 0.6kg na śniadanie i drugie tyle meszu na kolację. Przyznaję się otwarcie, że nie znam się na paszach, bo mój teraz już na stałe na Saracenie Show Improver i pewnie tak będzie na wieki wieków 😉  natomiast teraz mam zagwozdkę co wybrać, bo nie jest to typowa sytuacja.
To chyba Faser Light marstalla  byłby najlepszy 😉
anai, przy balancerze cenowo nie wychodzi najgorzej, ale fakt, na efekty sama musze troche poczekac, zeby sie wypowiadać, wizualnie jest ok, smakowo chyba też, skoro kon nie wybrzydza nawet z lekami 😉
arika00, dzięki, poczytałam o Vito natomiast pisze, że dla koni nie tolerujących glukozy. Natomiast nie wiem czy koń po kolce też się do tego zalicza?
marta__sz, wygląda spoko, ale to granulat, a ja do granulatów nie mam zaufania - napisać w opisie można wszystko 🙂 A czemu nie Marstall Freizeit? Dziadek będzie dostawał to raczej symbolicznie - pewnie miarkę 0.6kg na śniadanie i drugie tyle meszu na kolację. Przyznaję się otwarcie, że nie znam się na paszach, bo mój teraz już na stałe na Saracenie Show Improver i pewnie tak będzie na wieki wieków 😉  natomiast teraz mam zagwozdkę co wybrać, bo nie jest to typowa sytuacja.


Olson, mój w czasie choroby i rekonwalescencji był na Brandonie xs. Chętnie zjadał te pasze i bardzo dobrze wyglądał.
Olson akurat granulaty Brandona to pasza kliniczna, więc nie mogą sobie cokolwiek napisać na worku  😉 Obecnie pelety dobrych marek paszowych produkowane są jak musli, czyli poniżej 40 stopni i nie mają substancji wiążących tak jak te kiedyś.
Dzięki dziewczyny za info :kwiatek: Zaryzykuje w takim razie dwa worki tego granulatu, mam nadzieje że będzie go jadł... Koń na dodatek nie mój, więc tym bardziej się o niego martwię 😉
Jaką sieczkę w dobrej cenie i przyzwoitym składem (nie musi być ekstra) polecacie? Sieczka ma być dodatkiem żywieniowym.
darolga
Właśnie podaję swojemu tyjącemu z powietrza otręby ryżowe plus sieczka i koń jest fajny - ma energię do pracy ale nie świruje i nie tyje.
Do tego witaminy i elektrolity i jest git.
Polecam otręby
http://magia.sklep2.pl/otreby-ryzowe-10-kg-p-5.html

Owsa dostaje pół miarki gniecionego na posiłek 3 razy dziennie plus trawa na pastwisku, ale na szczęście nie ma jej już "po korek".

Wcześniej dawałam dodatkowo musli, ale tył na nim niemiłosiernie w sezonie pastwiskowym.
Gillian   four letter word
13 maja 2016 09:56
ewelin_n, ile dajesz tych otrębów? Na mokro?
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
13 maja 2016 10:00
Olson ten brandon jest raczej smaczny. Mój koń, który granulatów nie tyka jadł go chętnie. Później namoczony w formie papki też..
Wyglądał jak krowi placek ale nadal był pycha 😉
Czy ktoś z Was zamawiał trawokulki z tej strony: http://www.trawokulki.pl/ ?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
13 maja 2016 10:15
Jaką sieczkę w dobrej cenie i przyzwoitym składem (nie musi być ekstra) polecacie? Sieczka ma być dodatkiem żywieniowym.


Jarpasz np http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/208063
Gillian
Otręby daję około 500 gr - na sucho - mieszam tylko z sieczką - są dość ciężkie więc wychodzi objętościowo niewielka ilość.
Podaję już dłuższy czas i nic się nie dzieje - kolek itp. brak.
Ale przyznam, że mój wałek ma 8 lat i predyspozycji do kolek nie ma - od urodzenia mu się nie zdarzyło na szczęście...
Czy ktoś z Was zamawiał trawokulki z tej strony: http://www.trawokulki.pl/ ?


Na stronie jest info, ze to firma Fuwi z Elblaga. Oni produkuja pelet z z siana ale do palenia w piecach, ktore sprzedaja. Mam nadzieje, ze te dla koni to nie to samo.
Jak jest napisane w składzie besterly basic czy vitalic wit. B kompleks i tam sa plusy to znaczy że ta witamina tam jest czy nie? Bo już zgłupiałam 🙄
Hej 😀
Jaką paszę polecacie w przystępnej cenie? Koń jest w stałym treningu.Jest raczej koniem spokojnym. Jednak dawka owsa,którą ostatnio zażywa jest moim zdaniem średnio wystarczalna.a nie chcę zwiększać dawki tylko wolałabym dodać do jego jadłospisu paszę.W tym momencie dostaje pro-linen rice boost na mięśnie(pd niedawna). I teraz mam pytanie(bo ja w kwestii pasz dla koni jestem zielona) czy sama pasza pro-linen powinna wystarczać(czy ona wg. powinna dawać energię ?Bo czytam i czytam opisy pasz i już głupieję :P ) czy może jednak kupić dodatkowo jakąś energetyczną paszę ? A może są jakieś paszę dwa w jednym, które gwarantują rozrost mięśni i dają również wolno uwalniającą się energię?No i czy witaminy jakieś dodatkowo podawać, no bo jeśli są w paszy to czy ma sens faszerować tym konia jeszcze ?;P A Wy co dajecie swoim koniom? A i przy okazji jak to jest z elektrolitami, bo jedni mówią,że dawać tylko na czas zawodów (te 3-4 dni)a inni,że cały czas.
Melduję, że dziadek chętnie wcina Brandona XS 😉 A byłam pełna obaw. Granulat jest faktycznie miękki i mały, więc akurat. Dzięki dziewczyny za polecenie tej paszy. :kwiatek:
Napewno Ty i dziadek będziecie zadowoleni :-)
Super Olson  🙂

My dzisiaj mieliśmy pierwsze podejście do Doddsona Build Up i jest sukces. Kary je! Zobaczymy jak przy zwiększaniu dawki do pelnoporcjowej. W razie wu mam jeszcze wór Re Leve.
Może ktoś z większym doświadczeniem mi doradzi?
Moja 3-latka potrzebuje dostać trochę energi. Jest właśnie zajeżdżana, trochę brakuje jej "mocy". Chciałabym ją wspomóc. Tylko ,żeby nie było to nić od czego mi się utuczy.
Ktoś coś poradzi?
Kasija, Może daj więcej owsa? 😉 ewentualnie jęczmienia.
Kasija a co teraz je?
Kasija, Może daj więcej owsa? 😉 ewentualnie jęczmienia.


Dostaje dość owsa, więcej nie mogę bo mi się przebialkowuje 😉 jęczmień też jest w postaci otrąb na mokro

Aktualnie jest owies, otręby jeczmienne na mokro, siano (które mamy bardzo dobrej jakości). Dawałam kiedyś musli, ale żadne energetyczne 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się